Ķīšezers

Cope Ķīšezerā
Tere!
Teikšu,ka mākslīgā liek vienos vārtos dzīvajai.Ar dzīvo,zivi vari noķert tikai tur,kur tā uzturas un barojas,bet džigojot ar gumiju vai vobleri(jā ar vobleri),vai pielietojot citu techniku,iespējams izprovocēt to baru,kurš tai brīdī nebarojas,bet tik atpūšas vai uzturas.Bijis tā,ka pusstundas vai stundas laikā nav tukšo metienu(zandarts). Protams,ne jau visas laivā.Pavelc metru,vaļā.Pāris apgriezieni,nākošais.
Jā,bila maļina! Puikas steriem bildes sūtīja “Gada zivij”
17.jūlijs 2018, 15:53 | links
 
galīgi ne pa tēmu pēdejie posti, veidojiet jaunu sadaļu

oceola, 17.jūlijs 2018, 15:38

OCEOLA ar savām ,,lielajām,, aktivitātēm arī var veidot jaunu sadaļu-,,ES LASU,,
17.jūlijs 2018, 15:51 | links
 
galīgi ne pa tēmu pēdejie posti, veidojiet jaunu sadaļu
17.jūlijs 2018, 15:38 | links
 
Pilnībā atbalst Arvi.
Ir atļautais skaits.Un PO, ka KUHĀM liekās,ka to var iegūt tikai viņam patīkamos veidos.
17.jūlijs 2018, 15:21 | links
 
Joprojām nesaprotu kamdēļ kāda ķeršanas tehnika būtu jāierobežo??? Tad mainiet likumā noteiktās 5 zivis, uz 1!!! Un kāda starpība kā to vienu noķersi - ar dzīvo, vai ar gumijas ļurļaku. Jau teicu, nu nav dzīvais nekāda panaceja ar ko varētu skaldīt salīdzinoši stipri vairāk. Piemēram, šķiet pagājušo gadu ķēru ar dzīvo, blakus apstājās Mārtiņš Balodis un kratīja DS, tak vilka vairāk par mani.
Un salīdzināt foreli ar līdaku vai zandartu būtu tas pats, kas salīdzināt p ar P. Pilnīgi citi apstākļi, barības bāzes utt.

arvis_an, 17.jūlijs 2018, 14:39
17.jūlijs 2018, 15:17 | links
 
Joprojām nesaprotu kamdēļ kāda ķeršanas tehnika būtu jāierobežo??? Tad mainiet likumā noteiktās 5 zivis, uz 1!!! Un kāda starpība kā to vienu noķersi - ar dzīvo, vai ar gumijas ļurļaku. Jau teicu, nu nav dzīvais nekāda panaceja ar ko varētu skaldīt salīdzinoši stipri vairāk. Piemēram, šķiet pagājušo gadu ķēru ar dzīvo, blakus apstājās Mārtiņš Balodis un kratīja DS, tak vilka vairāk par mani.
Un salīdzināt foreli ar līdaku vai zandartu būtu tas pats, kas salīdzināt p ar P. Pilnīgi citi apstākļi, barības bāzes utt.

arvis_an, 17.jūlijs 2018, 14:39
17.jūlijs 2018, 15:17 | links
 
Joprojām nesaprotu kamdēļ kāda ķeršanas tehnika būtu jāierobežo??? Tad mainiet likumā noteiktās 5 zivis, uz 1!!! Un kāda starpība kā to vienu noķersi - ar dzīvo, vai ar gumijas ļurļaku. Jau teicu, nu nav dzīvais nekāda panaceja ar ko varētu skaldīt salīdzinoši stipri vairāk. Piemēram, šķiet pagājušo gadu ķēru ar dzīvo, blakus apstājās Mārtiņš Balodis un kratīja DS, tak vilka vairāk par mani.
Un salīdzināt foreli ar līdaku vai zandartu būtu tas pats, kas salīdzināt p ar P. Pilnīgi citi apstākļi, barības bāzes utt.
17.jūlijs 2018, 14:39 | links
 
Te man jāpiekrīt Arvim, arī man patīk ķert uz dzīvo, tā pludiņa vērošana ir forš pasākums ko bieži arī daru, sava veida atpūta, neskatoties arī uz to ka ar jigu vai pavadiņsistēmu visādos to izpildījumos varu noķert daudz vairāk un rezultatīvāk, bet nav tā miera un klusuma.
17.jūlijs 2018, 14:31 | links
 
ja jau motorus iekšējos ūdeņos nost, tad tās modīgās bezinercenes un multiplikatorus ar vajadzētu noņemt, savādāk sasodīti tālu var aizmest...
17.jūlijs 2018, 14:31 | links
 
....Bet foreli taču nedrīkst ķert ar slieku! Ar ko līdaka, asaris vai zandarts sliktāks....

Esmu līdzīgās domās. Pēdējo 10 gadu laikā audzis gan copmaņu skaits, gan inventārsm,k arī tehnoloģijas gājušas uz priekšu, bet zivju pieaugums paliek nemainīgs vai iespējams samazinās, līdz ar to ķeršanas tehnikas, kas visvairāk "izskalda" zivi būtu nepieciešams ierobežot (velce, dzīvā ēsma, benzīna motoru lietošana iekšzemes ūdeņos, u.c).
Papildus tam nepieciešams vismaz 5kāršot sodus par zemmēriem vai pārsniegto loma normu.
17.jūlijs 2018, 14:29 | links
 
Bet foreli taču nedrīkst ķert ar slieku! Ar ko līdaka, asaris vai zandarts sliktāks? Tiem arī vajag dot lielākas cerības izdzīvot!
Ja jau visi būtu tik godīgi, kā Tu, Arvi, bet, diemžēl...
Lai nu kā, šovakar iebraukšu ezerā uz pāris stundām, metīšu savu slepeno mānekli, un, cerams, kādu asari piešmaukšu. Vakar divās stundās skaisti 6 gab, lielākais 490 g.
17.jūlijs 2018, 13:51 | links
 
Kuha
Joprojām nepiekrītu. Makšķerēšanai ne vienmēr jābūt sportiskai. Saknē tā ir atpūta, hobijs. Man ir ļoti daudz spiningošanas inventāra un to arī daudz izmantoju (gribētos pat teikt ļoti sekmīgi un rezultatīvi), BET...man patīk siltos vakarus pavadīt laivā un makšķerēt ar dzīvo, vienkārši patīk un man personīgi tas šķiet ĻOTI interesanti, sākot kaut vai ar ēsmas zivtiņu ieguvi un visu tālāko procesiju...kāpēc kaut kas tāds būtu jāaizliedz??????? Noteikumos ir limiti, izmēri, kāda citiem daļa ar kādu metodi es noķeru savu zivi, līdz brīdim kamēr ir ievēroti noteikumi???
P.S.
Ūdas jau tagad ir aizliegtas, tāpat kā tīkli, bet cilvēki taču to visu šņagu liek tāpat. Ne jau likumi ir vainīgi, bet cilvēku nihilisms un debilisms.
17.jūlijs 2018, 13:41 | links
 
velcēt vēl atļautu, bet no celiņa gan nost :)
Noteikumi visiem vienādi. Žēl, ka tos miesniekus nenoķer.
Bet es par dabīgo un mākslīgo ēsmu runāju tieši no sportiskā viedokļa. Ar mākslīgo ēsmu ir interesantāk un modernāk zivi piemānīt. Ja man būtu teikšana, es aizliegtu jebkurā veidā izmantot ēsmas zivtiņas vai to gabaliņus. Ūdas, līdz ar to, tiktu aizliegtas kā suga. Bet velcēt atļautu tikai ar vienu kātu. Diemžēl, vairums makšķernieku ir gaļenieki, kas mani par šādu ierosmi vien būtu gatavi nogalināt.

Kuha, 17.jūlijs 2018, 12:43
17.jūlijs 2018, 13:31 | links
 
Noteikumi visiem vienādi. Žēl, ka tos miesniekus nenoķer.
Bet es par dabīgo un mākslīgo ēsmu runāju tieši no sportiskā viedokļa. Ar mākslīgo ēsmu ir interesantāk un modernāk zivi piemānīt. Ja man būtu teikšana, es aizliegtu jebkurā veidā izmantot ēsmas zivtiņas vai to gabaliņus. Ūdas, līdz ar to, tiktu aizliegtas kā suga. Bet velcēt atļautu tikai ar vienu kātu. Diemžēl, vairums makšķernieku ir gaļenieki, kas mani par šādu ierosmi vien būtu gatavi nogalināt.
17.jūlijs 2018, 12:43 | links
 
Kuha
Pilnīgi un galīgi nepiekrītu. Bieži vien ar to pašu DS var saskaldīt vienkārši lopiski...personīgais rekords ir 18 gab par vakaru (un tie ir mēri, zemmērus nemaz neskaitot) ar dzīvo šķiet man ir bijuši drusku pāri 10, bet tas sēžot nakti. Tas ko šobrīd dara velcētāji Daugavā (arī taču mākslīgā ēsma) vispār nav vērts komentēt par tiem cipariem ko viņi izskalda katru rītu/vakaru.
17.jūlijs 2018, 10:30 | links
 
Es uz dzīvo ķēru līdz brīdim, kamēr iepazinos ar spiningu. Un tad sapratu, ka process ir svarīgāks par ieguvi. Jā, ir sava adrenalīna deva arī tad, kad pludiņš pazūd zem ūdens. Bet to es "piedodu", ja ķer miermīlīgās zivis. Plēsonis ir jāķer tikai ar mākslīgu ēsmu! Kāpēc noteikumos tas līdz šim attiecināts tikai uz foreli, man nav saprotams.
17.jūlijs 2018, 10:22 | links
 
arvis_an [16.07.18]: Tā nu gan nebūt nav...esmu ilgus gadus veltījis šai procesijai, lai atkostu gan zivju uzvedību konkrētos laikos, laikapstākļos, vietas izvēlē, inventārā utt.... Piebraucot un nostājoties blakus ar jau pareizi sagatavotu makšķeri un noķerot, tā varbūt arī liekas, bet arī tie kas nostājās blakus nevienmēr kaut ko noķer. Šāda cope uz dzīvo tomēr ir kaut kas stipri savādāks, kā slīdēt gar lēpju malu un karināt maili līdakai pie zobiem.
Neteicu, ka tas ir vienkāršāk :)
Jāmāk ir jebkurā gadījumā, šaubu nav.

Aktīvu zivi laikam var vairāk ar nedabīgo savilkt.

Neaktīvu, nez... šķiet vairāk uz dabīgu.

Bet neņemos kaut ko apgalvot, tikai pārdomas. Nav vairs mans lauciņš

Ne asakas!
16.jūlijs 2018, 12:05 | links
 
Protams,ka tá nav.
Liekas dzívais ir vienmér labáks....nav tá.
Pieméram Gaujá,més nokjeram vairák uz silicone neká tie ,kas blakus sézj uz grunteni uz dzívo.
16.jūlijs 2018, 11:57 | links
 
Tā nu gan nebūt nav...esmu ilgus gadus veltījis šai procesijai, lai atkostu gan zivju uzvedību konkrētos laikos, laikapstākļos, vietas izvēlē, inventārā utt.... Piebraucot un nostājoties blakus ar jau pareizi sagatavotu makšķeri un noķerot, tā varbūt arī liekas, bet arī tie kas nostājās blakus nevienmēr kaut ko noķer. Šāda cope uz dzīvo tomēr ir kaut kas stipri savādāks, kā slīdēt gar lēpju malu un karināt maili līdakai pie zobiem.
16.jūlijs 2018, 11:48 | links
 
Kuha [16.07.18]: Uz dzīvo neskaitās.
Piekrītu. Uz dzīvo šķiet vienmēr kaut kas būs, ja nemet vannā.
Bet katram savs!
16.jūlijs 2018, 11:44 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager