Lašveidīgo spiningošanas sāpe!

Daudzās lašu un taimiņu apdzīvotās latvijas upes....
:) Nu redz, vienam māte, otram meita:))
16.septembris 2010, 13:35 | links
 
switch, tagad nopietni :)
Pirms Tavs draugs vai pats dodies lašus ķert, ieteiktu iepazīties un izstudēt MN.
Kādu auklu izmantot ? Te ir divas pieejas.
Pītā- Var lietot salīdzinoši pret mono mazākus diametrus, tas palīdz vieglāk tabūt mānekli pie grunts, jo mazāka straumes pretestība. Aukla nestiepjas, līdz ar to var labāk just katru piesitienu akmeņiem, gruntij u.tt. Mīnus ir viens- ja copēsi vietā, kur daudz akmeņu, asu (Daugava tipisks piemērs), tad auklu laiku pa laikam vajag saīsināt, nogriežot kādus 2m. Pretējā gadījumā aprausi krietni vairāk vizuļus kā ar mono. Tas pats, ja gultnē ir gliemenes.
Pītajām testu izsaka lb, bet par cik pats pītās neizmantoju, tad nav man poņas par tiem lb, bet ar kādu 0.16mm vajadzētu pietikt.
Mono- izturīgāka pret nodilumu (jau pieminētie akmeņi u.tt), jāizvēlas pēc iespējas cietāka aukla (lai lieki nestaipītos) un ciets ātras akcijas kāts, tad nedaudz piešaujoties gultni varēsi iztaustīt ļoti labi. Tāpat piekoriģējot metiena vietu, jo straume tomēr vairāk iegulst auklā, arī mānekli varēsi nogādāt, kur vajag. Pats izmantoju 0.3mm, pagaidām neviens nezvērs nav pārplēsis un arī āķus var iztaisnot.
Siet kādu mono pavadu pītajai galā galīgi neredzu jēgu, jo tad tai pavadai ir jābūt vismaz 2m garai un vispār tas ir nevajadzīgi :)
Tā kā atliek tik izdarīt izvēli, kurš no variantiem liekas atbilstošāks :)
16.septembris 2010, 13:27 | links
 
aha:))
16.septembris 2010, 13:09 | links
 
gkl
pa tievu???
16.septembris 2010, 12:41 | links
 
Nu es 0.35 neliktu.
16.septembris 2010, 12:32 | links
 
Ja runa iet par Ventu, un doma pēc 1. oktobra spiningot virs Zlēku tilta, tad ieteiktu ar Bebru sazināties- viņš arī labākās vietas ieteiks...
16.septembris 2010, 12:30 | links
 
switch
uzraksti Vieplim, šis ir lielo pumpaino Guru :))))), bet es liktu vismaz 0.35
16.septembris 2010, 12:25 | links
 
switch
uzraksti Vieplim, šis ir lielo pumpaino Guru :)))))
16.septembris 2010, 12:24 | links
 
Kā jau teicu info palūdza lai noskaidroju. Es domāju ka viņš Ventā varētu ķert, bet es tiešām nezinu.
Kāda izmēru tad pavadiņai iesaki?
16.septembris 2010, 12:23 | links
 
switch
ja taisies spinerēt pie Rīgas HES (pats gan tur tikai vienu reizi biju) tad domāju kāds gabals ar mono vai fluorkarbonu noderēs gan, jo tur tie akmeņi tak ir nejēgā daudz un asi....domāju, ka pīto bez pavadas tur ātri vien var dabūt driskās
16.septembris 2010, 12:10 | links
 
Es tiešām nezinu, kam pavada. Par lašiem īpaši neviens jau nerunā, nav tas populāri.
Kādu pīto iesaki ar kādu testu?
Rotiņiem gan jau kāds griezulis galā jāiesien. tad saki pa taisno pie pamatauklas?
16.septembris 2010, 12:07 | links
 
Dārziņu krievi taisa "wooly bager"....
16.septembris 2010, 11:39 | links
 
a kad saksies bums? Nekad nav būts. Neatteiktos aizbraukt
16.septembris 2010, 11:38 | links
 
ļoti izturīgu pīto.nafig tev pavadiņa jāliek?
:)
16.septembris 2010, 11:37 | links
 
Man te palūdzu noskaidrot.
Kādu auklu iesakāt uz lašiem?
Un kā ar pavadiņām - kāda materiāla, cik garas?
16.septembris 2010, 11:35 | links
 
Tad tajā dīķī ir laba caurtece vai daudz avoti.
eMKa
Nevienam un nekur netaisos zvanīt.Tev ir sava taisnība,man sava.Bet fakti ir fakti.
4.aprīlis 2010, 18:02 | links
 
juons76, kurā valstī tā filmēšana?? Manā pusē varavīksnes foreles ir dīķos.
3.aprīlis 2010, 22:34 | links
 
Nu tad zvani uz Zivsaimniecības pārvaldi par atklājumu, varbūt Tev pat ordeni piešķirs :))
3.aprīlis 2010, 22:26 | links
 
Man tur nav ko meklēt,jo viņas jau atgriežas uz savu nārsta vietu.
3.aprīlis 2010, 20:58 | links
 
Es pat zinu kur tas tika filmēts :), bet nu veiksmi varavīksnenes dabīgo populaciju meklējumos :))
3.aprīlis 2010, 19:42 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager