Kā gāja copē (atskaites)?

Jā, Sulla, tie ģīmji večiem ir baigie,kad izvilkuši kaut ko mazliet lielāku kā ierasts, kā maziem bērniem kas tikuši pie kinder olas...
25.maijs 2014, 09:15 | links
 
Shodien biju ezera K. Rīts cerigi skaists,asaris labi ķērās, pēc tam pēc 10 pārstāja. Vel pieteicās 2 zemmeri un 1 nokoda tvisteri un protams aizgāja. Rezultāta 0,9kg cepamu asaru.
25.maijs 2014, 17:54 | links
 
Šodien biju pie ezera P. Viens breksis ap kilo un līnis tāds pat. Viens līnis ievilkās zālēs un tur arī palika. Uz spininga 4 līdakas krastā, lielāko 3,3 kg paturēju, pārējās aug lielākas, vēl pāris ap 3-4 kg līdakas atšlepēju līdz krasta zālēm, kur šīm veiksmīgi izdevās svabadām tapt. Nav žēl, prieks bij pacīnīties. Tā viš i ar tām gumijzivēm...
25.maijs 2014, 23:57 | links
 
sestdien no 6 lidz 11:30 vakrkalu kanala tuvak bab ezeram viens linis ap 500gr un vel viena nerelizeta cope un viss :(
26.maijs 2014, 14:46 | links
 
cau pinka
26.maijs 2014, 21:29 | links
 
Shodien man un draugam paveicas- katram pa 5 sapaliem, nekas ipasi liels, lielakajiem 800-900 g, bet kads kaifs vilkt ara :)
27.maijs 2014, 22:34 | links
 
lielupe - līdaka 1,5 kg, iepriekš nedēļā čangaļzeme - ļoooti daudz malaļetku līdaku, visas peld, tas pie šnepstiem netālu no aglonas.

Kopumā jasaka ka pavasaris ir sācies ar aktīvu pusaugu līdaku knābienu, tas ne tikai man bet ļoti daudziem, pie tam izskatās ka ta tas ir visā Latvijā. Ir jau pa kādai nopietnai zivei, bet masā ņem sīkās. Un vēl tads iespaids , kā šeit viens rakstīja , ka milzum daudz savairojušās "uzkožamās" zivis, t.i . barības bāze ar visu nepārtraukto piebarošanu ir tada, ka nafik vēl copmaņu mānekļus rīt, ja var gulēt meldros un mailes pašas sapeld kuņģī. Bet var jau būt ta nav
27.maijs 2014, 22:54 | links
 
Vakar abi ar suni aizstaigājam līdz dīķim ar domu noķert kādu līdaku. Tā kā iepriekšējā vakarā manu piedāvāto gumijzivi neviena neiekāroja, tad šoreiz pārmaiņas pēc uzlieku slaidu vizuli. Dumpis izrāda lielu interesi par mums, tādēļ jāmet ar domu, lai ziņkārīgo putnu nenoķertu. Galarezultāts-līdaka uz 63 cm un viens norauts vizulis. Laiks vakar vienkārši ideāls, vējš, apmācies un vilnīts uz dīķa.
28.maijs 2014, 09:21 | links
 
lielupe - līdaka 1,5 kg, iepriekš nedēļā čangaļzeme - ļoooti daudz malaļetku līdaku, visas peld, tas pie šnepstiem netālu no aglonas.

Kopumā jasaka ka pavasaris ir sācies ar aktīvu pusaugu līdaku knābienu, tas ne tikai man bet ļoti daudziem, pie tam izskatās ka ta tas ir visā Latvijā. Ir jau pa kādai nopietnai zivei, bet masā ņem sīkās. Un vēl tads iespaids , kā šeit viens rakstīja , ka milzum daudz savairojušās "uzkožamās" zivis, t.i . barības bāze ar visu nepārtraukto piebarošanu ir tada, ka nafik vēl copmaņu mānekļus rīt, ja var gulēt meldros un mailes pašas sapeld kuņģī. Bet var jau būt ta nav

Duglas, 27.maijs 2014, 22:54


Mazo līdaku tik tiešām ir daudz, mazā jiga mānekļus kož nost uz urrā, tagat lieku pavadu - citādi apnika barot tās zobainās.
Par lielajām līdakām jau kādu laiku atpakaļ brīdināja ka jerks un velce ar lielajiem vobleriem tās izkāsīs.
Lielo plēsēju paliek aizvien mazāk, lielos asarus mikrojigs tagat izfiltrē ka put vien.
Uz zandartiem tāpat presings ir milzīgs.
Mazo zivju pašlaik ir baigs lērums, nav vairāk rupjo zivju kas tās mazās var šķipelēt iekšā, mana doma ka visas līdakas virs 3 kg jālaiž vaļā, tāpat vajadzētu pasaudzēt rupjos asarus - bet nē mēs visi visu stiepjam mājās.
28.maijs 2014, 10:18 | links
 
Nav jau tā, ka visi tā dara. Es, piemēram, visus lielākos asarus laižu vaļā. Ja ņemu ko ēšanai, tad tie ir zem 300 gramiem. To pašu darītu ar trofejas zandartiem un līdakām, ja vien tādus mācētu noķert. :)
Bet ir daudzi makšķernieki, kas tieši trofejas zivis laiž vaļā. Gan jau, ka šī apziņa izplatīsies starp makšķerniekiem arvien vairāk.

Bet par zemmēriem nevaru nepiekrist - tagad katru reizi uz džigu ir līdaku ņēmieni vai zemmēri. Mēra līdaku vēl neesmu dabūjis šogad, bet nav tā, ka es uz līdakām izietu.
Vakar arī, gar krastu mētājot džigu, 2 līdaķeles nācās amnestēt + zandartbērnu.
28.maijs 2014, 10:52 | links
 
Kur Jūs šito raujat, ka džerks un velce izkāsīs upes un ezerus? Nu tiešām - kur?
28.maijs 2014, 16:30 | links
 
Mazo daudz tādēļ ka lielo maz,nav kas mazās paretina.Zviedrijā ir gluži pretēji,mazo maz,ja ņem tad pārsvarā normāla, virs 1,5kg izmēra...
28.maijs 2014, 16:55 | links
 
lielās ir, bet gudras. tīkli tam liecinieki.
28.maijs 2014, 17:15 | links
 
Ja būtu tik gudras,tīklos nelīstu:)
28.maijs 2014, 20:33 | links
 
- bet nē mēs visi visu stiepjam mājās.

snitraM, 28.maijs 2014, 10:18


Nevispārini. Kur tie gadi, kad es lielāko daļu zivju palaižu vaļā. Piemēram pagājušajā svētdienā bez sirdsapziņas mokām palaidu vaļā 1,5 - 2kg meženi.

http://www.delfim.lv/topic/123-viss-kas-atskaites/#entry7129

Parullēsi uz leju bildi atradīsi. Asarus vairāk atsviedu atpakaļ, nekā paņēmu. Kopš pievērsos brekšiem.... ir bijuši daudzi pēterlomi.... man nav ne kūpinātavas, ne bezizmēra saldētavas. Vienā piegājienā pāris 1kg brekšus varam mājās kotletēs nohamīt. A kur pārējo... atpakaļ. Lielākais atlaistais breksis ja nemaldos man ir uz 2kg, lielākais atlaistais loms - pāri par 10 kg, asaris ap 0,5 kg, neskaitāmus asarus esmu atlaidis - skaitlis varētu būt iespaidīgs. Karūsa uz 1kg, līdaka kāda 3kg (līdakas esmu laidis vaļā bez savas jēgas - lielākais līdaku loms, ja nemaldos - uz 40 gab pa dažām stundām. Tie cipari no galvas cik atminu. Bija kaut kur man statistika piefiksēta, bet pakāsu:) Līņus cik esmu noķēris, laikam visus esmu palaidis. Baigi smukā zivs.

Zivis mēdzu arī nogalināt un ēst. īpaši pēdējos 3 gadus, kopš ir puika mājās, viņam cepti asarīši labi garšo, tādēļ tādus līdz 300 gramiem, pāris pannām mēdzu nozūmēt, ja vien saldētavā jau kaut kas neglabājas. Ja mājās jau ir zivis, tad copē bez žēlastības - viss tiek palaists vaļā.

Šīs vasaras teorētiskais mērķis - zandarts. nezinu vai izdosies, j ogribu to noķert konkrētā vietā. Ja zandarta tur nebūs, mērķis paliks neīstenots:)))
29.maijs 2014, 10:02 | links
 
mirtin, malacis! Galvenais neaizmirsti zandartu arī atlaist. Viņš baigi garšīgs :D

Man gan tādu problēmu nav - es neesmu tik veiksmīgs makšķernieks, un ma liela ģiemen, tāpēc līdz šim visu savu lomu spējam noēst, ļaunākajā gadījumā 1 porciju iesaldējot.

Tā nu man tagad stāv saldēta 1 porcija peipja asarīšu, 1 pircija lielupes salaku, 2 burtnieka līdaciņas un 4 vējenes :)

varbūt svētdien paveiksies ar zandartu vai samu :)
29.maijs 2014, 10:49 | links
 
- bet nē mēs visi visu stiepjam mājās.

snitraM, 28.maijs 2014, 10:18

Nevispārini. Kur tie gadi, kad es lielāko daļu zivju palaižu vaļā. Piemēram pagājušajā svētdienā bez sirdsapziņas mokām palaidu vaļā 1,5 - 2kg meženi.

Šīs vasaras teorētiskais mērķis - zandarts. nezinu vai izdosies, j ogribu to noķert konkrētā vietā. Ja zandarta tur nebūs, mērķis paliks neīstenots:)))

mirtins, 29.maijs 2014, 10:02


Nav jau nav tik traki ar mums, ir arī labi cilvēki.
Es pats mīlu zivis ceptas, zupā, žāvētas, sālītas, kaltētas - gan ko aizmirsu. Bija laiks kad pats visu stiepu mājās - tā ka nevarēju panest. Bet sākot apgūt copes smalkumus nāca arī apjausma ka man to zivi nevajag, vismaz bieži vien tādā daudzumā kā to var saķert.
Pēdējā copē blakus laivā onka ar puiku jigoja un viņiem kodās zandartiņi, mani priecēja ka puika pat zivi rokās neņēma, pievilka pie laivas un ar standziņām to atbrīvoja - sākuma nodomāju ka tulīt bāzīs zem beņķa bet nekā..
Es šovasar gribu pacensties apgūt laiva + pluds uz balto zivi, īpaši gribu piestrādāt pie karūsas. Tanī pašā Lielupē un Babītes ezerā pa kādai ļoti skaistai karūsai trāpās - bet ko tās īsti grib.
29.maijs 2014, 10:58 | links
 
... nu nez ka parējiem, man ir tā,- gribu līdaku kotletes, paņemšu cik vajg...negribās - atlaidu. Kaut gan pēdēja laikā vairāk atlaidu. Vairāk par 5 kg ščukas neņēmu vispār - nav ēdama..ar zonderu pretēji...koroč ņem ko var un grib noest
29.maijs 2014, 11:38 | links
 
Es uzskatu ka katrs dara kā grib kam garšo zivis kāpēc lai viņš neņemtu viņas uz mājām tas ka vairums nehrenā nenoķer un tikai ņuņā forumā tā ir cita lieta
29.maijs 2014, 11:44 | links
 
mirtin, malacis! Galvenais neaizmirsti zandartu arī atlaist. Viņš baigi garšīgs :D

Man gan tādu problēmu nav - es neesmu tik veiksmīgs makšķernieks, un ma liela ģiemen, tāpēc līdz šim visu savu lomu spējam noēst, ļaunākajā gadījumā 1 porciju iesaldējot.

Tā nu man tagad stāv saldēta 1 porcija peipja asarīšu, 1 pircija lielupes salaku, 2 burtnieka līdaciņas un 4 vējenes :)

varbūt svētdien paveiksies ar zandartu vai samu :)

daddy_j, 29.maijs 2014, 10:49



Daugavu vagosi? Es atkal no krasta ceru atklāt zanderu sezonu ar kādu mēriņu. Plānos ir apēst:D
29.maijs 2014, 13:47 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager