Vimbas

Līdz 13tiem vimba ņēma labi. Tg jau pāris stundas kā klusums. Virs Teteles.
12.aprīlis 2020, 16:15 | links
 
Biju pastaiga gar lielupi pa kādai jau kāds noķēra.

Rudis5656, 12.aprīlis 2020, 14:11

Domāju Tev...:).
12.aprīlis 2020, 16:03 | links
 
Varbūt kāds iemetīs info par vimbu copi šobrīd Lielupē.

Pravietis, 12.aprīlis 2020, 12:34

Paldies, uzrakstīšu privāti.
12.aprīlis 2020, 16:01 | links
 
Biju pastaiga gar lielupi pa kādai jau kāds noķēra.
12.aprīlis 2020, 14:11 | links
 
Varbūt kāds iemetīs info par vimbu copi šobrīd Lielupē.
12.aprīlis 2020, 12:34 | links
 
lūgums vismaz Lieldienās esiet iecietīgi viens pret otru.PRIECĪGAS LIELDIENAS COPES BRĀĻI

elgreko, 12.aprīlis 2020, 10:29


Tev arī priecīgas un ne asakas!
12.aprīlis 2020, 10:36 | links
 
Artx2 [11.04.20]: Zorge07 [Vakar]: Kūpiņš. :)Tā bilde ir pirms kūpināšanas?
Un tām vimbu galvām ir kāds turpmāks pielietojums plānots, ka tik īpaši tiek atstātas?
Luter! Atbildi kad tev tiek uzdoti jautājumi pēc būtības!
12.aprīlis 2020, 10:07 | links
 
Vakar Lielupē,Jelgavas un Bauskas novada robeža.Cope laba ,vimba ir ,bet vairāk ņēma uz pludu nekā uz fīderi.Pašvaldības policija arī bija.Skats labs kā veči muka pa krūmiem.
12.aprīlis 2020, 09:19 | links
 
katrai zivij ir sava specefika un nepiekrītu, ka jebkura zivs ir lietojama uzreiz pēc humanizatora.
Reāls piemērs no dzīves, biju komandējumā Ventspilī (mēnesis - novembris), saķēru no mola butes. Atbraucu uz naktsmītni - izķidāju un lieku uz pannas vakariņām. Man par izbrīnu, zivis sarāvās, āda atdālījās un zivs pazaudēja savu formu. Garšoja jau labi, bet skats nekāds. Mans secinājums, ka zivij tāpāt ka gaļai ir "jāatdziest". Un vārdi - jo svaigāks, jo labāks arī īsti neder. Lietojot uzturā gaļu, zivi ir jāmāk to sagatavot un pagatavot.
11.aprīlis 2020, 22:06 | links
 
Bet Zviedrijas dienvidos tādi brekši 7-8kg arī tagad nav nekāds retums...
11.aprīlis 2020, 21:53 | links
 
Vienreiz saliku 200 l. mucā. Pa nakti bija izlekusi daļā ārā. Reāli dabā lēkājošu līni neieraudzīsi :). Vāks jāliek....
11.aprīlis 2020, 21:16 | links
 
Par līņiem man viens foršs karpists mācīja. Līni vajag saglabāt dzīvu. Atnes mājās dzīvu, piesien pie spaiņa un ielaiž akā. Pēc diennakts esot jebkura dūņu garša ārā. Tiem, kas mitinās dzīvokļos, derot arī vanna ar ūdeni (to gan pāris reizes jānomaina).
11.aprīlis 2020, 21:10 | links
 
Protams, kazdij drocet kak on hocet, bet katrai zvij sava specifiska garša un lai to izbaudītu, vienīgā garšviela- sāls un nedaudz asumiņam var m.piparu.
11.aprīlis 2020, 21:10 | links
 
Andreiko,nekojan nepavēstīji.Loģiski ,ka zive mokoties izdalīs kaut ko nelabu,tāpēc tai ir tās mokas jāizbeidz ātrāk,
Bruņčik,kur tu tagadiņ tos 5kg brekšus rausi?:)
Tādus pie mums tik bērnībā redzēju...:) Nu tagad varbūt tik kādos zvejnieku tīklos pa retam...
11.aprīlis 2020, 21:09 | links
 
andreiko [11.04.20]: Bruno, vairāki no Rīgas krogu šefpavāriem iraid arī aizrautīgi copmaņi, nereti esmu lasījis viņu teikto. Divi likumi no viņu pamācībām.
1. Zivi pēc izvilkšanas (ja vien neuzglabā tīkliņā un vaserī) noteikti jānogalina. Esot tur kaut kāds moku gēns klāt, ja mirst mokās, tad garša neesot tik ontlīga.

2. Pēc noķeršanas un nožmiegšanas vislabākais esot notīrīt un pagatavot vienas stundas laikā, tad garša esot visizcilākā,

Stundas laikā gan man sanāk tikai zandartiņu uzcept. Lai gan dzīvoju no upes 300 m attālumā.
Jā un līņiem ir ,, dūņu garša,,......
:DDDD
11.aprīlis 2020, 21:02 | links
 
Bruno, vairāki no Rīgas krogu šefpavāriem iraid arī aizrautīgi copmaņi, nereti esmu lasījis viņu teikto. Divi likumi no viņu pamācībām.
1. Zivi pēc izvilkšanas (ja vien neuzglabā tīkliņā un vaserī) noteikti jānogalina. Esot tur kaut kāds moku gēns klāt, ja mirst mokās, tad garša neesot tik ontlīga.

2. Pēc noķeršanas un nožmiegšanas vislabākais esot notīrīt un pagatavot vienas stundas laikā, tad garša esot visizcilākā,

Stundas laikā gan man sanāk tikai zandartiņu uzcept. Lai gan dzīvoju no upes 300 m attālumā.
11.aprīlis 2020, 20:58 | links
 
Piekrītu, normāls plaudis sākas no 2kg. Bet 3-5 izcils! Tik un vienīgi svaigi gatavots!!! T.i. atnests un tūliņ, vai nu uz pannas vai ceplī. Kā saka- asakām jābūt kā cecuma zariem! Treknā pavēdere- kas gan var būt labāks par to!
Liela nelaime tiem,kuri pieradinājuši savējos pie svaigām zivīm, vienīgā ēdamā zivs krogos utt.- lasis, pārējās iekšzemes, rūgta vilšanās. Ne velti saka, ka svaiga, tikko no ūdeņiem- delikatese, pastāvejusi- zivs.

BrunoL, 11.aprīlis 2020, 20:02

Problēma tajā, ka pie patiesa kūpiņa tikt var tikai portāla bildēs, proti siekalas saskrien, bet tos kūpinājumus, kurus es redzu Centrāltirgū, dieviņ tētiņ,...........neatceros, kad es būtu pircis. Ieraugot tās pārturētās ar palmu eļļam iesmērētās zivis, skatoties uz tām slikti paliek. Tapēc, jau paliek lašveidīgās. Kādi bija bērnībā pārdošanā žāvēti milzīgi lucīši, par butēm nerunājāt. Tagad, tirgū žāvētai normālai vimbai virsū neesmu uzskrējis. Runā, ka kāds zvejnieks (ne)legalo pa rītiem pie ieejas tirgojot noteiktās dienās tirgojot. Jaunai paaudzei nav bijis lāgā lemts bijis izbaudīt patiesi mūsu delikateses un nav pieraduši arī pie mūsu zivīm, jo tās bija dabūnamas, pa lielam, tikai uz Jūrmalciemu šosejas.
11.aprīlis 2020, 20:55 | links
 
Zandarts no 3 uz augšu. Filēju tīru bez nevienas asakas un bez ādas. Viegli sviestā apcep, kārto pīlē un pārlej ar saldo krējumu. Sāls + nedaudz melnie pipari. Liek cepeškrāsnī. Ēd karstu vai aukstu. Garšīgs arī savā sulā. Man gan labāk smeķē krējuma mērcē.
11.aprīlis 2020, 20:47 | links
 
Jopčik!
Tad esmu pavisam izlepis? Pédéjos gadus piecus tikai zandarts (svaigi cepts, vai marinéts) vai sams ja nav slinkums šamo diriğét laukã no údens!
11.aprīlis 2020, 20:19 | links
 
Man gan labāk garšo tieši atdzesēts kūpinats breksis, pat nākamajā dienā!
Un arī sākot ar 1kg kūpināts breksis ir ok. Mazāks gan ne.
Nelutina jau mūs tie ūdeņi dikti bieži ar tiem brekšiem 2kg+
11.aprīlis 2020, 20:12 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager