Ķīšezers

Cope Ķīšezerā
Nu lūk, pats atbildēji, ka Ķīšezerā jūras asaris nenāk pavasarī nārstot, bet gan paliek kkur tur pat lejā. Par migrācijas biežumu varu piekrist, bet ne pilnībā, ja zivs jau ir tikusi līdz Ķīšezeram, tad atpakaļ gan uzreiz neskrien, bet pa ceļam ir izteiktas pieturvietas, kur viņš paliek patusēt, parīties un tad mauc tālāk. Tie,kas staigā turpu šurpu paliek tur pat lejgalā. Kas interesanti, tad šīs asaru pieturvietas lielāko tiesu pārklājas ar zandartu pieturvietām kur viņš pieturās tad kad ir kāpiens. Respektīvi tur kur tagad ir jūras asaris, pēc laiciņa būs arī zandarts (heki neskaitās, tie ir visur). Par zandartu gan palikšu pie tā, ka Daugavā viņš nenārsto, kaut tikai tāpēc, ka apkārt ir pilns ar velcētājiem, kam likumi un viss pārējais ir poh...dragā jau kopš maija sākuma pa liegumiem un vēl pirms pāris dienām viens bija 8 gab mērus ieķēris, visi melni un vēl pilni ar ikriem. Gaišie, līdz 45 cm tukšas tievas šņorītes. Ceru, ka vietējais nonārstos līdz 01.06 savādāk no nārstu ligzdas viņus nolasīt varēs kaut ar kartupeli makšķerē iesietu.
27.maijs 2016, 08:22 | links
 
Nārsto upēs un ezeros bet migrācijas notiek Daugavas lejgalā daudz biežāk nekā domājam,vienu dienu ienāk bet pēc pāris jau atkal atpakaļ.Bet nārsto ašuki no jūras aprīļa beigās Daugavā pie Annuškas.
26.maijs 2016, 17:49 | links
 
Jau teicu, ka neloģiski, bet nevaru neko likt pretī lai tā nebūtu Sarkandaugavā dzīvoju kopš bērnības un katru gadu šajos ūdeņos esmu ļoooti daudz. Man nevienam nekas nav jāpierāda, tik padalos ar info ko esmu novērojis. Bet kaut kā tā tas ir iegājies, citu izskaidrojumu man nav...varbūt jūs varat pastāstīt kādēļ ezerā neķeras jūras asaris šobrīd, ja jau viņš pavasarī ir ienācis un nonārstojis. Kāpēc pirms pāris nedēļām daugavbas kantis bija tukšas no asariem (eho) bet tagad tās arvien vairāk pildās ar iznārstojušu jūras asari? Kāpēc katru gadu zandarts no jūras ienāk ezerā vasarā un parasti septembra beigās dodas ārā no ezera? Ja Kādam ir atbildes labprāt uzklausīšu. Un par asariem, jā, no jūras nāk asari vairākos uzplūdos praktiski visu gadu (bija gadi kad arī ziemā nāca lieli bari, kad varēja skaisti ķert). To krāsa to lieliski parāda.
26.maijs 2016, 17:25 | links
 
Smuki izklāstīti murgi par zivju nārstu no upēm un ezeriem uz jūru.Bija jautri palasīt jaunu pasaules teorijas rašanos. :))

kutis, 26.maijs 2016, 17:14


varēji jau ar savu pārliecību padalīties, nevis kaktiņā ķiķināt... :DDD
26.maijs 2016, 17:22 | links
 
Smuki izklāstīti murgi par zivju nārstu no upēm un ezeriem uz jūru.Bija jautri palasīt jaunu pasaules teorijas rašanos. :))
26.maijs 2016, 17:14 | links
 
Un tas ka noķēri asarus tas ir forši un pilnīgi droši pēc nārsta starp ezeriem un kanāliem viņi tur noteikti migrē un dodas uz vietām kur pavadīs vasaru, bet esmu visai drošs, ka tos kuri noķēri nebija baltie, slaidie jūrnieki.
26.maijs 2016, 16:32 | links
 
ņikuja...nepiekrītu!!! Tāpat kā ar jūras zandartu!!! Maijā ezerā neesmu nekad noķēris nevienu jūras asari. Vietējos rupučus - tumšos, kuprainos gan!!! Bet posmā no jūras līdz ezeram ir jūrnieks (gaišs, slaids) kurš nu jau vakar jau bija mīlgrāvja kanālā. Manā skatījumā ar Daugavu un jūru ir kaut kā viss savādāk nekā tam loģiski vajadzētu būt. Un mana versija ir, ka gan asaris, gan zandarts nonārsto kaut kur jūrā, piekrastē, molu tuvumos un tad nāk iekšā norīties. (pēdējo dienu jūras asari bija pilni ar maziem ašukiem). Arī jūras zandartu pavasarī nekad neesmu noķēris ar ikriem (tumšos, vietējos gan). Pirms pāris nedēļām no jūras zivīm nebija ne smakas, bet nu jau šamās ir daudz. Ķerot asarus vakaros trāpās arī jūras žanīši (zemmēri nāk pirmie) tos var desmitiem šobrīd izslopēt medījot jūrnieku ašuku. Tagad nāk mazie zandarti, tiem sekos (iespējams jau ir ziemas ostas rajonā, kur šobrīd copēt nedrīkst) pirmies jūrnieku zandartu mēru bari. Bet jūras asaris šobrīd nāk, to varu galvu ķīlā likt, tas cik daudz viņš aizies līdz ezeram un cik daudz paklīdīs pa to jau ir cits jautājums. Pagājušo gadu gan asari, gan zandarti ezerā sagāja ļoti netipiski vēlu. Parasti jau pēc jāņiem pa kantīm varēja lasīst jūrnieku zandartu, pērn viņš iegāja tikai augustā un arī ne tik daudz kā parasti, toties daugavā viņš bija un rudenī ienāca vēl nekad neredzēts daudzums ar zandartiem kas visu Daugavu pārvērta par nenormālu eldorado, to arī laivu daudzums parādija. Tāda ir mana pārliecība par jūras zivīm un saistību ar ķīšezeru.
26.maijs 2016, 16:11 | links
 
Man ar šķiet, ka migrējošais asaris no jūras nāk rudenī saldūdeņos, kur pavasarī (aprīlī) smuki nonārsto un dodas atpakaļ jūrā uzbaroties.
26.maijs 2016, 15:39 | links
 
arvis_an ! Man šķiet,tava teorija ir ar pretējā virziena zīmi,jo asari nārsto ezeros,Juglas upē,Baltezera kanālā utt. Tagad tie pamazām dodas atpakaļ...Nupat Juglā,tuvāk Ķīsim,saķēru kādus 15 smukus asarus,lielākais tuvu puskilo,kopā gandrīz trīs...
26.maijs 2016, 14:51 | links
 
Šodien atkal smagi pa kāju- tikai daži mazi asarīši. Aukstais ziemelis čakarē copi, ktm!
26.maijs 2016, 12:24 | links
 
Es gaidu pareizo vēju un mākoņus. Bet citi ķer pigmentus, jo nekas cits tagad neķeras.

Kuha, 25.maijs 2016, 09:50


tā jau gliži nav kko jau noķert var..... :)
26.maijs 2016, 09:54 | links
 
Neko tur nevajag gaidīt. Netālu no Ķīšezera viss kārtībā, drīz būs arī ezerā...galvenais lai tik viņš aiziet līdz ezeram un sakustina vietējos kukulīšus.
25.maijs 2016, 10:08 | links
 
Es gaidu pareizo vēju un mākoņus. Bet citi ķer pigmentus, jo nekas cits tagad neķeras.
25.maijs 2016, 09:50 | links
 
jūrnieks jau ir Daugavā kādu laiciņu, drīz būs arī ezerā ienācis (domāju gan ka jau vajadzdētu būt) bet Daugavā šobrīd ir diezgan interesanti ar asari :)
25.maijs 2016, 09:47 | links
 
Asari klusee.
25.maijs 2016, 09:46 | links
 
Šodien smagi pa kāju. Tikai viena kriminālā līdaķele un seši nepannas asarēni. Citiem vēl sliktāk, kam prasīju. Pārāk spožs. Gribu mākoņus!
22.maijs 2016, 15:42 | links
 
a tālāk sāk palikt interesantāk :D

arvis_an, 20.maijs 2016, 13:20


Toties var gūt ļooti labu priekšstatu par zemūdens pasauli :)
20.maijs 2016, 14:39 | links
 
Varbūt kāds svētdien dodas pa Ķīsi? Labprāt sastādītu kompāniju, dzīvoju turpat blakus Vecmilgrāvī, a ezerā neesu bijis.
20.maijs 2016, 14:37 | links
 
Par to gan tiesa...metru no niedrēm vēl ir ok, a tālāk sāk palikt interesantāk :D
20.maijs 2016, 13:20 | links
 
celms
Pabradāt teorētiski var visur (ne visur gan tiksi klāt) Bet rezultatīvāk šķiet ja sāksi mīlgrāvī pie tilta un tad virzīsies apkārt ozo laukumam, tur bradātāji redzēti daudz un vietas arī perspektīvas.

arvis_an, 20.maijs 2016, 08:23


..minētajās vietās bradājot, katru soli liec UZMANĪGI! Dziļš tur ir, pa straujo!!! Pat glābšanas vesti labāk uzvilkt! :):):)
20.maijs 2016, 12:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager