Kā gāja copē (atskaites)?

Biju Platones dīķī/upē.
Laiks apmācies, temperatūra ap 8 grādiem, vējš ziemeļnieks (brīžiem uzpūta ne pa jokam, bet vidēji bija kādi 5m/s).
Sāku copi ap plkst. 8.00 (pēdējā laikā man patīk ilgāk pagulēt).
Starta vieta bija netālu no skolas, kur pāris reizes ielidināju dažādus gumijas mānekļus, bet nekā - vienīgais manīju nu ziemīgi saģērbušos konkurentu piepūšamajā laivā, velkot stipri zem mēra līdakas, sitot nost un bāžot maisā. Tad nu es sapratu, ka mērīties spēkos ar šo varoni man nav pa spēkam un devos uz tiltu pusi. Tur sākās pats interesantākais! Krasts kā nosēts zālēs, zaros un vēl visādos labumos, kur ne vobleri, ne gumiju mest negribētos. Tad nu tā - nolēmu iemēģināt savu jauno, super kruto, jau mīļo, UK iegādāto par labām naudām, Savage Gear poperi! Kā metu, tā - jiblis! Tinkšš un poperis aizlido. Es tā - wtf? Man aukla 20kg tur.. Tā arī nesapratu kāpēc tā, bet nu nebija arī super daudz laika par to domāt, jo vajadzēja dabut atpakaļ to sasodīto poperi, jo vējš bija diezgan spēcīgs no mugurpuses un nesa poperi pa straumi prom. Jā..Tad es biju uz tā mazā tiltiņa.. NU, neko. Tieši blakus ir Privātīpašums, ieeja aizliegta noteikti un tādā garā, bet domāju, ka pa galvu taču nesitīs un ja sitīs dabūs pretī. Aizgāju uz tuvāko viensētu, sagaidīju saimnieku, kurš bija ļoti saprotošs un deva akceptu staigāt pa viņa pagalmu popera medībās, izstaigāju visu tuvumā esošo krasta līniju un pamanīju poperi, bet kamēr pie auklas piesēju āķīgo Rapala mānekli - Poperi biju jau pazaudējis. Kādu pusstundu staigāju gar krastu krustām, šķērsām, bet nekā, tikai rezultātā piesmelta labā kāja līdz celim, bebra alā, jo es taču esmu sportisks džeks un uz copi eju skriešanas apavos, nevis makšķernieku zābakos. Meklējot poperi pamanīju, ka starp abiem tiltiem nelielā intervālā lēkā līdaciņas. Tad nu es nolēmu vismaz realizēt kādu copi, lai galīgi nav pa mīnusiem. Aizgāju, iemetu, izvilku. Izmērs ap 50cm, bet mērīt neņēmos, un nesekojot laivinieka piemēram līdacēnu palaidu. Kur gadījās, kur ne - pamanīju savu poperi netālu no vietas, kur vinu atstāju un palēkdamies jozu uz viensētas mājas laipu viņam pakaļ. Rezultātā laimīgs. Bija gan līdaka, gan popers atpakaļ kastē. Atgriezos jau iesildītajā vietā un blīkš - vēlviena! Šoreiz mērīju 47cm. Viņai tāds pats liktenis kā iepriekšējai. Lai saīsinātu stāstu varu pateikt, ka noāķējās divas ap 2kg un dažas nesekmīgas copes. Noāķējās, jo zālēs āki biju atliecis un pieļauju, ka tas arī bija par iemeslu nesekmīgajai copei. Visas copes bija kārtējo reizi tikai un vienīgi uz LJ Makora, kura kārtējo reizi sevi lieliski pierādīja. Pēdējā laikā diezgan bieži metot pītajai auklai veidojas mezgli. Nesaprotu kādēļ, jo pavadām ir viens vai divi griezuļi, bet kad lietoju šūpiņu, tad arī viņam lieku papildus griezui. Mistika. Tikko pārtinu auklu no otras puses, iztaisnoju Makora āķus un esmu gatavs kaujai! Tad nu redzēs kā rīt ies.. :)
7.oktobris 2016, 23:56 | links
 
Šorīt biju līdz šūņezeram pamētāt nedaudz stundu pusotru- rotiņš ("asaris", misiņš), šūpiņš un voblerīts(kaut kas līdzīgs "asarim") nekā nedabūju, žēl, it kā laiks ļoti pareizs, bet nu neko. Pārliecinajos par jaunpirktā lietusterpa(lēts ņemts depo- tuik tā lai nemirkst) derīgumu, mājā biju 95% sausss.
Pēcpusdienā aizvilksos līdz daugavai gar krastu padžigot. Gribas ēst :)))
8.oktobris 2016, 11:42 | links
 
to Rein
Šī auklas savērpšanās arī bija un būs tas iemesls kāpēc gandrīz pazaudēji savu poperi. Es parasti pēc copes izlaižu auklu, kādus metrus 30 vai vairāk, ja laivā tad noņemot mānekli un atstājot tikai karabīneri, ja pie upes, tad pa straumi - ietinu spolē lēni ļaujot auklai attīties. Pirms katra iemetiena arī ļauju tai attīties, ja viņai ir tāda gribēšana. Šāda rīcība ļauj izbēgt no mānekļu zaudēšanas iemetienā. Var jau būt ka ir arī citi paņēmieni, bet tas ir tas, ko daru pats.
8.oktobris 2016, 19:22 | links
 
Šorīt biju līdz šūņezeram pamētāt nedaudz stundu pusotru- rotiņš ("asaris", misiņš), šūpiņš un voblerīts(kaut kas līdzīgs "asarim") nekā nedabūju, žēl, it kā laiks ļoti pareizs, bet nu neko. Pārliecinajos par jaunpirktā lietusterpa(lēts ņemts depo- tuik tā lai nemirkst) derīgumu, mājā biju 95% sausss.
Pēcpusdienā aizvilksos līdz daugavai gar krastu padžigot. Gribas ēst :)))
Biju, nomētājos. Viens šnorītis ap 30cm uz mazu citrondzeltenu tvisteri un viss. Čābīgi.
eldorado, 8.oktobris 2016, 11:42
8.oktobris 2016, 20:46 | links
 
cope šodien slikta,
zivju bari daudz un lieli, bet rīt gatavu kanibālu starp tiem nebija.

interesants moments bija ronis Buļļupē
8.oktobris 2016, 21:36 | links
 
šodien noslēdzu gruntenēm sezonu vietējā karjerā: vismaz viena 100 gramu raudiņa uzķērās :D
15.oktobris 2016, 19:41 | links
 
šodien noslēdzu gruntenēm sezonu vietējā karjerā: vismaz viena 100 gramu raudiņa uzķērās :D

belijs23, 15.oktobris 2016, 19:41

Kur-Ogres karjerā?
15.oktobris 2016, 19:54 | links
 
šodien noslēdzu gruntenēm sezonu vietējā karjerā: vismaz viena 100 gramu raudiņa uzķērās :D

belijs23, 15.oktobris 2016, 19:41
Kur-Ogres karjerā?

martinsgrinb, 15.oktobris 2016, 19:54

Nu Dubkalnu karjerā?
15.oktobris 2016, 19:54 | links
 
Es šodien paspiningoju dīķos-lielajā dīķī(ap 1 ha) nekā,mazajā dīķī(ap0,06 ha) dabūju 2 mazos dūcīšus(ap 25-30 cm) un viena ,kas bija jau tuvāk mēram norāvās, mazās atlaidu.Par copi kopumā-nostrādāja P21 Cablista 125F,copes bija diezgan mīkstas,nu ne tik stingras kā parasti,nu liekas,ka voblers aizķeras aiz zālēm nevis līdaka to pagrābj.Copēju 2 stundas-vismaz nebija gluži tik auksti kā citas iepriekšējās dienās.Šķiet žoram tik jāsākas ,ūdens ir atdzisis, un cope iet vaļā.
15.oktobris 2016, 20:03 | links
 
šodien noslēdzu gruntenēm sezonu vietējā karjerā: vismaz viena 100 gramu raudiņa uzķērās :D

belijs23, 15.oktobris 2016, 19:41
Kur-Ogres karjerā?

martinsgrinb, 15.oktobris 2016, 19:54

pretī Rembates pansionātam
15.oktobris 2016, 20:46 | links
 
Es šodien paspiningoju dīķos-lielajā dīķī(ap 1 ha) nekā,mazajā dīķī(ap0,06 ha) dabūju 2 mazos dūcīšus(ap 25-30 cm) un viena ,kas bija jau tuvāk mēram norāvās, mazās atlaidu.Par copi kopumā-nostrādāja P21 Cablista 125F,copes bija diezgan mīkstas,nu ne tik stingras kā parasti,nu liekas,ka voblers aizķeras aiz zālēm nevis līdaka to pagrābj.Copēju 2 stundas-vismaz nebija gluži tik auksti kā citas iepriekšējās dienās.Šķiet žoram tik jāsākas ,ūdens ir atdzisis, un cope iet vaļā.

martinsgrinb, 15.oktobris 2016, 20:03
15.oktobris 2016, 20:52 | links
 
Martinsgrib kāda krasa tev p21 strādā?
15.oktobris 2016, 20:54 | links
 
Martinsgrib kāda krasa tev p21 strādā?

Arnoldinjs, 15.oktobris 2016, 20:54

Man nostrādāja dabīgais krāsojums-sudrabains ar tumšu muguru.
15.oktobris 2016, 21:14 | links
 
Tiko pēc copes Baltezerā!
vienvārd sakot aķērāmies asaru ar ar atliektiem galiem pa 2 cilvēkiem 6 kg + visus caurspīdīgos laidām vaļā visi bija asari un bija arī viena līdaka !
15.oktobris 2016, 21:22 | links
 
Vakar pa pāris stundām noķēru 2 karūsiņas. Jāmet miers tam pasākumam, tagad tik spinings aktuāls laikam.
17.oktobris 2016, 18:06 | links
 
Bijām sestdien maksas dīķī paķert pālijas un līdakas. Nebiju domājis ka tik interesanti. Ķeru līdakas ķeras pālijas. Ķeru pālijas ķeras līdakas. Respektīvi uz vobleriem ko ēd līdakas ķērās pālijas bet mazos rotiņus un visu citu uz ko domāju ķert pālijas ēda līdakas .
17.oktobris 2016, 21:31 | links
 
Arnoldinj
Maksas dīķis kurā vietā?
18.oktobris 2016, 00:13 | links
 
Arnoldinj
Maksas dīķis kurā vietā?

Vilnis62, 18.oktobris 2016, 00:13


Rīgas rajons. Krimuldas novads kalnzāģeri. Gaujas krastā.
18.oktobris 2016, 21:33 | links
 
... zelta rundens un lielie lomi... spiningoju pirmo gadu un kopumā esmu sajūsmā. Pa vasaru pieķērās 27 līdakas( 14 zemmēra),(pats tīrīju un draudzene uzcepa tikai 4 līdakas)(lielākā 2.3 kg gaujā un apēdām, jo bija dēla dzimšanasdiena) , 14 asari, viena 15 cm gara zivs- drošu ziņu nav.. draugi pēc foto saka mazmazītiņa meža vimba, vēl neieskaitīts zandarts, labs tāds, bet noleca pats no laipas nevis atlaidu. tas laikam par zivīm ko uz spiningu cer noķert, vēl ir sērkociņkastes izmēra karūsa, 1cm gara- maile laikam, rauda tāda asara lieluma un trīs sprīdi garas mailes... Bet par to zelta rudeni... pacietība un neatlaidība ir tikums, (ja nerobežojas ar plānprātu) 10 dienas no vietas spiningoju vismaz 2h dienā , ( ja visi darbi izdarīti un visi saka rudenī ir spininga lielo iznāciens :) :) :) nu tukšums absolūts un tās tr\is mailes arī gaujā, bet šodien ķišezerā! Man draudzenei māja pašā ķīša krastā:) un man mariner 3 gumijene nopirkās, un lepni stāv garāžā čopera vietā ;) tas ir pēc kartes Buldurpunga, un Ir beidzot : :) milzīga līdaka!!!! bet uz ko? man dēls izvēlējās tādu gumijas zivtiņu, itkā izskatās īsta un ar gaisa burbuli vēderā.... iekar svinu turpriekšā , bet izskatās pēc beigtas mailes, man vēl saplīsa tas vizulis, nē zivtiņa un karoč labi- maile pussaplosīta..... un te bum! milzu līdaka! velku ārā un tikai nedaudz bramze uzpīkst, kā līkumā sametās tā mierīgi pievilku pie laiva un ar roku iecēlu laivā.... izņēmu āķi un vispār pat nespirinās , iespējams pēdējā zivs šoruden tāpēc paturēju, ceru ka nē :) ko es pirmo gadu ar pīpi uz jumta domāju? pārāk vēls tas rudens un zivis točna nav aktīvas, vasarā lēkā visās malās, tagad tikai nolūzuši viļņi mani mulsina,,, varbūt nepareizs vējš , un ūdens visur ie zems... bet kā jau viens te rakstījā jāēd tām zivim ir vienalga..................... ja kāds ir tik tālu izlasījis tad smaidu un priecājos par makšķernieku prieku, ka neesi viens tāds ;) Diemžēl beigās ātrs un nepatīkams jautājums--- iztīru līdaku pilna ar ikriem . ko nu? kā tas var būt? es pārskatīju visas makšķernieku lapas-----> no 1.marta līdz 1.maijam ir aizliegums. ko nu? (tiešām gaidu atbildi kā tā var būt) nu labi mīlu to zivi un paldies pēc daudzdienu makšķerēšanas viņai un arī tos ikrus (diemžēl) celsim zelta vērtē.....p.s. mīlam zivis tāpat ka kolēģus makšķerniekus ;)
20.oktobris 2016, 02:07 | links
 
Paldies, Arnoldiņ!
20.oktobris 2016, 13:45 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager