Liepājas ezers

Es tevi saprotu un piekrītu, pats esmu veikalā pārdevējiem iepriekšējos gados skaidrojis ka maijā nokrasta tāda licenze nav vajadzīga , bet nu man tāds cilvēks to pateica ka man personīgi šaubu nav, kas un kā !
2.maijs 2010, 17:36 | links
 
Labadiena!
Sezona uzsākta godam, jo vakar izvilku savu, pagaidām, lielāko - 7,3kg.
Bet, ne par to šis stāsts...
Atkal jāmet akmens Liepājas ezeru dārziņā...
Cik dzirdēts, murdu attālums no laivu ceļa drīkstētu būt 50m. Jau pagājušo sezonu par šo tēmu atļāvos aizrādīt A.god. Zivniekam, jeb vienkārši biedram Liepiņam no Inspektorijas.Un ko tas deva?
Tas deva to, ka šogad, starp pirmo un otro kuģa ceļa zīmi(braucot ezerā no kanāla puses), licencēts murds, kam piestiprināta plāksne ar zvejnieka uzvārdu Pērkons, atrodas labi ja, es uzsveru - labi ja metrus piecus no laivu ceļa ass līnijas...
Jūs, dārgie licenču pircēji, jautāsiet - bet kurš idiots tā dara?!! Atbilde! Pagājušonedēļ tur šeptējās tāds gruntīgs kungs, līdzīgs zivju uzpircējam Garozam no Lāča romāna... Mūspusē esot ietekmīgs kungs zivju normu sadales jautājumos... Uzvārdu nosaukt?! Labāk jau nē, jo viņa aizstāvji ar "pajolīga" satura īsziņām pēc tam bumbo manu telefonu...
Bet labākais ir tas, ka sastaptie inspektori(gods un slava vīriem - tiešām patrulēja ezerā) uz jautājumu -kādas sankcijas tiks piemērotas pret minēto Pērkonu, atbildēja šādi: Viņš grib, lai viņam tos 45m nogriež!!! Bet, nedaudz vēlāk piebilst - nu, redz, tās laivu ceļa zīmes nemaz nav oficiāli apstiprinātas...
Tad man rodas Pana Klekša cienīgs dienas jautājums: Varbūt arī oficiāli licenču pārdošana nav apstiprināta un arī biedrība Liepājas Ezeri tā īsti nemaz nedrīkst ezeru apsaimniekot?
Vēlētos saņemt atbildi no Liepnieka kunga: Kāds šogad būs Jūsu viedoklis šajā jautājumā? Varbūt šogad pārkāpums acīm redzams, un nevajadzēs veikt "pārmērīšanu ar elektroniskiem mērinstrumentiem", kā pērn???
Dziļā cieņā pateicos par atbildi...
2.maijs 2010, 17:35 | links
 
Nu, es pavaicāju Liepājas nodaļas (iekšējo ūdeņu kontroles daļas) galvenajam un man atbildēja, ka no krasta derot licence pa 12 Ls - gada licence.
Un galu galā - kāds iemesls būtu dārgajai licencei, ja copē no krasta maijā. No laivas jau šogad nepieciešamā licence ir absurds, uz ko Urtāns tur atrunājās interesantos argumentācijas rāmjos.
Pie tam - likumi.lv vecais nolikums ir kā spēkā esošs un ja kāds mēģinās mani pārliecināt, ka ir jāmaksā maijā no krasta 13 Ls, tad drīzāk dabūs pa zobiem, nekā pieņemšu šādu patiesību.
Un jauns nekāds jauns nolikums nav izdots, pat ja ir - tas nav spēkā esošs. Jebkurš likums ir jāpublicē Latvijas Vēstnesī (www.likumi.lv), pirms tas var stāties spēkā un tā kā vēstnesī nav nekādu labojumu, tad arī uz licencēm rakstītais ir kaut kāds murgs.
Es atceros, ka zvanīju (jo iepriekšējos gadus mani veikalā centās pārliecināt, ka maijā nepieciešama dārgā licence) uz kontroles daļu, bet iekšējo ūdeņu pārstāvji nebija uz vietas. Tad nu man tur esošais (ja nemaldos no jūriniekiem) teica, ka man teiktais esot bijusi patiesība, bet kad pavaicāju inspektoriem, tad jau viņu teiktais bija diametrāli pretējs.
2.maijs 2010, 17:29 | links
 
No tīkliem arī šādi griezumi rodās...
2.maijs 2010, 17:08 | links
 
Biju iebraucis vakar un šodien ezerā uz pāris h, rezumē, vakar 1 nerealizēta cope un 1 ap kg amnestēta. Šodien no 05:30 am līdz 09:00 2 līdakas, abas kā mērītas 1,300kg. Šodienas zaļsvārces ēda tikai bleķi, Meps Sycloop 2, dzeltens.
Ps. Visas zivis ko noķēru bija ar parazītiem, dēlēm apaugušas, tas nozīmē, ļoti neaktīvas. Bet pats bēdīgākais ir tas, ka visas izvilktās zivis bija savainotas, sānos un uz mugurām tādi kā lieli griezumi (2-3cm), domājams, ka no motoriem, citu skaidrojumu tam neredzu. Ja reiz neļauj bradāt maijā, tad varēja arī motorus maijā aizliegt.
2.maijs 2010, 17:06 | links
 
Interesantākais ka kanālā arī jabūt maija licenzei , tā lūk !
Visvairāk mani aizskar liegums martā un aprīlī copēt kanālā , bet nu tā jau cita pasaka :(
2.maijs 2010, 16:46 | links
 
baigi foršā šitā Urtāna diršana acīs skatoties. bija kāds te iemetis linku ar rakstu par Liepājas ezeru, par to, ka kopš atļauts publiskos ūdeņos no 1.maija no laivas copēt, licencētajās vietās nav pamata prasīt papildus samaksu par to. Uz to Urtāns- mēs jau nevaram veikt grozījumus nolikumā, kad pieņems jaunu grozījumi, iespējams, būs iekšā.. Interesanti, tad kāda velna pēc nolikumā ir radušies grozījumi par licenču cenām un arī šis konkrētais gadījums ar grozījumiem par copi no krasta? Pie tam šis jau ir 2.gads, kad darbojas jaunais likums par laivu copi no 1.maija. Tāds man lūk dienas jautājums!
2.maijs 2010, 16:36 | links
 
Kas ar copi Liepājā?Kā nekā LR čempis tuvojas...
2.maijs 2010, 14:46 | links
 
Vienvārsakot pazvanīju, kur vajag un zinošs cilvēks paskaidroja ka ar šo gadu ir izmaiņas, bez maija licenzes nevar makšķerēt no krasta !!! Tas kas rakstīts uz šī gada licenzēm ir balta patiesība !!!!
Ar šo es ceru ka diskusija beigsies :DDD
Ne asakas !
2.maijs 2010, 14:39 | links
 
o bļe kas pa pohām pēc sezonas atklāšanas. no krasta var ar gada licenci, tas ir točna!
2.maijs 2010, 14:20 | links
 
Pamanīju savu kļūdu - automātiski iekopēju, nemaz nepārlasot - nepaskatījos uz termiņiem :)

4.3.5. gada licence makšķerēšanai (arī ar spiningu) Liepājas ezerā (izņemot makšķerēšanu no laivas) laika posmā no 16.marta līdz 30.aprīlim - cena Ls 12 (divpadsmit lati);

Pardon! traktorisccc, paldies par labojumu.
1.maijs 2010, 23:14 | links
 
Par copi gan - tikai iesnas šodien noķēru, no līdakas ne vēsts.
1.maijs 2010, 23:07 | links
 
Tur jau tā lieta, ka ezera nolikums ir labots (precīzāk - mainītas cenas), bet internetā nav izlikts tā galīgais labojums, bet vecā versija.
Un tādos gadījumos es vairāk uzticos pēdējam izdotajam normatīvam.
Pie tam, kanālā der tās pašas licences, kuras ezerā, attiecas tie paši noteikumi, kuri ezerā.
Galu galā - nevar būt tā, ka viens normatīvs varētu būt pretrunā ar citu.

4.3. Makšķerēšana Tirdzniecības kanālā atļauta arī ar licencēm, kuras iegādātas vai saņemtas makšķerēšanai Liepājas ezerā saskaņā ar Liepājas pilsētas domes 2006.gada 13.aprīļa saistošajiem noteikumiem Nr.6 "Par licencēto makšķerēšanu (amatierzveju) Liepājas ezerā Liepājas pilsētai piekrītošajā teritorijā":
1.maijs 2010, 23:02 | links
 
Starp citu nerocies vecos normatīvos aktos, tā var nokļūt neparedzētās situācijās :))
1.maijs 2010, 21:11 | links
 
traktoricc- gada licenze jau sen ir 12 ls, šī gada licenzēs norādīts ka nav atļauts maijā ar tādām licenzēm ne kanalā ne ezerā no krasta ķert, kaut gan pēdējos kurus netā atradu , saistošajos noteikumos (2009.decembrī) par Liepājas ezeru tas nav norādīts!
Tad nu tieci tagad gudrs vai tie kas drukā zina vairāk par pārējiem :)))
1.maijs 2010, 21:08 | links
 
Liepajas ezers galigi nepieklajigs ... :( šis galis tuks tikai pāris līdākas 8kg,5kg.4kg,6kg u.t.t... bet tur pie rores un tālak arī laikam galīgi čābīgi ...
1.maijs 2010, 20:57 | links
 
tavs iekopētais bija par kanāla nolikumu, bet taisnība tev vien ir- var copēt no krasta maijā ar gada licenci..
http://www.likumi.lv/doc.php?id=135274
4.1. Makšķerēšana Liepājas ezerā atļauta, iegādājoties kādu no šādām licencēm:

4.1.9. gada licenci (izņemot laika posmu no 1.maija līdz 31.maijam makšķerēšanai no laivas) - cena Ls 9,00;
1.maijs 2010, 20:55 | links
 
Nu visu iepriekšējo gada lincenzēs nebija norādīts ka maijā nedrīkst no krasta makšķerēt, bet te nu norādīts šī gada licenzēs šāds noteikums ir iespiests......tajā pašā laikā 2009.gada noteikumos ar nav minēts ka no krasta maijā ar gada licenzi nevar spiningot :))
1.maijs 2010, 15:53 | links
 
Un pats labākais ir tas, ka citi pārdevēji arī to nezin, lai arī normatīvajos aktos ir viss skaidri un gaiši uzrakstīts. Es pats arī biju nelielā šokā, ieraugot to teikumu, loci kā gribi, no muļķību statusa tur ārā netikt.
Laikam jau grib pelnīt uz cilvēkiem, kuri neizdomājas, ka šāda versija ir pilnīgi neloģiska.
1.maijs 2010, 15:50 | links
 
Ā, tātad uz licenzes nepareizi rakstīts :))tad jau tā nav nemaz derīga , jo ir pretrunā ar pastāvošiem normatīviem aktiem ! :))
1.maijs 2010, 15:44 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager