Lašveidīgo spiningošanas sāpe!

Daudzās lašu un taimiņu apdzīvotās latvijas upes....
hatentot neticu ka nedriikst makskereet ar pludinmakskeri vai grunteni. nedriikst ar spini un musinmakskeri.
5.oktobris 2010, 08:06 | links
 
Kā izrādās, upītē es nedrīkstu 2 mēnešus makšķerēt NEKĀDĀ VEIDĀ UN NE AR KO tikai tamdēļ, ka kādam lasim vai taimiņam VARBŪT labpatiksies tur nārstot.
Diemžēl man makšķerēt tomēr gribas un būšu spiests vien iet. Lomu gan laikam nepaturēšu nekādu, jo tās soda naudas arī par štrunta grunduli sanāks diezgan bargas.
4.oktobris 2010, 23:53 | links
 
Svētdien braucot garām intereses pēc piestāju apskatīties, kur tad ir tā kolhoza vieta, proti, Dārziņos, laikam pretī tam sēklim..? Nezinu, man likās baigi maz ūdens Daugavā bija, laikam HES kādu laiku pietur ūdeni, izskatījās baigi zemais.
4.oktobris 2010, 23:19 | links
 
Gribētu zināt var ir kādi jaunumi par to lašu copi pie Rīgas HES! vai ir pieņemti/apstiprināti tie noteikumi par licenzēto lašu copi?
4.oktobris 2010, 18:56 | links
 
 
Red/White Stripe/Nickel Back?? :)
1.oktobris 2010, 18:58 | links
 
salmo-z- 0043 vienā upītē ir ļļļoti labs :):)!
1.oktobris 2010, 18:55 | links
 
Klau kādam ir pieredze strādāt ar LUHR-JENSEN bleķiem? šodien vienu paķēru,bij atlaides no 5.20 ls uz 3.50 ls !

http://www.luhrjensen.com/products/spoons--spinners/krocodile

panemu Metallic Perch(0814) cat.no
1.oktobris 2010, 18:49 | links
 
Mirtin
Garšas sajūta ar paliek labi atmiņā, vai ne?
1.oktobris 2010, 18:45 | links
 
Tad Jums jasaka taka tai vienā anektdotē ! Esat tak profesioanāļi un samēraties krāniņiem uzreiz !:))))
1.oktobris 2010, 17:46 | links
 
mirtins> neņem ļaunā, bet vimbas ne velti izvēlējos. Lai arī necopēju tās, bet tomēr apbrīnoju un cienu to sparu un spēku pārvarēt pat Ventas rumbu. Un vēl vairāk apbrīnoju vimbenieku rīcību, zāģējot zaru uz kura paši sēž, kad pirmsnārsta un nārsta laikā tiek vilktas un stīvinātas dučiem ikrainu zivtiņu. Un vimbenieku tak 100reiz vairāk kā forelistu(lasistu), cik kopā izvelk? Kā būtu ja es ieliktu bildi ar oktobrī nostīvinātām 4 rorelēm? Nesmuki, it īpaši kopā ar vārdiem cik C&R ir burvīgi un atbalstāmi. Bet nu lab, iedzēlu un pietiks, nav jau man pret tevi zobs, ja vairumu atlaid tad cepuri nost, turpini un popularizē C&R, atlaižot zivi tiešām gandarījums ir lielāks :) Tik "gaļenieka" cienīgas bildes(kaudzes ar nostīvinātām) tad gan neliec, lai nav pretruna ;)
1.oktobris 2010, 17:35 | links
 
Lbruno----tu laikam nesaprati !!! runa ir par godīgi ,likumīgi noķertu un paturētu lasi + izbaudīt to cīniņu ko tas sniedz!!!! pagāšgad decembrī nobraukāju uz Gauju 7.dienas ,ceļš turp,atpakaļ kopā 50km.
cik kg. var tirgū nopirkt !??? un ne jau pēc gaļas braucu,bet Tev to nesaprast !!!
Sullam taisnība svaigs paša pagatavots lasis ir ļoti garšīgs,kas ēduši zin !!! :):)
1.oktobris 2010, 17:27 | links
 
Sulla, Sulla... vot tagad bāzīs man degunā četras nostīvinātas vimbas. Būtu tu redzējis cik daudz es noķeru un nenostīvinu... raudāt sagribētos :D Un ja redzētu, kādus vimbu daudzumus urāli nostīvina licencētajās zonās ... piemēram Bauskā... ne tikai raudāt... kādu nosist gribētos...

Vai tad es saku, ka lasi nedrīkst paturēt, ja tas ir atļauts? Es vienkārši licences nepērku, un uz lašiem neeju, līdz ar to, ja lasi noķeršu, visticamāk paturēšana būtu nelegāla. A man ar atlaišanu nebūtu problēmu un es lasi atlaistu nedomājot, ka varētu to nozūmēt, noslēpt, iebāzt zem sēdekļa un pēc tam mājās norīt un just no tā gandarījmu vai locekļa pagarināšanos. Drīzāk otrādi, man līdzīgi kā Gunāram, kurš noķēra 30 nieku Salacā, pagarinātos no atlaišanas, nevis paturēšanas:DDDD Jāatzīst, gan viņa nodarbe nekāda legālā vis nebija :D Bet es jau pats esmu maliķis, tādēļ nevuienam neko nepārmetu:DD

Ja es būtu lašu ķerts, noteikti, agri vai vēlu, ejot ķert licencētos lašus, noteikti kādu paturētu:DDD Es tak nesaku ka visiem viss jālaiž vaļā :DDD

Taču dzīva zivs ir dzīva un nostīvināta - nostīvināta. Man satisfakcija ir lielāka no sajūtas par grūti noķertu, bet atlaistu zivi!!!!
1.oktobris 2010, 17:21 | links
 
mirtins> viss ir pareizi, jālaiž vaļā ir, arī es tā cenšos, no šāgada visām mēra forelēm esmu paturējis tikai vienu, jo diemžēl nebija atlaižama. Bet redzi lašu un taimiņu bagātība mūsu upēs ir daudz lielāka par foreļu, tik ilggadēji mums borē ka to ir tik maz ka jāsaudzē tikai priekš zvejniekiem, lai šie velk tad savas tonnas. Ja atļautu līdz septebra beigām katram paturēt dienā vienu raibo, tas absolūti neietekmētu to populāciju. Jā un starp citu ir tak patīkami arī paņemt uz māju ko uzlikt uz kārā zoba ne? ;)
4 nelaimīgas vimbas
Tas nekas ka ikrainas un jau gatavas nārstam :)
1.oktobris 2010, 17:04 | links
 
Zivnieks es pāris reiz tik esmu bijis forelēs :DDDD pagaidām neesmu īpaši uz tām pavilcies... lai gan ir šis tas, kas tajā procesā fascinē:D
1.oktobris 2010, 16:52 | links
 
mirtins
a piekto paturēji??? :DDDDD
1.oktobris 2010, 16:50 | links
 
Ne pirmo, ne otro, ne trešo ne ceturto foreli neesmu paturējis un nemaz prātā neienāca nostīvināt. Kādēļ lai lasi gribētu? Pirmkārt man viņi nekrata... man nav pret lasi nekāda bijāšana es to neuzskatu par svēto govi, kas kaut kā īpaši būtu jāizceļ... Taču ja pieķertos copējot Gaujā, Ventā vai Lielupē (izrādās viņi tur ir), nedomājot atlaistu. Es nekad neesmu varējis to saprast - atlaižot zivi makšķerniekam paliek izjūtas, smaržas reizēm pat foto vai video... bet galvenais jau atmiņas... to neviens nevar atņemt. Zivi apēdīsi, izkakāsi un viss, bet tš izjūtas, kuras piedzīvo zivi noķerot un izvelkot ir tavas for ever!!! Un neviens tās neatņems. Tad vai tās kļūs sūdīgākas nepalaižot vaļā zivi? Nē... man tās izjūtas zivi, īpaši lielu zivi atlaižot tieši pastiprinās... ir pavisam citas, daudz, daudz spēcīgākas... un tās būs manas uz mūžu!!!! Nafig tad man to lasi dušīt nost un stiept mājās?... Es gan ceru ka uz maniem diegiem pumpainie nepavilksies, jo citādi parpalas pa gaisu un jāiet nokārtu degunu uz veikalu pēc jaunām... bet ja tiešāmkādreiz izdosies tādu izvilkt... nu nepaturēšu es to... neredzu nevienu iemeslu lai to darītu :DDD
1.oktobris 2010, 16:46 | links
 
Mirtins noteikti reiz maximas laša formās iekodies.Loģiski,ka neēdams.Noķer,paturi-nesmirdēs. :)))
1.oktobris 2010, 16:42 | links
 
Loģiski,ka paša zivs ir gardāka par pirktu,un vēl pa velti :) par to naudu mazam sanāk kompetēm drīzāk:)
1.oktobris 2010, 16:29 | links
 
tieši tā, Sulla. Paša zivs ir paša zivs. Bet Mirtins atlaistu, tam ticu, viņš nav no tiem kas vispirms atlaiž un pēc tam noķer:)
1.oktobris 2010, 16:17 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager