Vimbas

MV-F [17:12]: Man svarīgāk lai kāds sakārto jautājumu par brīvu iekļuvi pie upes, nevis tā katru gadu privātie un SIAs ierobežo piekļuvi, liek naglas, dēļus, betonus, troses (neiet runa par tiem kas kā ziloņi mauc pāri visur pa taisno), tad vēl uzrodas vietējie kas jau jau no vakara rezervē vietas kaut kam "kas te visu laiku copē". u.t.t.
Vispār plašākas tēmas varam citā sadaļā.
Šeit rakstam kā kert, uz ko, kad, kur.man omei arī ir pāri pa kilometru garš posms pie mēmeles. kādreiz visiem ļāva braukt pagalmā un atstāt mašīnas. bija reizes ka pat 30mašīnu pagalmā stāv. bet vairs neļauj nevienam braukt ,jo cilvēki ir cūkas un nevar aiz sevis nekad aiznest tukšos bambāļus un citas drazas. vēl ir tādi indivīdi kuri piedzerās un salauž galdiņus un soliņus.
ir bijuši arī tādi kuri pa nakti nostiepj sētu pāri upei

Niklavs03, 25.marts 2021, 21:17

Vot šitos cūkas ir jāapšauj. Tādu dēļ normālās copes vietās nelaiž. Personīgi man cope ir bauda pie ūdens (var arī bez zivīm), taču nevaru miskastē sēdēt, vienmēr, aiz sevis savācu un vēl citu mēslus vācu. Pretīgi paliek no s šitiem.
25.marts 2021, 22:17 | links
 
jautājums kāpēc salakai nav limits,bet vimbai ir?abas tak migrē no jūras.
25.marts 2021, 22:11 | links
 
Un jā,šorīt Tetelē tīri normāli ķērās.Protams,ja pārmet regulāri.Kas barību iemaisa,bet pārmet dažas reizes stundā,tiem nekā.Īsti nav skaidrs,kāpēc to barību vispār tad maisīt? Ved mājās vistām,vai?
25.marts 2021, 22:07 | links
 
zivjulauva [25.03.21]: Veči, neplēšaties- katram no jums ir taisnība... Ar mani ir tā- makšķerēju, noķeru 5 vimbiņas, un braucu prom no upes. Man paēst pietiek, bet azarts prasa vēl un tāda nepilnīgas copes jušana, nu nēesmu izcopējies... Bet ķert un atlaist nevaru- man žēl to zivju. Jaunībā biju riktīgs rīkļurāvējs, stiepu mājās visu ko vien izdevās noķert, tagad 50+ un pašam domāšana mainījās. Tā ir sava veida grēksūdze, ceru ka vismaz daļa no jums mani sapratīs...
Man līdzīgi,tikai es mainu un paturu lielākās.Virs normas neņemu,ja jau tādi noteikumi.Un man svarīgi,lai bērni to redz,mācās,ka jāievēro noteikumi,lai kādi arī tie nebūtu.
25.marts 2021, 22:01 | links
 
Par to cūkošanos ir savdabīgs stāsts- Dobeles apkārtnē ir tāds Ausekļa dīķis, makšķernieku- jūra, bet cūkotājs viens... Atbrauc uz dīķi un jābrīnās, no kurienes tos sūdus dabūjis... Iespaids tāds, ka mašīnā tas nesatilpst...
25.marts 2021, 21:27 | links
 
MV-F [25.03.21]: Man svarīgāk lai kāds sakārto jautājumu par brīvu iekļuvi pie upes, nevis tā katru gadu privātie un SIAs ierobežo piekļuvi, liek naglas, dēļus, betonus, troses (neiet runa par tiem kas kā ziloņi mauc pāri visur pa taisno), tad vēl uzrodas vietējie kas jau jau no vakara rezervē vietas kaut kam "kas te visu laiku copē". u.t.t.
Vispār plašākas tēmas varam citā sadaļā.
Šeit rakstam kā kert, uz ko, kad, kur.
man omei arī ir pāri pa kilometru garš posms pie mēmeles. kādreiz visiem ļāva braukt pagalmā un atstāt mašīnas. bija reizes ka pat 30mašīnu pagalmā stāv. bet vairs neļauj nevienam braukt ,jo cilvēki ir cūkas un nevar aiz sevis nekad aiznest tukšos bambāļus un citas drazas. vēl ir tādi indivīdi kuri piedzerās un salauž galdiņus un soliņus.
ir bijuši arī tādi kuri pa nakti nostiepj sētu pāri upei
25.marts 2021, 21:17 | links
 
Veči, neplēšaties- katram no jums ir taisnība... Ar mani ir tā- makšķerēju, noķeru 5 vimbiņas, un braucu prom no upes. Man paēst pietiek, bet azarts prasa vēl un tāda nepilnīgas copes jušana, nu nēesmu izcopējies... Bet ķert un atlaist nevaru- man žēl to zivju. Jaunībā biju riktīgs rīkļurāvējs, stiepu mājās visu ko vien izdevās noķert, tagad 50+ un pašam domāšana mainījās. Tā ir sava veida grēksūdze, ceru ka vismaz daļa no jums mani sapratīs...
25.marts 2021, 20:57 | links
 
MN 10.2 Aizliegtas šādas darbības: piedāvāt tirgū, pārdot vai nodot citām personām iegūtās zivis vai vēžus labuma gūšanai;
Zvejniecības likums arī definē, kas ir makšķerēšana
7) makšķerēšana, vēžošana un zemūdens medības — zvejas tiesību izmantošanu regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā fiziskajai personai paredzēto makšķerēšanas, vēžošanas vai zemūdens medību tiesību izmantošana atpūtas, sporta vai citā nolūkā zivju vai vēžu ieguvei savam patēriņam ar attiecīgajos normatīvajos aktos noteiktajiem rīkiem bez tiesībām iegūtās zivis vai vēžus piedāvāt tirgū, pārdot vai nodot citām personām labuma gūšanai;
25.marts 2021, 19:35 | links
 
Rakstīts nevis vienā makšķerēšanas reizē, bet "Vienai personai atļauts lomā paturēt šādu sugu zivis". Ja nav MK vai licence ir 29 EURx5 =145 EUR, ja ir MK, un ir nepieciešama licence, kas arī ir, tad virsnorma 1 zivs ir 3x29 EUR = 87 EUR, zaudējumi, no iestājas krimnāllieta ir 2500 EUR, tātad paturpinot, ja nav MK vai licence, tas ir 18 vimbas, vai to vajag, lai katrs pats domā.

Bebrs, 25.marts 2021, 10:30[/quote]

Interesanta tēma, bet tā īsti pareizi nebūs.
Tomēr domāts vienā makšķerēšanas reizē.
Ja gribam saprast burtiski nemākulīgu klerku sastādītos noteikumus, tad šis punkts būtu jāsaprot, vienai personai gada laikā vai pat ilgākā periodā.
Vienā reizē nozīmē ieliec mašīnā, aizved mājās un brauc fiksi atpakaļ. Tā būs nākamā reize. Slēpt krūmos un mašīnā nevar. Tā būs viena reize. Pagājušo gadu, piemēram Tetelē bija reidi, kad no rīta izbraucot uz ceļa tika pārbaudīti auto.
Nezinu gan kā pareizi būtu aizbraucot uz Kuldīgu, nopirkt divu dienu licences, gulēt teltī un otrā dienā vest mājā 14 vimbas. Gan jau inspektors redzot licences to sapratīs.
Neiet runa par zivju daudzumu, bet pareizu likuma ievērošanu.
Daugavpilietis protams no Ventspils zivi tīsreiz dienā mājā nevedīs. Jāīrē viesnīca. (Joks).
25.marts 2021, 18:55 | links
 
Redz, klusums (inertums) ir nāvīgs. Būtu vismaz kāds ierēdnis imitējis rosību šajā jomā un uz šķietama pētījuma pamata publicējis apcerējumu par (ne)izmirstošajām sugām. Cilvēki tiesīgi prasīt izskaidrojumu, kāpēc Lietuvā, Igaunijā nemainīgi ilgi ir galēji pretēja pozicija vimbu (nozvejas) jautājumā. Jābūt abpusējam dialogam, lai varētu spriest, kam taisnība. Tāpēc daudziem rodas viedoklis po......un dara pēc savas sapratnes, rodas neticība savas valsts normatīviem. Bet tā jau ir psiholoģija.
25.marts 2021, 18:14 | links
 
nelietotaajs [25.03.21]: KristapsS [6m]: nelietotaajs [9m]: Pacels vimbu normu līdz 10, tā pat būs neapmierinātie, kas bļaus, ka par maz. Tas pats ar butēm. Atļaus paturēt divus spaiņus, bļaus kāpēc ne trīs! Tā tak ierasta lieta. Ir mūžīgi neapmierinātu makšķernieku daļa, kuriem vienmēr vis ir slikti, viņu tiesības ir ierobežotas un likumi ir aplami.
Katru gadu viens un tas pats. Kā sākas vimbu sezona, tā lielā runāšana par neadekvātajām normām! :)
Laižam labāk pie ūdeņiem un baudam copes priekus. Nav obligāti jāpiebāž ledusskapji!Nav runa par ledusskapi.Bet,ja kūpinātava nav kabatas izmēra,tad jābrauc vairākas reizes turp atpakaļ.Sevišķi izdevīgi tas varētu būt čalim no Daugavpils.Neesmu svētais! Arī manā kūpinātavā ietilps vairāk vimbu, kā to pieļauj MN. :)
Bet katru gadu par to čīkstēt, kāda jēga!
Piekrītu,jēgas nav.Tikai stulbi,ka civēkus pataisa par pārkāpējiem,kaut visiem skaidrs,ka izkontrolēt tāpat nespēj un nespēs.
25.marts 2021, 17:56 | links
 
KristapsS [25.03.21]: nelietotaajs [9m]: Pacels vimbu normu līdz 10, tā pat būs neapmierinātie, kas bļaus, ka par maz. Tas pats ar butēm. Atļaus paturēt divus spaiņus, bļaus kāpēc ne trīs! Tā tak ierasta lieta. Ir mūžīgi neapmierinātu makšķernieku daļa, kuriem vienmēr vis ir slikti, viņu tiesības ir ierobežotas un likumi ir aplami.
Katru gadu viens un tas pats. Kā sākas vimbu sezona, tā lielā runāšana par neadekvātajām normām! :)
Laižam labāk pie ūdeņiem un baudam copes priekus. Nav obligāti jāpiebāž ledusskapji!Nav runa par ledusskapi.Bet,ja kūpinātava nav kabatas izmēra,tad jābrauc vairākas reizes turp atpakaļ.Sevišķi izdevīgi tas varētu būt čalim no Daugavpils.
Neesmu svētais! Arī manā kūpinātavā ietilps vairāk vimbu, kā to pieļauj MN. :)
Bet katru gadu par to čīkstēt, kāda jēga!
25.marts 2021, 17:52 | links
 
Tāpēc jau daudzi bāž pa krūmiem.
25.marts 2021, 17:51 | links
 
nelietotaajs [25.03.21]: Pacels vimbu normu līdz 10, tā pat būs neapmierinātie, kas bļaus, ka par maz. Tas pats ar butēm. Atļaus paturēt divus spaiņus, bļaus kāpēc ne trīs! Tā tak ierasta lieta. Ir mūžīgi neapmierinātu makšķernieku daļa, kuriem vienmēr vis ir slikti, viņu tiesības ir ierobežotas un likumi ir aplami.
Katru gadu viens un tas pats. Kā sākas vimbu sezona, tā lielā runāšana par neadekvātajām normām! :)
Laižam labāk pie ūdeņiem un baudam copes priekus. Nav obligāti jāpiebāž ledusskapji!
Nav runa par ledusskapi.Bet,ja kūpinātava nav kabatas izmēra,tad jābrauc vairākas reizes turp atpakaļ.Sevišķi izdevīgi tas varētu būt čalim no Daugavpils.
25.marts 2021, 17:47 | links
 
Sorī, ka ne pa vimbu tēmu.
Ko lai saka nabaga angļi, kur karaliene neļau no upes nest zivi majās? Visi ker un atlaiž. Un priecīgi iet mājās, un vēl par copi maksā.
25.marts 2021, 17:47 | links
 
Pacels vimbu normu līdz 10, tā pat būs neapmierinātie, kas bļaus, ka par maz. Tas pats ar butēm. Atļaus paturēt divus spaiņus, bļaus kāpēc ne trīs! Tā tak ierasta lieta. Ir mūžīgi neapmierinātu makšķernieku daļa, kuriem vienmēr vis ir slikti, viņu tiesības ir ierobežotas un likumi ir aplami.
Katru gadu viens un tas pats. Kā sākas vimbu sezona, tā lielā runāšana par neadekvātajām normām! :)
Laižam labāk pie ūdeņiem un baudam copes priekus. Nav obligāti jāpiebāž ledusskapji!
25.marts 2021, 17:40 | links
 
Pravietis [24m]: Piekrītu "Iesācejam" ,arī es domāju, ka vajadzētu pārskatīt vimbu kvotas. Igaunijā nav ierobežojumi( viena jūra ,no kurienes vimbas migrē uz nārstu). 10 būtu optimāls daudzums, ja ir "žors" ,tad pēc pusstundas jābrauc mājās ar 5 zivīm.

fedja, 25.marts 2021, 16:21

Es par to runāju katru gadu. Mums katrs likums un normatīvs ir kā akmenī cirsta piēma. Un kam tas ir jādara, protams, ka biedrībām jāuzņemas iniciatīva likumdošanā. Paņēmieni dažādi. Darīts netik šajā jomā nekas. Visiem viss ir labi. Ar butēm ir tieši tas pats. Daudziem tūkstošiem tonnu katru gadu kā mazvērtīga zivs aiziet miltos lopiem. Bet , ja kāds makšķernieks noķers vairāk pa spaini, tad Latvijā iestāsies zivju bads.Tev tiešām nepietiek ar 10kg bušu???!!

Abavnieks, 25.marts 2021, 17:23


10 kg nav nekas. Aptuveni 1/4 aiziet ķidās. Esmu svēris. No visa daudzuma aiziet kūpiņā , pieņemsim, ka puse, atlikušā cepšanai ģimenē divām reizēm. Nožavētā zaudē svaru un tilpumu. Tiesa glabājas un ir ēdama divas nedēļas. Kam vēl ir bērni un viņu ģimenes, sadalot zivi nekas pāri nepaliek. Kur nu vēl draugi, copes kompanjoni ar kuriem pastāv bartera attiecības. Zivs ir veselīga, un jāēd dažāda....:). Elementāri Vatson, spainis tikai liekas daudz.
25.marts 2021, 17:39 | links
 
Bļ,,,n, kur problēma ķert visu dienu. Ved mājā 5 lielākās pārējās lai peld tālāk.
Lai varētu brīvi atlaist vimbas es speciāli esmu nopircis āķus bez atkarpes (https://www.vanpelthengelsport.nl/artikelen/sphere-beast-babless-hook-met-oog?m=2732), ir arī citām firmām.
25.marts 2021, 17:35 | links
 
Atļauto vimbu skautu nepalielinās,iespējams,nekad.Tā taču ir naudas iekasēšanas mašīna gan Kuldīgā gan Bauskā.Šie taču negribēs atļaut ņemt kādas 20 pa to pašu cenu.Ja atkal pacels cenu licencei,cilvēki tīri apmierināti ķers tās 10 nelicencētajā zonā.Šobrīd ir atraduši to cenu/daudzumu par kādu cilvēki gatavi maksāt.
25.marts 2021, 17:24 | links
 
Pravietis [25.03.21]: Piekrītu "Iesācejam" ,arī es domāju, ka vajadzētu pārskatīt vimbu kvotas. Igaunijā nav ierobežojumi( viena jūra ,no kurienes vimbas migrē uz nārstu). 10 būtu optimāls daudzums, ja ir "žors" ,tad pēc pusstundas jābrauc mājās ar 5 zivīm.

fedja, 25.marts 2021, 16:21

Es par to runāju katru gadu. Mums katrs likums un normatīvs ir kā akmenī cirsta piēma. Un kam tas ir jādara, protams, ka biedrībām jāuzņemas iniciatīva likumdošanā. Paņēmieni dažādi. Darīts netik šajā jomā nekas. Visiem viss ir labi. Ar butēm ir tieši tas pats. Daudziem tūkstošiem tonnu katru gadu kā mazvērtīga zivs aiziet miltos lopiem. Bet , ja kāds makšķernieks noķers vairāk pa spaini, tad Latvijā iestāsies zivju bads.
Tev tiešām nepietiek ar 10kg bušu???!!
25.marts 2021, 17:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager