Vimbas

Uz to kolhozu braucu tikai ar domu,ka varēs atvilkties kārtīgi (vairākas normas). Bet tā ir daudz citu upju kur cilvēku mazāk un izmērs vimbām smukāks. Šogad Lielupē vispār baigais bērnudārzs, lielākoties knapmēri.
12.aprīlis 2024, 11:44 | links
 
Tā ir jā. Lieldienās varēja atvilkties, pēc tam sāka ilgstoši līt, ūdens pacelās un vimbas aizskrēja. Kaut ko jau varēs dabūt, bet iespējams,ka lielākā masa ir augšā.
12.aprīlis 2024, 11:41 | links
 
Kvakenfish [12.apr]: Sveicieni! Kā ir ar vimbām Lielupē posmā Jelgava- Staļģene? Cik ilgi viņas tur parasti ir? Vai ir vērts braukt aprīļa beigās? Esmu bijis 1.04, bija dziezgan forši, met un velc. Cik ilgi tā tur ir?
Nu, šogad tajā posmā viss ļoti ilgi iesildījās, un pēc tam bums-un nepaspējām pamanīt , ka vimbas īstenība jau aizpeldēja augstāk. Īstā cope bija tikai ap Liledienām. Piemēram Tetelē, pag. brīvdienās bija švaki gandrīz visiem (es personīgi tikai 4 vimbas knapi dabūju). Un arī pašlaik, spriežot pēc Facebook atskaitēm, tur nekas īpašs nenotiek (protams, pa kādai var dabūt, bet nu nav tā īstā vimbu cope). Šobrīd jāskatās vairāk uz Bauskas pusi. Un aprīļa beigās, godīgi sakot, izredzes normāli paķert vimbu Jelgavas-Staļģenes posmā būs tuvas nullei.
12.aprīlis 2024, 11:27 | links
 
Esmu ķēris arī maija sākumā tur.
12.aprīlis 2024, 10:27 | links
 
Sveicieni! Kā ir ar vimbām Lielupē posmā Jelgava- Staļģene? Cik ilgi viņas tur parasti ir? Vai ir vērts braukt aprīļa beigās? Esmu bijis 1.04, bija dziezgan forši, met un velc. Cik ilgi tā tur ir?
12.aprīlis 2024, 08:35 | links
 
Ne.
11.aprīlis 2024, 20:05 | links
 
Varbūt straume ir palikusi mazāka Lielupē?
11.aprīlis 2024, 17:27 | links
 
Vis pareii. NoTeteles lid Stalgenes posmam.Tas Jelgava.
11.aprīlis 2024, 08:46 | links
 
rimuss21 [10.apr]: Vakar Tētelē bija švaki. No 15 līdz 20 tikai 4 vimbas. Straume liela, bet 100 gr. var noturēt.
Bija mazliet aiz teteles uz garozas pusi , no 13:00- 20:00 uz diviem kātiem bija 4 vimbas , bet no 20:00-20:40 pieķērās vēl 9 un viens rudulis 800g , straume jā 100g mazliet noness
10.aprīlis 2024, 12:40 | links
 
Vakar Tētelē bija švaki. No 15 līdz 20 tikai 4 vimbas. Straume liela, bet 100 gr. var noturēt.
10.aprīlis 2024, 09:36 | links
 
Vimbas iet.

Tomas, 9.aprīlis 2024, 08:09

Tās, kas tagad iet, jau ir aizgājušas. Vietā nāk jaunas (citas).
Gaujā, Lejasciemā vimbas arī iet(nez uz kurieni).
9.aprīlis 2024, 15:50 | links
 
Vimbas iet.

Tomas, 9.aprīlis 2024, 08:09


Paldies, par šo īso bet ļoti noderīgo ziņu!
9.aprīlis 2024, 09:19 | links
 
Vimbas iet.
9.aprīlis 2024, 08:09 | links
 
jurciks66 [8.apr]: Vai nav savādi, ka tie, kas māk fīderēt, nekad nerunā par kaut kādām mītiskām vimbu takām, bet vienkārši atrod jēdzīgu distanci, iebaro un ķer. Manuprāt tie, kas tic tām "takām" nez kāpēc atsakās saprast, ka upēs ir kantis un viņi dažreiz trāpa pareizajā vietā un dažreiz nē, no tā arī ir radies tas mīts.
Mana pieredze manās vimbu copes vietās rāda, ka metiena leņķis un distance parasti ir gandrīz nemainīga (+/- 2 m) katru gadu. Vienmēr ir labi rezultāti tieši ierastajā zonā. Ar dīperi arī zīmējas minētā aina, ka vimbu bars pārvietojas pa konkrētajām upju vietām.
Tas arī saskan ar domu par distanci, kuru meklē populārajās kolhoza vietās. Tur parasti nākas regulāri mainīt copes vietu. Pats esmu vairāk vienpatis, jo apzināti braucu uz maz apmeklētām upes zonām, kurās arī var veiksmīgi noķert vimbas. Arī ierastā vieta parasti nav jāmaina. :)
8.aprīlis 2024, 10:30 | links
 
Skaidrs, ka , ja atrod vajadzīgo, jāklipsē. Tik , tajā vietā, kur es parasti makšķerēju, tā distance var mainīties . Ja pagājušo svētdienu ķērās vienā, tad nav garantijas ka ķersies šo svētdienu. Laikam tāpēc ka mainās upē līmenis, bet tajā vietā, gultnē ir konkrēti akmeņi. Nu , un ''kantes'' , kā tādas , tur nav ja neskaita pašu krastu. Visticamākais tajā vietā zivis netusējās pastāvīgi, bet ceļo uz augšu. Ja jau liels bars, tad ķersies gandrīz jebkur. Ja ne pārāk, tad ... Nu nosacīti ''taciņa'' , kas strādā tik konkrētā dienā. Es aptuveni zinu kur parasti ir. Atbraucu, mainot distanci atrodu aktuālo un tad tik klipsēju.
8.aprīlis 2024, 10:20 | links
 
Vai nav savādi, ka tie, kas māk fīderēt, nekad nerunā par kaut kādām mītiskām vimbu takām, bet vienkārši atrod jēdzīgu distanci, iebaro un ķer. Manuprāt tie, kas tic tām "takām" nez kāpēc atsakās saprast, ka upēs ir kantis un viņi dažreiz trāpa pareizajā vietā un dažreiz nē, no tā arī ir radies tas mīts.
8.aprīlis 2024, 10:02 | links
 
MieraMika [8.apr]: Nu ar klipsēšanu, uz reiz, es atturētos. Tā vimba ir dīvaina zivs- peld pa ''tacinu''. Vismaz tur, kur es makšķerēju, ir krietna straume un akmeņi. Kādreiz es, pec ''labākas prakses'' uz reiz noklipsēju un... pus dienu nekā. Pamainīju attālumu uz pāris metriem un ''met un velc'' Tagad es , tajā vietā, zinu to taciņu, bet ja svešā, tad laikam turēšanas no paša sakuma pie vienas vietas laikam nav pats labākais risinājums. Varbūt vietās kur gultne kā ''bļoda'' bet ne straujā vietā.
Jāklipsē ir uzreiz, ja metieni salīdzinoši tālā distancē. Klipsis nenozīmē ka nevar mainīt distanci, ieklipsē un ja nav tad izdari 5-7-10 spoles apgriezienus un ieklipsē vēlreiz neatlaižot pirmo klipsi. Tā var arī 3 distances ieklipsēt uz attāluma samazinājumu. Ja nav arī tuvāk tā var atgriezties uz pirmo punktu kur var gadīties ka zivs ir pienākusi. Parasti izmantojot divus fīderus - tālu un tuvu, var vieglāk uzčamdīt kur labāk zivs kožas. Ja bez klipša uz aci tad diez vai var tā vienā punktā iebarojumu noturēt.
8.aprīlis 2024, 09:55 | links
 
Lai nav jāklausās amatieru ieteikumi, tad ieteiktu paskatīties youtube okcope pēdējo vimbu copes video par vimbu copi Ventā (straumē).
https://youtu.be/N_dzQsn6eHg?si=sIZh_tjWLd9nLD2U
8.aprīlis 2024, 09:49 | links
 
Overkirils [7.apr]: Bebrs [Vakar]: Šodien ar bija tīri tā neko, 3 stundās 22 gab., 7 uz mājām. Pirmajā pusstundā, kamēr barības galds sāka strādāt, kad bija noķertas 5, pienāca klāt papļāpāt blakus copmanis, kurš ar fīderi makšķerēja, saka, ka jā, uz pludu ar švaki, redz ņemot, nu nez, 5 gab. neliekas švaki, ka tai pašā laikā šim nevienas, pat makšķeri nepārmeta. Ja makšķerē ar fīderi ir bieži jāpārmet, un atslēgvārds nav tieši pārmešanā, bet tas, ka ar barotavu nogādā barību noteiktā punktā bieži, nesaprotu tos, kas sēž ar barību spainī, pārmet reizi stundā, un barības pārpalikumus copes beigās izber upē. Vimba ir jābaro un tā atsauksies.Bieži šķiet, ka fīderi daži dabūjuši dāvanā Ziemassvētkos, un tā arī nav painteresējušies, kā tā lieta īsti strādā.

Pārmet reizi stundā, citreiz ar nenoklipsētu auklu, katru reizi citā distancē.
Daudzi ir tādi kas nesaprot, ka jābūt ir 150g+ fīderis un galā ir jāliek zvaniņš
8.aprīlis 2024, 09:47 | links
 
Nu ar klipsēšanu, uz reiz, es atturētos. Tā vimba ir dīvaina zivs- peld pa ''tacinu''. Vismaz tur, kur es makšķerēju, ir krietna straume un akmeņi. Kādreiz es, pec ''labākas prakses'' uz reiz noklipsēju un... pus dienu nekā. Pamainīju attālumu uz pāris metriem un ''met un velc'' Tagad es , tajā vietā, zinu to taciņu, bet ja svešā, tad laikam turēšanas no paša sakuma pie vienas vietas laikam nav pats labākais risinājums. Varbūt vietās kur gultne kā ''bļoda'' bet ne straujā vietā.

MieraMika, 8.aprīlis 2024, 09:27


Nu pag, neviens jau neliek sēdēt vienā vietā mūžīgi. Bet kad esi atradis to īsto vimbu taku, tad tiešām neklipsēsi un metīsi katru reizi uz bobi?
8.aprīlis 2024, 09:43 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager