Lašveidīgo spiningošanas sāpe!

Daudzās lašu un taimiņu apdzīvotās latvijas upes....
... arī bija doma iet, bet nu laika apstākļi noturēja mājās.
1.janvāris 2018, 15:54 | links
 
Biju šodien Gaujā. Ūdens līmenis - viss ir slikti.
Nopātagoju no 8-13. Drusku saliju. Copes protams nav un nebūs pie šādiem apstākļiem.
1.janvāris 2018, 15:18 | links
 
Laimīgu Jauno gadu!

Sēžu siltā istabā un līdzjūtīgi domāju, kā tie maniaki tagad mirkst duļķainas upes krastā, cerot uz dullo noķert raibo! :)
1.janvāris 2018, 13:59 | links
 
Labdie. Visiem laimīgu un bagātu jauno gadu - galvenais lai tas suns nekož. Ir kāds kas jaunā gada pirmo dienu pie Salacas pavada un pumpainos dzenā, mums doma rīt braukt, tikai vai tur upe vismaz kaut kādās robežās turās.
1.janvāris 2018, 12:15 | links
 
Salīdzinoši lēts un priekš manis ļoti labi kalpojis ir rapalas j13, sūtiju netā, bet pilns ar līdzīgiem arī pie mums ir, ar šūpiņu arī nekad garām neaizšausi.Man baigi iepatikās abu garcias šūpoles.
31.decembris 2017, 20:33 | links
 
Nav nekada sakritíba.Ja zini,kur uzturás,zini rotinju,kurshs strádá un dari to cítígi.
Ir viena liela kljúda,ko dara.Pamet ka uz foreli,necope un iet tálák....
31.decembris 2017, 10:25 | links
 
Varbūt sakritība - bet lielāko daļu pumpaino Gaujā esmu noķēris uz blue fox rotiem ar to kustīgo serdīti ;)
31.decembris 2017, 10:09 | links
 
Sulla,Paldies ka daliejies ar savu pieredzi.
30.decembris 2017, 23:31 | links
 
Uz lielajiem rotiem noķeru vairāk ka pusi no visiem raibajiem. Tie īpaši neaizvietojami lielā un duļķainā ūdenī, akurāt kāds dominē mūsu upēs jau no septembra. Jo visskaļākie no visiem mānekļiem. Kā arī visai bieži sakacina raibo ja tas tik seko voblerim un neņem. Pirms 20 gad lielajās upēs ar bieži izmantoju šūpiņus, bet nu ļoti reti. Turēšanai straumē vobleri man patīk daudz labāk. Ja slikti pārzin upes gultni un žēl siekstās atstāt labus voblerus tad gan iesaku vairāk šūpiņus, tomēr mazāk sāpīgi.
30.decembris 2017, 23:27 | links
 
Šūpiņus- slaidus un biezus, lai vari straumē noturēt tuvāk dibenam.
30.decembris 2017, 22:38 | links
 
Kuha paldies ņemšu vērā,kādus labāk to šūpiņus izvēlēties.
30.decembris 2017, 22:26 | links
 
Sākt vislabāk ar šūpiņiem. Un turpināt arī ar tiem var ļoti veiksmīgi. Vobleris nav nekāds brīnumlīdzeklis, bet, protams, uz to arī var labi ķert. Šūpiņu var aizmest divreiz tālāk. Bet, ja zini labu un konkrētu vietu, kur raibajam vajadzētu būt, iespējams, ka vobleris būs garšīgāks. Jebkurā gadījumā, neiesaku tērēt daudz naudas, pērkot dārgus voblerus, kurus agrāk vai vēlāk norausi.
Svarīgāks par pašu mānekli ir veids, kā un kur to vadīt.
30.decembris 2017, 22:24 | links
 
Esmu nobriedis ar kādu raibo zivi šogad Gaujā paspinigot.Varbūt kāds spečuks var ieteikt ar kādiem vobleriem sākt.Pats jau nojaušu pirmie gadi tie grūtākie ,kamēr saproti ko un kā vajag.
30.decembris 2017, 22:15 | links
 
Paldies visiem par ieteikumiem!! :)
Sulla - konkrētāk biju domājis 2,7 m, 10-30(40) g, priekšroku dodu rotiņiem, un gribētos kātiņu, kas nebūtu “ļurkans”, pārsvarā spiningošanai Gaujā!!
23.decembris 2017, 13:07 | links
 
Ja nu kādu interesē, ir uz pārdošanu jauns Major Craft Troutino 822MH kāts, tests 5-23g, pirkts taimiņam. Kamēr gaidīju, kad atsūtīs, uzzīmējās Smith TRBX, tāpēc no viena jāšķiras. Jautājuma cena 160eur. 26059099.
19.decembris 2017, 22:59 | links
 
Ieteiktu uzmest aci uz Berkley Skeletor, pats biju izmantojis Lamiglass Rock Creec Series
Patreiz paņēmu Daiwa Ballistic Sea Trout 320 testā 10-40. Voblerisi ar Daiwu lido nepajokam
19.decembris 2017, 11:37 | links
 
Freams ir labs(Protams ne tik labs kā Croix ))) ),bet no budžetniekiem var paskatīties uz Daiwa Sea hunter-3.m ar kapeikām 10-40 testā tāds mereni parabolisks un kaut kur ap 60. naudiņām!Manuprāt labi metīs visu,un tāds labs risinājums ziemīgiem krasta pasākumiem(Man viņš atgādina Wild riveri no croix).Piedrujas Salmo tāds viens stāv un blakus var Freamu pakratīt!)))
19.decembris 2017, 08:45 | links
 
Sveiki!
Gribēju apvaicāties - kādus kātus jūs izmantojat lašu/taimju copei?
Jautāju tieši par konkrētiem modeļiem, jo testu/garumu apzinos kādu man vjg :D
Meklēju kaut ko nu jau līdz 70eur, balistic x sea trouts iepatikās - bet veikalā esošo kātiņu kvalitāte nevisai..
Tā kā lūdzu padalīties ar pieredzi, paldies!! :)

Gaujinieks, 18.decembris 2017, 14:27


Man arī šis šobrīd aktuāli, jo neapmierina pašreizējā kāta metiena attālums. Ar bleķiem viss štokos, bet vobleri prasās tālāk žvidzināt.. Esmu padaudz pa veikaliem vicinājies un nonācis pie secinājuma, ka ja copēsi Ventā un Gaujā, tad lai iemestu vobleri līdz 15 g varianti tavā budžetā būs stipri pamaz.. Ja copēsi ar blekjiem, vai galvenokārt Salacā un mazākās upēs, tad jau varianti ir daudz vairāk. Ja nebūtu pacilājis daiwa freams, drošvien būtu jau paņēmis FAVORITE COBALT CBL-902M vai CBL-902MH, vai Fox rage Warrior, bet tagad roka neceļas jo pirmie liekas suuc, bet freamam vel nevaru nobriest, tapec ari joprojām esmu meklējumos..
19.decembris 2017, 00:56 | links
 
Nu kāta testiem manuprāt otršķirīga nozīme,ja nu vienīgi nesāksi viņčot ar kājām pret zemi atspēries...Kā spole noregulēta ,tas ir būtiskāk.
Viss ir jābūt harmoniskā kontekstā...
18.decembris 2017, 17:06 | links
 
Sveiki!
Gribēju apvaicāties - kādus kātus jūs izmantojat lašu/taimju copei?
Jautāju tieši par konkrētiem modeļiem, jo testu/garumu apzinos kādu man vjg :D
Meklēju kaut ko nu jau līdz 70eur, balistic x sea trouts iepatikās - bet veikalā esošo kātiņu kvalitāte nevisai..
Tā kā lūdzu padalīties ar pieredzi, paldies!! :)

Gaujinieks, 18.decembris 2017, 14:27


Vajag jau konkrētāk izteikt vēlmi, vai mētāsi tik voblerus līdz ~15g vai šūpiņus 20+ g , vai bezledus sezonā kad var zivi paņemt ar roku vai arī ziemā kad to jāuzvelk uz ledus, vai tikai lielā upē vai arī taimjus mazajās, variantu čuma.
18.decembris 2017, 16:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager