Vimbas

 
andreiko [21.03.19]: Trīs gadus nav bars ienācis (parasti uzreiz pēc Jāņiem). Vispār jau zanders ir, tikai ņem negribīgi, un, ja nezini, kur, ko un kā un cikos, tad bērni nāk ārā. Atbrauc uz vasaras beigām, uzraksti PM, padalīšos ar fiškām. Forumā jau visu nevar rakstīt, pašam nebūs vietas pie upes, kur apstāties.
Vispār jau zanderam teorētiski vajag cietāku kātu, vismaz līdz 40 gramiem testā. Taču tik niknu un tajā pašā laikā vieglu nav izdevies atrast (laikam nav izdomāts), man mierīgi pietiek ar esošo. Man jau vairāk patīk ar spini, ar bolonēzi vajag pieredzi un meistarību, kaimiņš viens šancē kā burvis.
Zanderam nevajag bomi. Man ir viegls 6-18gr testa kātiņš un ar kaulģīmi emocijas tieku galā. Kaulģīmis ir mana mērķa fishiņ. :)
Šī guļošo vietējie ar 3m bomjiem šeptē, tas gan. Tev to kā vietējām labāk zināt. :)
21.marts 2019, 09:48 | links
 
Sarunāts, vasaras otrajā pusē noteikti došu ziņu. Es tur katru gadu mēģinu.

Pagājušajā gadā, kad uz spini nekas nenotika, mēģinājām kompānijā pa nakti ar gruntenēm uz dzīvo/fileju. Uz 6 kātiem divi sīkuļi, pēc tam vairs nebraucu.

Paldies! :)
21.marts 2019, 09:40 | links
 
Hvz [20.03.19]: Jaaa, skumji jums, lai vimbu noķertu vajadzīgs 6 m kāts, spole, pīta aukla, 16g pluds un auziņa 0.55 €= budžets 60.00,€ + baltie 1,00 € ....un velc cik spēka
Ja paskatās veikala plautkos ... Tad normāls kāts priekš vimbošanas (6m - viegls ,ērts) vien maksā 40eur kā minimums . 60eirās ieejot veikalā vispār grūti iekļauties ... Kur nu vēl viss
21.marts 2019, 09:35 | links
 
Trīs gadus nav bars ienācis (parasti uzreiz pēc Jāņiem). Vispār jau zanders ir, tikai ņem negribīgi, un, ja nezini, kur, ko un kā un cikos, tad bērni nāk ārā. Atbrauc uz vasaras beigām, uzraksti PM, padalīšos ar fiškām. Forumā jau visu nevar rakstīt, pašam nebūs vietas pie upes, kur apstāties.
Vispār jau zanderam teorētiski vajag cietāku kātu, vismaz līdz 40 gramiem testā. Taču tik niknu un tajā pašā laikā vieglu nav izdevies atrast (laikam nav izdomāts), man mierīgi pietiek ar esošo. Man jau vairāk patīk ar spini, ar bolonēzi vajag pieredzi un meistarību, kaimiņš viens šancē kā burvis.
21.marts 2019, 09:29 | links
 
Liels paldies ar info, būs jāiebrauc uz samu un jāpatur rokās pats kāts, būs atskaites punkts.

Starp citu, kā pagājušajā gadā bija ar zandartu lejtecē? Pāris pagājušos gadus ar spini vismaz man bija pavisam bēdīgi.
21.marts 2019, 09:12 | links
 
Mistral Agua, tests 5-30 g. Paņēmu tieši svara dēļ, jo sver 265 gr. Līdzīga svara itālis maksā trīsarpus sotakus, man poli atveda (laikam) par 90 naudiņām.
Saproti dzīvoju Gaujas pašā lejtecē (1,5 km no jūras), te reizēm un pat bieži zanders uz spini spļauj virsū, bet uz dzīvo šo to var samedīt. Straume nikna pat vasaras vidū, sanāk pārmest ik pēc 20 -30 sekundēm. Un tā kaut vai piecas stundas pamētājot, nākamajā dienā labais plecs ir no koka. (Ar Grabi pa šo tēmu spriedām, viņš teica, ka viņam tas pats, kaut vai trīsreiz nedēļā iet kačāties, tur vienkārši citas muskuļu grupas)
Tāpēc nopirku visvieglāko kātiņu, un vairs nekādu problēmu, varu copēt kaut trīs dienas no vietas, neko nejūt. Biju pat uzlicis Daiwas tūkstošnieci spolīti (lēto), nekas, jo velk jau ar kātu, ar spoli tik pievāc auklu. Šogad gan likšu ryobi slam 2000, man mētājas bez darba, jo vimbām brīžiem vajadzīgs tālāks iemetiens.
To Mistral Aqua vismaz pērn es redzēju "Samā" uz Pērnavas ielas (Rīgā), tur, liekas, bija pae 120 eur, bet tur vienmēr var dabūt atlaides, domāju, ka par sotaku atdos.
P.S. Ā, vienīgais priekš dzīvā un straumē tam kātam jāmaina augšējie riņķi (laikam seši), jo stopors neiet cauri. Ja copē mierīgos ūdeņos un bez slīdošā pluda, tad der tāpat. Pie manis bedrē 4-6 m, bez slīdošā pluda neiztikt. Bums riņķus samainīja (laikam) par 14 eur.
21.marts 2019, 08:49 | links
 
Divas garās 6 m bolonēzes ( viegls polis un šīmanis) priekš vimbām un dzīvajam Gaujā).


Kas par kātiņu dzīvajam? Pilnībā apmierina kāds ir, vai arī tomēr gribētos ko citu?

Pagājušajā gada rudenī kaut kā pavilka pats process tā ķert līdakas, pagaidām izlīdzējos ar to kas ir arsenālā, bet plānoju iegādāties kādu dedicated kātu tieši šādai līdaku ķeršanai. Štekeri negribu, ieši bolonēzi arī domājis biju.

Pastāsti lūdzu par savu komplektu.
21.marts 2019, 07:47 | links
 
Ceļš līdz upei ir pašvaldības. Tā kā tur droši var braukt. Pagrieziens jau uz mājas pusi iespējams ir privāts. Info par pašvaldības, valsts vai kādu citu nekustamo īpašumu var apskatīt kadastra.lv
20.marts 2019, 23:21 | links
 
Njā, skumji Jums, es ķeru vimbu gadus 15 vienā vietā,
20.marts 2019, 22:59 | links
 
Jā, un cik ilgi varēs tusēt otrā krastā arī nav zināms.
20.marts 2019, 19:04 | links
 
Nolēmu šodien apskatīties, kas darās Lielupē pie Staļģenes ar copi. Makšķernieki nesēž un nevisai patīkami jaunumi mani sagaidīja. Apskatieities video. Varbūt kāds zinošāks var izskaidrot, jo nezinu vai es bez bažām dotos uz savu ierasto copes vietu. Paldies.
andrel, 20.marts 2019, 16:21

Nu par to, kā tur ar braukšanu, es nepateikšu, bet vismaz gar attīrīšanas iekārtu ir servitūts. Bet kā ar tikšanu līdz tauvas joslai, es nezinu. Zīme ir tāpēc, ka ceļa abās pusēs ir mainījušies īpašnieki. Tur kāju nespert, bet par ceļu es nevaru tagad pateikt neko. Viens īpašnieks man teica, ka redzēt to, kas paliek aiz makškerniekiem un rudenī kult alus bundžas, pudeles un plastmasas maisiņus viņam nav vēlmes.
Gar upi es nezinu ceļa statusu, kādreiz, kad tur bija privātie zemes gabali tas bija kopīgai lietošanai. Tagad varbūt tas tiks likvidēts vispār.
Bet par to gabalu, kas starp attīrīšanu un tiltu man patreiz nav ko teikt, tik baumo, ka tas nesen ir pārdots par ļoti smukām naudiņām, ņemot vērā to, cik labi tas mēdz applūst pavasaros.
Nu ar laiku domājams, ka viss būs skaidrāks.
20.marts 2019, 19:03 | links
 
Jaaa, skumji jums, lai vimbu noķertu vajadzīgs 6 m kāts, spole, pīta aukla, 16g pluds un auziņa 0.55 €= budžets 60.00,€ + baltie 1,00 € ....un velc cik spēka
20.marts 2019, 18:45 | links
 

Par tēmu:
Inventūra, vimbu sezonu uzsākot. :)
20.marts 2019, 18:15 | links
 
Rondo [20.03.19]: Abavnieks [7m]: Rondo [15m]: P.s a kātu es par prieku Abavniekam ieliku, jo viņam interesē šādas klases kāti. ;)Vecīt, Tu galīgi esi smadzenes papisis?!
Kurā vietā es ar Tevi te ar kaut ko vispār mēros, vai pat kaut ko tamlīdzīgu esmu teicis?!
Tiešām sāk šķist, ka Tu nevis centies kādu te pakaitināt, vai patēlot duraki, bet tiešām tāds esi..Kur es rakstu ka tu mēries? Tā atbile ir andreiko. Par ko cepies Sašiņ? :) tev tak aktuāla bija Daiwa Balistix, nu testam Zetrix paņēmu. Sāksies sezona uzrakstīšu vērtējumu, bet nu pie vimbām. Zaļās lai netraucēti nonārsto.
Tev ir problēmas...
Veiksmi
20.marts 2019, 18:09 | links
 
Abavnieks [20.03.19]: Rondo [15m]: P.s a kātu es par prieku Abavniekam ieliku, jo viņam interesē šādas klases kāti. ;)Vecīt, Tu galīgi esi smadzenes papisis?!
Kurā vietā es ar Tevi te ar kaut ko vispār mēros, vai pat kaut ko tamlīdzīgu esmu teicis?!
Tiešām sāk šķist, ka Tu nevis centies kādu te pakaitināt, vai patēlot duraki, bet tiešām tāds esi..
Kur es rakstu ka tu mēries? Tā atbile ir andreiko. Par ko cepies Sašiņ? :) tev tak aktuāla bija Daiwa Balistix, nu testam Zetrix paņēmu. Sāksies sezona uzrakstīšu vērtējumu, bet nu pie vimbām. Zaļās lai netraucēti nonārsto.
20.marts 2019, 18:06 | links
 
Rondo [20.03.19]: P.s a kātu es par prieku Abavniekam ieliku, jo viņam interesē šādas klases kāti. ;)
Vecīt, Tu galīgi esi smadzenes papisis?!
Kurā vietā es ar Tevi te ar kaut ko vispār mēros, vai pat kaut ko tamlīdzīgu esmu teicis?!
Tiešām sāk šķist, ka Tu nevis centies kādu te pakaitināt, vai patēlot duraki, bet tiešām tāds esi..
20.marts 2019, 18:01 | links
 
Abavnieks [20.03.19]: Rondo [15:36]: Abavnieks [9:22]: Jurasasaris [8:00]: belijs23 [6:14]: Jurasasaris [Vakar]: Feisiti večiem ķeras un labi ,Venta protamsTe nav facebook.Šeit vienkārši dēļ bučotājiem rēkējiem negrib vairāk neko likt neviensTu spēj uzrakstīt kādu saliktu teikumu, bez čīkstēšanas par "bučotājiem" utt ? :D

Bet pareizi jau saki, te principā bildes liek daudz maz adekvāti makšķernieki. Turpretī FB lielajā makšķernieku grupā lielākā daļa nezin ne makšķerēšanas noteikumus, ne atpazīst zivis... bet par lielu pienākumu uzskata ielikt kādu video, kur apdzēries ar pliku kuli, pēc kārtējās necopes nopeldas, un pasūdzēties, ka zivju ta nav vairs. Protams, ir vēl liela daļa, kuru rakstīto vispār jāmēģina salikt kopā, lai saprastu domu.. bet, kad saprati, domā - kā cilvēks vispār kaut ko tik stulbu var izdomāt...

Protams, katram tā cope asociējas ar kaut ko citu.

Bet vai te vajadzētu to pašu - šaubos.
Jau sen būtu laiks liegt reģistrāciju visiem dundukiem, kuru mērķis ir ierakstīt kaut ko stulbu.
Tikai normāls pasākums būtu reģistrācija ar ielūgumu.
Bet nu, katram savas domas :)Ja gribi dundukus ,, redzēt sejā,, ieej politikas sadaļā. Tur copmaņu nez vai ir. Ne copes bilžu, ne kādi citi prātīgi komentāri copes sadaļās, bet tādi dir.... ka palasot domā, tie ir adekvāti pilsoņi, vai nozombēti troļļi.
:)
Redz pat jurasasarim ar atmiņu problēmas, neaceras vai nrgrib acerēties kā aptaisa un aprej copmaņus zem bildēm.
Un kuri tad ir tie pareizie un tiesīgie aicināt šai portālā? Vari dažus kaut minēt? ;)Varu. Lielāko daļu aktīvo lietotāju, kuri nepietaisa divu dienu laikā kādu no foruma sadaļām un tad nozūd.
Ir ļoti daudz adekvātu cilvēku te. Un man ir vienalga, kādi politiskie uzskati viņam, makšķere no kura plaukta, un vai viņš maksā nodokļus.
Es šeit lasu informāciju par un ap copi, nevis domāju, ko viņš dara ārpus makšķerēšanas
Man arī vienalga kāds tev kāts, galvenais būt cilvēkam, bet te jau vairums kā neta urlas izsakās, bet kad satiek pie upes nevar pār lūpu pārspļaut. :) Vimbas nāk!
20.marts 2019, 17:51 | links
 
P.s a kātu es par prieku Abavniekam ieliku, jo viņam interesē šādas klases kāti. ;)
20.marts 2019, 17:48 | links
 
Nolēmu šodien apskatīties, kas darās Lielupē pie Staļģenes ar copi. Makšķernieki nesēž un nevisai patīkami jaunumi mani sagaidīja. Apskatieities video. Varbūt kāds zinošāks var izskaidrot, jo nezinu vai es bez bažām dotos uz savu ierasto copes vietu. Paldies.
https://youtu.be/EZYxvcWvfeA

andrel, 20.marts 2019, 16:21


Draugs , ar kājām droši gar krastu, bet auto gan nāksies atstāt pie mājas. Taujas josla tev ir pieijama makšķerēšanai, bet ar auto gan nesanāks. Tas for info
20.marts 2019, 17:44 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager