Vimbas

Tie "kapari" ir rožvaboļu kāpuri. Atšķirt no citiem var, jo smaržo riktīgi pēc medus. Sarakt var pļavās, kur aug vībotnes 20-30 cm dziļumā. Vajag meklēt vietu, kur zeme irdenāka, bet tomēr nedaudz mālaina.
2.aprīlis 2014, 01:00 | links
 
Urmaas,
arī pagrabs nenāks par skādi,kas zin kā pie 'ukrainciem' lietiņas ies...:D
2.aprīlis 2014, 07:13 | links
 
Rozish ir īstie Kapari, pārējās bildēs ir mājvaboļu kāpuri, tie ir dažāda izmēra, jo mājvaboles iedēj oliņas zemē un tur tie kāpuri attīstās 4 gadus un tikai tad lido laukā. Sākumā tie ir maziņi un ar katru gadu lielāki, tie paši lielākie ir jau neilgu laiku pirms pārvēršanās vabolē un izlidošanas, tiem mazie, kas ss.lv bildē ir pirmā gada attīstībā.
Man vecāku lauku mājas pagalma zālāja bija tik daudz sadējušas tās zarazas, ka viss zālājs nokalta, no sākuma nesapratām, kas par lietu, tā kā būtu noindēts viss miris, dzeltens, beigās uzraku un jā ... pilns ar šiem kāpuriem, un tad visu zālāju, kā segu nācās ņemt nost un lasīt laukā šos kāpurus, un labi zinu kāda izmēra un izskata tie ir ..
Vienreiz sanāca paņemt uz copi, sapalam diezgan labi garšoja ...

Ne asakas ! ;)
2.aprīlis 2014, 09:28 | links
 
Nuja,vini parasti mit kadus 10-15.cm zem vibotnem

http://www.latvijasdaba.lv/augi/artemisia-vulgaris-l/

bet parasti visvairak un pasi lielakie man trapas taisni pasas saknes,un visvairak vini ir tiesi gar upmalu kur ir malaina augsne un mitraka ka citur.Tik ludzu atcerieties,ierokiet vibotnes saknes pectam atpakal,lai ari nakamos gadus vinus varetu atkal turpat rakt.
2.aprīlis 2014, 12:54 | links
 
Ar tiem kokgrauzejiem ir ta ka uz viniem ari itka labi nem,ta vismaz man teica vecis ar 50 gadu copes pieredzi,kurs starp citu man ari par kapariem pastastija un paradija ka jamekle.Bet vienigais vins piebilda ka derot tikaj tie kuri grauz vitolus,no citiem kokiem nederot,it ipasi no skujiniekiem...
2.aprīlis 2014, 13:11 | links
 
,no citiem kokiem nederot,it ipasi no skujiniekiem...

kempii18, 2.aprīlis 2014, 13:11[/quote]

visu laiku tikai uz skujkoku mizgrauziem ķeru ))) jau gadus 20 ))) no viena celma var kadus 50 gab dabūt elementāri .
2.aprīlis 2014, 13:33 | links
 
Sk.paldies par info...:)
2.aprīlis 2014, 13:36 | links
 
Nu nez, man Bārtā uz tiem skujkoku mizgraužiem nu galīgi negribēja ķerties.
2.aprīlis 2014, 14:05 | links
 
...es aktkal biju liecinieks,ka viens vecs virs (krievs)
loti veiksmigi vilka vimbas uz speķa strēmelītem.
..teica,ka ipašā rceptūra mercējot,,,tur pat krastā grieza,lika uz āķa un izvilka vairākas gabalas.
Mes ar čomu,savu līdzpaņemto sālīto arī paprovējam...nekā!
Japiebilst,ka turas uz āķa un isstās dikti labi :)))
2.aprīlis 2014, 14:55 | links
 
Sveiki!
A kas Bauskā darās ar vimbām nāk?
Doma sesdien braukt uz to galu.Varbūt kāds zin ...
2.aprīlis 2014, 15:40 | links
 
Par vītolu kāpuriem arī esmu dzirdējis, tikai neesmu meklējis. Uz skuju koku mizgraužiem ir mēģināts, bet nekas labs no tā nav iznācis. Tad jau labāk uz maijvaboles kāpura, izspiežot melno pakaļu. Tikko nopelnīju 32 eiriķus divās stundās (rēķinot pēc ss.lv cenas) - saraku 80 kāpurus. Ventas vimbai kirdik!
2.aprīlis 2014, 19:25 | links
 
Nu jau visi tie jautājumi, kur nāk vimba ir pilnīgi lieki. Visur var dabūt savu vimbu un, ja uztrāpa, tad savilkt var labi. Pie tam weekendā sola labu laiku - atliek tikai braukt un izbaudīt dienu.
3.aprīlis 2014, 11:38 | links
 
Vimba jau ir, pietrūkst lielais kāpiens.Jūrniece vēl ir mazā skaitā.
3.aprīlis 2014, 14:08 | links
 
Nu jau visi tie jautājumi, kur nāk vimba ir pilnīgi lieki. Visur var dabūt savu vimbu un, ja uztrāpa, tad savilkt var labi. Pie tam weekendā sola labu laiku - atliek tikai braukt un izbaudīt dienu.

sniegss, 3.aprīlis 2014, 11:38


Taisnība jau vien ir, braukšu sesdien tad jau manīs.
Vēl viens tāds jautājiens, kas ar to viltīgo speķa ķeršanas metodi , pirmo reizi tādu dzirdu, moš vērts pamēģināt?
3.aprīlis 2014, 17:58 | links
 
Šodien Mēmelē vispār tukšais, pāris copes pa 5h. Bet noteikti izskaidrojums tajā, ka tulīt mainīsies laikapstākļi, līdz ar to atmosfēras spiediens mainās. Uz brīvdienām jābūt ok.
3.aprīlis 2014, 18:41 | links
 
sodien Lielupe-Garoza-0,Stalgene-0,Emburga-3 breksi 0,8-1kg, Memele-aiz gajeju tilta-0,aiz putniem-1 vimba,Becene-0.esma gan baltie, gan slieka,gan garnele. gandriz katra vieta piegaju vai satiku pa kadam makskerniekam-visiem tas pats.laikam jau tie minusi pa nakti iespaido. ja iet runa par memeli,tad mani noverojumi rada ,ka lielais kapums sakas ap 15-18 aprili,bet ka sogad ar sito pavasar bus,gruti spriest,bet nekur jau vina nepazudis :)
3.aprīlis 2014, 20:12 | links
 
Šogad jau viss notiks ātrāk. Šodien nevienam neņēma, tas spiediens laikam vainīgs.
3.aprīlis 2014, 20:31 | links
 
Admin,,,nemāku neko tujāk paskaidrot,,,tas onka nevēlējās atklāt marinādes recepti :(
3.aprīlis 2014, 21:17 | links
 
Vimba njem, viss bumbaas, tik vietas jaazin :) nav ko vainot atmosfeeras spiedienu, laika manju, aukstumu un veel.sazin nezin ko...
3.aprīlis 2014, 21:25 | links
 
Vietas jāzin. :D Vietā, kur es copēju, katru gadu ņem, tur nevar neņemt. Ja tur neņem, tad nu naf..:))))
3.aprīlis 2014, 22:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager