Lašveidīgo spiningošanas sāpe!

Daudzās lašu un taimiņu apdzīvotās latvijas upes....
emka.
Visas voreļupes esi martā un aprīlī izstaigājis,ka tāda pārliecība ir.Pat vides fakti 2003 gadā nofilmēja nārstu.Viņas laika gaitā aklimatizējas un viss notiek.
3.aprīlis 2010, 19:16 | links
 
Kilka, plds :) ko ta es, intervētāji uzdeva pareizos jautājumus :))
3.aprīlis 2010, 11:33 | links
 
Ko Jūs!Lašus gribat man izķert?
3.aprīlis 2010, 11:15 | links
 
eMKa, man patika tavs stāsts CL!
Žetons no manis ;)
3.aprīlis 2010, 10:58 | links
 
Nav varavīksnenei nekādas dabiskās populācijas, visas ir no kādām audzētavām un dīķiem pamukušas.
Šī zivs Eiropā ir 100% selekcijas galaiznākms par pamatu ņemot Z-amerikas vienu no lašveidīgo dabīgajām formām, ko sauc par Steelhead.
3.aprīlis 2010, 10:56 | links
 
To Jeeska: Nu tā nu gan nav tiesa, pēc MN varavīksnenes drīkst paturēt 5 gb.
To Juons76: vo, vo, šitais ir labs jautājums.
1.aprīlis 2010, 17:44 | links
 
Šis vispār man arī ir interesējošs jautājums par tām varavīksnenēm. Es "jaunāko laiku" copē varavīksnes foreli neesmu noķēris, bet saprotu, ka savvaļā tās taču L-jā eksistē (protams, neskaitot Ogres upē licencētajā posmā ielaistās) laikam Gaujas baseinā un Ventas baseinā. Ko kungi saka par šo tēmu?
P.s. Kādus 15 gadus atpakaļ, ķerot strauta foreles, cik atceros, laikam vienu varavīksnes foreli biju noķēris Gaujas pietekā.
1.aprīlis 2010, 17:32 | links
 
Tas priecē,ka tā domājam-vismaz neizdur tik daudz.
26.marts 2010, 12:01 | links
 
Zivjaudzētavu baseinos.
26.marts 2010, 10:16 | links
 
Nu ir jau vietas kur nārsto gan.
26.marts 2010, 09:29 | links
 
Varavīksnes foreles dabīgos apstākļos LV nenārsto (vismaz nav novērots), tā ir aklimatizēta suga līdzīgi kā karpa. Tāpēc to vari ķert bez skaita un svara ierobežojuma, ja vien nav kāda LM vai privāta ūdenstilpe ar saviem noteikumiem.
26.marts 2010, 09:22 | links
 
Strauta forele-tur viss skaidrs,bet kā ar varavīksnes foreli?Viņa nārsto aprīlī,martā.Drīkst paturēt 5 gab,bet viņas ir mazāk par strauta forelēm un kad drīkst un nedrīkst viņas spiningot?
26.marts 2010, 09:12 | links
 
šodien kā reiz pārcilāju vizulīšus ar maija gaidām galvā. Bet cik te pēc rakstīta var noprast ka aizliegums spiningot attiecas tikai uz līdakām, ja tā vai nevar ielikt linku kur prar to var pārliecināties.Jau iepriekš paldies
25.marts 2010, 21:27 | links
 
Un tikai uz šo zivi, patīk :)
25.marts 2010, 20:08 | links
 
Es eju pēdojos gadus un arī pēdējos 20gadus :)
25.marts 2010, 20:07 | links
 
A par ko tad es runāju:-). Pats forelēs eju reti (pēdējos gadus), un arī tikai lai kantora taukus izsviedrētu:-), starp citu palīdz uz pohām...tikai sirsniņu stipru vajag. Bet ja pieķersies 41 cm liela h...j laidīšu vaļā, toties nakamo, ja būs mazāka atlaidīšu un pie trešās beigšu ņermt zivis...bet tik daudz parasti nenoķeru. Savā īsajā forelētāja mūžā...nu jau 10 gadi...esmu paņemis 5-6 foreles, bet tomēr uz maizīti labas (veikala lasis un audzētavas nestāv līdz).:-)
25.marts 2010, 19:31 | links
 
jeeska, foreļošna, jau pirmkārt ir aicinājums, otrkārt- īpaša attieksme pret zivi, ko ķer, pēdējam komentam Tev daļēji piekrītu, bet par pirmo, atvaino :)
Vnvs forele nav pārtikas produkts , varam pānemt maizītēm, bet saprāta robežās :), kaut kā tā :)
25.marts 2010, 19:09 | links
 
Es gan nedomāju.
Pie šādiem noteikumiem zūd jēga iet forelēs un tas tieši veicina zivju paturēšanu-lielo nevaru, mazo arī ne, tad slaktēšu to ko drīkst. Un kā ar rekord foreli...praktiski zūd jēgas. Pieņemsim ka profesionāls forelētājs noķers, nosvērs, nomērīs,nofoķēs un atlaidīs, bet kā būs ar vidusmēra foreletāju (tādam gan nav jāatrodas pie foreļupes:-))....noķers, mēģinās nosvērt,nomērīt un nofoķet....rezultāts....forele pa smiltīm, akmeņiem un vienalga tāda pati kā filēta, tikai pa straumi uz leju uzreiz,vai pēc pāris minūtēm. Tad jau labāk lai apēd. Manuprāt bija labāk atstāt minimālo garumu un samazināt skaitu vai aizliegt vispār./ Bet kurš izkontrolēs, kārtējais jebkura makšķernieka ētikas jautājums.
25.marts 2010, 18:55 | links
 
Pec filejas mierīgi, jājem grils līdz, tad toč nepiesiesies :)
jeeska, bet vispār tavs koments ir vnk dumjš :)
25.marts 2010, 18:46 | links
 
Ķer kaut metrīgu, bet pēc izvilkšanas uzgriez fileju un neviens nepiesiesies:-)
Vēl viens glups MN.
25.marts 2010, 18:37 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager