Usmas ezers

V rajoņe jaščur, privivki objazateļni protiv aerominoza - glavnoho faktora, kotorij sņizil populjaciju ščuki, okuņja krupnokaļibernoho i daže sudaka, - značit s vozduha nado brosatj CA-CO3,iliji antibiotiki. jesļi kto nibudj hj ponimajet- nelzja ribu peremeščat v svojo ozero živoi - zdes pravilnij otvet na vsjo bormotuhu:Ribakov nakui:))
18.augusts 2015, 18:33 | links
 
Nenorādi ko man darīt un es neteikšu kurp tev doties.
18.augusts 2015, 17:41 | links
 
šis ir patukšs strīds. Viens iesniegums otram netraucēs, es domāju. Jo mēs rakstīsim par fiksētajām problēmām, nevis zveju aizstāvēt. Te nu dežūrurmass var mierīgi doties pēc minerālūdens.
18.augusts 2015, 17:29 | links
 
Déjà vécu
18.augusts 2015, 16:58 | links
 
Turpmāk 5 plēsēju vietā ķersiet 3. Tas tāpēc ka maitas makšķernieki visas zivis izķērušu, ka pat ar tīkliem vairs neko nevar noķert. :D
18.augusts 2015, 16:47 | links
 
Pusauga līdakas laiž Būšniekā, jā, ir tāda prakse.

Bet smīdina šis kategoriskums un "skaidrība", kurš vainīgs.

Tikmēr šogad zilaļģes līčos stāvēja jau 19 grādīgā ūdenī.

Latvijā dabas nodoklis aiziet kopējā budžetā, cilvēki cīnās, lai tas atgrieztos ūdeņos, bet jūs te ar savu kātu pvn lielaties un vēl par svešiem pautiem jums ir viedoklis, apbrīnojami gan.

Akmens_Viesis, 18.augusts 2015, 15:40

:D izskatās ka ir problēma ar uztveri - nelielos, bet salīdzinu kurš ir atdevis valstij vairāk. Varbūt vajag padomāt kāpēc lietas tieši tādā gaismā tiek ieraudzītas? No kurienes tāds negatīvisms?

Dabas nodoklis....:D kas tas par terminu? Ok, nepiekasīšos, domu kopumā sapratu par ko tiek paraudāts, bet ir VM paši vainīgi, lai pacīnās.

Mana doma vienkārša: pašpatēriņa zvejnieki praktiski nemaksā nodokļus no tā ko noķer un tā ko kādreiz ņem palīgos, ja ņem! Kāpēc makšķerniekam jācieš no citu izklaidēm? 18 000 m limits Usmā. Nevainoju zvejniekus, bet uzskatu ka jāsaprot no kā būs ieguvējs Valsts un arī daba par kuru te tā poētiski visi cīnās. Mans viedoklis - zveja iekšējos ūdeņos jāklapē ciet jo nav tai ekonomiska pamatojuma.
Kaimiņi aizklapēja un zivis parādās. Arī Alūksnes ezeru min kā pozītīvu rezultātu zvejas aizliegšanai.
18.augusts 2015, 16:42 | links
 
Lai nejauktu jums galvas - ja kāds visur redz problēmas sakni zvejniekos, var aicināt LMA to darīt. Varbūt beidzot sāks kaut ko darīt reālāku, paralēli citādi domājošo makšķernieku apkarošanai.

Manuprāt, zvejas lieguma virzīšana pa priekšu šajā gadījumā tikai apgrūtina risinājumu atrašanu. Ja kāds vēlas iet šo ceļu, traucēt negrasos, lai veicas. Pašvaldība un apsaimniekotāji var izlemt arī šādi.
Tikai nezinu vai zušus akvakultūrā kāds audzē, tāpēc ir aizdomas, ka zveju nelikvidēs tik ātri, cik ātri vajag risinājumus.

Parakstu daudzumam jēgu neredzu. Ir vērojumi par ezera stāvokli, kurus apkoposim un iesniegsim no biedrības VMK, varēsiet redzēt gan uzmetumu, gan iesniegto gala versiju.
Starp citu, Usmā nedēļas nogalē tīklu likšana nav aizliegta, tā ir tikai neformāla noruna, likumā neatradu. Ja kaut kur tomēr ir rakstīts, izlieciet, kur.

Jāsāk ar pētījumu, kas notiek. Burtniekā un Alūksnē vismaz pa priekšu virzās pētījums.
Ezera ūdens kvalitātei valsts jau seko, kaut kādus pētījumus veic studenti, bet arī zvejnieki nav laimīgi par lomiem, un risinājumi jāmeklē.
18.augusts 2015, 16:29 | links
 
Pusauga līdakas laiž Būšniekā, jā, ir tāda prakse.

Bet smīdina šis kategoriskums un "skaidrība", kurš vainīgs.

Tikmēr šogad zilaļģes līčos stāvēja jau 19 grādīgā ūdenī.

Latvijā dabas nodoklis aiziet kopējā budžetā, cilvēki cīnās, lai tas atgrieztos ūdeņos, bet jūs te ar savu kātu pvn lielaties un vēl par svešiem pautiem jums ir viedoklis, apbrīnojami gan.
18.augusts 2015, 15:40 | links
 
Smiekligi bijā lasit, kā šogād ezerā ielaidušī kautkādi tukstoši lidakās KĀPURUS. Tie nav pat māzuļi, kāpuri - tiko izškilušies no ikriem, kurie vēl nevar pat lāgā peldet... Kāda tam jēga?
Brondtozavr, 18.augusts 2015, 14:48


Šis ir iecienīts popularitātes iegūšanas variants un ne tikai Usmā, bet visur. Ielaiž 10k līdaku kāpuru un saka - nu re, jums būs desmit tūkstoši līdaku, vareni. Tai pašā laikā nepiebilst, ka tiem kāpuriem izdzīvošanas procents ir baisi mazs.
Tai pašā laikā kad citā ezerā kāds ielaiž 1000 viengadīgu līdaku, tad ir - phe, 10x mazāk, lai gan no tām līdakām izdzīvo pilnīgi noteikti lielākā daļa un rezultāts ir daudz jēdzīgāks, turklāt par gadu ātrāks.
18.augusts 2015, 15:02 | links
 
Sveiki, shonedelj ir doma aizlaist pamegjinat copi Usmas ezera, pie Usmas SPA. Ir kadi ieteikumi no copmanjiem?

semyhr, 18.augusts 2015, 11:27
Droši var atstāt makšķeres mājās un doties izbaudīt SPA.

Vigulis, 18.augusts 2015, 14:49


Haha, taa kaut ka izskatas. Nu nee, daamas ar beerniem sedes SPA, bet vechi vakarinjas gaadaas, teicu ka edamo lidzi var nenjemt :D
18.augusts 2015, 15:02 | links
 
Sveiki, shonedelj ir doma aizlaist pamegjinat copi Usmas ezera, pie Usmas SPA. Ir kadi ieteikumi no copmanjiem?

semyhr, 18.augusts 2015, 11:27

Droši var atstāt makšķeres mājās un doties izbaudīt SPA.
18.augusts 2015, 14:49 | links
 
Zacep, Tev taču skaidroja, kās ir apsaimniekošāna.

Pričom te apsaimniekošana?
Zveja iekšējos ūdeņos ir bizness. Tā sacīt jāsaka, lai "pabarotu tautu"! Ja nemakšķerējošā tauta grib ēst zivi, tad, lai viņus ar tām apgādā karpovņiki un tamlīdzīgi veidojumi. Jo zvejojot iekšējos ūdeņos zvejnieks vārās uz haļavu. Tobiš ne ar sava darba augļiem.

urmaas, 17.augusts 2015, 11:57

Interesanti, ar kādiem argumentiem Tu taisies zveiniekus pierunat labprātīgi atteikties no sāvā BIZNESĀ ? Vai tiešām esi tik naivs?
Piekritu, tīšā prātā piebeigt ezeru neviens nav ieinteresets. Bēt atteikties no tīkliem vel VAIRĀK negribas, jo tas nozīme atteikties no naudas, no biznesā.
Kādās milzigās investicijas vajadzigas, lai aizliegt tīklus?
Apsaimniekotaji ir - pašvaldiba. Jāpanāk tikāi, lai visa nauda, kas nāk no ezerā atgriežās ezeram atpakaļ !
Smiekligi bijā lasit, kā šogād ezerā ielaidušī kautkādi tukstoši lidakās KĀPURUS. Tie nav pat māzuļi, kāpuri - tiko izškilušies no ikriem, kurie vēl nevar pat lāgā peldet... Kāda tam jēga? Tapat viņi izškiltos bēz cilveka palidzibu. Vienigi rēdzu jēgu citur: aizmalet acis sabiedribai un norakstit krietnu naudiņu. Bet tā naudiņa tak no MŪSU kābatām...
Netaisies ne ar vienu cinities? Nu ko lai sākā. Jā ir sievietes ar daiktu, tad, noteikti, īr virieši bēz pautiem.
Neviens neagitē uz vardarbibu. Ir likumigie paņiemieni.
Ir “Latvijas Makšķernieku asociācija”. Griežamies pie viņem!?
18.augusts 2015, 14:48 | links
 
zacepa citāts ir pērle - Ezers ir dabas dota dāvana,kurš ir jāapsaimnieko tāpat kā kārtīgs saimnieks apsaimnieko savus laukus,lai var ievākt ražu.

Man ir jautājums tāds - kuršs ir deliģējis šos te "zvejniekus" - dabas dāvanu apsaimniekot??? Kurš? Zaceps? Dievs varbūt? Es neesmu! Un varu saderēt ka arī ne tie ap 100 tkst copmaņu. Cik tie zvejnieki ir nomaksājuši nodokļos? Vienkāršs jautājums uz kuru atbildi. Uzvārdus nevajag. Es šķiet PVN par copes lietām esmu samaksājis vairāk kā tas murds izsolīts!!! Bez jokiem. Viesu mājas ap ezeru ir vairāk samaksājuši VSA darba devēja nodokli, kā tie zvejnieki 10 gados par licencēm!
18.augusts 2015, 14:10 | links
 
Sveiki, shonedelj ir doma aizlaist pamegjinat copi Usmas ezera, pie Usmas SPA. Ir kadi ieteikumi no copmanjiem?
18.augusts 2015, 11:27 | links
 
Es te netaisos ar kkādiem plakaatiem cīnīties,un arī ar zvejniekiem necīnīšos,ne arī ar visādiem kungiem,kuri ir pie teikšanas.Nesaprotu,kas tie par tādiem stereotipiem,ka vienmēr ar kādu jācīnās?Es savā prātā domāju,ka problēmas labāk risināt konsruktīvās sarunās ar faktiem un pierādījumiem,iesaistot visas ieinteresētās cilvēku grupas,vai tie ir copmaņi,zvejnieki,priekšnieki.Ezers ir dabas dota dāvana,kurš ir jāapsaimnieko tāpat kā kārtīgs saimnieks apsaimnieko savus laukus,lai var ievākt ražu.Nedomāju,ka vietējie zvejnieki un priekšnieki tīšu prātu vēlas to ezeru piebeigt.Tas,protams,prasītu lielus līdzekļus,bet neviens jau nav aizliedzis interesēties par iespējamo fondu meklēšanu,piesaisti.Sāksim ar pirmo soli,savāksimies cilvēki,kuriem tā lieta nav vienaldzīga un padomāsim ko varam darīt.Visādi rējēji var iet uz vienu vietu,ne es kādu aizskaru,ne kādam uzdiršu(tas plakaatam)
17.augusts 2015, 23:41 | links
 
Kā rīkoties? Jautajums visiem !
Māns variants. Latvijā ir Biedrība “Latvijas Makšķernieku asociācija”. Priekškām viņa izveidota? Lāikām, lai aizstāvētu makškerniekū inereses ! Tad izmantosim to ! Kā to izdarīt? Es rēdzu tādu iespēju: rākstit vestules uz viņu E-pastu. E-pasts: albiart@inbox.lv.
Kātrs uzrākst un aizsūt vēstuli, bēt lai nepazūd, vai " nav sāņemušī", tād kopiju ielīkt tepāt forumā. Jā sālasisies kādās 20 - 50 vēstules, tad neviens mūs nespēs ignorēt! Ar Makšķernieku asociāciju atbalstu vārēsim pānākt rezultātu.
Jā kādam ir zinamie citi rīcibās varianti, tad lūdzu padalīties.
29.jūlijs 2015, 02:38 | citēt | nosūdzēt | links

.Uz jautājumu,ko tad varam copmaņi darīt,lai tomēr kko panāktu?Atbilde bija:apvienojieties,rakstiet,cīnieties,daudzos ezeros copmaņi esot panākuši labvēlīgu risinājumu tīklu aizliegumam.
29.jūlijs 2015, 21:25 | citēt | nosūdzēt | links
Latvijās Meži? Labprāt atdot Usmu komerc strukturai? Tas tak tapāt, ka atdot privātipašumā ! Kāda tad mums būs teikšana ???
Vai tiešām latvieši nemāk dzīvot bez KUNGA ? Kād, beidzot, jūtisies pā saimniekiem sāvā zemē?
Ir vēl kādi varianti?
17.augusts 2015, 21:30 | links
 
Bija kādu laiku atpakaļ seminārs Usmas ezerā!Un tur varēja protestēt pa tīkliem ieliku informāciju Delfim.lv un te ar bija ielikta info!!!
Bet uz to semināru neviens copmanis neieradās!!!:(((
Tākā ko tee runāt pa darīšanu???
17.augusts 2015, 07:24 | links
=========================
Laikam taču daudziem vēl nav skaidrs, ka nenomainot esošos priekšniekus, nav jēgas laiku tērēt šādos saietos.
Usma - tas ir sīkums salīdzinot ar to postu kas ir izdarīts Daugavā. Un klusums, pat žurnālisti, nerunājot par Ikšķies pašvaldību, biedrību "Mēs zivīm" un dažādos valsts inspektorus - neviens neko neredz!
Tad ko dzesēt muti, vai tērēt laiku tukšiem saietiem, ja neredz vēlmi lietas kārtot kā cilvēkiem. Un tādu vēlmi pagaidām vismaz nav nācies ieraudzīt. Skumji, lai neteiktu savādāk...
17.augusts 2015, 16:44 | links
 
Cik esmu saksāries ar LVM apsaimniekotajiem ezariem, tad viss pagaidām ir ideāli. uz vienu ezeru es braucu īpaši bieži. Man patīk sakārtota vide, labas laivas utt.

Usmas ezers būs savādāks, bet lai Usmu normāli apsaimniekotu vajag resursi.. LVM tādi būtu. Ar kempingiem gan jau vienotos un būtu beidzot kāda kārtība.
17.augusts 2015, 13:14 | links
 
Pričom te apsaimniekošana? Zveja iekšējos ūdeņos ir bizness. Tā sacīt jāsaka, lai "pabarotu tautu"! Ja nemakšķerējošā tauta grib ēst zivi, tad, lai viņus ar tām apgādā karpovņiki un tamlīdzīgi veidojumi. Jo zvejojot iekšējos ūdeņos zvejnieks vārās uz haļavu. Tobiš ne ar sava darba augļiem.
17.augusts 2015, 11:57 | links
 
Jurcik. Tu zini kā latvijas meži saimnieko savos ezeros? Tur var izmantot tikai latvijas mežu airu laivas, kuru noma maksā 2x vairāk par kempingu laivām. Motori (izņemot elektro) aizliegti. Kempingiem uzreiz pienāks kirdik.
17.augusts 2015, 11:50 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager