"Idejas zivju (plēsēju) resursu aizsardzibai un vairošanai Latvijas iekšējos ūdeņos".

Kā mainīt sistēmu, lai gadu no gada zivju resursi paliktu vairāk ne mazāk!
Nu gan veči ir sarakstījuši romānus - taču ne jau par tēmu.

Mēģināšu precizēt. Tātad, kas nepieciešams lai zivju resursi būtu un to apjoms pieaugtu? Tīrs ūdens, vajadzīgā barība, pietiekams skaits vaislinieku, netraucēts nārsts un ierobežota iespēja iznīcināt /noķert un apēst/ vaisliniekus. Vai, varbūt, esmu kaut ko vēl piemirsis?

Tālākā diskusija varētu notikt vairāk par to, kā to visu nodrošināt.
Ūdeni un barību makšķernieki daudz ietekmēt nevar, ja nu vienīgi nepiecūkojot ūdeņus, bet nāŗsta laikā zivis netraucēt var, šajā laikā var arī tās neķert, un var tās arī neķert ceļā uz nārstu, īpaši to koncentrācijas vietās, piemēram, Buļļupē, pie HES-u dambjiem, /cemmerētāji, maliķi, u.c./
Var arī pavasaros un rudeņos, par nārsta laiku nemaz nerunājot, uz laiku vai vispār nezvejot ar tīkliem un murdiem.

Tas nu būtu tas minimālākais, ko varētu darīt. Ja tas nelīdz, tikai tad sākt ierobežot vispirms tīklinieku iespējas, ja tas nelīdz - arī makšķernieku. Nav loģikas un nevar tā būt, ka makšķernieks drīkst vienā un tajā pašā ūdenskrātuvē paņemt 3 līdakas, bet tīklinieks tik - cik ir tīklā. Tas jau ir nonsenss. Taču tā šobrīd ir.
Ceru, ka man būs izdevies komentētāju domas pagriezt vajadzīgajā virzienā, konstruktīvai domāšanai -nevis vienam, otra zākāšanai.
6.novembris 2015, 15:06 | links
 
Tautiesi !!!!!
Man daudzi zinamie copes matadori, ar riebumu sledz ara piem raidijumu 'Ohota i ribalka ' kad sak radit tos jaukos miljos "zivju bucotajus

Smols, 6.novembris 2015, 11:29


Par šo kanālu runājot... TV neskatos, taču reizumis ar sievastēvu esam paskatījušies vienu otru raidījumu, ko tur rāda. Man pirms tam no komentāriem šeit bija radies iespaids, ka tur nu rāda baisi elitāros copmaņus, kas stipri ētiski rīkojas, ka ir vērts skatīties u.t.t u.tjpr. Pēc dažu raidījumu noskatīšanās radās doma - kas tos sūdus vispār skatās? Varbūt man uz dullo trāpījās vissliktākie raidījumi, bet būtībā tur bija īsti mēsli, uz kuru fona jebkurš Latvijā ražotais raidījums bija nu vienkārši izcils. Visvairāk fascinēja kaut kāds nejēdzīgs poļu pans, kas ne īsti mācēja ko noķert, ne īsti mācēja to ķeršanu skaisti parādīt. Pie tam šamējais tās noķertās zivis nemaz nesteidza tā cēli laist un bučot :)
6.novembris 2015, 15:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager