Lašveidīgo spiningošanas sāpe!

Daudzās lašu un taimiņu apdzīvotās latvijas upes....
par lasi taimiņu skaidrs bet dažos raidījumos ir pieminēta kumža
27.septembris 2019, 16:21 | links
 
Labojums:
nezin kāpēc 2x uzrakstījies nepareizi vārds "taimiņš".
27.septembris 2019, 16:17 | links
 
1)lasosj, 2)kumža, 3)taimeņ.

1. lasis;
2. tamiņš mūsu izpratnē (ko citi sauc par jūras foreli);
3. Sibīrijas tamiņš vai nu kā jams tur saucas. Hucho taimen. Pie mums nedzīvo.
27.septembris 2019, 16:16 | links
 
apskaidrojiet man nezinītim krievu valodā lasosj,kumža ,taimeņ iztulkojiet latviski,jo draugu lokā mums ir nesaprašana.sorry par varbūt dumju jautājienu
27.septembris 2019, 16:05 | links
 
Uzskatu, ka aizliegšanas metodes vispār ir jāizmet no domāšanas. Ja cilvēks vēlas durt, lai dur.. Tikai tas ir par licenzi. Un būtu ieguvēji visi.
27.septembris 2019, 00:14 | links
 
Hotentot, mans redzējums bija, kā krietni samazināt šo nodarbi, nevis izskaust to. Es neesmu naivs, domāju nav tādas valsts, kur cilvēks vispār nepārkāpj likumus, neatkarīgi no sodu bardzības un labklājības...
26.septembris 2019, 22:22 | links
 
Bija domāts sekojoši, kāda jēga nodarboties ar maluzvejniecību, ja ir pamatots risks saņemt sodamību un samaksāt lielu soda naudu...

MT9, 26.septembris 2019, 13:15


Iemesli dažādi:

1) kāpēc joprojām zog jebkādas citas mantas? Tāpat var dabūt sodu, bet tak zog un zog...Ne vienmēr jau noķer un tādas reizes jau iedrošina.
2) adrenalīns. Ir tak dzirdēts par ļaužiem, kas ļoti bagāti, bet tāpat iet durt to lasi. Nav jau tā, ka šis nevar nopirkt no vietējā alkāna kaut vai to pašu upes lasi vai arī elitārā veikalā rūpniecisko. Gribas pašam.
3) tas ir interesanti. Paredzu, ka te tauta brīnīsies, bet iesaku tādu tīklu/murdu ielikt pašam. Nevajag obligāti publiskos ūdeņos, gan var atrast kādu dīķi. Lūk, es brīvdienās retināšu lauku dīķa līdaku skaitu, jo liekas, ka varbūt jau būs sakustējušās. Vakarā ieliec un no rīta velc un domā - būs, nebūs, kas būs? Velc un jau redzi - o, gaišs pleķis, nez, kas tas ir? Līdacēns? Karūsa? Beigās lielāks asaris. U.tml. Gadās visādi pārsteigumi, lai gan liekas, ka to dīķi tak zini tik labi.
Jā, ar pīcku var savalkāt to visu, bet tur ir sava burvība. Tāpat rudenī ar vectēva žebērkli var aizbraukt un kādu karpu nomušīt. Tas tik tā liekas, ka viss ir gauži prasti. Nē, tā vis nebūs...

Pēdējās 2 domas gan laikam īpaši neattiecas uz tiem rūpnieciskajiem maliķiem, ko te apspriežat.
26.septembris 2019, 22:07 | links
 
irseejs [26.09.19]: keners [17:07]: irseejs [16:48]: Nezinu kā citiem, bet man šie dīvānekspertu stāsti par sabrakotajiem tuaregiem liek pasmaidīt. :)Gannjau, ka pilsētnieks esi un neskuju nezini par dzīvi laukosNu kā ta nezinu. Vietējais sīnis iemet pa kankaram neregulāri. Tas arī viss.
Mums te pilsētā starp citu bija lielākie brakati - mauca rūpnieciski legālas zvejas aizsegā :)
Tu laikam esi no laukiem ja? :)
Jā no laukiem!:)
26.septembris 2019, 19:26 | links
 
keners [26.09.19]: irseejs [16:48]: Nezinu kā citiem, bet man šie dīvānekspertu stāsti par sabrakotajiem tuaregiem liek pasmaidīt. :)Gannjau, ka pilsētnieks esi un neskuju nezini par dzīvi laukos
Nu kā ta nezinu. Vietējais sīnis iemet pa kankaram neregulāri. Tas arī viss.
Mums te pilsētā starp citu bija lielākie brakati - mauca rūpnieciski legālas zvejas aizsegā :)
Tu laikam esi no laukiem ja? :)
26.septembris 2019, 18:36 | links
 
BrunoL [26.09.19]: Vēl ne tik sen man uz restorānu atstiepa 5kg lašu mammu,pilnu ar ikriem,tepat mūsējo.Ir daudz restorānu šefu kurus sirdsapziņa nemoka un ar prieku iepērk kādu eiriku lētākus rumpīšus

Ruu, 26.septembris 2019, 17:00
Gan jau Burtnieka zandartus arī šmorē!
Ne jau ar Lamborgini to lašu mamzeli kāds pieveda un piedāvāja.
Uzreiz visi tagad visur brauks ar tuaregiem...
26.septembris 2019, 17:18 | links
 
Vēl ne tik sen man uz restorānu atstiepa 5kg lašu mammu,pilnu ar ikriem,tepat mūsējo.Ir daudz restorānu šefu kurus sirdsapziņa nemoka un ar prieku iepērk kādu eiriku lētākus rumpīšus

Ruu, 26.septembris 2019, 17:00

Gan jau Burtnieka zandartus arī šmorē!
Ne jau ar Lamborgini to lašu mamzeli kāds pieveda un piedāvāja.
26.septembris 2019, 17:11 | links
 
irseejs [26.09.19]: Nezinu kā citiem, bet man šie dīvānekspertu stāsti par sabrakotajiem tuaregiem liek pasmaidīt. :)
Gannjau, ka pilsētnieks esi un neskuju nezini par dzīvi laukos
26.septembris 2019, 17:07 | links
 
BrunoL [26.09.19]: Tad jau tādam brakaram savs tacis vai lielais nēģu murds. Un ne jau katru nakti “ māte pīrāgus cep”. Ja tā, tad tik un tā viens visu fiziski nav spējīgs veikt. Jādalās, gan ar jumtu, gan palīgiem. Tālāk realizācija. Ne jau par tādu ciparu, kādu redzam veikala plauktā. Labākajā gadījumā 1/2.
Tad jau visi liencētie rūpnieciskie zvejnieki sen būtu miljonāri. Tam zvejnieka maizes klaipaim, oi, kur bieza garoza.
Nezinu vai viņi tirgo veikalos, zinu ka kunde ir restorani...
26.septembris 2019, 17:02 | links
 
Vēl ne tik sen man uz restorānu atstiepa 5kg lašu mammu,pilnu ar ikriem,tepat mūsējo.Ir daudz restorānu šefu kurus sirdsapziņa nemoka un ar prieku iepērk kādu eiriku lētākus rumpīšus
26.septembris 2019, 17:00 | links
 
Tad jau tādam brakaram savs tacis vai lielais nēģu murds. Un ne jau katru nakti “ māte pīrāgus cep”. Ja tā, tad tik un tā viens visu fiziski nav spējīgs veikt. Jādalās, gan ar jumtu, gan palīgiem. Tālāk realizācija. Ne jau par tādu ciparu, kādu redzam veikala plauktā. Labākajā gadījumā 1/2.
Tad jau visi liencētie rūpnieciskie zvejnieki sen būtu miljonāri. Tam zvejnieka maizes klaipaim, oi, kur bieza garoza.
26.septembris 2019, 16:55 | links
 
žāvēts zutis 40-50e
26.septembris 2019, 16:52 | links
 
Nezinu kā citiem, bet man šie dīvānekspertu stāsti par sabrakotajiem tuaregiem liek pasmaidīt. :)
26.septembris 2019, 16:48 | links
 
BrunoL [26.09.19]: Ka tik tas nav Kurzemē!? Un tur tadi ir daudz! Ja pa vienu rudens sezoni var nopelnīt Tuaregam, tad domāju, ka maliķi loti labi pelna!
26.septembris 2019, 11:34 | citēt | ziņot | links

Zoni, mitri sapnīši! Parēķināsim, cik tonnu jārealizē, lai nonāktu pie tāda rezultāta.
Praktiski, visi, tai skaitā arī es, kuri vazājamies ar bada pātagām gar lašupi, esam maliķi. Nevienu nenosodu, labāk pa sezonu vienu noklapēt un ar gardu muti apēd, nekā pa rokām noņurcī un potenciālu līķi atlaiž.
Ja nemāki zivi atbrīvot no āķa un atlaist neizceļot no ūdens, tāds ar sūdainu mietu jatriec.
Za ribalku!
P.S.
Pārdomas par lašu spiningošanu LT.
Valsts programma lašveidīgo populācijas atjaunošanā strādā, teikšu, ekselenti. Ieņēmumi no LM nonāk valsts vai zivju fonda kasē(precīzi nepateikšu, bet tas lietas būtību nemaina) Ne kā pie mums- nekurienē. Līdz 01.10. atļauts lomā paturēt 1 zivi un viss tas par saprātīgu samaksu.
Ir taču citas zivis bez lasi, ari nēģi ir top ejošā prece un cik maksā cepts nēģis? Ja vienam brakanam pa nakti 300kg nēģi, tad pilnīgi pietiek tā pāris nedēļas pastrādāt un turaeg kabatā! Brakaniem tak tur ir vesela industrija, kūpina, cep, ikri utt utjp.
26.septembris 2019, 16:27 | links
 
Ka tik tas nav Kurzemē!? Un tur tadi ir daudz! Ja pa vienu rudens sezoni var nopelnīt Tuaregam, tad domāju, ka maliķi loti labi pelna!
26.septembris 2019, 11:34 | citēt | ziņot | links

Zoni, mitri sapnīši! Parēķināsim, cik tonnu jārealizē, lai nonāktu pie tāda rezultāta.
Praktiski, visi, tai skaitā arī es, kuri vazājamies ar bada pātagām gar lašupi, esam maliķi. Nevienu nenosodu, labāk pa sezonu vienu noklapēt un ar gardu muti apēd, nekā pa rokām noņurcī un potenciālu līķi atlaiž.
Ja nemāki zivi atbrīvot no āķa un atlaist neizceļot no ūdens, tāds ar sūdainu mietu jatriec.
Za ribalku!
P.S.
Pārdomas par lašu spiningošanu LT.
Valsts programma lašveidīgo populācijas atjaunošanā strādā, teikšu, ekselenti. Ieņēmumi no LM nonāk valsts vai zivju fonda kasē(precīzi nepateikšu, bet tas lietas būtību nemaina) Ne kā pie mums- nekurienē. Līdz 01.10. atļauts lomā paturēt 1 zivi un viss tas par saprātīgu samaksu.
26.septembris 2019, 14:31 | links
 
Bišku jau par tālu aizgājām, no lašiem - Igaunijas ātrumpārkāpējiem. :D

sosalele, 26.septembris 2019, 14:00

Tas gan.
26.septembris 2019, 14:01 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager