Vimbas

Nu neķeras tā ka ''met un velc'', bet pievakarēs tā savas astoņas , kas atļauts Bauskā , kādas trijās stundās, zem Bauskas. Pa dienu, kad saule, pilnīgs klusums. Nu arī auksts pēc suņa kad vējš virzienā pa upi.. Bet varbūt arī tā labāk būs tā sezona līdz licences beigām, nevis kā divus iepriekšējos gadus, kad jau maija sākumā nekas prātīgs nebija. Saauga zāle un ar fīderi neiespējamā misija.
Nu cope baigi kaprīza. Līdz tik dzīvās ēsmas piemaisīšana barotavā. Nu ''sakacina'' to vimbu un paņem arī to kas uz āķa.
3.maijs 2021, 10:34 | links
 
Kaut ko vimbu copētāji aplusuši, vai nu svētkus pārsvinējušies, vai nu cope tāda ka pat pierakstīt atskaiti nav laika.
3.maijs 2021, 07:49 | links
 
Vakar, zem Bauskas: kamēr spīdēja saule, tikmēr pat ne raudiņas. Kad sāka staigāt mākoņi, vimba ''pamodās'' . Cita lieta ka ''vajadzēja lupu'' lai redzētu kad fīdera spicīte nedaudz nodreb. Nu dikti vārīga cope. Kaimiņi ar raupjākiem rīkiem tā arī palika sausā. Rīt laikam nebūs ko darīt, jo naktī gaidams lietus-attiecīgi ''biezā slānī'' peldēs draza un fīdera auklā būs pilns ar drazu.
29.aprīlis 2021, 10:01 | links
 
Staļģenes pusē mašīnu tā padaudz šorīt. Laika apstākļi uzlabojušies.
29.aprīlis 2021, 09:18 | links
 
Mēs jau neko nezinām par to kas notiek zem ūdens virsmas...
28.aprīlis 2021, 18:00 | links
 
Šoreiz tas nebūs īstais variants. Mana doma( iespējams, galīgi nepareiza) ka tā kaut kāda upes populācija.
28.aprīlis 2021, 17:57 | links
 
Palasot info vimbas sāk nārstot kad ūdens temperatūra ir ne mazāk kā 10 gr. Respektīvi ja pavasaris ir auksts tad arī nārsts var pārvietoties. Cik zinu pirmās nārsto lielāls zivis un tad pamazām mazās.
28.aprīlis 2021, 17:50 | links
 
Pastāsts iz dzīves- padsmit gadus atpakaļ vazājos ar spiningu gar Bārtas upi. No Bārtas tilta uz augšu ir tāda vieta, kur no zemes dzīlēm parādās kaļķakmens iezis un tur ir tāda kā caurteka caur akmeņiem, aptuveni 70cm plata. Piegāju klātbet tajā spraugā zivju ka mudž, es pat ra roku kā putrā pamaisīju- vārdu sakot- nārsto vimbas, tādas raibas. kā nārsta momentā mēdz būt. It kā jau nekas, bet tas bija 10 jūlijs! Cik esmu vīriem stāstījis, visi rausta plecus, iespējams, domā ka makšķernieku stāstus stāstu... Vēl viena nianse- neviena vimba ko redzēju. nebija lielāka par aptuveni 600g. Ir kāds ar kaut ko tādu sastapies?
28.aprīlis 2021, 17:32 | links
 
MV-F [28.apr]: braucejs [0:03]: Džeki, ir vēl vimba pie Garozas, jeb jau viss nokavēts un ir devusies augstāk? Ir doma 1. maijā laist uz turieni, bet mērķa zivs ir vimba.Vimba ir, bet vairs ne tādos daudzumos un šajā, aukstajā laikā, stipri pierunājama.

nelietotaajs, 28.aprīlis 2021, 11:12

Manuprāt vimba ir visu vasaru Lielupē no Jelgavas līdz pat Bauskai un tālāk. Jo vasarā esmu bieži noķēris pretī Ānei makšķerējot brekšus.
Vienīgi tā neķeras tādā skaitā kā pavasarī.
Jā, ir vimbas, kas paliek upē. Bet tā vairs nav tā, spožā, treknā vimba, kas tiko ienākusi no jūras.
28.aprīlis 2021, 13:33 | links
 
Protams, vimba citos gada laikos paņem pa retam vienu pašu balto vai pinku. Bet tas ir ļoti reti, vismaz no Varkaļa uz leju. Tobrīd tā nav mērķa zivs. Vasaras otrajā pusē, ejot uz breksi, gandrīz neviens ar garneli nestrādā, bet tā ir svarīga komponente.
28.aprīlis 2021, 11:39 | links
 
braucejs [0:03]: Džeki, ir vēl vimba pie Garozas, jeb jau viss nokavēts un ir devusies augstāk? Ir doma 1. maijā laist uz turieni, bet mērķa zivs ir vimba.Vimba ir, bet vairs ne tādos daudzumos un šajā, aukstajā laikā, stipri pierunājama.

nelietotaajs, 28.aprīlis 2021, 11:12


Manuprāt vimba ir visu vasaru Lielupē no Jelgavas līdz pat Bauskai un tālāk. Jo vasarā esmu bieži noķēris pretī Ānei makšķerējot brekšus.
Vienīgi tā neķeras tādā skaitā kā pavasarī.
28.aprīlis 2021, 11:17 | links
 
Atainojos, ka ne par tēmu ierakstīju....:)
28.aprīlis 2021, 11:14 | links
 
braucejs [28.apr]: Džeki, ir vēl vimba pie Garozas, jeb jau viss nokavēts un ir devusies augstāk? Ir doma 1. maijā laist uz turieni, bet mērķa zivs ir vimba.
Vimba ir, bet vairs ne tādos daudzumos un šajā, aukstajā laikā, stipri pierunājama.
28.aprīlis 2021, 11:12 | links
 
Kāda jēga jēga no šitādas stulbas, bezjēdzīgas vāvuļošanas, katru gadu viens un tas pats, tā teikt "gudri *irst nav malku cirst"
28.aprīlis 2021, 10:48 | links
 
... varam par šīm lietām kādā citā sadaļā, kas tuvāka tēmai, šeit vimbu cope. Par daudz jau ne pa tēmu.
28.aprīlis 2021, 10:31 | links
 
Par ceļiem un tauvas joslu, rakstot, daudziem esmu apnicis. Daugavas krastos ir bijuši gadījumi, kad lietas ir aizgājušas līdz pat asinsizliešanai. Varas atieksme šajā jautājumā ir saprotama, pretēji Civillikumam, saražotie speciālie likumi atbrīvo varu no pienākuma uzturēt krastus. Otra tendence ir vērojama ar piebraucamajiem ceļiem. Navigācija (Jāņa sētas karte) uzrāda ceļu uz ūdenstilpni, bet ceļš sen jau ir uzarts un iznīcināts. Vai arī citi varianti ; milzīgi laukakmeņi, kas tikko izlīduši no zemes, naglas, tranšejas, stikli, dzeloņdrātis, bomji un tt. Vara atbalsta zemes īpašnieka "svētās" tiesības. Razbiralovka sākas tikai tad, kad notiek nelaimes gadījums, piem. kādam motociklistam norauj galvu ar šķērsām ceļam pārvilktu stiepli. Tad visi gudri. Viss ir sakārtots :).
28.aprīlis 2021, 10:20 | links
 
... pie Garozas un pret fermu jau visi baigi ekskluzīvi, grib copēt neizkāpjot no autiņa.
28.aprīlis 2021, 10:05 | links
 
tataars_ [8:47]: vēl viena sīka nianse par tauvas joslu un pieguļošo privātīpašumu.......... municipālā policija apseko un uzliek sodus par piemesloto-nesakopto teritoriju(tauvas joslu) zemes īpašniekam .... mēs esam narāvošies divus gadus pa 250 eiro, un lūk tāpēc esam tik laipniŠis gan ir absurdi. Sods par nesakoptu daļējo valsts īpašumu tiek uzlikts pieguļošās zemes īpašniekam. Tas tik apliecina, ka tiešām tauvas joslas dabā nemaz nav, ja par to 100% atbild pieguļošās zemes īpašnieks. Tad man tiešām rodas jautājums, kādēļ zemes īpašniekam žoga uzlikšana līdz ūdenim ir jāsaskaņo ar pašvaldību, ja īpašnieks ir atbildīgs par tauvas joslu un vairums darbību tajā ir jāsaskaņo ar zemes īpašnieku.
Likuma normas tiešām ir izstrādātas bez normālas situācijas izpētes un apzināšanas. Pamazām ejam uz situāciju, ka publiskajiem ūdeņiem būs piekļuve tikai ar helihopteru.

Cope321, 28.aprīlis 2021, 09:21


Jau virākas reizes esmu rakstījis ka visa problēma ir pašā sākumā zemes reformas laikos, kad tika iedalīti īpašumi. Nepārdomātas lietas ap ūdeņiem, aizmirstot ka pastāv arī makšķernieki, un tie pa gaisu nelido, kaut kā ir jānokļust pie upes vai ezera. Par sevitūtiem netika padomāts.

Paskaties kadastrs.lv, ir daudz zemes īpašumu kur robežas ienāk pat upē vai ezerā.
28.aprīlis 2021, 10:02 | links
 
tataars_ [28.apr]: vēl viena sīka nianse par tauvas joslu un pieguļošo privātīpašumu.......... municipālā policija apseko un uzliek sodus par piemesloto-nesakopto teritoriju(tauvas joslu) zemes īpašniekam .... mēs esam narāvošies divus gadus pa 250 eiro, un lūk tāpēc esam tik laipni
Šis gan ir absurdi. Sods par nesakoptu daļējo valsts īpašumu tiek uzlikts pieguļošās zemes īpašniekam. Tas tik apliecina, ka tiešām tauvas joslas dabā nemaz nav, ja par to 100% atbild pieguļošās zemes īpašnieks. Tad man tiešām rodas jautājums, kādēļ zemes īpašniekam žoga uzlikšana līdz ūdenim ir jāsaskaņo ar pašvaldību, ja īpašnieks ir atbildīgs par tauvas joslu un vairums darbību tajā ir jāsaskaņo ar zemes īpašnieku.
Likuma normas tiešām ir izstrādātas bez normālas situācijas izpētes un apzināšanas. Pamazām ejam uz situāciju, ka publiskajiem ūdeņiem būs piekļuve tikai ar helihopteru.
28.aprīlis 2021, 09:21 | links
 
Tas saprotams ka likums ir tagad īpašnieku interesēs. Es ar negribetu ja man ir zemes gabals pie ūdenstilpnes lai kādas cūkas piecūkotu un izbraukātu manu zemi tā ka pat ar traktoru pārbraukt ir jāpadomā kā. Daudziem ir uzskats ja esmu kruts tad pie dirsas visi likumi un viss pārejais. Paskaties kādi slimie uz galvu parkojas pie lielveikaliem uz invalīdu stāvvietām, bet vēl labāk pie paša veikala ieejas, ja būtu iespēja veikalā ar auto iebrauktu. Un pie tam ne ar pasatiem auto parkapj noteikumus ar krutām mašīnām. Un tad ko mēs gribam tādu mudaku dēl maz ka piebraukt nekur nevar, un tagad vēl lai parvietotos pa tauvas joslu jāprasa īpašnieka atļauju. Manam paziņai atrodas māja pie ezera. Viņs pats šo pavasar nebrauca līdz mājām lai ceļu neizsistu, bet nē atradas gudrenieki kuri līdz pat pakšiem piebrauc un izjāj visu ceļu. A kas to ceļu vēlāk remontēs, loģiski īpašnieks, a vēlāk brīnāmies ka tur nevar, šeit nevar. Vissatļautība no kruto puses. Labi ka vēl nav likuma kā Asv, ka īpašnieks bez brīdinājuma var nošaut pārkāpēju uz savas zemes. Domāju ar tādu attieksmi tiešām var līdz tam novest. Tiem krutajiem pofig ka ceļi būs izjāti, pagalms kā kartupeļu lauks uzzarts, galvenais tikt līdz punktam A. A kas pēc manis būs pofigs.
28.aprīlis 2021, 08:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager