Ķīšezers

Cope Ķīšezerā
P.S.
Tas par to, ka lielos varēja atvilkties cik gribās bija gadus 10 atpakaļ. Ar laiku viņi to dislokāciju pameta un pārņēma līdakas. Tagad tā man ir viena no universālākajām vietām, kur sastapt var visas sugas, bet tā kā ir citas labākas, tad tur ciemojos tagad diezgan reti.
6.jūnijs 2019, 09:39 | links
 
Nu, čaļi, jūs te laižat ne pa jokam! Izrādās, kilo asaris Ķīsītī un vispār ir ierasta lieta. Var savilkt, cik gribas, un, ja apnīk, pāriet uz zandartiem un zušiem. Es pie Ķīsīša dzīvoju 40 gadu, un tikai divus virs kg esmu noķēris. Tiesa, ar džigu ķeru max desmit gadu, un uz dziļajām kantīm arī ne pārāk sen braucu. Bet, tomēr! Nu nav tā, ka to kilogramnieku ir gandrīz vairāk, nekā mazo! Zviedrijā, Ālandos, Somijā, Norvēģijā esmu bijis n-tās reizes, un arī tur tādus nemet pakaļ! Arī tur man tikai divi virs kg, arī mans lielākais 1320 g.

Kuha, 5.jūnijs 2019, 17:43


Kuha, nevienā brīdī neteicu, ka tā ir ierasta lieta un var savilkt cik gribās. Un arī nemirkli neteicu, ka kiloškas ir vairāk kā mazie. Tā noteikti nav. Bet noķert var. Redz pats arī atbildēji uz savu jautājumu par savām ķeršanas vietām un metodēm. Es savukārt 95% ezerā makšķerēju TIKAI pa dziļumu kantīm, atlikušie 5 ir uz kaut kādiem mačiem, kad jāatrod kādas asaru lokācijas, vai vnk gribās asarus kūpiņam pielasīt, un daru to gadus 15 viens pats, pirms tam kopš sāku staigāt kopā ar vectēvu, pirmie 3-5 man pagāja pētot, domājot, meklējot, pielāgojot sistēmas, pavadu garumus, āķus, pludus utt... arī eho tajos laikos vēl bija retums un man tāda nebija točna, tik cik vectēva "ieliktie" krasta orientieri un paša atrastās vietas. Un vasarā es ezerā esmu 2-3 reizes nedēļā noteikti, un droši vien nav noslēpums, ka jo vairāk esi ezerā, jo vairāk zivis vari noķert, tostarp arī lielās. Un kas attiecas uz lielajiem asariem, tad vasarā PAREIZI pasniegta dzīvā ēsma viņa mūža pieredzi var ātrāk piemānīt, kā džiga galva un arī nevienmēr. Bet kā jau teicu, nav tā mana mērķa zivs un nebūs. Ja gribās noēsties kūpinātus asarus, tad braucu citur pasportot ar MJ un tad man labāk patīk izmērs līdz 300g. Un jā, tas ko eholotes.lv teica par pilsoni, kas pag nedēļ atvilkās lielos...ticētu arī ja bildi neredzētu, bet FB redzēju.
6.jūnijs 2019, 09:31 | links
 
Svētdien biju uz ezeriņu aizbraucis pacopēt. Braucu turp pēc virskilo asariem. Tur viņu ir daudz un ne reizi vien ir vilkti vairumā. Ne noķēru NEVIENU! Toties līdakas bij kā aptrakušas-12gb. 2-8kg gabalā. Tā kā ne vienmēr asara ir pieejams kad gribās.
6.jūnijs 2019, 09:00 | links
 
Par formu nepētīju, ja godīgi. Par krāsas maiņu gan visi bijām pārsteigti, ka tik ātri tas notiek.
6.jūnijs 2019, 08:57 | links
 
visumaisaa
Ne tikai...forma jūrniekam ir pavisam savādāka...un krāsas nianses tomēr ar daudz ko pasaka, tonis, jā, tas viņiem fiksi pielāgojās, atkarībā no apkārtnes bet viens par otru nekļūst... gan svītras, gan arī spuru izteiktais krāsojums atšķirīgs. Visas zivis pielāgojas videi, tāpēc purvos līdakas un asari melni kā velni.
6.jūnijs 2019, 08:47 | links
 
Par asaru krāsu un vietējiem/jūrniekiem. Šad tad paņemu uz mājām kādus sīkus asarus ko ielaist bļodā, lai puika paskatās, pabaro ar sliekām un kurus pēc tam atlaižam.

Lielākā bļoda/saimnieciskā vannite ir gaiša, kā vietu paslēptuvēi parasti ieliekam kādu māla vāzi, tad lūk asaris maina krāsu kā hameleons! Kā ielien vāzē, pasēž tur kādu laiku, tā paliek tumšs, kā to izkrata ārā tā paliek gaišs. Kas netic, pamēģiniet paši.

Tāpēc gaišie/tumšie asari, tas drīzāk ir grunts/apkārtnes tonis, kur pirms noķeršanas tas asaris ir kādu laiku, pie tam īsu uzturējies.
6.jūnijs 2019, 08:42 | links
 
Pierādījumus studijā!
6.jūnijs 2019, 08:36 | links
 
Interesanta jums te diskusija, nedaudz gan uzjautrina skeptiķu nievas. Domāju par katru ezeru spečuki, kuri tur copē visu mūžu, var šādi strīdēties līdz bezgalībai. Vienmēr būs kāds kuram piemēram vairākas līdakas virs 10kg, un ari tādi kuriem nekas lielāks par 5kg. Un ko tas otrs tāpēc moliegs ka iespējams izvilkt vairākus krokšus virs 10kg? Zinu reālu gadījumu kad paziņa Kaņierī īsā laika posmā no viena līcīša izcēla vairākas šķilas no 4 līdz 12kg. Un visas uz nelielu roteri. Un zīmīgi ka totālā necopes dienā, bāzē pārējie žēlojās ka nekā neķeras.
P.S.Ķīsī esmu spiningojis tik kādas 4 reizes, pēdējo reiz džigojot zanderus paņēmas asars virs 40cm, nesvēru, atlaidu, likās stabili virs kg, resns, tumšs vietējais, nekāds jūrnieks. Puikas gados Juglas kanālā pirms L.Baltezera tārpoju asarus maijā, viens vietējais bieži spiningoja tos uz rotiem, stastīja par savu lielāko tur uz 2kg.
5.jūnijs 2019, 23:58 | links
 
Kuha [05.06.19]: Nu, čaļi, jūs te laižat ne pa jokam! Izrādās, kilo asaris Ķīsītī un vispār ir ierasta lieta. Var savilkt, cik gribas, un, ja apnīk, pāriet uz zandartiem un zušiem. Es pie Ķīsīša dzīvoju 40 gadu, un tikai divus virs kg esmu noķēris. Tiesa, ar džigu ķeru max desmit gadu, un uz dziļajām kantīm arī ne pārāk sen braucu. Bet, tomēr! Nu nav tā, ka to kilogramnieku ir gandrīz vairāk, nekā mazo! Zviedrijā, Ālandos, Somijā, Norvēģijā esmu bijis n-tās reizes, un arī tur tādus nemet pakaļ! Arī tur man tikai divi virs kg, arī mans lielākais 1320 g.
+10kg.
Gudri tirst nav malku cirst.
5.jūnijs 2019, 23:26 | links
 
Tie lielie jau dikti manīgi. Kā jau Imants teica-ne reizi vien dzelzi lūpā jutuši.
5.jūnijs 2019, 20:18 | links
 
Man liekas katrā ezerā un upē ir i kg i 1.5 kg smagi noteikti..tik ej un to plēsoņu noķer...!
5.jūnijs 2019, 19:36 | links
 
Skrabars [28m]: Kjīsī copēju gadus 25us, lielākas ir bījis 970gr. No 400-700 trāpās jau biežāk. 250-400 tā jau norma. Bet nu lai jau meistari velk kaut divkilogramīgos katrā metienā.Šeit panesās diskusija par to VAI LIELIE ASARI DZĪVO BAROS! Kāpēc šī tēma panesās tieši šeit, tas cits jautājums.

urmaas, 5.jūnijs 2019, 19:06

Protams tas nav attiecināms tikai uz ķīsi bet uz visām tilpnēm kurās vēl var tādus atrast. :)
5.jūnijs 2019, 19:32 | links
 
Skrabars [05.06.19]: Kjīsī copēju gadus 25us, lielākas ir bījis 970gr. No 400-700 trāpās jau biežāk. 250-400 tā jau norma. Bet nu lai jau meistari velk kaut divkilogramīgos katrā metienā.
Šeit panesās diskusija par to VAI LIELIE ASARI DZĪVO BAROS! Kāpēc šī tēma panesās tieši šeit, tas cits jautājums.
5.jūnijs 2019, 19:06 | links
 
Kjīsī copēju gadus 25us, lielākas ir bījis 970gr. No 400-700 trāpās jau biežāk. 250-400 tā jau norma. Bet nu lai jau meistari velk kaut divkilogramīgos katrā metienā.
5.jūnijs 2019, 18:58 | links
 
Domāju, ka uz Ālandiem sāku braukt viens no pirmajiem- jau 2000. gadā. Jā, tādus asarus 500-700g tur varēja atrast, vienreiz vismaz kādu stundu pēc kārtas bez tukšajiem metieniem varēja slānīt. Bet te jau čaļi par kilogramīgajiem spriež! Un tādu tur noķēris neesmu nevienu!
Un, protams, bija reizes, it sevišķi saulainā bezvējā, kad tur nevarēja noķert neko. Man šī patiesība strādā arī Ķīsītī un citur.
5.jūnijs 2019, 18:38 | links
 
Par to ka lielie dzīvo un barojas baros varu teikt pilnīgi noteikti, tikai ir viena likumsakarība kuru nosaka laika posms kurā ir jāizdzīvo tam baram. Jo lielāki asari jo mazāk īpatņu barā.
5.jūnijs 2019, 18:37 | links
 
Kuha.
Tad jau uz Ālandiem par vēlu sāki braukt! :)
Arī tur bij "ziedu laiki" kad 500-600gr asari neuzskatīja par vērā ņemamu. Bij arī laiki kad turp aizbraucu lai "ablomoviču" satiktu! :)
5.jūnijs 2019, 18:06 | links
 
BrunoL [05.06.19]: Viena no retajām,ar bildēšanu neaizraujos.Ne visi virs kg.
Bij laiki kad "brīnum ezerā" no lunkas gājām prom. Jo līdz 400gr asaris nebij asaris. :)
5.jūnijs 2019, 18:01 | links
 
Mans stāsts nav par Ķīsi,bet par to,ka lielie asari barojas un dzīvo barā.
5.jūnijs 2019, 17:53 | links
 
Nu, čaļi, jūs te laižat ne pa jokam! Izrādās, kilo asaris Ķīsītī un vispār ir ierasta lieta. Var savilkt, cik gribas, un, ja apnīk, pāriet uz zandartiem un zušiem. Es pie Ķīsīša dzīvoju 40 gadu, un tikai divus virs kg esmu noķēris. Tiesa, ar džigu ķeru max desmit gadu, un uz dziļajām kantīm arī ne pārāk sen braucu. Bet, tomēr! Nu nav tā, ka to kilogramnieku ir gandrīz vairāk, nekā mazo! Zviedrijā, Ālandos, Somijā, Norvēģijā esmu bijis n-tās reizes, un arī tur tādus nemet pakaļ! Arī tur man tikai divi virs kg, arī mans lielākais 1320 g.
5.jūnijs 2019, 17:43 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager