Kā gāja copē (atskaites)?

Drīkst. No moliem jūras pusē. Varētu būt. ka runa iet par laivotājiem.

skiperis, 7.maijs 2014, 17:42


No krasta arī nedrīkst. Publiskais mols, jūras puse - aiziet!!!
7.maijs 2014, 19:03 | links
 
Pirmā maijā biju Alūksnes ezerā. Parasti vēlāk cenšos +- pierakstīt dienas notikumus. Varbūt kādam var interesēt. Šāds pieraksts :

1. maijs.
Alūksnes ezers. Pie ūdens esmu ap 5.30, bet, kamēr ar liriņiem tieku skaidrībā, iekšā iebraucu jau pēc 6.30. Izrādās, ka mājās esmu atstājis laivas grīdas vienu posmu, bet, protams, šis fakts mani nespēj apstādināt. Izrādās, ka laiva var tīri smuki iet pa ūdeni arī bez otrā posma, skaitot no priekšgala. No rīta laiks smuks, saulains, neliels D-R vējš, kurš gan vēlāk pieņemas spēkā, bet netraucē dzīvot. Gaisā kādi 10-15 grādi. Ūdenī - 9-10. Pēcpusdienā sāk pilināt lietus, bet jušana ir tīri ciešama. Ap 16-17 tiem nolīst arī mazliet stiprāk.
Viennozīmīgi, šī ir viena no grandiozākajām copes reizēm manā pieredzē. Ķeras uz nebēdu. Ko tādu vēl neesmu piedzīvojis. Kopējais skaits 17:3 manā labā! Tie 3, ir tie kas tika vilkti, bet netika iecelti laivā ( jāsaka gan, ka pārsvarā ar nodomu, tika gaidīts, lai pati nokratās, lai nebūtu rokas jāsmērē :) Visneticamākais ir tas, ka visas zivis ir ņemamas – neviena zemmēra! Kā pieredze rāda – tā nemēdz būt tādēļ, ka tā būt nemēdz, jo parasti lielākā daļa ir jālaiž vaļā, sevišķi jau, ja ķeras labi. Te – mazākais eksemplārs precīzi 50 cm., kā nomērīts, un uz augšu. Lielākā amnestētā varētu būt ap 1,5 -1,8 kg, jo bija 68 cm. gara. Svarus par nelaimi biju atstājis mājas. Kaut kas neticams! Vienīgi ir stulbi, ka, ja beidzot varētu izpildīt paturamo piecu līdaku limitu, Alūksnes pašvaldība ir izdomājusi jaunus likumus, un paturēt var vairs tikai trīs. Tādēļ viena otra sākumā atlaistā, ir pat lielāka par beigās paturētajām. No sezonas pirmās copes taču mājās kaut kas ir jāatved!?
Pirmās trīs- četras copes ir pie garās salas rietumu krasta. Vēlāk pārsvarā ganos gar krastu, pa kreisi no pludmales, kur braucu parasti iekšā. Pārsvarā tiek ķerts, uz no francijas pasūtīto tviča Magsquad minnov 128mm asarveidīgo vobleri. Tas dienas beigās tiek veiksmīgi pasēts, jo nolūzt pavadiņai karabīne. No kastes izvelku rezerves, un arī to, veiksmīgi iestādu ezera zāles. Pat ne zālēs, bet tādās, kā trubās. Laikam tās ir kaut kādas paliekas no pērnajām niedrēm, kuras no ūdens nemaz ārā nerēgojās, tādēļ nav pamanāmas. Jebkurā gadījumā, man tie „baobabi” sagādā tādu zacepu, ka ņēmos minūtes 15, bet glābt veiksmīgo mantu neizdodas. Pēkšņi atceros, ka kastē ir vēl viens – pēdējais, ko mājās, garām skrienot, pagrābis no garāžas plaukta iemetu kastes tālākajā stūrī, ar domu - „ A ja nu noder? ”. Dziedot sev slavas dziesmu, kabinu to virsū, un ar apmierinātu sejas izteiksmi, burtiski ar trešo metienu, ar skaļu „tinkšķ…”, manu pēdējo dārgumu aizplivinu tālēs zilajās. Labi, ka mana māte nedzirdēja, ko dvesu tajā brīdī. Nezinu, kas notika. Vai aukla bija ap spiningu aptinusies, vai lociņš aizkrita ? Tiešām nezinu… Bet fakts paliek fakts. Pirmos divus pasējot, vēl centos stoiciski, ar smaidu uz lūpām sevi mierināt un pats sev teikt : „ Nekas! Tā gadās, būs jau labi, ir taču vēl kastē visvisādi peldināmie un tt.” Bet, šis trešais, kurš laimīgā kārta pēkšņi uzradās! Un TĀDA neraža!!! Tas jau bija par daudz. Ierāvu brendiju. Novēlēju vieglas smiltis visiem trim, un turpināju savu darāmo. Ko lieki nervus bendēt? Beigu beigās uz šo „sanatoriju” esmu atbraucis atpūsties, nevis ķert kreņķi. :)
Dienas gaitā, apciemo mani arī pašvaldības inspektors, kurš beidzot pārbauda visus papīrus un izskatās pilnīgi savu uzdevumu augstumos. Patīkams džeks, laikam drusku jaunāks par mani, kas izskatās un izklausās pēc cilvēka, kam tā „peļķe” tomēr mazliet interesē, un nav pie vienas vietas. Varbūt tas ir tikai maldīgs priekšstats, bet gribās ticēt, ka tā tas ir. Starp citu – šis vīrelis, vienīgo reizi, pārbaudīja man papīrus arī pagājušajā gadā. Tas, kurš teica, ka maijā vietējie pārsvarā ganās pa austrumu pusi.
Līdakas pa laikiem - 07:16, 07:55, 08:04, 08:12, 08:38, 08:41, 08:56, 09:02, 09:08, 09:39, 10:17, 10:54, 12:00, 12:09, 12:18, 15:07, 15:42, + vēl 3 neizceltās + pāris uzsitieni. Pats neticamākais ir tas, ka neviena zemmēra! Visas ir ņemamas līdakas! Kaut ko tādu vēl neesmu piedzīvojis! Labs gājiens!!! Mājās pārvedu 3 līdakas . Kopējā svarā, varētu būt ap 2,8 – 3 ar kapeiku kg.
Te laikam ir tā vieta un tas brīdis, kad cilvēks ( aptaurēts entuziasts ) var būt laimīgs, un negribēt vairs neko. Jo viņam jau viss ir………………………………………………………. :) Var būt būs kas vēl ?...
8.maijs 2014, 00:13 | links
 
Nu ja no 17, tā saucamajām 'mēra' līdakām, trīs lielākās ir tikai 2,8-3 kg kopsvarā,tad teikšu, ka tādi pašvaki 'mēri' Tev trāpījās...:)
Bet man prieks,ka Tev prieks,jo galvenais jau ir pats proces...
8.maijs 2014, 07:10 | links
 
kadmijs- ir vietas kur drīkst, ne jau visi tās zina
8.maijs 2014, 09:23 | links
 
Aluuksnes ezers ir ljoti ziviigs. Taa nu tas ir. Un labi vien ir ka samazinaaja atljauto lomu lidz 3 ziviim. ar to pilnigi pietiek gan sev, gan gjimenei un veel radiem un ari kaiminjam. es gan neesmu sajuusmaa par kosmiskajama licencu cenam. 5 eiro diena ir gana saaliiti...
8.maijs 2014, 12:27 | links
 
Aluuksnes ezers ir ljoti ziviigs. Taa nu tas ir. Un labi vien ir ka samazinaaja atljauto lomu lidz 3 ziviim. ar to pilnigi pietiek gan sev, gan gjimenei un veel radiem un ari kaiminjam. es gan neesmu sajuusmaa par kosmiskajama licencu cenam. 5 eiro diena ir gana saaliiti...

martins_riga, 8.maijs 2014, 12:27



Tad tev uz burtnieku vajadzētu aibraukt, ja 5 eur ir sālīti :)))
8.maijs 2014, 14:13 | links
 
Burtnieks man nav aktuaals, taka pa lielam neruup.

Bet teiksim Aluksnee es braucu kopaa ar veco, tad man uzreiz janopikjo 10 eiro par diviem par copes reizi. Un ta es aizbraucu katru nedelas nogali, un esmu jau tikai licences izterejis 80 eiro. Man ta nav maza summa.
8.maijs 2014, 14:27 | links
 
Tad jau ir prātīgāk pirkt uz mēnesi, vai gadu...? Es parasti mierinu sevi, ka ir degvielā jāiztērē 440 kilometriem ( turp un atpakaļ ). :) Tad uz kopējā fona - 5 eiro ir pupu mizas!
Bet, ja runā par tiem izmēriem - jā, noteikti nepieskaitu sevi pie lielajiem profiņiem, tādēļ, par šādu pirmā maija iznākumu esmu stāvā sajūsmā! Kaut ir tur vilktas arī divnieces, trijnieces, un pat nejauši izķeksēta pāri 9 kg.! Bet tā jau, droši vien ir diletanta laime...:)
8.maijs 2014, 16:03 | links
 
08.05.2014 Daugava, Jēkabpils. 1 zemmērs. Iestādīti 2 vobleri un 1 rotiņš (psiholoģiskā trauma :D) tas liek kārtējo reizi atcerēties, ka ierastās un izpētītās vietas ikgadu jāatklāj no jauna, straume un pali dara savu.
8.maijs 2014, 20:16 | links
 
Šodien no 7-12:00 itkā laba līdaku cope, bet tai pašā laikā ne visai. Noķertas 11 līdakas - visas līdz 40cm, bet tieši pēdējā paņēma mērs 2,5kg + atlaists viens asaris paaugties ~400g
10.maijs 2014, 14:40 | links
 
10 maijs Sāruma ezers no 11:00 līdz 16:00 3 zemmēri.
10.maijs 2014, 18:30 | links
 
Šodien Augstrozē 2 zandarti 46un 48 cm (sabučoti un atlaisti) + asarīts 30 cm.Viena smuka domājams līdaka izrādijās baigi nešpetna un piečakarēja mani.Pa 4 stundām tīri ok.
10.maijs 2014, 19:13 | links
 
Šodien Daugavā pie Aizkraukles 17 gab. finieri uz fīderi. Visi bez ikriem. Izmērs varēja būt lielāks. Trīs lielākie ap 700 gr. Bet daži lieli puikas tomēr norāvās, pārrāva pavadas, atlieca āķus un laimīgi peld tālāk.
Domāju, ka nākošnedēļ būs arī lielie.
10.maijs 2014, 22:20 | links
 
šorīt nevarēju atturēties, no 6-7 patvičoju, vēlme paraustīt jauno violeto kātiņu 4-18 gr testā, bija stiprāka par skaidro saprātu, rīt iešu atkal, bet citā virzienā, jo zivis jāķer tur kur šamās ir, vot:)
10.maijs 2014, 22:25 | links
 
Usis
Tā pēdējā atziņa ir vienkārši ///PAREIZA!
10.maijs 2014, 23:37 | links
 
Pēc kārtīga darba, vakarā jāizvēdina galva un abi ar suni dodamies dīķa virzienā. Sākumā tiek pārbaudīts dīķa stūris, bet jau kuro reizi pa tukšo. Dodamies uz vietu pie bērziem, kur tika jau reiz noķerta līdaka. Kādā 8 metienā cope un liels izbrīns, kad pievelkot zivi pie krasta, izrādās, ka tas ir asaris uz gramiem līdz 500. Seko fotosesija un skaistulis dodas atpakaļ savā stihijā, nu negribas man viņu tīrīt un šoreiz gastronomiskās tieksmes brēc pēc līdakas. Mainu vietu un dodos uz lielo platformu, kur pēc neilga laika arī izvelku rītdienas svētku vakariņas. Garums līdakai ap 60-65cm, tas tā pie kājas pieliekot.
10.maijs 2014, 23:54 | links
 
Sodien, aiz neko darit, atkal mercejos Mazaja Ansi - laiks vejains, lietains, bet ezers vienu 2.9 izsniedza, pie tam spoguleni... Labs starts nakamajai darba nedelai!
11.maijs 2014, 22:47 | links
 
Sestdien uz Svētdienu, pamēģināju kārtējo reizi "Vitkopu" karpu dīķi, cik saprotams, viss ir pa vecam, tikai mazas karpas un vairums pliču...!? Karpa uz boilu nevar paņemt, jo dikti maza!
Bet, diezgan daudz "Rīgas" pāķu, kuri apdzeras, bļaustās, un staigājot pie komendanta pēc lētā krievu šņabja!?
Piemēram, džeki, atbraukuši ar SIA Autofavorīts auto, apkodušies, plēsa pudeles, sita pa automobīļiem ar uzbraucieniem,.... Tev problēmas, utt...!? Brīdi biju gatavs arī vienam iet pret trim kretīniem, bet , viss samierinājās...!?
Šodien Rīgā dzīvo visādi mēsli, puse Latvijas dzīvo Rīgā...!?
13.maijs 2014, 19:20 | links
 
PS
SIA Autofavorits, auto GL 3364 Leons...!?
Rīgas lauķi..., mēsli....
13.maijs 2014, 20:02 | links
 
Njā tādu debilu ir pa pilnam ... atceros gadījumu, kad Varkaļu kanālā sadzērušos urlu kompānija bļaustījās visu vakaru, šaudīja no kkādas gaisenes pa putniem un pa visu kas kust & nekust ... Tracina tādi morālie urodi, kas pārverš atpūtu pie dabas par urlu anarhiju :(
13.maijs 2014, 20:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager