Kā gāja copē (atskaites)?

Es esmu par lielo vaļā laišanu un speciāli tās neķeru. Ja pieķeras, saudzīgi atbrīvoju, taču ir gadījies arī apēst. Pievienojos visiem, kuri uzskata, ka lielās līdakas garšas ziņā nav sliktākas par mazajām. Esmu norijis 7 nieci. Šogad noriju piecinieci. Ribu daļa aiziet uz pannas, apviļāta miltiņos. Ir gana trekna, milzīgi kauli un ļoti garšīgi var nočurkstināt. Muguras daļa aiziet gaļas mašīnā vismaz divreiz izmalt. Un ar malto gaļu jau var darīt visu ko sirds kārojas - piemalt cauraudzīti vai speķīti, pielikt sviestiņu un kotletēs. var frikadeles uztaisīt un sanāks glamūrīga zivju zupa, var ielikt pīlē un ar krējumiņu vai majonēzīti un dārzeņiem vai sēnītēm uzsautēt. Bet nu uzsvēršu vēlreiz. ja ir iespēja, ir jālaiž vaļā. Septiņnieci laikam no dīķa apēdu, tur nedrīkstēja vaļā laist. A pieciniece šogad bija aprijusi mānekli tā, ka caur pakaļu bija jāvelk laukā. Visādi citādi paturu tikai 1 - maksimums divas 1 - 2 kilo līdakas. Viss pārējais tiek laists atpakaļ. Vairāk mana ģimene neapēd, a saldētavā turēt ir muļķīgi, jo tak noķers vēl :) Visiem ne asakas!
23.septembris 2021, 12:35 | links
 
mirtins [23.09.21]: Es esmu par lielo vaļā laišanu un speciāli tās neķeru. Ja pieķeras, saudzīgi atbrīvoju, taču ir gadījies arī apēst. Pievienojos visiem, kuri uzskata, ka lielās līdakas garšas ziņā nav sliktākas par mazajām. Esmu norijis 7 nieci. Šogad noriju piecinieci. Ribu daļa aiziet uz pannas, apviļāta miltiņos. Ir gana trekna, milzīgi kauli un ļoti garšīgi var nočurkstināt. Muguras daļa aiziet gaļas mašīnā vismaz divreiz izmalt. Un ar malto gaļu jau var darīt visu ko sirds kārojas - piemalt cauraudzīti vai speķīti, pielikt sviestiņu un kotletēs. var frikadeles uztaisīt un sanāks glamūrīga zivju zupa, var ielikt pīlē un ar krējumiņu vai majonēzīti un dārzeņiem vai sēnītēm uzsautēt. Bet nu uzsvēršu vēlreiz. ja ir iespēja, ir jālaiž vaļā. Septiņnieci laikam no dīķa apēdu, tur nedrīkstēja vaļā laist. A pieciniece šogad bija aprijusi mānekli tā, ka caur pakaļu bija jāvelk laukā. Visādi citādi paturu tikai 1 - maksimums divas 1 - 2 kilo līdakas. Viss pārējais tiek laists atpakaļ. Vairāk mana ģimene neapēd, a saldētavā turēt ir muļķīgi, jo tak noķers vēl :) Visiem ne asakas!
Kapēc jālaiž vaļā? Lielās aprij gan mazos gan vidējos, laikam esi “sportists”..
23.septembris 2021, 12:47 | links
 
Kāpēc jālaiž vaļā? Tādēļ, ka jau sen nespēju apēst visu to, ko noķeru, bet sist nost visu pēc kārtas manā ieskatā ir nelāgi. Piemēram, pēdējā copē trāpīju uz asariem. Ķērās smukuļi daži pat pāri par 400 gramiem. Tādus divus atvedu mājās un vēl vairākus 100 - 200. Pašus lielākos kuilīšus, kas bija lielāki nekā tie 400nieki ko apēdu, palaidu vaļā. Kas man no tā, ja būtu apēdis? Nekas... Ēšanai man pietika, ko darīt, piebāzt saldētavu? Tur tāpat jau gailenes, kabači un citas vāveres pilnas šūplādes. Bet tas tikai mans viedoklis, nepretendēju uz absolūto patiesību. Nu padomā, ja Grabovskis censtos apēst visu, ko noķer, viņš būtu vēl 3 x lielāks un viņam pa acīm nāktu laukā brekšu astes :DDD Es neķeru ne 10 daļu no viņa lomiem, bet man jau tā ir pāri galvai. Cenšos baudīt procesu, priecājos par noķertajām zivīm un laižu tās vaļā. Ja sagribās kādu apēst, tad apēdu...
23.septembris 2021, 13:07 | links
 
2 mirtins
+ 10
23.septembris 2021, 13:37 | links
 
mirtins [23.09.21]: Kāpēc jālaiž vaļā? Tādēļ, ka jau sen nespēju apēst visu to, ko noķeru, bet sist nost visu pēc kārtas manā ieskatā ir nelāgi. Piemēram, pēdējā copē trāpīju uz asariem. Ķērās smukuļi daži pat pāri par 400 gramiem. Tādus divus atvedu mājās un vēl vairākus 100 - 200. Pašus lielākos kuilīšus, kas bija lielāki nekā tie 400nieki ko apēdu, palaidu vaļā. Kas man no tā, ja būtu apēdis? Nekas... Ēšanai man pietika, ko darīt, piebāzt saldētavu? Tur tāpat jau gailenes, kabači un citas vāveres pilnas šūplādes. Bet tas tikai mans viedoklis, nepretendēju uz absolūto patiesību. Nu padomā, ja Grabovskis censtos apēst visu, ko noķer, viņš būtu vēl 3 x lielāks un viņam pa acīm nāktu laukā brekšu astes :DDD Es neķeru ne 10 daļu no viņa lomiem, bet man jau tā ir pāri galvai. Cenšos baudīt procesu, priecājos par noķertajām zivīm un laižu tās vaļā. Ja sagribās kādu apēst, tad apēdu...
Te nu biedr, Tev nav taisnība. Pareizāk daļēji ir, bet lielā mērā nav. Ja NG apēstu to ko saķer - lielāks risks būtu dabūt kādu tārpu, spīdēt tumsā vai izskatīties līdzīgi 13gadīgam ūsainam puikam dēļ Omega taukskābēm nekā 3x pieņemties svarā ilgāk kā uz 'barības pārstrādes' ciklu. No zivs resns nekļūst - ēd cik gribi :)
23.septembris 2021, 14:22 | links
 

Kamēr kungi te čilo Lielupē kkas grabina!:)...bet švaki!
No rīta cerībā izvelcēt kādu žanīti tā agrāk piecēlos un pēc 6 jau biju uz upes!:)bet...kas tev deva!?Līdacēns 3,6kg pagrāba žanim domāto kumosu...podstava!!!:Dtā arī pie žaņa netiku!
Vēlāk uz bb viena mazā un viena ap 2 pie laivas notinās!:)
23.septembris 2021, 14:58 | links
 
Willy [23.09.21]: Kamēr kungi te čilo Lielupē kkas grabina!:)...bet švaki!
No rīta cerībā izvelcēt kādu žanīti tā agrāk piecēlos un pēc 6 jau biju uz upes!:)bet...kas tev deva!?Līdacēns 3,6kg pagrāba žanim domāto kumosu...podstava!!!:Dtā arī pie žaņa netiku!
Vēlāk uz bb viena mazā un viena ap 2 pie laivas notinās!:)
kas tas apaļais pribambass uz kāta turētāja?
23.septembris 2021, 15:20 | links
 
Willy [23.09.21]: Līdacēns 3,6kg
:)))) tā neko sev, 3,6niece līdacēns :D es tādu līdacēnu kopš jūnija rokās neesmu turējis
23.septembris 2021, 15:44 | links
 
Jurik [23.09.21]: kas tas apaļais pribambass uz kāta turētāja?
Kkad tika rakstījis, ka tas esot pulkstenis, lai zin cikos atskaiti rakstīt :)
23.septembris 2021, 15:46 | links
 
RaimisD [23.09.21]: Jurik [15:20]: kas tas apaļais pribambass uz kāta turētāja?Kkad tika rakstījis, ka tas esot pulkstenis, lai zin cikos atskaiti rakstīt :)
;)+++ Jurikam veca galva!:D
23.septembris 2021, 17:03 | links
 
Laimīgie, kas tiek uz copi, kad grib un vēl saķer, ka var šķirot - to ēdīšu, to nē... es pat līdz CT nevaru aizbraukt, kaut paskatīties uz zivīm ...
23.septembris 2021, 17:21 | links
 
Willy [23.09.21]: RaimisD [15:46]: Jurik [15:20]: kas tas apaļais pribambass uz kāta turētāja?Kkad tika rakstījis, ka tas esot pulkstenis, lai zin cikos atskaiti rakstīt :);)+++ Jurikam veca galva!:D
Jurikam jauna, gudra, skaista un seksapīla galva. Tai savā galda virsmā iegriez vēl keramisko plīti un izlietni. Sanāks ritīga peldošā konservu fabrika :P
23.septembris 2021, 18:10 | links
 

Kko šitādu?;D
23.septembris 2021, 18:15 | links
 
No saldētavas izņemta vista ir garda. Gaļai arī nav ne vainas, bet zivs zaudē pārāk daudz no garšas. Mākslīgi jāuzfrišina ar garšvielām, bet vienalga no svaigas tālu. Varbūt nepareizi saldēju? Lieku parastā celofāna maisiņā.
23.septembris 2021, 18:47 | links
 

Willy Tu uz 140mm vai 200mm Peto copē, biudē nevar saprast :)?
23.septembris 2021, 20:09 | links
 
RaimisD [23.09.21]: Willy Tu uz 140mm vai 200mm Peto copē, biudē nevar saprast :)?

Peto lelie!;)mazie Otus divi man ir!krāsainais mazais labs,bet uz lielajiem Otus pat cope nav bijusi!
Peto-ar vibrasti
Otus-ar tvisterasti...abi pieejami abos variantos
23.septembris 2021, 20:52 | links
 
RaimisD [50m]: Willy Tu uz 140mm vai 200mm Peto copē, biudē nevar saprast :)?Peto lelie!;)mazie Otus divi man ir!krāsainais mazais labs,bet uz lielajiem Otus pat cope nav bijusi!
Peto-ar vibrasti
Otus-ar tvisterasti...abi pieejami abos variantos

Willy, 23.septembris 2021, 20:52


Man personīgi otus lielajam maz, bet visas labas, vienīgais uz ko liku cerību un patreiz nav nostrādājis ir tumši brūnais otus, kas zuti atgādina - bāc nu vajadzēja būt, bet nav - tiesa reti mētāju!
23.septembris 2021, 21:01 | links
 
Davis-Di [23.09.21]: RaimisD [50m]: Willy Tu uz 140mm vai 200mm Peto copē, biudē nevar saprast :)?Peto lelie!;)mazie Otus divi man ir!krāsainais mazais labs,bet uz lielajiem Otus pat cope nav bijusi!
Peto-ar vibrasti
Otus-ar tvisterasti...abi pieejami abos variantos

Willy, 23.septembris 2021, 20:52

Man personīgi otus lielajam maz, bet visas labas, vienīgais uz ko liku cerību un patreiz nav nostrādājis ir tumši brūnais otus, kas zuti atgādina - bāc nu vajadzēja būt, bet nav - tiesa reti mētāju!
Paldies!...es cerēju uz rižo lielo Otus,bet negrib!asti jau noņēmu un uzliku vecu sakostu no Peto...strādā labāk kā jauns!:D
23.septembris 2021, 21:09 | links
 
Davis-Di [23.09.21]: RaimisD [50m]: Willy Tu uz 140mm vai 200mm Peto copē, biudē nevar saprast :)?Peto lelie!;)mazie Otus divi man ir!krāsainais mazais labs,bet uz lielajiem Otus pat cope nav bijusi!
Peto-ar vibrasti
Otus-ar tvisterasti...abi pieejami abos variantos

Willy, 23.septembris 2021, 20:52

Man personīgi otus lielajam maz, bet visas labas, vienīgais uz ko liku cerību un patreiz nav nostrādājis ir tumši brūnais otus, kas zuti atgādina - bāc nu vajadzēja būt, bet nav - tiesa reti mētāju!

Kurš brūnais?apakšā labajā stūrī?
Uz kuru no šiem esi noķēris?:)
24.septembris 2021, 07:36 | links
 
kola [23.09.21]: No saldētavas izņemta vista ir garda. Gaļai arī nav ne vainas, bet zivs zaudē pārāk daudz no garšas. Mākslīgi jāuzfrišina ar garšvielām, bet vienalga no svaigas tālu. Varbūt nepareizi saldēju? Lieku parastā celofāna maisiņā.
Nav tik svarīgi kur ietin. Tur vairāk svarīgs ir termālās apstrādes process. Vista diezgan sīksts produkts un tāpēc tā gaļa atsaldējot saglabā savu konsistenci. Savukārt, lai max pilnvērtīgus saglabātu tādus produktus kā zivs, augļi, dārzeņi, utml., ir nepieciešama tā saucamā šoka sasaldēšanas tehnoloģija. Tas diemžēl nav tas režīms uz mājas saldētavas "Fast freezing". Nepieciešama jaudīga iekārta, kura īsā laikā ar zemām T (-40*C un zemāk) spējīga sasaldēt produktus, tādējādi nebojājot to iekšējo struktūru.
24.septembris 2021, 08:15 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager