Spininga kāti

Vai šāds komplekts būs labs līdakām:
Shimano Catana CX210M, 7-21g. kāts
Shimano Exage FC2500 spole + laba pītā aukla (cik mm?) . Vai tomēr 240 kātu ar testu 10-30g.?

Jokdaris, 5.augusts 2013, 10:45

Pirmkārt, vajag izlemt, ko ( vizuļa tips) vēlaties mētāt un cik lielas zivis ķert! Jāņem vērā, ka līdakas mazākais cm ir limitēts... Ja sporta pēc vēlaties vilkt mazmēru , skaitīt tās, lepoties ar skaitu, priecīgi laist tās vaļā...tad jā, 7-21 grams ok. Bet ja vēlaties retāku copi, bet varbūt lielāku trofeju...tad nē. Protams, ka trofejas, arī uz maza vizuļa kerās....Bet nemocot visas zivis, labāk iziet uz "normāla" izmēra vizuļiem un saudzēt dabu. Jā, rotiņi ir arī lieli un viegli, un neietilpst smago vizuļu kategorijā...Tāpēc jāzin, jāizvēlas ar KO! Un ar KO! 10-30gr būs arī zandartiem OK. Mans "universālais spinings ir tieši tāds: 10-30gr, tikai garums 2,7m.
5.augusts 2013, 11:18 | links
 
Garākam kātam redzu tikai vienu priekšrocību-tālāks iemetiens.DS Neparocīga sistēma ir gara sistēma(2 un vairāk āķi).Ja lieto viena āķa sistēmu tad neredzu jēgu garākam kātam.Ja liec divu āķu sistēmu tad gan.Pats strādāju tikai ar viena āķa sistēmu un neredzu jēgu kko mainīt. :)
urmaas, 4.augusts 2013, 14:59
Jau senāk rakstīju, ka priekšstats, ka garais spinings dod tikai metiena tāluma priekšrocības ir maldīgs. Jā, īso 2.1m var viegli vicināt un spēlēties. No laivas OK. Brīvā ūdenī: OK, Jā, metiena precizitāti var vieglāk kontrolet pie mazas pieredzes un nepiestrādāšanas šajā jautājumā... Tvičot arī parocīgāk. Bet no krasta: Sekojoši jautājumi jāņem vērā: Metiena tālums. Kad vizulis nāk tuvāk pie krasta, kad gandrīz vienmēr būs zāles, ķērāji, vizulis tiem jāpārceļ pāri. Tāpat, ja ir zivs galā, tā pareizā trajektorijā jāvada, lai našļos neiebēg, neaizķerās ķērājos, neieiet našļos.... Ar garāku var spēlēt zigzagā lielākā platībā, tā mainot vizuļā gaitas līkni, palielinot zivju ķērienu skaiti. Starp citu, garajam špiningam lietojamo vizuļu svaru var sekmīgi izmantot arī ārpus spininga vizuļu svara definatajam lielumam! Jo garums izlīdzina vizuļa svara iedarbību un tādejādi jutības diapazons ir liels. Jāatbild pašiem uz jautājumu: Vai vēlaties ērti justies, ērti mest, mašīnas bagāžniekā viegli ievietot spiningu, vai noķert vairāk zivju un palielināt savu meistarību sarežģītās situācijās!
5.augusts 2013, 11:06 | links
 
Vai šāds komplekts būs labs līdakām:
Shimano Catana CX210M, 7-21g. kāts
Shimano Exage FC2500 spole + laba pītā aukla (cik mm?) . Vai tomēr 240 kātu ar testu 10-30g.?
5.augusts 2013, 10:45 | links
 
Garākam kātam redzu tikai vienu priekšrocību-tālāks iemetiens.DS Neparocīga sistēma ir gara sistēma(2 un vairāk āķi).Ja lieto viena āķa sistēmu tad neredzu jēgu garākam kātam.Ja liec divu āķu sistēmu tad gan.Pats strādāju tikai ar viena āķa sistēmu un neredzu jēgu kko mainīt. :)
4.augusts 2013, 14:59 | links
 
aktīvi izmantojot dropu un atstatu pavadiņu jūtu ka 2,1m ir par īsu nav ērti mest no laivas a no krasta ja viņš stāvāks vispār černis... skatos uz KG laights 3-15gr 2,44tas uz dropu būs labais !!!
4.augusts 2013, 14:42 | links
 
Man pārsvarā visi spiniga kāti ir līdz 2,1m.Mētāju gan no laivas ,gan ari no krasta.Ir vietas kur attālās kantes dēļ prasītos garāks.Bet tamdēļ jau nepirkšu garāku kāt, jo tur pat 3metrīgais nelīdzēs.
4.augusts 2013, 12:35 | links
 
man ar 2,1 m pat ļoti patīk mētāt no krasta.
4.augusts 2013, 12:20 | links
 
Tas taču labi ja universāls, bet 2,1m garš kāts būs taču par īsu lai mētātu no krasta? Kā tas ir, par mīkstu, asi piecirst būs grūti? Tas attiecas tikai uz zandartiem vai arī uz līdakām?
4.augusts 2013, 12:07 | links
 
Tāda testa špiningu sauc par universālo spiningu, kas der visa veida mānekļiem: šūpiņiem, roteriem, vobleriem, tvisteriem.... Manāmi mīkstāks. Pie 2,4m būs par mīkstu sajūtās. Bet 2.10m būs labs. Zandartam būs grūti lūpu pārcirst...labi jāpiecērt. Bet Universāls!
3.augusts 2013, 18:43 | links
 
Ok, par vobleriem tā kā skaidrs. Bet vai var pirkt kātu ar testu 7-21g.?
3.augusts 2013, 16:50 | links
 
Vizuļa - voblera labas spēles dziļums nav tieši atkarīgs no tā svara. To nosaka mēlīte tā priekšpusē, tās forma, slīpums. Jo slīpāka, lielāka jo dziļāk iet - spēlē vobleris. Ir četru ( popularāko) veidu vobleri : Poperi ( spēlē pa ūdens virsu, dažreiz ar pāris cm iegrimi). Peldošie, kas iegremdējas velkot. Suspendid ( izlīdzsvarots tā, ne grimst, ne peld, jeb atrodās ilgāku laika sprīdi tajā dziļumā, kur to vairs nevelk), un grimstošie. Vēl ir arī citi ...drebošie....Mana pieredze rāda, ka vizulis iet dziļāk , kā rakstīts uz tā pases....teiksim, nopērku vizuli, kam dziļums ir līdz 3,5m, bet velcē tas iet dziļāk un aizķer grunti pat 4,5-5m!. Viss atkarīgs no vilkšanas ātruma, metiena attāluma. Jo tālāk iemet, jo dziļāk tas var iet. Mainot tā ātrumu, peldošajam, suspendidam var mainīt tā darba dziļumu. Grimsošajam, jo ātrāk velk, jo augstāk tas iet...
3.augusts 2013, 15:31 | links
 
Rxq, liels paldies par atbildi. Papētot Rapala vobleru klāstu (varbūt ne pa tēmu) man radās papildus jautājums. Vasarā dzīvojos pa Saulkrastiem. Tuvumā esošo ezeru vidējais dziļums ir 1,1-2,4m. Ja man spininga kāts ir ar testu 10-30g. un voblera darbības dziļums, piemēram, 16g. smagam voblerim ir 2,7-3,9m, tad sanāk, ka es nevaru šo vobleri izmantot? Teorētiski sanāk, ja man būtu kāts ar mazāku testu, tad es varētu izmantot šo voblera modeli ar darbības dziļumu 1,5-2,4m un svaru 8g.? Kāpēc iesācējiem iesaka tieši kātus ar testu 10-30g.?
3.augusts 2013, 15:16 | links
 
Jokdarim papildinājums pie teiktā: 0,25mm mono aukla ir par tievu. Tā derēs tikai tīrā ūdenī, kur tikai izvadīsana ir vajadzīga meistarīgi. Ja aizķersies kāda zāle...tad mazas izredzes veiksmīgi izkļūt no situacijas. Es, kad liku mono auklu, liku 0,28mm. Tad puslīdz labi metās, labi copē, un arī kādu ūdens zāli var pārraut ar vizuli...to nezaudējot. Vai nevajadzētu tomer uz pīto pāriet? Jutība pieaugtu, auklas izturība arī būtu lielāka. Protams cena lielāka, ............
3.augusts 2013, 13:34 | links
 
Man iesācēja jautājums. Kāda svara voblerus labāk izvēlēties Shimano Catana CX240M kātam ar testu 10-30g.? Vai vidējā robeža ap 20g. būs OK? Vai šāds kāts kopā ar spoli Shimano Exage 2500FC un monofīlo 0,25mm auklu derēs iesācējam spiningojot līdakas pārsvarā no krasta? Paldies par atbildēm!

Jokdaris, 3.augusts 2013, 12:47

No krasta varēja būt garāks kāts =2,7m. Ja jau tests ir 10-30 tad viss kas šajā robežā ir ok. Spininga testa definēšana ir tāda nosacīta: Mazie grami jutībai, lielie grami izturībai uz ļoti strauju metienu, lai nesalūzt un pareizu enerģiju uzkrāj metienam. Tāds spinings kā Jums ir arī labs zandartam: pietiekoši ciets lai piecirstu un pietiekoši jutīgs lai redzēta vizuļa gaitu.
3.augusts 2013, 13:29 | links
 
Man iesācēja jautājums. Kāda svara voblerus labāk izvēlēties Shimano Catana CX240M kātam ar testu 10-30g.? Vai vidējā robeža ap 20g. būs OK? Vai šāds kāts kopā ar spoli Shimano Exage 2500FC un monofīlo 0,25mm auklu derēs iesācējam spiningojot līdakas pārsvarā no krasta? Paldies par atbildēm!
3.augusts 2013, 12:47 | links
 
Kā ar kātiem no DAM?Vairāk interesē HAYASAKI 7-28gr.Kā ar cietību, un cik ātri?Varbūt kāds specs var kautko pakomentēt!
31.jūlijs 2013, 16:26 | links
 
Sveicināti,

Līdz šim man bija Shimano Force Master 3-14, 2,4(1. kāts), kuru izdevās nobeigt mašīnas durvīs, bet doma par citu kātu radās, jo vairāk sanāca paspiningot, sāka likties, ka gribās ātrākas akcijas, lietoju mazos krankus, līdz 3. numuram rotiņus, nākotnē kādu ap 10 gramu maili (iespējams ar laiku sāktu mēģināt raustīt). Vai būtu kāds kāts, kas derētu šādām vajadzībām ar līdzīgu testu līdz 50 Ls, esmu gatavs nedaudz piekrāt, ja tur pat ir kas sapratīgs. Ja šādas prasības ir par daudz vienam kātam, būšu pateicīgs par labojumiem.

Paldies jau iepriekš.
29.jūlijs 2013, 22:59 | links
 
Beidzot izmēģināju to microtech jig salmo kātu ar testu no 2-10g 2.4m ... nu ļoti patika copēt asarēnus.ieliku bildes dažas galerijaa
21.jūlijs 2013, 15:43 | links
 
Varbūt kādam iesācējam ir aktuāli?

http://www.copeslietas.lv/site/sludinajumi/view-6372.htm
19.jūlijs 2013, 18:29 | links
 
Rqx
Par to Salmo kātu,kurš iepatikās tev...es tikko tādu iegādājos,bet vēl neesmu paprovējis darbā...man arī viņš patīk,jo džigam un pārējiem pribambasidm,kuridm vajag jūtīgu spici-labāku par šo un tādā cenā nebiju redzējis-iegādājos par 22ls.tagad tik spolīte,kura derētu jānopērk.kad izmēģināšu-atrakstīšu

boomtix, 17.jūlijs 2013, 20:28

Veiksmi! Un, pieejiet radoši, meklējiet, provējiet, domājiet.....Ne asakas, bet lielas acis....
17.jūlijs 2013, 21:44 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager