"Idejas zivju (plēsēju) resursu aizsardzibai un vairošanai Latvijas iekšējos ūdeņos".

Kā mainīt sistēmu, lai gadu no gada zivju resursi paliktu vairāk ne mazāk!
Ja strādātu 100 %likumi un noteikumi tad nekas nebūtu jāmaina bet diemžēl lielum lielam vairumam pie kājas viņi un katram inspektoru pie pakaļas nepieliksi tāpēc paies krietns laiks kamēr sāks mainīties attieksme pret likumiem un noteikumiem. Kamēr tas nenotiks viss šis bazārs ir tikai vētra ūdensglāzē.
22.oktobris 2015, 23:01 | links
 
plesigais- tā arī bija domāts, ka pilsētnieki mēslo, šonedēļ viens zemes īpašnieks zvanīja, uzlicis savam celiņam bomi priekšā , jo ceļu līdz savai mājai un ezeram pats sataisījis, pa vasaru tur uzturas, līdz šim bomja nebija visi brauca mēsloja uzlika bomi, brauc pa pļavu apkārt, prasīju ko darīt ka lien tā pat, ieteicu uzlikt ecēšu vai dēļus ar naglām pa pļavu ja bomis nepalīdz.
22.oktobris 2015, 22:59 | links
 
Nezinu, kāpēc Tev tāds naids pret makšķerniekiem, makšķernieki nekad neaizstieps to ko ar tīkliem, nekad. Esmu redzējis, ko veda krastā tīklinieki un ko ķēra makšķernieki. Tās ir nesalīdzināmas lietas.
Mums uzskati atšķiras, tīkliem nē un vēlreiz nē.

andzus69, 22.oktobris 2015, 20:00
Man nav naids, pret makšķerniekiem, bet neciešu ka visā vaino zvejniekus un sevi makšķernieki uzdod par vienīgiem kam tiesības zivis ķert un pārējie lai sēž pie ratiem, lai laucinieki nebļaustās , jo viņi var slāt kur pagadās, mēslot kur grib un tās viņi uzskata par savām svētām un neaizskaramām tiesībām. Pats trakākais ka tādus kā makšķernieku pārstāvjus pielaida pie MK taisīšanas (saprastu ka varētu piedalīties debatēs ko vajadzētu nevis diktēt ministrijai savus ultimātus), tad jau dzērāj šoferi jālaiž rakstīt satiksmes noteikumus.

Malikis2011, 22.oktobris 2015, 21:36


Malikis2011 ATVAINOJOS , bet nevajag ! Ne jau laucinieki ir tie kas meslo , es pat gribētu teikt ,otradi ! Personigi es vvarētus ssafilmet kaudzi ar dažādiem materiāliem .
Par to liecina pat fakts ka daudzi saimnieki neļauj makšķerēt uz savas zemes !
22.oktobris 2015, 22:54 | links
 
urmaas- vēl pasaki ka makšķernieki nav lielākie plēsēju ķērāji valstī ;D Nu Tu arī piedāvā vienkārši pārdalīt resursus, aizliedzam zvejniekus, makšķerniekiem būs vairāk, nu būs kādu gadiņu vairāk un ko tālāk ,atkal tur pat kur esam. Piemērs Daugava, aizliedza zveju ar tīkliem, kādu gadiņu paķēra vairāk, atkal bļauj izķer tie ar motoriem tie atpakaļ ka no krasta ņem visas mazās, šie tikai lielās. Jā jau gribam kaut ko mainīt tad radikāli, plēsēji tikai vienu var paturēt, neatkarīgi no izmēra un sugas. Tīklus ja tā nolemj publiskos var noņemt tiem komerczvejnieki kas tur ir piedāvā uz izdevīgiem noteikumiem piedalīties projektos zivju fermu būvniecībā, ezeri kur privāti un zvejas tiesības valstij, pašpatēriņa zveja tikai ezera īpašniekiem kam zeme ierakstīta zemesgrāmatā un pastāvīgi dzīvo pie ezera(būs kas pieskata ezeru), var jau par dažādiem variantiem domāt un runāt ,bet no makšķernieku puses jau nav ar ko, pagaidām pie varas nav normālu ir tikai mums pienākas pārējiem nē.
22.oktobris 2015, 22:37 | links
 
Malikis
Vai ir kāda uzskaite cik makšķernieku copes reizē tiek pie normas? Un cik kg, vai tonnas zivju gadā makšķernieki kopumā aizstiepj mājās? Kur ar to var iepazīties?

urmaas, 22.oktobris 2015, 20:32
Salīdzini skaitu kas makšķerē un kaut katrs otrais aiznes vienu zandartu un līdaku, tas būs vairāk nekā visi zvejnieki kopā.

Malikis2011, 22.oktobris 2015, 21:31

Tā ari neesmu nevienā statistikā manijis precīzu makšķernieku uzskaiti. Vismaz dati tajās figurē aptuvenie.
Galīgi nav godīgi katram, vai katram otrajam, piedēvēt 1 līdaku, vai 1 zandartu. Jo lielais vairums uz copi labākajā gadijumā izraujoties līdz 2x mēnesī. Tā nav oficiālā statistika. Un cik no viņiem copē tikai baltās zivis ari būtu jāņem vērā.
Toties ar zvejniekiem ir jābūt vienkāršāk-tur visam lomam IR JĀBŪT uzskaitītam nozvejas atskaitēs.
22.oktobris 2015, 22:22 | links
 
Nezinu, kāpēc Tev tāds naids pret makšķerniekiem, makšķernieki nekad neaizstieps to ko ar tīkliem, nekad. Esmu redzējis, ko veda krastā tīklinieki un ko ķēra makšķernieki. Tās ir nesalīdzināmas lietas.
Mums uzskati atšķiras, tīkliem nē un vēlreiz nē.

andzus69, 22.oktobris 2015, 20:00

Man nav naids, pret makšķerniekiem, bet neciešu ka visā vaino zvejniekus un sevi makšķernieki uzdod par vienīgiem kam tiesības zivis ķert un pārējie lai sēž pie ratiem, lai laucinieki nebļaustās , jo viņi var slāt kur pagadās, mēslot kur grib un tās viņi uzskata par savām svētām un neaizskaramām tiesībām. Pats trakākais ka tādus kā makšķernieku pārstāvjus pielaida pie MK taisīšanas (saprastu ka varētu piedalīties debatēs ko vajadzētu nevis diktēt ministrijai savus ultimātus), tad jau dzērāj šoferi jālaiž rakstīt satiksmes noteikumus.
22.oktobris 2015, 21:36 | links
 
1. Pacelt Lv minimālo algu 1000 eur/mēn.,
2. Tīkliem iekšējos ūdeņos-nē,
3. Nosargāt nārstu (ne tikai "svētajai" zivij- lasim)

andzus69, 22.oktobris 2015, 19:07


Paldies. Skaidri definēti mērķi. Nākamais jautājums kā viņus var sasniegt. Jo nav jēgas uzstādīt nesasniedzamus mērķus.

Par. Nr.2 Lietuvā makšķerniekiem tas izdevās.
22.oktobris 2015, 21:36 | links
 
Malikis
Vai ir kāda uzskaite cik makšķernieku copes reizē tiek pie normas? Un cik kg, vai tonnas zivju gadā makšķernieki kopumā aizstiepj mājās? Kur ar to var iepazīties?

urmaas, 22.oktobris 2015, 20:32

Salīdzini skaitu kas makšķerē un kaut katrs otrais aiznes vienu zandartu un līdaku, tas būs vairāk nekā visi zvejnieki kopā.
22.oktobris 2015, 21:31 | links
 
Malikis
Vai ir kāda uzskaite cik makšķernieku copes reizē tiek pie normas? Un cik kg, vai tonnas zivju gadā makšķernieki kopumā aizstiepj mājās? Kur ar to var iepazīties?
22.oktobris 2015, 20:32 | links
 
1. Pacelt Lv minimālo algu 1000 eur/mēn.,
2. Tīkliem iekšējos ūdeņos-nē,
3. Nosargāt nārstu (ne tikai "svētajai" zivij- lasim)

andzus69, 22.oktobris 2015, 19:07

Gribās iespiest "patīk". Bet nav tādas fīčas. :)
22.oktobris 2015, 20:11 | links
 
Nezinu, kāpēc Tev tāds naids pret makšķerniekiem, makšķernieki nekad neaizstieps to ko ar tīkliem, nekad. Esmu redzējis, ko veda krastā tīklinieki un ko ķēra makšķernieki. Tās ir nesalīdzināmas lietas.
Mums uzskati atšķiras, tīkliem nē un vēlreiz nē.
22.oktobris 2015, 20:00 | links
 
Ja viss būtu tik vienkārši, Alūksnes ezers nebūtu jāpapildina ar zivīm.

Sarakstam pievienojiet arī barības vielu pārbagātību ūdeņos un sekas no tās.

Ja nepielec, tad līdz 1990. g. tika aprēķināts, cik ūdeņu aizauga un tika pakāsti - 70 kvadrātkilometri. Pēc tam nav rēķinājuši, es domāju - tāpēc, ka bail. Kā arī Zemkopības ministrijai neizdevīgi.
22.oktobris 2015, 19:59 | links
 
Man arī gribas tā domāt ka ar to velcēšanu labi izsit lielās līdakas un zandartus.
Es piekristu tam ka līdakas un zanadarti pēc 3kg jālaiž vaļā.
22.oktobris 2015, 19:53 | links
 
KrumuJancis !!!!!!
Paklau Tautieti !!!!! saki atklati visas sis tautas prieksa.................. liekot rokeli uz sirds ( ja vien zini kura puse viņa atrodas )
Kad Tu pedejo reizi biji pie udenjiem udens maajas dusa, izlietne un vanna neskaitas ) ????
Kad Tu pedejo reizi redzeji normalu lidaku ",silkjes neskaitas "
Piedod, bet tu man nedaudz atgadini tadu virtualu ofisa sedosu copetaju, kas ed kauc kadas gumijas, un perk kosmiska materiala pavadinas :-)))))))))))
Ja Tu ta labi par Ljeidakam runa............ saki man ludzu, cik garu Tu liec pavadinju "un kadu " copejot Ljeidakas...............
Kur Tu njem piem "dzivo esmu ", vai ari no kada materiala Tu pats klope sava pagrides darbnica superslepenos vizulus taisitus liela noslepuma, pec sen sencu metodeem ????
Hau.................ievilku dumu no kaljana vecteva......( uz iepakojuma rakstits ka tas esot kauc kāds burvigu iluziju rados maisijums kas pamata domats krasnju, un dumvadu tirisanai )
:-))))))

Smols, 22.oktobris 2015, 17:14

Klau, vecīt, ko tu pīpē?
22.oktobris 2015, 19:52 | links
 
Par gadsimtiem es nemācēšu teikt, bet tikai zinu un esmu piedzīvojis to, ka pa gadiem 5-7 ar tīkliem izsita kapitāli (tieši vērtīgās zivis- lielos zandartus, lielos asarus, līdakas) ļoti bagātu un zivīgu ezeru.

andzus69, 22.oktobris 2015, 19:39

Cik pa to laiku aizstiepa mājās makšķernieki? Vienkārši aizliedzot ķert vieniem, tiek pārdalīts citiem. Nu saprotu ka runā par zandartu, ja ezers ir tāds ka viegli izķert ar tīkliem,tad var viņus kārtīgi paretināt. Bet es zinu,kur pat trīs gadus nevajadzēja lai ezeru makšķernieki ar velci ezeru no līdakām izsita.
22.oktobris 2015, 19:46 | links
 
Par gadsimtiem es nemācēšu teikt, bet tikai zinu un esmu piedzīvojis to, ka pa gadiem 5-7 ar tīkliem izsita kapitāli (tieši vērtīgās zivis- lielos zandartus, lielos asarus, līdakas) ļoti bagātu un zivīgu ezeru.
22.oktobris 2015, 19:39 | links
 
1. Pacelt Lv minimālo algu 1000 eur/mēn.,
2. Tīkliem iekšējos ūdeņos-nē,
3. Nosargāt nārstu (ne tikai "svētajai" zivij- lasim)

andzus69, 22.oktobris 2015, 19:07

Tas nepalīdzēs, jo homo sovieticums tāpat slaktēs un vilks uz ledusskapi, bet jaunie jau pieredzi arī pārņēmuši. Tīkli, murdi, vadi un duršana nārsta laikā, gadsimtos neizsita zivis, bet ar to ka cilvēki(makšķernieki) palika mobili, labi ekipēti sākās visas problēmas.
22.oktobris 2015, 19:28 | links
 
1. Pacelt Lv minimālo algu 1000 eur/mēn.,
2. Tīkliem iekšējos ūdeņos-nē,
3. Nosargāt nārstu (ne tikai "svētajai" zivij- lasim)
22.oktobris 2015, 19:07 | links
 
Kāds sods ir par Laša vai taimiņa paņemšanu?
22.oktobris 2015, 18:54 | links
 
Tonis !!!!!
Atgadinasu prieks Padumju praporscikiem minetas temas nosaukumu.
"Idejas zivju (plēsēju) resursu aizsardzibai un vairošanai Latvijas iekšējos ūdeņos".
P.S Tas laikam attiecas uz tiem kas mak,. vai macas lasīt.
Hau..........................
Jaiet vanna iemestajai gruntenei nomainit pavadinjas sistema........... kauc ka nekeras jau kadu nedelju :-)))))))))))
22.oktobris 2015, 18:47 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager