Foreles

Ūdelēm varētu labi strādāt tievā plastmasas kanalizācijas truba ar līkumu un zivju barību galā kā esma. Tievās telpās tām ir problēmas ar atpakaļgaitu....

Šogad ziemā mēģināsim vienā vietā populāciju paretināt! Starp citu noēnojumam manuprāt upēs ir jābūt 30:70 par labu ēnai. Šāda proporcija reti kur ir, mēs tak esam baltalkšņu valsts. :D

Noris, 12.oktobris 2017, 14:38
12.oktobris 2017, 18:29 | links
 
Vecos "labos" laikos jēlu, tikko norautu no rumpja, ūdeles ādu tirgoja par 10rbļ., ūdri par 300rbļ. Pie labas algas 200rbļ.
12.oktobris 2017, 15:21 | links
 
Ūdri,ūdeles ir nenormālā skaitā!
Nedomāju,ka tāds daudzums to jelkad agrāk Latvijā ir bijis!Visi krasti nopēdoti un nodirsti!
12.oktobris 2017, 14:53 | links
 
Vis jau ir labi, bet nav pieminēts fakts, kurš dramatiski ietekmē šo zivju daudzumu upēs. Ūdeles, dažādu sugu un kalibru var izēst jebkuru strautu vai upīti pa tīro. Cik šādi zvēri ir izmukuši no sprostiem piemēram pēdējos 50 gados? Visas vinas grib ēst un patēriņa ziņā stabili stāv līdzās kormorānam. Upes izēd veseliem posmiem, un interesantākais, viņām interesē tieši lielākie eksemplāri. Šogad ziemā mēģināsim vienā vietā populāciju paretināt! Starp citu noēnojumam manuprāt upēs ir jābūt 30:70 par labu ēnai. Šāda proporcija reti kur ir, mēs tak esam baltalkšņu valsts. :D
12.oktobris 2017, 14:38 | links
 
par tam meza cirsanam tas ir vesturisks fakts,ka tadas intensivas izcirsanas jau ir bijusas.neskarsim tukstosiem un simtiem gadu,bet panemsim pagajuso gadsimtu.pec 1.pasaules kara nodibinoties LR,tika veikta zemes reforma un daudzi latviesi ipasuma ieguva zemi.un centas izveidot maksimali daudz lauksaimniecibas zemes.tatad izcirta lielu dalu mezus.ka tas ietekmeja foreles gruti pateikt.esmu meklejis ta laika publikacijas par zivim,nu foreles tiek pieminetas loti reti.1967 un 1969 gada lielas vetras daudzos rajonos izgaza loti daudz koku.tur kur es dzivoju berniba,postijumi bija loti lieli.ipasi cieta lielas egles.mezs izskatijas pec spoku meza.guculi vairak ka10 gadus zageja un veda ara.stacija vagonus krava dienu un nakti.ta ka tikai cirsama vien vainas nebus.tas bus tikai viens no faktoriem kopeja negaciju sakritiba.bet limenis upes tik tiesam ir krities.nu es nerunaju par pludu laiku.varbut pie vainas bija vairaki sausie gadi,kad nebija riktigi ne lietus ne sniega. varbut ar so izteikti veso un lietaino laiku iesaksies cits laika apstaklu cikls un viss bus labi. foreles barosies un vairosies uz nebedu. nu laikam jaatzist viens,ka foreles nekad nan bijusas dominejosa zivju suga Latvija.nu loti kapriza zivs gan attieciba uz dzivosanas vietam,gan parejiem apstakliem.te tika uzdots jautajums par to cik forelem ir jabut upe uz vienu km,lai forelu populacija varetu normali atrazoties.pec dazadu valstu ihtiologu metodikam,videja un neliela upite, ja nav citu plesigu zivju izteiktas klatbutnes,jabut 30 - 40 forelem uz vienu km.80 un 90- gados ta regiona upites ta bija.es domaju,ka to var apliecinat tads kompetents zivju zinis un telezvaigzne Maris Olte.un pec 2000 gada kaut ka viss aizgaja baki.vietam praktiski lidz nullei.bet pagasgad un sogad ir noverota tendence atjaunoties.varbut tik tiesam daba viss notiek cikliski un ir sacies forelu pozitivais cikls.un nav jega te diskusijas vienam otru apvainot un piedavat sterilizaciju.
12.oktobris 2017, 13:26 | links
 
Labi!Pirmo redzēju pirms dienām desmit.Taimiņa berzu.
12.oktobris 2017, 13:22 | links
 
Nu, nu, pāris nedēļas? Pagājušonedēļ vēl nekā nebija.
12.oktobris 2017, 13:17 | links
 
Ja nepamodināja,tad kas tur agrs,bet berzas,jau pāris nedēļas ,kā ir!
12.oktobris 2017, 13:15 | links
 
Zvanīja, ka esot pāris berzes. Nav tā kā par agru?
12.oktobris 2017, 12:24 | links
 
Labi! Tevi no saraksta svītrojam ārā. Kurš nākošais?
12.oktobris 2017, 12:17 | links
 
Uz manu pusi vari nesskatīties,es jau visu esmu paspējis.;)
12.oktobris 2017, 11:37 | links
 
Hmm! Doma par kastrāciju nemaz nav slikta. Atsevišķos gadījumos varētu nostrādāt.
12.oktobris 2017, 11:27 | links
 
Makatanav,es ļoti ceru,ka tu un tavi domubiedri no deviņdesmitajiem,tālāk par kastrāciju un sterilizāciju neies!:)
12.oktobris 2017, 11:16 | links
 
Makatanav, par šo tēmu parunā ar trīs viedajiem vīriem, - Čenunu, Putinu un Trampu. Gan jau viņiem būs risinājums šajā jautājumā... :)
12.oktobris 2017, 00:19 | links
 
Lai zelta laikiem tiktu tuvāk, ar cilvēku tomēr arī kaut kas būs jādara.
11.oktobris 2017, 18:26 | links
 
Viedi vārdi nomad. Piekrītu.
11.oktobris 2017, 15:20 | links
 
tapirs-n,
kādreiz nebija vienlaidu kailcirtes, mežu cirta logu veidā kad vajadzēja koku, daļa no meža bija kaut kas starp mežu un ganībām pēc struktūras.

Mūsdienu problēma nav kailcirtes kā tādas, bet meliorētas, taisnotas upes, strauti un nosusināti purvi kas ir būtiski mainījuši ūdens režīmu no uzkrājošā (purvs) uz ātri novadošā (grāvju sistēma)

Forelei zelta laiki būs tad kad būs dažāda vecuma mežaudzes kas nodrošinās plašu barības bāzi- kukaiņus visu bezsala periodu, vecās meliorācijas sistēmas būs aizaugušas un vilku būs vairāk kā bebru...
11.oktobris 2017, 15:03 | links
 
Nomad, tev ir lieliskas vēstures zināšanas, bet es ar to vēlējos pateikt, ka skatoties vēsturē, cikliski ir bijuši "plikumi" . Un skatoties mūsdienās, kad mežainums ir uzkāpis līdz, tevis pieminētajiem ap 50%, tad forelei vispār vajadzētu būt zelta laikiem. Ja vien tas būtu atkarīgs tikai no mežiem.Par egļu monokultūrām es zinu, un varu tikai teikt,ka ideja nebija nemaz tik slikta,bet visu ir sanācis pasakaini "sakārtot". Bet ne jau mēs te runāsim par savām meižsaimnieciskajām zināšanām.
Vairāk kā problēmu es saskatu bebrus, skaists piemērs ir Tirza. Protams hesi savu posmu arī ir sačakarējuši, bet bebri tur tam visam līdzi. Varbūt pat vairāk.
11.oktobris 2017, 14:05 | links
 
tapirs-n,
cik tālu iepakaļ tu gribi skatīties, Ulmaņa laikos LV bija ap 30% mežu no kopējās valsts teritorijas, tagad kādi 50+%,
Kādus gadus 150-250 atpakaļ apmēram 10-15% no LV teritorijas klāja ozolu meži, tos izcirta kuģubūvei,
Kādreiz bija vairāk vilku kā bebru....

Visas egļu monokultūras un dominējošās egļu audzes ir mākslīgi veidotas....

Mazliet filozofējot par drausmīgo koku izciršanu un seno laiku leiputriju.

tapirs-n, 11.oktobris 2017, 07:39
11.oktobris 2017, 09:06 | links
 
Mazliet filozofējot par drausmīgo koku izciršanu un seno laiku leiputriju. Tad jāsaka, ka senajos laikos foreles un Latvijas daba kopumā jau ir pārcietusi šādu ciršanu. Jo kā jau zinām, mežu izstrādāt drīkst pie noteikta vecuma,cirtmeta. Un ja tas mežs, teiksim egļu, ir tagad nocirsts pie 81gada, tad arī pirms 81gada tur bija izvirdums. Tas attiecās uz visām audzēm, ja viņas tagad ir nocirstas, tas nozīmē ka pirms vairākiem 10tiem gadu viņas arī tur nebija.
11.oktobris 2017, 07:42 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager