Vimbas

Bļac nu vieni pareizie.Copmaņi.Bet kad nodokļi "jāoptimizē",tad "pareizums"pazūd vairumam.Depo,senukai utt. pie kasēm ļoti labi var redzēt,kurš pērk sev ,bet uz firmas rēķina.Un pat iepērkoties par 2, -3 eur ir gatavi "optimizēt".Pie upes taisni, bet pa dzīvi? Preces, pakalpojumi? Arī visi "taisni"? Pateikšu priekšā - diez vai.
4.aprīlis 2024, 22:34 | links
 
Iespējams tie ir tādi paši vietējie kā Tu ,tik bišķi iedzīvojušies kādu laiciņu. Tie kam asinīs tā rīkoties. Dzimuši, auguši postpadomijā .

Nav fakts ka īstenajiem ieziemiešiem cemmerēšana ir vēsturiska tradīcija.
Cik dzirdēts, tajā galā , īstais vietējais ir stipri vien likumpaklausīgs.

Sūdus taisot iebraucēji. Tādi kā pie mums lērums krievu. Kas piedirš krastmalas, liek tīklus, sit ar elektrību. A kas, pofig, nav viņu. Nu nav un nejūtās šai zemei piederīgi. Tamdēļ arī tāda rīcība.
Domā tādu tur ir maz.


Sorry par spamu tēmā.

RaimisD, 4.aprīlis 2024, 20:18



Raimi tas viss iet kopa ar izglītības līmeni un labturību. Bet protams ir arī, kam ir nospļauties uz dabu un dabas resursiem, jo tas nav viņu un tur bieži tavs salīdzinājums ir ļoti vietā, ne velti ir slaveni lielo samu slepkavas un ir arī tādi kas paņems jebkuru zivi it sevišķi arī trofeju un nories jebkuru kurš pieminēs par mēra sajūtu un C&R.

Pēdējā laikā redzu, ka ētikas neievērošana un tiesiskais nihilisms aug plašumā un pie vainas ir arī nesodāmības sajūta.
Piemēram, man pie mājām RU maina ūdensvadu ir salikti ķieģeļi ar papildus zīmi izņemot piekļūt māju iedzīvotājiem, shortcut braucēji ir tik nekaunīgi, ka brauc zem zīmes un vēl uzpīpina RU darbiniekiem, rīta un vakara stundās vidēji 1-3 mašīnas minūtē pārkāpj noteikumus.
4.aprīlis 2024, 22:25 | links
 
Bļāviens, jums nav ko ēst? Uz copi jābrauc kā uz atpūtu, bet ne "iztikas" gādāšanu. Ar tām 5 zivīm ir līdz ausīm, nav viņa arī tik garšīga.
4.aprīlis 2024, 22:04 | links
 
Visa garā diskusija liecina, ka esam tādi kādi esam pat neliela foruma ietvaros.
Ne jau pašu vimbu trūkst, bet mēs globāli nespējam normāli ievērot pat vienkārši un skaidri uzrakstītus noteikumus. Noķer cik atļauts un nopērc pārējo veikalā.
Nesaprotu kur ir problēma?
Makšķerēt braucam dēļ procesa, nevis, lai atsistu izmaksas.

Varu iedomāties, kas notiktos, ja pat šajā mazajā forumā vajadzētu izlemt vai zāle ir zaļa vai tumši zaļa. Vai varbūt gaiši zaļa.:D

Lai miers uz zemes un cilvēkiem labs prāts!
4.aprīlis 2024, 21:53 | links
 
.Baigais Rembo! Lūdzu beidz sludināt muļķības. Tas, ka vienmēr atradīsies kāds, kurš būs fiziski pārāks- nieks. Puni sadzīs, zilumi uzsūksies, bet ja nonāksi uz apsūdzētā sola par huļigānismu un pat vēl smagāk.

BrunoL, 4.aprīlis 2024, 18:14[/quote]

Bišķīt problēmas ar lasīšanu vai uztveri. Nevienu brīdi neapgalvoju, ka kādam esmu riktējis redeli dēļ copes noteikumu neievērošanas un arī citiem to nesludinu. Nekad vēl nav nonācis tālāk par to maķ-peremaķ un draudiem, tā kā pacifisti var atslābt - neviens maliķis šajās akcijās no manis nav cietis. :D
4.aprīlis 2024, 21:24 | links
 
RaimisD
Vai iebraucēji upmalā, runās savā starpā svešā mēlē !?Es uzrakstīju, ko redzēju savām acīm.Vēl...ka jau ta jau.:)Priekšnieks,kurš zviedrs bij ,piedāvāja vakarā pamētāt spini bedrē pirms zivju ceļa,kur nedrīkstēja pīckot,jo tur laši tusēja ,pirms maukt augšā pa zivju ceļu ( trubu).Es atteicos jo čuriņa noraustījās :), ko tādu darīt,esot pirmo reizi svešā zemē.Zviedrs aizgāja viens,bet neko nenoķēra.
4.aprīlis 2024, 20:59 | links
 
RaimisD [4.apr]: Sorry par spamu tēmā.

Es nerunāju par šo spamu :)))), bet par iepriekšējiem postiem.

Es zinu ,ka pirmais taisnojas vainīgais.
Ne šoreiz :D
Manas rokas tīras.
4.aprīlis 2024, 20:37 | links
 
Nepārproti.
Nevelku paralēles starp Tevi un frāzi- asinīs tā rīkoties. Tas iebraucēja kontekstā.
4.aprīlis 2024, 20:20 | links
 
snipiens [4.apr]: Vietējie ar krēslas iestāšanos māneklim piekabināja trīs ,,troijņikus" un pa bedrēm cemmerēja lašus.Kā lasis krastā,tā puišelim maišeli rokās un uz ēkām prom.
Iespējams tie ir tādi paši vietējie kā Tu ,tik bišķi iedzīvojušies kādu laiciņu. Tie kam asinīs tā rīkoties. Dzimuši, auguši postpadomijā .

Nav fakts ka īstenajiem ieziemiešiem cemmerēšana ir vēsturiska tradīcija.
Cik dzirdēts, tajā galā , īstais vietējais ir stipri vien likumpaklausīgs.

Sūdus taisot iebraucēji. Tādi kā pie mums lērums krievu. Kas piedirš krastmalas, liek tīklus, sit ar elektrību. A kas, pofig, nav viņu. Nu nav un nejūtās šai zemei piederīgi. Tamdēļ arī tāda rīcība.
Domā tādu tur ir maz.


Sorry par spamu tēmā.
4.aprīlis 2024, 20:18 | links
 
kikizozo

Zviedrijā ir vairāk kā miljons imigrantu

...un !?
4.aprīlis 2024, 19:43 | links
 
snipiens [4.apr]: Kādreiz jau tiku rakstījis par to,kā divtūkstošo sākumā, pabiju Zviedrijā komandējumā,kuru noorganizēja priekšnieks,kurš bija zviedrs.Vieta saucās Ljusne.Līdz dambim no jūras laši nāk iekšā.Kamēr tie atrod zivju ceļu,tie grozās pa bedrēm.Licence jāpērk un māneklim drīkstēja būt tikai viens āķis.Vietējie ar krēslas iestāšanos māneklim piekabināja trīs ,,troijņikus" un pa bedrēm cemmerēja lašus.Kā lasis krastā,tā puišelim maišeli rokās un uz ēkām prom.Pēc brīža puišelis atpakaļ pēc nākošā.Un tas viss RIETUMOS notikās.Morāle tāda,ka visi ir tikai cilvēki.Ā piemirsu par galveno.:)Vietējais izvilka vimbu,kuru slaidi pār plecu ielidināja krūmos.Es jautāju priekšniekam,kurš prata runāt latviešu mēlē...kāpēc vimbu krūmos ?Atbilde sekoja izsmeļoši vienkārša...tā taču ,,sornaja riba".:)
Zviedrijā ir vairāk kā miljons imigrantu
4.aprīlis 2024, 19:32 | links
 
FishMV [4.apr]: Labrīt! Jā, es arī varu tikai piekrist .. Godīgi sakot, mūsu ģimene vimbu copē ir iesācēji. Šogad tikai pamēģinājām patīk! Nopirkām ar vīru licenzi Kuldīgas posmā,Ventā. Licenze 10 eiro, paturēt var 7 vimbas. Puikam bezmaksas licenze jo nav vēl 16 gv. Zivis tur ir, noķert nav problēma! Tiešām! Saķērām katrs savu normu, skaistas un garšīgas vimbas! Vimba tiešām ir ļoti garda! Bet, teikšu godīgi, arī mūsu novērojumi,mums nepatika.... sēž tur daudz tādi- vecis copē, babene sēž vēro procesu bez pīckas, pieķer 7 zivteles, aizstiepj to maišeli prom.. skaties pēc brīža, atkal sēž.. un tā tur visu dienu. Kas mūs izbrīnija, ka, pa visu dienu, neviena inspektora! Tiešām! Liekas, nu pati pilsēta reāli, pie tilta, viss tur tas posms, neviens neko nekontrolē. Viss uz katra sirdsapziņas. Bet, dzīvē redzams- katrs grābj pēc saviem ieskatiem! Un droši vien, daļai tā ir iespēja piepelnīties ,kam maizītei, kam pudelei,kam vēl kkam, bet.. es pat vairs īsti nezinu arī ko teikt..prorams, gan hau kādreiz dzīvē,visi esam kko nožuļījuši, kkur kko nošmaukuši, kā saka- diezvai visi esam tik godīgi un tīri, bet, to ka ir kkādas robežas, pilnīgi piekrītu! Jo citādi, tāda jocīga sajūta, liekas, Tu tur stāvi, ķer zivtiņu, ievēro izmēru, skaitu, ķeršanas principu un blakus Tev ir tādi, kam pajāt visu. Un jā- bērni taču mācās no pieaugušajiem. Tam bērnam pēc tam ir jāizskaidro, kas un kāpēc, un kas ir labi,kas nav labi! Visiem jauku dienu! Ne asakas! Un novēlu tomēr būt lojālākiem pret sevi, pret dabu, pret valsti un apkārtējiem!

copeetaaja, 4.aprīlis 2024, 10:36

Ļaudīm ēst'i gribas :). Man viens zināms ķer tikai pavasarī, un tikai vimbas. Pārējā laikā necopē. Bet vimbas ja ķer, tad ķer tā lai visu gadu voblas var grauzt, dzert alu un lūrēt teļluku :)
Un ja tā, bez liekām emocijām, nomoralizējot un neiedziļinoties MK utt padomā... Vimbās braucu jau vismaz 10-12 gadus. Vienmēr ir bijuši kas paņem piecas un kas paņem 30+. Vai kādam vimba ir pietrūkusi? Vai viņu paliek mazāk? Neesmu novērojis.
Neuzko nemudinu un arī pats MN cenšos ievērot. Tikai pārdomas
4.aprīlis 2024, 19:30 | links
 
mirtins [4.apr]: Man ir aicinājums - pārstājiet būt mērgļi. Pilns FB un arī CL ar bildēm no Teteles, kur ir paturētas vairāk par 5 vimbām. Nu tāpat ir skaidrs, ka pašlaik Tetelē un būtībā visā Lielupē vismaz no Jelgavas līdz Bauskai, var sakapāt vimbas 10 - 20 - 30 - 50. Tāpat skaidrs, ka kāds paņem vairāk nekā 5, jo kādam vajag kaimiņienei, kādam vajag mammai, kādam kūpiņā lien sešas, kāds kūpina tonnām un tirgo. Tā ir katra paša sirdsapziņas lieta. Ne es esmu soģis, ne svētais un ne arī vegāns. Nu ieliekat fočeni ar piecām zivīm. Tas nemazinās ne jūsu varēšanu, ne saīsinās krāniņu vai pupu izmēru. Es neaicinu uz liekulību. Es aicinu radināt šo izmirstošo tautu beidzot sākt domāt, kas ir labi un kas ir slikti, kas ir pareizi un kas nav. Biju copēt ar saviem vecākajiem puikām. Viņi vēl sīkie. Pieštepselējām ļoti daudz vimbu. Reāli lielāko daļu atlaidām, lai gan formāli varējām paturēt 15 vimbas un noķērām krietni vairāk. Ne mēs tik daudz vimbu spējam apēst, ne izdalīt. Izcepu un apēdām 3 vimbas. Reāli mums pietika. Un tad man puika rāda internetā bildes un prasa - a kādēļ tajā bildē 7 beigtas vimbas? Tas ir turpat, kur mēs ķērām... Es neko citu nespēju atbildēt, kā - Piedod dēls, cilvēki ir dažādi. Vieni piecūko krastu, citi uzskata, ka ir jāgrābj no dabas cik var izgrābt, bet citi vienkārši ir idioti. Tā tas dzīvē vienkārši ir. - Un nevajag man te pļūtīt, ka tas uz diviem, trijiem vai septiņiem copmaņiem. Vienkārši pārstājiet būt kretīni. Tas ir arī viss. Ir piecas atļautās zivis ārpus licencētajām zonām, tad bildēs ir jābūt piecām zivīm. Tas, ka jūs nepieķer pie dirsas, jo nav kas ķer, nenozīmē, ka neesat ķēmi. Un gods un slava un paklanos līdz zemei visiem, kas to ievēro! Kretīniem, kas tagad te ņemsies pierādīt, ka vimbu daudz, ka pats es esmu ķēms un izdomās vēl miljons atrunu, neatbildēšu. Kad es rīkojos cūciski, es saprotu, ka esmu rīkojies cūciski. Nokaru galvu, noriju krupi un dzīvoju tālāk, mēģinot tā nedarīt. Attaisnojums nemazina ne manu cūciskumu, ne arī jūsējo!
Pa lielam viss pareizi, tik nedaudz mulsina tas, ka tu vienā teikumā raksti, ka neesi nevienam soģis, bet tur pat citā, ka tie kas liek vairāk zivis kā atļauts, ir kretīni! Dīvaini kautkā!:(
4.aprīlis 2024, 19:23 | links
 
Kādreiz jau tiku rakstījis par to,kā divtūkstošo sākumā, pabiju Zviedrijā komandējumā,kuru noorganizēja priekšnieks,kurš bija zviedrs.Vieta saucās Ljusne.Līdz dambim no jūras laši nāk iekšā.Kamēr tie atrod zivju ceļu,tie grozās pa bedrēm.Licence jāpērk un māneklim drīkstēja būt tikai viens āķis.Vietējie ar krēslas iestāšanos māneklim piekabināja trīs ,,troijņikus" un pa bedrēm cemmerēja lašus.Kā lasis krastā,tā puišelim maišeli rokās un uz ēkām prom.Pēc brīža puišelis atpakaļ pēc nākošā.Un tas viss RIETUMOS notikās.Morāle tāda,ka visi ir tikai cilvēki.Ā piemirsu par galveno.:)Vietējais izvilka vimbu,kuru slaidi pār plecu ielidināja krūmos.Es jautāju priekšniekam,kurš prata runāt latviešu mēlē...kāpēc vimbu krūmos ?Atbilde sekoja izsmeļoši vienkārša...tā taču ,,sornaja riba".:)
4.aprīlis 2024, 19:19 | links
 
Tagad pa lielam tikai savācu svešus atkritumus, jo tā dabai kļūst nedaudz vieglāk. A pārmācīt citus, sagandējot sev copi, nafig... katrs pats savas karmas bojātājs :)))

mirtin
Atmet vēl ito 4+2=...izteiksmes būšanu un jutīsies vēl labāk...karma būs attīrījusies pilnīgi !:)
4.aprīlis 2024, 19:01 | links
 
...mūsu krastā toties saulaināks un odu mazāk... :))
4.aprīlis 2024, 18:22 | links
 
daddy_j - par noteikumiem nezinu, bet no pretējā krasta braļukas štepselē uz nebēdu. Atšķirībā no mūsējiem, pa krūmiem vimbas neslēpj.

Līdzīgi ar līdakām. Kamēr mēs vēl nē, braļukas jau ķer. Nezinu kā tagad, bet kādreiz viīem līdaku liegums bija līdz 20.aprīlim.

Turklāt viņiem bija 45 cm.

Tad nu tādā Mēmelē diezgan paradoksāli izskatās. Tu noķer līdaku, palaid vaļā. Braļukass stiepj krastā. Tu noķer 45 - palaid vaļā, šis stiepj krastā :DDD

Bet vai ta žēl. Es atceros laikus, kad arī Latvijā 40 varēja slaktēt nost. Nu lai jau viņiem tiek :)))
4.aprīlis 2024, 18:17 | links
 
Headhunter [4.apr]: Ja ir varoņi, kas tiešām pie ūdeņiem aizrāda pārkāpējiem un cīnās pret pārkāpumiem reāli, nevis uz klaviatūras, tad visu cieņu viņu priekšā.
Man ir tā, ka ne vienmēr gribas sačakarēt copes reizi ar kašķēšanos un pa purnu solīšanu. Cik esmu aizrādījis vai pats iznīcinājis rīkus, parasti ir 2 scenāriji - vai nu maķ peremaķ ubju zarežu vai arī raudāšana par to, ka mājās nabaga izsalkušie bērni vai slimā vecāmāte utt. Ne vienmēr to gribas, jo uz copi tiec, kad sanāk, citreiz gribas vienkārši pačillot un tad nodomā, ai, lai tak karma tos ķēmus soda....
Baigais Rembo! Lūdzu beidz sludināt muļķības. Tas, ka vienmēr atradīsies kāds, kurš būs fiziski pārāks- nieks. Puni sadzīs, zilumi uzsūksies, bet ja nonāksi uz apsūdzētā sola par huļigānismu un pat vēl smagāk.
4.aprīlis 2024, 18:14 | links
 
Ja ir varoņi, kas tiešām pie ūdeņiem aizrāda pārkāpējiem un cīnās pret pārkāpumiem reāli, nevis uz klaviatūras, tad visu cieņu viņu priekšā.
Man ir tā, ka ne vienmēr gribas sačakarēt copes reizi ar kašķēšanos un pa purnu solīšanu. Cik esmu aizrādījis vai pats iznīcinājis rīkus, parasti ir 2 scenāriji - vai nu maķ peremaķ ubju zarežu vai arī raudāšana par to, ka mājās nabaga izsalkušie bērni vai slimā vecāmāte utt. Ne vienmēr to gribas, jo uz copi tiec, kad sanāk, citreiz gribas vienkārši pačillot un tad nodomā, ai, lai tak karma tos ķēmus soda....

Headhunter, 4.aprīlis 2024, 17:11



Kaušanās upmalā, lai paliek jauniešiem un alkāniem. Tieši tāpat kā cenšanās kaut ko pierādīt uz ceļa. Atkārtošu, ka es runāju tikai par lielīšanos soctīklos ar ačgārnu skatījumu uz dzīvi. Kaut kur lasīju reiz interesantu paaudžu atšķirības definīciju. "Jaunie domā, ka vecie ir muļķi. Vecie zin, ka jaunie ir muļķi". Manā gadījumā ir iespēja nonākt abās pozīcijās, jo vecāki ļoti braši turas :DDDD Arī es kādreiz uzskatīju, ka tīklu licējiem ir jāsadur riepas, griezu lupatās visus atrastos tīklus u.t.t. Tagad pa lielam tikai savācu svešus atkritumus, jo tā dabai kļūst nedaudz vieglāk. A pārmācīt citus, sagandējot sev copi, nafig... katrs pats savas karmas bojātājs :)))
4.aprīlis 2024, 18:12 | links
 
Dēļ negausīgiem latviešiem(krievsiem) igauņu bāleliņi uzlikuši normu vimbām-20gb.

Arvids8, 4.aprīlis 2024, 18:02


Baigais gabals uz to Igaunijas pierobežu nesties, i sazin kā vēl Gaujā ķersies... bet 20 atļautas vimbas, tas ir spēks... :)

Nez kā Lietuvā?? Cik tur Skaistkalnē pāri tiltam pārtipināt...
4.aprīlis 2024, 18:09 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager