Vimbas

Kā šodien gāja vimbu copē?
25.marts 2021, 17:22 | links
 
Nesaprotu to ņemšanos ap skaitu, ja kāds ir tiešām pie bada, lai skalda mailes vai iet strādāt normālu darbu.
25.marts 2021, 17:21 | links
 
Es domāju, štrunts ar vimbu skaitu.
Būsim godīgi, 30-40% toč paņem kādu sesto septīto, bet ne vienmēr. Nu un. Ņeņem jau maisu un katru dienu.
Man svarīgāk lai kāds sakārto jautājumu par brīvu iekļuvi pie upes, nevis tā katru gadu privātie un SIAs ierobežo piekļuvi, liek naglas, dēļus, betonus, troses (neiet runa par tiem kas kā ziloņi mauc pāri visur pa taisno), tad vēl uzrodas vietējie kas jau jau no vakara rezervē vietas kaut kam "kas te visu laiku copē". u.t.t.
Vispār plašākas tēmas varam citā sadaļā.
Šeit rakstam kā kert, uz ko, kad, kur.
25.marts 2021, 17:12 | links
 
fedja [41m]: Piekrītu "Iesācejam" ,arī es domāju, ka vajadzētu pārskatīt vimbu kvotas. Igaunijā nav ierobežojumi( viena jūra ,no kurienes vimbas migrē uz nārstu). 10 būtu optimāls daudzums, ja ir "žors" ,tad pēc pusstundas jābrauc mājās ar 5 zivīm.tur jau tā lieta ir citi kas vienkārši vairākas reizes gadā aizbrauc un saķer piemēram 30vimbas ,bet ko tiem kuri dzīvo kādā patālākā latvijas nostūrī

Niklavs03, 25.marts 2021, 16:43


...Nūu, man ir iespēja "žora laikā" ik pēc stundas atgriezties pie Lielupes un kapāt nonstopā :DDD
Pie nosacījuma ka būtu ieinteresēts andelei vai būtu neremdināma ēstgiba.
Bet tā kā man ēstgria maza, man pietiek ar 5 nedēļai :)
25.marts 2021, 17:05 | links
 
Piekrītu "Iesācejam" ,arī es domāju, ka vajadzētu pārskatīt vimbu kvotas. Igaunijā nav ierobežojumi( viena jūra ,no kurienes vimbas migrē uz nārstu). 10 būtu optimāls daudzums, ja ir "žors" ,tad pēc pusstundas jābrauc mājās ar 5 zivīm.

fedja, 25.marts 2021, 16:21


Es par to runāju katru gadu. Mums katrs likums un normatīvs ir kā akmenī cirsta piēma. Un kam tas ir jādara, protams, ka biedrībām jāuzņemas iniciatīva likumdošanā. Paņēmieni dažādi. Darīts netik šajā jomā nekas. Visiem viss ir labi. Ar butēm ir tieši tas pats. Daudziem tūkstošiem tonnu katru gadu kā mazvērtīga zivs aiziet miltos lopiem. Bet , ja kāds makšķernieks noķers vairāk pa spaini, tad Latvijā iestāsies zivju bads.
25.marts 2021, 17:04 | links
 
fedja [25.03.21]: Piekrītu "Iesācejam" ,arī es domāju, ka vajadzētu pārskatīt vimbu kvotas. Igaunijā nav ierobežojumi( viena jūra ,no kurienes vimbas migrē uz nārstu). 10 būtu optimāls daudzums, ja ir "žors" ,tad pēc pusstundas jābrauc mājās ar 5 zivīm.
tur jau tā lieta ir citi kas vienkārši vairākas reizes gadā aizbrauc un saķer piemēram 30vimbas ,bet ko tiem kuri dzīvo kādā patālākā latvijas nostūrī
25.marts 2021, 16:43 | links
 
Piekrītu "Iesācejam" ,arī es domāju, ka vajadzētu pārskatīt vimbu kvotas. Igaunijā nav ierobežojumi( viena jūra ,no kurienes vimbas migrē uz nārstu). 10 būtu optimāls daudzums, ja ir "žors" ,tad pēc pusstundas jābrauc mājās ar 5 zivīm.
25.marts 2021, 16:21 | links
 
Pravietis [25.03.21]: Pravietis [10:09]: kā īsti tajā likumā ir rakstīts? 5vimbas vienā makšķerēšanas reizē ja nemaldos. bet kas tad īsti ir tā viena makšķerēšanas reize? piemēram es vēlos vairāk par 5 tad es aizeju uz mašīnu nolieku 5vimbas un nāku atpakaļ un sākusies jauna makšķerēšanas reize. vienkārši braukt pāri pa 100km reizi gadā lai noķertu tikai piecas 5vimbas liekas tā stulbi.

Niklavs03, 25.marts 2021, 08:36
Aizskāri sāpīgāko tēmu. Tas patiesībā ir par jebkuru zivi, laikam izņemot lasi, samu, kas ir lieta trofeja jau vienā eksemplārā. Triekties pāris simti km, 3,4, pat 6 stundas mašīnā, negulēt nakti un ar dažiem iemetieniem, varbūt jau stundas laikā jau esi samakškerējis normu un jābrauc mājās.. . Tālāk parasti seko cīņa ar savām iekšējām pretrunām: - ķert vēl un kļūt par likumpārkāpēju; - snaikstīties ap citām zivīm, kas patiesībā maz intresē, jo raudas, sapalus, ašukus var pieķerstīt arī nejājoties pāri visai Latvijai. "Ķer un atlaid" fanāti tūlīt gavilēs, ka dari tā un problēmu nebūs. Taču problēmas tāpat būs. Parasti limitētās zivis - vimbas, foreles, zandarti ir arī ļoti jutīgas un nereti nepārdzīvo šis eksekūcijas. Daudziem šo zivju arī gastranomiskās vērtības ir ļoti svarīgas. ...Varbūt kāds grib padalīties ar pieredzi kā viņš pārvar šis pretrunas attiecībā uz vimbu? Es nezinu labu metodi kā labāk vilju pabarot, bet kaza lai paliek dzīva..

basks, 25.marts 2021, 09:53
Neliels instinktu apmierināšanas veids ir : noķer cik vari, bet atstāj lielākās 5 gab. Jāsaka gan ka šajā laikā lielums ir nosacīta lieta, viņas visas gaļīgas un treknas, ieguvums neliels. Jābūt ļoti azartiskam.A kā tu šķiro tās lielās - mazās vimbas? Pa dienu viss tīkliņā, un vakarā izlasi lielākās un pārējās, lai peld, ja peld?

Abavnieks, 25.marts 2021, 10:59
Katru nākošo noķerto (virs 5 gab.), ja uzskati, ka tā ir lielāka par tīkliņā esošo apmaini. Mazāko atlaid. Vai tas ir tik sarežģīti........Nevajag zivi vilkt kā pagali un dauzīt krastā pa akmeņiem, tad aizpeldēs. Ja kaimiņam tīkliņš tukšs ieliec tajā. :). Protams, tās ir problēmas tiem, kas copē Latvijā, nevis Lietuvā, kā stāsta tur daudzums nav reglamentēts.
Varbūt Latvijā ir laiks pārskatīt vimbu normu?
25.marts 2021, 13:24 | links
 
Kārtējais, nupat reģistrētais, un vismaz pēdējo 2 - 2,5 gadu laikā administrācijas atbalstītākais un nenobanotais klons ir klāt. Praktiski neviens mans koments šajā laika periodā nav palicis bez uzmanības. Ir bijuši vismaz 50 niki, ko radījusi, manuprāt, viena ar īpašām vajadzībām (vajāšanas mānija), norūpējusies persona. Izskatās, ka tas ir CL inventārs un savās negācijās un nelietībās, t.sk. publicējot vairāku dalībnieku privātās vēstules, ir sasniedzis visaugstāko pilotāžu. Stils un rīcība liecina , ka zem n-tajiem nikiem slēpjas viena un tā pati persona.
CL klounāde turpinās......, atlasītais selekcijas ceļā klons izrādās ir "visspējīgākais" un dzīvotspējīgākais. :). Pārējos, man zināmos, citu personu vai dalībnieku klonus CL ir spējusi nobanot uz neatgriešanos.
25.marts 2021, 13:06 | links
 
Simbads [25.03.21]: Pravietis [60m]: Pravietis [10:09]: kā īsti tajā likumā ir rakstīts? 5vimbas vienā makšķerēšanas reizē ja nemaldos. bet kas tad īsti ir tā viena makšķerēšanas reize? piemēram es vēlos vairāk par 5 tad es aizeju uz mašīnu nolieku 5vimbas un nāku atpakaļ un sākusies jauna makšķerēšanas reize. vienkārši braukt pāri pa 100km reizi gadā lai noķertu tikai piecas 5vimbas liekas tā stulbi.

Niklavs03, 25.marts 2021, 08:36
Aizskāri sāpīgāko tēmu. Tas patiesībā ir par jebkuru zivi, laikam izņemot lasi, samu, kas ir lieta trofeja jau vienā eksemplārā. Triekties pāris simti km, 3,4, pat 6 stundas mašīnā, negulēt nakti un ar dažiem iemetieniem, varbūt jau stundas laikā jau esi samakškerējis normu un jābrauc mājās.. . Tālāk parasti seko cīņa ar savām iekšējām pretrunām: - ķert vēl un kļūt par likumpārkāpēju; - snaikstīties ap citām zivīm, kas patiesībā maz intresē, jo raudas, sapalus, ašukus var pieķerstīt arī nejājoties pāri visai Latvijai. "Ķer un atlaid" fanāti tūlīt gavilēs, ka dari tā un problēmu nebūs. Taču problēmas tāpat būs. Parasti limitētās zivis - vimbas, foreles, zandarti ir arī ļoti jutīgas un nereti nepārdzīvo šis eksekūcijas. Daudziem šo zivju arī gastranomiskās vērtības ir ļoti svarīgas. ...Varbūt kāds grib padalīties ar pieredzi kā viņš pārvar šis pretrunas attiecībā uz vimbu? Es nezinu labu metodi kā labāk vilju pabarot, bet kaza lai paliek dzīva..

basks, 25.marts 2021, 09:53
Neliels instinktu apmierināšanas veids ir : noķer cik vari, bet atstāj lielākās 5 gab. Jāsaka gan ka šajā laikā lielums ir nosacīta lieta, viņas visas gaļīgas un treknas, ieguvums neliels. Jābūt ļoti azartiskam.A kā tu šķiro tās lielās - mazās vimbas? Pa dienu viss tīkliņā, un vakarā izlasi lielākās un pārējās, lai peld, ja peld?

Abavnieks, 25.marts 2021, 10:59
Katru nākošo noķerto (virs 5 gab.), ja uzskati, ka tā ir lielāka par tīkliņā esošo apmaini. Mazāko atlaid. Vai tas ir tik sarežģīti........Nevajag zivi vilkt kā pagali un dauzīt krastā pa akmeņiem, tad aizpeldēs. Ja kaimiņam tīkliņš tukšs ieliec tajā. :). Protams, tās ir problēmas tiem, kas copē Latvijā, nevis Lietuvā, kā stāsta tur daudzums nav reglamentēts.Kad tu pēdējo reizi esi noķēris vairāk par 5 vimbām, lai varētu tās šādi škirot? Pagājušo gadu toč zinam, ka nē.
Un kā tu rīkojies ar butēm, kad tev paveicas un ir noķerta atļautā norma? Arī mazākās laid atpakaļ un lielākās atstāj, vai arī paturi visu ko noķer?
5 vimbas, tur veselu nedēļu brokastīm sviestmaizes. Vai tad nepietiek? Pārējāsjās noķertās- velc un atlaid. Baudi copi. Ja brauciena mērķis ir vairāk gaļas, pabarot kaimiņus un radus, tad cita lieta.
25.marts 2021, 12:31 | links
 
Makšķerēt nav ar likumu noteikts obligāts pasākums.
Ja kāds sāk rēķināt degvielu, cepumus, smēķus, ēsmas, aprīkojumu un ko tur vēl, tad varbūt labāk un noteikti lētāk ir dzert mājās, vai sportot apkārt kvartālam?
25.marts 2021, 12:22 | links
 
Pravietis [10:09]: kā īsti tajā likumā ir rakstīts? 5vimbas vienā makšķerēšanas reizē ja nemaldos. bet kas tad īsti ir tā viena makšķerēšanas reize? piemēram es vēlos vairāk par 5 tad es aizeju uz mašīnu nolieku 5vimbas un nāku atpakaļ un sākusies jauna makšķerēšanas reize. vienkārši braukt pāri pa 100km reizi gadā lai noķertu tikai piecas 5vimbas liekas tā stulbi.

Niklavs03, 25.marts 2021, 08:36
Aizskāri sāpīgāko tēmu. Tas patiesībā ir par jebkuru zivi, laikam izņemot lasi, samu, kas ir lieta trofeja jau vienā eksemplārā. Triekties pāris simti km, 3,4, pat 6 stundas mašīnā, negulēt nakti un ar dažiem iemetieniem, varbūt jau stundas laikā jau esi samakškerējis normu un jābrauc mājās.. . Tālāk parasti seko cīņa ar savām iekšējām pretrunām: - ķert vēl un kļūt par likumpārkāpēju; - snaikstīties ap citām zivīm, kas patiesībā maz intresē, jo raudas, sapalus, ašukus var pieķerstīt arī nejājoties pāri visai Latvijai. "Ķer un atlaid" fanāti tūlīt gavilēs, ka dari tā un problēmu nebūs. Taču problēmas tāpat būs. Parasti limitētās zivis - vimbas, foreles, zandarti ir arī ļoti jutīgas un nereti nepārdzīvo šis eksekūcijas. Daudziem šo zivju arī gastranomiskās vērtības ir ļoti svarīgas. ...Varbūt kāds grib padalīties ar pieredzi kā viņš pārvar šis pretrunas attiecībā uz vimbu? Es nezinu labu metodi kā labāk vilju pabarot, bet kaza lai paliek dzīva..

basks, 25.marts 2021, 09:53
Neliels instinktu apmierināšanas veids ir : noķer cik vari, bet atstāj lielākās 5 gab. Jāsaka gan ka šajā laikā lielums ir nosacīta lieta, viņas visas gaļīgas un treknas, ieguvums neliels. Jābūt ļoti azartiskam.A kā tu šķiro tās lielās - mazās vimbas? Pa dienu viss tīkliņā, un vakarā izlasi lielākās un pārējās, lai peld, ja peld?

Abavnieks, 25.marts 2021, 10:59

Katru nākošo noķerto (virs 5 gab.), ja uzskati, ka tā ir lielāka par tīkliņā esošo apmaini. Mazāko atlaid. Vai tas ir tik sarežģīti........Nevajag zivi vilkt kā pagali un dauzīt krastā pa akmeņiem, tad aizpeldēs. Ja kaimiņam tīkliņš tukšs ieliec tajā. :). Protams, tās ir problēmas tiem, kas copē Latvijā, nevis Lietuvā, kā stāsta tur daudzums nav reglamentēts.
25.marts 2021, 11:29 | links
 
Gincchs
Nestāsti pasakas, ka tev vimbu nav, viņu tur ir nejēgā, reizēm nespēj atkauties, cita lieta, ka netiekot uz jūru ,sīkas, bet reizēm trāpās monstri uz 300g., ja gribi kā sugu paķer savu fīderi un aizteci uz Daugavu. Protams braucot uz Gauju vai Lielupi būs lielākas un treknākas , Lielupē vairāk un vieglāk noķert, bet ja gribi vēl lielākas brauc uz kurzemi, pie viena varēsi pavērot vimbu lekšanu Ventas rumbā.
25.marts 2021, 11:26 | links
 
Tieši tā, ja degvielu pārrēķina zivs daudzumā un cenā, tad es kā bute-nieks, par sezonā nobraukto naudu varētu cauru gadu lašus ēst. Viens brauciens uz lieljūru aptuveni 45 eur pareizinot ar vidēji piecām hodkām, sanāk 225 eur., nerēķinot copes pričandāļus, riepas amortizāciju. Tas nav apspriežams temats, kuriem cope ir hobijs. Jautājums ir tikai par to, ka gribas galarezultātā saņemt pēc iespējas racionāli lielāku garīgo un gastronomisko apmierinājumu. Un tādēļ ir šis portāls, lai pilnveidotu savu profesionālitāti.
25.marts 2021, 11:11 | links
 
Pravietis [25.03.21]: kā īsti tajā likumā ir rakstīts? 5vimbas vienā makšķerēšanas reizē ja nemaldos. bet kas tad īsti ir tā viena makšķerēšanas reize? piemēram es vēlos vairāk par 5 tad es aizeju uz mašīnu nolieku 5vimbas un nāku atpakaļ un sākusies jauna makšķerēšanas reize. vienkārši braukt pāri pa 100km reizi gadā lai noķertu tikai piecas 5vimbas liekas tā stulbi.

Niklavs03, 25.marts 2021, 08:36
Aizskāri sāpīgāko tēmu. Tas patiesībā ir par jebkuru zivi, laikam izņemot lasi, samu, kas ir lieta trofeja jau vienā eksemplārā. Triekties pāris simti km, 3,4, pat 6 stundas mašīnā, negulēt nakti un ar dažiem iemetieniem, varbūt jau stundas laikā jau esi samakškerējis normu un jābrauc mājās.. . Tālāk parasti seko cīņa ar savām iekšējām pretrunām: - ķert vēl un kļūt par likumpārkāpēju; - snaikstīties ap citām zivīm, kas patiesībā maz intresē, jo raudas, sapalus, ašukus var pieķerstīt arī nejājoties pāri visai Latvijai. "Ķer un atlaid" fanāti tūlīt gavilēs, ka dari tā un problēmu nebūs. Taču problēmas tāpat būs. Parasti limitētās zivis - vimbas, foreles, zandarti ir arī ļoti jutīgas un nereti nepārdzīvo šis eksekūcijas. Daudziem šo zivju arī gastranomiskās vērtības ir ļoti svarīgas. ...Varbūt kāds grib padalīties ar pieredzi kā viņš pārvar šis pretrunas attiecībā uz vimbu? Es nezinu labu metodi kā labāk vilju pabarot, bet kaza lai paliek dzīva..

basks, 25.marts 2021, 09:53
Neliels instinktu apmierināšanas veids ir : noķer cik vari, bet atstāj lielākās 5 gab. Jāsaka gan ka šajā laikā lielums ir nosacīta lieta, viņas visas gaļīgas un treknas, ieguvums neliels. Jābūt ļoti azartiskam.
A kā tu šķiro tās lielās - mazās vimbas? Pa dienu viss tīkliņā, un vakarā izlasi lielākās un pārējās, lai peld, ja peld?
25.marts 2021, 10:59 | links
 
kkas [25.03.21]: Kāda šķirba kas rakstīts likumā? Gribi zivis, stiep, slēp, krūmos. Iespēja prakstiski 0, ka tevi noķers. Bet kad sev jāuzdod jautājums, ka gribās paņemt vairāk un sāc rēķināt savus braucienus, tad tas ir kkā primitīvi stulbi. Grozi kā gribi, tev matemātiski 10x lētāk būs nopirkt tirgū un pieēsties, izdāļāt citiem, utt. un nebūs jādomā par noteikumiem. Es braucot copē absolūti nedomāju par iztērēto naudu pret noķerto zivju daudzumu. Tam nav jēgas, tikai bojā atpūtu, jo matemātiski copi nekad neatpelnīsi.
Perfekti! :D
Šī domāšana, ka vajag kaut ko "atsist" būtu jābeidz. Mazāk kreņķi, par norauto, iztērēto, vai vēl labāk, ko nesen dzirdēju - bezjēdzīgi pavadīto dienu pie ūdens bez zivīm :D
25.marts 2021, 10:57 | links
 
Kāda šķirba kas rakstīts likumā? Gribi zivis, stiep, slēp, krūmos. Iespēja prakstiski 0, ka tevi noķers. Bet kad sev jāuzdod jautājums, ka gribās paņemt vairāk un sāc rēķināt savus braucienus, tad tas ir kkā primitīvi stulbi. Grozi kā gribi, tev matemātiski 10x lētāk būs nopirkt tirgū un pieēsties, izdāļāt citiem, utt. un nebūs jādomā par noteikumiem. Es braucot copē absolūti nedomāju par iztērēto naudu pret noķerto zivju daudzumu. Tam nav jēgas, tikai bojā atpūtu, jo matemātiski copi nekad neatpelnīsi.
25.marts 2021, 10:38 | links
 
kā īsti tajā likumā ir rakstīts? 5vimbas vienā makšķerēšanas reizē ja nemaldos. bet kas tad īsti ir tā viena makšķerēšanas reize? piemēram es vēlos vairāk par 5 tad es aizeju uz mašīnu nolieku 5vimbas un nāku atpakaļ un sākusies jauna makšķerēšanas reize. vienkārši braukt pāri pa 100km reizi gadā lai noķertu tikai piecas 5vimbas liekas tā stulbi.

Niklavs03, 25.marts 2021, 08:36


Rakstīts nevis vienā makšķerēšanas reizē, bet "Vienai personai atļauts lomā paturēt šādu sugu zivis". Ja nav MK vai licence ir 29 EURx5 =145 EUR, ja ir MK, un ir nepieciešama licence, kas arī ir, tad virsnorma 1 zivs ir 3x29 EUR = 87 EUR, zaudējumi, no iestājas krimnāllieta ir 2500 EUR, tātad paturpinot, ja nav MK vai licence, tas ir 18 vimbas, vai to vajag, lai katrs pats domā.
25.marts 2021, 10:30 | links
 
kā īsti tajā likumā ir rakstīts? 5vimbas vienā makšķerēšanas reizē ja nemaldos. bet kas tad īsti ir tā viena makšķerēšanas reize? piemēram es vēlos vairāk par 5 tad es aizeju uz mašīnu nolieku 5vimbas un nāku atpakaļ un sākusies jauna makšķerēšanas reize. vienkārši braukt pāri pa 100km reizi gadā lai noķertu tikai piecas 5vimbas liekas tā stulbi.

Niklavs03, 25.marts 2021, 08:36
Aizskāri sāpīgāko tēmu. Tas patiesībā ir par jebkuru zivi, laikam izņemot lasi, samu, kas ir lieta trofeja jau vienā eksemplārā. Triekties pāris simti km, 3,4, pat 6 stundas mašīnā, negulēt nakti un ar dažiem iemetieniem, varbūt jau stundas laikā jau esi samakškerējis normu un jābrauc mājās.. . Tālāk parasti seko cīņa ar savām iekšējām pretrunām: - ķert vēl un kļūt par likumpārkāpēju; - snaikstīties ap citām zivīm, kas patiesībā maz intresē, jo raudas, sapalus, ašukus var pieķerstīt arī nejājoties pāri visai Latvijai. "Ķer un atlaid" fanāti tūlīt gavilēs, ka dari tā un problēmu nebūs. Taču problēmas tāpat būs. Parasti limitētās zivis - vimbas, foreles, zandarti ir arī ļoti jutīgas un nereti nepārdzīvo šis eksekūcijas. Daudziem šo zivju arī gastranomiskās vērtības ir ļoti svarīgas. ...Varbūt kāds grib padalīties ar pieredzi kā viņš pārvar šis pretrunas attiecībā uz vimbu? Es nezinu labu metodi kā labāk vilju pabarot, bet kaza lai paliek dzīva..

basks, 25.marts 2021, 09:53

Neliels instinktu apmierināšanas veids ir : noķer cik vari, bet atstāj lielākās 5 gab. Jāsaka gan ka šajā laikā lielums ir nosacīta lieta, viņas visas gaļīgas un treknas, ieguvums neliels. Jābūt ļoti azartiskam.
25.marts 2021, 10:09 | links
 
Tapē uz populārajam vietām nebraucu. Pirmkārt besī bari, otrais - vimbas vajag vien tik, lai uztaisītu, kādu filejiņu pēc Bums-a receptes! Un vispār tā zivs man tik, lai īsinātu laiku līdz laivu sezonai,, jo spini necilāju līdz maijam principā,,lai līdaks taisa dipu-dapu, bez stresiem(vismaz no manis) !
Ir variants paņemt plus piecas vai vairāk: ..bērniņi jāņem līdz,,, bet vai tā vairs būs cope :) Tik vienreiz esmu redzējis bērnu līdz, kurš netraucēja tētim copēt, darbojās savā nodabā...
25.marts 2021, 09:56 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager