Bolderājas mols

Šiem baigi garšo cāļu sirdis, bet veikalos tagad esot grūti dabūt



Centrāltirgū- visos stendos, kur tirgo vistu rezerves daļas, sirdis ir cik nevajag- paņem pāris kilo, turi morozilkā un būs visai sezonai:):):)
7.maijs 2019, 22:06 | links
 
Var kāds padalīties kā tos bullīšus var tagad noķert? Paldies jau iepriekš. Ne asakas.



katru reizi uz mola reņģi ķerot redzu kādus, kas no mola ar ziemeni ķer bullīšus- vakar blakus man puisis tā pa roku galam alu sūkdams un muldēdams ar biedriem kādus 10 izvilka pa divām stundām:):) uz āķa lika slieciņu vai garneles gabaliņu. Vienkārši pār malu starp akmeņiem iekarina un viegli paspēlē kā ziemā, tad nolaiž uz grunti un gaida. Tad atkal pacilā. Bet kamēr reņģe nāk, tikmēr jau vietas nav, kur muļķoties:)

AndrisL, 7.maijs 2019, 20:48


Šiem baigi garšo cāļu sirdis, bet veikalos tagad esot grūti dabūt
7.maijs 2019, 21:55 | links
 
Var kāds padalīties kā tos bullīšus var tagad noķert? Paldies jau iepriekš. Ne asakas.



katru reizi uz mola reņģi ķerot redzu kādus, kas no mola ar ziemeni ķer bullīšus- vakar blakus man puisis tā pa roku galam alu sūkdams un muldēdams ar biedriem kādus 10 izvilka pa divām stundām:):) uz āķa lika slieciņu vai garneles gabaliņu. Vienkārši pār malu starp akmeņiem iekarina un viegli paspēlē kā ziemā, tad nolaiž uz grunti un gaida. Tad atkal pacilā. Bet kamēr reņģe nāk, tikmēr jau vietas nav, kur muļķoties:)
7.maijs 2019, 20:48 | links
 
Sorry - bildi nemāku sagriest :D
7.maijs 2019, 20:28 | links
 
aivars777 [07.05.19]: Var kāds padalīties kā tos bullīšus var tagad noķert? Paldies jau iepriekš. Ne asakas.

Šī gada bilde no Pāvilostas.
Rīgā nēesmu mēģinājis grunduļus/buļus ķert. Parasti braucu uz Pāvilostu, šogad plāns uz Liepāju vēl braukt!
Palasi sadaļu ‘makšķerēšana jūrā’ un uzzināsi šo to par buļļiem!
7.maijs 2019, 20:27 | links
 
Var kāds padalīties kā tos bullīšus var tagad noķert? Paldies jau iepriekš. Ne asakas.
7.maijs 2019, 20:16 | links
 
Vakar no 15:00-17:00 8kg! Mols pilns, gandrīz līdz krastam!

JimJimmy, 7.maijs 2019, 09:58


Mols tiešām pilns , visi stāv viens pie otra. Met viens otram pāri :D . Kam uz sistēmas 3 āķi kam 10. ( biju izbrīnīts ka tiešām tik daudz liek ) . Mangaļsalas molā makšķernieku izskatījās mazāk nekā Daugavgrīvas molā . Visas laivas arī atradās pie Daugavgrīvas mola. Nav diez ko labākā vieta dotajā brīdī , lai vienkārši pastaigātos un paelpotu gaisu, jo daudzi sašmigojušies ar savām "torpēdām" vispār neskatās vai aizmugurē kāds ir.
7.maijs 2019, 10:56 | links
 
Vakar no 15:00-17:00 8kg! Mols pilns, gandrīz līdz krastam!
7.maijs 2019, 09:58 | links
 
Šodien pāri par 10kg, pie mola akmeņos ķeras reņģe, asaris, bullītis, arī lucītis.
6.maijs 2019, 23:40 | links
 
14.00-18.00- spainis līdz malām- kilo 7 apmēram. Galvenais bija trāpīt jūrā, jo renģe ņudzēja. Uz beigām palika garlaicīgi, ja nav visi trīs āķi pilni:):):):)
6.maijs 2019, 19:41 | links
 
Šodien perfekts laiks un izcila reņģu cope no laivas Bolderājas pusē! Vidējais izmērs arī priecēja. Cik redzēju, tad no mola arī visi vilka atspērušies!
Laivu ļoooti daudz.
Mangaļsalas pusē uz mola tautas ar diezgan, bet laiva tik viena dreifēja.
6.maijs 2019, 16:32 | links
 
Visam jābūt vairumā runājot par dažādiem svariņiem un āķiem,jo noraušana ir neibēgama.
5.maijs 2019, 22:06 | links
 
Vari lietot gatavās sistēmas ko var iegādāties dažādās variācijās,bet piedomā pie atļauto āķu skaita.Es lietoju parastos baltos spīdīgos āķus ar 5cm garām pavadām ne garākām,jo aptinās ap pamatauklu ,vai no ķīnas āķus ar iluminiscējošo pārklājumu.No prakses parastie āķi strādā labāk,bet kad žors met ko gribi ,lai veicas.
5.maijs 2019, 22:03 | links
 
Sveiks ! Pavadas pat nevajag , uzsien 3 cilpas ik pa 10 cm uz pamatauklas un āķus uz cilpām , gatavs ! Galvenais baltos āķus ( tipa hromētos ) un parasto balto monoauklu 0.30 ! Svinu galā 10-15 gr vai uzgriezni ;)) !
P.S jo uz melnās auklas man nebija renģes bet uz baltās auklas uz metiena ! Ne asakas !
5.maijs 2019, 22:00 | links
 
viktoriano [05.05.19]: Labsvakars visiem copmaniem. Rir taisos PIRMO reizi uz bolderajas molu uz rengitit (kaut pats needu sieva ka traka pec sis jaukas zivtinas). Tadad jautajums sekojos vai tiesam man stradas sistema. Pienemsim ka tris aki, aptuveni 10-20 cm pavadas bez esmas? Liekas kaut kada fantastika. Busu pateicigs par jebkuru padomu, pirmas copes apguvee...Ne asakas
Es ar rit taisos, bet nu redzes vai sanaks... Bet neker krenki, panem letakos baltus akisus un cilpas ver ieksa ... viss notiks! Pagajusa gada pliks akis man stradaja labak ka pirkta sistema ar 7 akiek! Nu ja nav slinkums, uzsien 5 akus, bet to dati pecak, kad nostajies saproti vai nav zacepu utt... nav jau jega siet ja nezini kas ir apaksa! Iztaustit pietiks ar 3 :)
5.maijs 2019, 21:55 | links
 
Labsvakars visiem copmaniem. Rir taisos PIRMO reizi uz bolderajas molu uz rengitit (kaut pats needu sieva ka traka pec sis jaukas zivtinas). Tadad jautajums sekojos vai tiesam man stradas sistema. Pienemsim ka tris aki, aptuveni 10-20 cm pavadas bez esmas? Liekas kaut kada fantastika. Busu pateicigs par jebkuru padomu, pirmas copes apguvee...Ne asakas
5.maijs 2019, 21:47 | links
 
kur ir aizlieguma pamatojums copei no mola upes pusē.?Nedaudz smird pēc sovjetiem.
Kirsis6666, 5.maijs 2019, 13:05


Domāju, ka nekāda objektīva pamatojuma no dabas/zivju viedokļa nav, kāda hren atšķirība vai tās noķer upes vai jūras pusē. Droši vien vairāk saistīts ar iespējamo traucējumu kuģniecībai jo mols=kuģniecība, vienkārši tāpat molus neražo. Bet nu te pēc principa, ka vienkāršāk visu aizliegt pa diogonāli, nevis skatīties individuāli pēc situācijas. Piemēram Daugavā tu gribēdams nevarēsi aizmest līdz kuģu ceļam, kaut apkakājies. A vot Liepājās Karostas kanālos ar svinu pa gārāmbraucošu kuģeli ieplivināt vai iemst tā, ka šņores uz dzenskrūves uztinas, tehniski nav problēmu.

Aizliegums ap grīvām kā tādam? Nu hvz... Jā , nu tipa migrācijas vieta, kurai zivs garām tikt nevar, koncentrējas un teorētiski tās var vaiŗak noķert, radot pastiprinātu spiedienu uz zivju resursiem. Bet tā ir teorija, kas, pie vella , mainās 200 vai 1000m tālāk...
Mani vispār izbrīna tāds arguments (redzēju tai pēdējā papīrā par caurtecēm), tipa liegums, jo šai laikā palielinās makšķernieku skaits noteiktā vietā. Nu un ko, pēc loģikas, ja palielinās, tad jāapšauj kā susļiki,ja populācija par lielu!? Kāpēc par pašmērķi tiek uzlikts ka vajag pie ūdeņiem makšķernieku mazāk?! Ja ir zinātnisks pamatojums, tad liegumu, normas, mērus, bet ne idiotismu, viena tante teica, ka tie tur dīkdieņi tur spieto, droši vien, maitas, baigi daudz zivju izķer :)
5.maijs 2019, 19:30 | links
 
Velk pilnīgi visi mola garumā un pat uz akmeņiem starpposmā, pa 1,5 h ap 5 kg, atlasīju lielākās un devos mājās. Ap 15:00 delfīns atrādījās.
5.maijs 2019, 19:08 | links
 
Kirsis6666 [05.05.19]: Da labi,aizgāju uz molu 2.jā.Cope visa bij maksas pusē.turklāt laivas ar stavēja iekš moliem.Tad nu iekačāju vides sos,pasūdzējos un gaidiju likuma taisno sodu.Es naivais.5h laikā neviens neko.Es pat biju gatavs maksāt sodu .jo mk vel nepirku.
Tad nu atkal par to pašu:kur ir aizlieguma pamatojums copei no mola upes pusē.?Nedaudz smird pēc sovjetiem.Gan jau ka kāds jūrjas kormorānu kaku pētnieks var oponēt manam analfabetismam.!
Esi kaut ko dzirdējis par MK noteikumiem Nr. 800?
Makšķerniekam tie būtu jāpārzin!

26. Visu gadu aizliegta jebkuru zivju ieguve:

26.1. jūrā ietekošo upju un kanālu grīvas rajonā:

26.1.1. jūras piekrastes ūdeņos Ventas grīvas rajonā – 2000 metru rādiusā no ietekas (izņemot makšķerēšanu no jūras krasta tālāk par 100 metriem no ietekas), Daugavas, Salacas, Gaujas un Lielupes grīvas rajonā – 1000 metru rādiusā no ietekas, pārējo upju un kanālu ietekas rajonā – 200 metru rādiusā no ietekas, izņemot makšķerēšanu no moliem jūras pusē vietās, kas ir atļautas publiskai pieejai;

26.1.2. 200 metru posmā augšup pret straumi no līnijas, kas savieno upju un kanālu pretējo krastu vistālāk jūrā izvirzītos punktus, bet vietās, kur upju un kanālu grīvas rajonā ir izbūvēti moli, – iekšpusē starp moliem visā to garumā;
5.maijs 2019, 14:07 | links
 
Da labi,aizgāju uz molu 2.jā.Cope visa bij maksas pusē.turklāt laivas ar stavēja iekš moliem.Tad nu iekačāju vides sos,pasūdzējos un gaidiju likuma taisno sodu.Es naivais.5h laikā neviens neko.Es pat biju gatavs maksāt sodu .jo mk vel nepirku.
Tad nu atkal par to pašu:kur ir aizlieguma pamatojums copei no mola upes pusē.?Nedaudz smird pēc sovjetiem.Gan jau ka kāds jūrjas kormorānu kaku pētnieks var oponēt manam analfabetismam.!




Pavisam vienkārši- lai zivis ieietu upē, iznāktu no upes līcī , viņām ir tikai tik, cik upes grīva un nekā vairāk. Tātad zivis masveidā koncentrējās upes grīvā- vienkārši cita ceļa nav. Tātad zivju koncentrācija tur ir vismaz 3-4 reizes augstāka, nekā normālā situācijā. Bez tam zivis nevis izskrien pa tiem jūras vārtiem, bet uzkavējas tur ilgāk, lai adaptētos sāļajam/saldajam ūdenim. Un ja tu sāksi oponēt, ka pa Daugavu nekas nekur nevar aiziet, tad es atgādināšu, ka zivis uz Lielupi un tās baseinu pārsvarā ienāk pa Daugavas grīvu un tālāk pa Buļļupi. Pluss vēl audzētavu izlaistās zivis, kas ilgstoši tusējas pa upju grīvām.

Kirsis6666, 5.maijs 2019, 13:05
5.maijs 2019, 13:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager