Ķīšezers

Cope Ķīšezerā
vakarā vajag atrast kādā līcītī pleķīti starp niedru joslu un lēpenēm un pameklēt vietas, kur notiek medības. pazīme - mailes iet pa virsu un tiek lenktas no visām pusēm. un tad jau ir gandrīz vienalga ko mest iekšā (gumiju, virsminieku, vobleri vai rotiņu). cope katrā metienā. bet tā darbība notiek kādas 2 stundas maksimums tieši līdz saules rietam. ātrāk tur pat ir klusums. tieši tas pats uzreiz pēc saullēkta pie lielo dziļumu kants, bet kā jau teicu - tur tikai uz dzīvo. gumiju lielākoties ignorē. tad arī zandarts tur atgriežas no plašumiem uz bedri. bet katru dienu mamma pankūkas necep ;)
9.marts 2013, 08:47 | links
 
Pirmdien buushu Kjiisii,tad ar ko uzklabinaashu:)cerams tas juurnieks nebuus veel aizskreejis
9.marts 2013, 01:42 | links
 
marti, mans noveerojums ka liidz ar saules leektu uz dazhaam stundaam asaris ir aktiivs uz piekrastes kants, cik esmu meeginaajis vakaraa vinsh tur nekad nav bijis! Esmu gan dzirdeejis ka vakaros vinhs ir aktiivs, laikam tik jaatrod pareizaa vieta. (tas par vasaru)
9.marts 2013, 00:23 | links
 
Runājot par rudens jūrniekim ir pavisam cita bilde. Viņi ienāk lielos baros, un sasēžas palīčiem pēc iespējas tuvāk krastam,teiksim Dūnī.Ja Tu atrodi ligzdu,tad ir oi oi oi.Tas uz mikro džigu. Vari dragāt kaut mēnesi.Tāda ir mana personīgā pieredze.
8.marts 2013, 23:30 | links
 
mani novērojumi ir tādi, ka asaris ķīsītī citreiz ir izklīdis, citreiz barā. un dažādos laikos tas atrodas dažādās vietās. ir brīži, kad šis sēž bedrēs (~9m). tad viņš iznāk plašumos, uz sēkļiem un sēž arī zālēs. kurā brīdī kur viņš ir ar garantiju - tā arī neesmu sapratis. vienīgais ko droši zinu - vasarā vakaros, tas pulcējas barā un medī pie paša krasta zāļu joslas pleķīšos no kādiem 21:00 - saules rietam ap 23:00, pēc tam kā ar nazi. no rīta vasarās tas vairāk mēdz būt uz sēkļiem pie bedrēm. bet tad tur uz gumijas lielos nepiemānīsi, vajadzēs dzīvo. pa dienu mēdz klejot baros pa visu ezeru - tik ej nu atrodi kur kurā brīdī. īsāk sakot - jāmeklē.
ziemā gan man melna bilde.
8.marts 2013, 22:39 | links
 
Sorie nebiju pie kompja.Zinātniska izskaidrojuma jūrnieku migrācijas ceļam ir grūti atrast.Vadoties pēc savas 40desmit gadu copmaņa pieredzes viņš mistiski uzrodas un pazūd pāris dienu laikā.Sužu līcis jūrniekiem patīk dēļ grunts reljefa izmaiņām un bagātās barības bāzes
8.marts 2013, 22:35 | links
 
Juris57, ņem par labu.

Man te radās tāds iesācēja jautājums..:)
Ja tas jūrinieks arī ienāk, viņš izklīst pa visu ezeru, vai uzturās kādās noteiktās vietās? Esmu dzirdējis, ka Sužu līcis ir vieta, kur viņš kaut kādu iemeslu dēļ koncentrējās, cik no tā visa ir patiesība- nez.
8.marts 2013, 20:51 | links
 
līmeņa staigāšana ir ezera specifika ar visām no tā izrietošajām sekām. toties zivis ir, jo daudz migrē cauri ezeram. tas, ka jāuztrāpa uz razdaču - tas gan fakts.
8.marts 2013, 20:24 | links
 
Paties paldies Morda par patiesu un izsmeļošu infu par copi ķīsī,mīļš sveiciens svētkos visām sievietēm kuras Tu mīli-tā turēt!
8.marts 2013, 19:52 | links
 
Nupat biju aizgājis līdz ezeram pie siltā kanāla - ledus pusmetru karājās niedrēs, līmenis nokritis līdz kritiskajam, nav brīnums, ka neņem. Rīt vējš metīs ripā uz otru pusi, ta jau atkal līmenis kāps un ledus brakšķēs un cops nāni.
8.marts 2013, 18:55 | links
 
nu sveikas... :)

nezinu, vai es ķert nemāku, vai arī tas jūrinieks, kurš ir "ienācis", patreiz nav aktīvs. Šodien biju uz ledus, piebraucu ap 10.00 no Ziemeļblāzmas puses. Ejot uz ezera viens vietējais "bļitkošanas melnā josta" jau līda krastā. Izdzirdot intensīvo ledus plaisāšanu momentā sapratu, ka šodien rezultāts var palikt 1:0 asara labā. Esmu piefiksējis, ka laikā, kad ūdens līmenis ezerā mainās un ledus plaisā, asars ir diezgan tramīgs. Palabojiet mani, ja tā nav. :) Tā arī šodien bija, ik pa brīdim, kāds no vīriem salūza un gāja krastā, tuvāk pie garāžām atradu vienu āliņgi kurš izšāva kādas 15 zivis, svarā no 40g - 100g, jaatzīst, ka gan tikai viens simt gramnieks, kuru arī ieliku maisiņā. Urbos tālāk - izurbjot vēl 10 caurumus un neatrazdams zivi, palaidu simtnieku mājas. Paņēmu urbi un gāju dziļāk ezerā, kādus 400m aiz Milgrāvja leģendārajiem galdiem, :D neapurbtā vietā uztaisīju aptuveni 10 āliņģus, šoreiz arī motili nolaidu lejā. Sāku lēnām apcopēt iebarotos caurumus un līdz pulkstens 15.00 salasīju 9 cepamus asarus- lielākais ap 150g. Ņēma pārsvarā uz lēnu, lielas amplitūdes spēli, galā maza sarkana mormiška. Vispar cope sūdīga, parasti tajā ezerā zirgazobus un ķīšus jau toč var kaudzītēm :) atrast, šodien ne viens ne otrs. Nezinu ko tie vietējie tur dara, dzer, kūko vai afigenos jūras kimlakus bombij? Gandrīz visu dienu nosēž pie viena aliņģa, ir kāda slepena ņindzu tehnika par kuru es nezinu? hvz

Ja kāds laiž nogalē uz ezeru, neskopojieties un padalieties ar info par copi. Man asars šajā vīkendā iet gar degunu.

PS
suits, mašīnu var atstāt pie benzīntanka, var arī uz OZO kluba iebraucamā ceļa, tur gan tikai kādām 2 māšīnām ir vieta, varētu būt jau aizsists.
Patiesība labs jautājums par tiem dziļumiem, iespējams, ka es tos jūriniekus meklēju nepareizajās vietās.. ho ho hoo
8.marts 2013, 18:43 | links
 
Atkal tukšā vāvuļošana no jūrniekiem ne smakas,ja vispār cilvēks zin kāds jūrnieks izskatās.Tas pats kas peipī 30kg raudas.
8.marts 2013, 18:25 | links
 
Nu, kurš rīt uz Ķīšenieku? Vajadzētu ta beidzot uz to OZO nobraukt, bet kur tur labāk parkoties - pie benzīntanka pirms kanāla vai kur citur? Kādā dziļumā tas jūrnieks ganās - ap 6m vai dziļāk?
8.marts 2013, 18:00 | links
 
esot asaris ienācis. jācer tik uz veiksmi, jāprovē un jāmeklē.
8.marts 2013, 13:47 | links
 
Nu ta jau vispār šiki - pat tīrīt un cept nevajadzēs :)
8.marts 2013, 12:01 | links
 
dodot ārā jau ceptu :)
8.marts 2013, 11:57 | links
 
Veči, kā ķīšezers? dod ārā cepamu asari?
8.marts 2013, 11:01 | links
 
vakar biju. labi savilku. izmeers ljoti labs prieks kjiisha. juurinieks ir ienaacis!
6.marts 2013, 10:52 | links
 
Kjiisii nekas iipashi nav mainiijies.Vakar peec lielaa putenja,shodien jau spiideeja spozha saule,vakaraa atkal nomaacies un sniegs.Spiediena barometrs leekaa kaa aptracis.Bet iisti viiri barometraa neskataas,tie iepeerk motili un laizh copeet:)Cilveeku maz,vainu pie vainas darba diena,vainu jau ieilgusii necope.Gjagjkaam kaa vienmeer suk... okunji njeberut.Viens gan bija man pienaacis klaat,tieshi viens 200g breksiits uzseedaas,bet nu,pats uz saviem jautaajumiem atbildeejis,ka okunjs njeberot,bet shitaadus padljeshchikus laizhot valjaa,aizgaaja taalaak.Kad nu atkal biju palicis viens starp kaijaam,saaka pa kaadam smukaakam ashukam uzseesties,bet jo tuvaak tas melnais maakonis ar sniegu naaca,jo klusaaks palikaas,beigaas veel uz staavosha kaads panjeema un metu mieru.Aktiivi laizhot siikaakos ashukus zem 100g maajaas savus 3kg savilku.Kaut kad jau taas zvaigznes pareizi sastaasies,kad arii gjagjkaam saaks njemt un rupjaaks ashuks arii paveersies:)
4.marts 2013, 17:51 | links
 
tur jau taa parasti seezh,asars jau tur apakshaa ir,bet jautaajums vai vinji velk:)
27.februāris 2013, 08:39 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager