Spininga kāti

"taču neviens kaut cik pieredzējis spiningotājs normālā variantā nekad nepirks salmo spiningu"

nu tas gan nav taisnība, nospiedoši lielākā daļa no mums, mani ieskaitot, tieši ar Salmo savulaik ir sākuši. Cita lieta ir tā , ka izvēle tirgū palikusi daudz lielāka, kāti kopumā kluvuši nesalīdzināmi labāki un, ja pirms gadiem 15 Latvijā budžeta klasē objektīvi nebija labākas alternatīvas par
Salmo, tad tagad mūsu lielajam milzim ir jākonkurē ar daudziem citiem. Ik pa brīdim kādam ražotājam "izlec" kāds kāts, kas saliekas labāks tieši pēc price/performance, tie tad arī ķlūst par masu top-seller - primitīvi formulējot, produkts, kam pēc sajūtām salīdzinot ar analogiem būtu jamaksā vairāk nekā tas maksā. Price/performance pats par sevi nenozīmē ka produkts ir labāks par citiem, tas tikai nozīmē ka par savu cenu tas "izspiež" visvairāk. Nu kā piemērs minētie RYOBI - tie ir ļoti labu kāti , kam grūti atrast cienīgus analogus cenu kategorijā "ap 50" a cenu kategorijā "ap 80" jau būs kaudze objektīvi pārāku variantu. SALMO, kā ražotāja, gadījumā ir plašakas amplitūdas iespējas variēt ar cenu politiku, loģiski ka pašam ražotājam ir lielāka pelņas rezerve un tad var sanākt ka kāts , kas pēc price/performance standartā ir īsti nekonkurētspējīgs pret tirgus analogiem, pēkšņi kļūst par reālu "WOW - par tādu ciparu tādu kātu dabūt nevar!" . Nu tas viss jāpēta un jāiedziļinās, ja ir vēlme. A ja nav, tad vienkārši paļaujamies uz savām sajutām, taustam un izvēlamies ko patīk... Galu galā, ja runājam par budžeta kātiem, tad atmetos tos maģiskos % un rēķinot absolūtos skaitļos starp tur 25, 50 vai 75 reālā atšķirība tak ir 25-50EUR, ko maksā pāris ne tie krutākie polši vai pavisam pieticīgs kroga apmeklējums :D
23.oktobris 2020, 12:18 | links
 
Kriš, piedod, nepavisam negribēju tevi kaut kā aizskart, bet variantu "kroiksis" pret "salmo" dzirdu pirmoreiz, parasti jau notiek otrādi! :):):)
23.oktobris 2020, 12:14 | links
 
Kriš, kurš Vantage tev ir (tas labais)? Man ir arī Avids, 2,74 7-21. Tāds universālis, krāmē virsū, ko gribi, līdz par 30 -35 gramiem.
No Kroikšiem man ir arī Eyecon, lēts un ļoti labs. Īsta pielietojuma gan gandrīz vai naf, jo copēt ir ar ko citu.
23.oktobris 2020, 12:09 | links
 
Uzrakstīju ļoti garu un diegan paskarbu atbildi, sapratu, ka biki par skarbu un nodzēsu... Te būs īsāka versija

Aspen Stake ir 2x dārgāks par minēto LJ, protams, ka būs interesantāks. Creed vispār ir teju 3x dārgāks - tas ir no analoģijas salīdzināt LADA ar VW - protams, ka otrais būs interesantāks. Vispārinājumus par "taču neviens ksut cik pieredzējis spiningotājs normālā variantā nekad nepirks salmo spiningu" es mēģināšu atturēties apspriest (biki uzsita asini gan), tikai pieminēšu, ka esmu vienu Kroja Avidu (normāls kāts bija, nekāda vaina) nomainījis pret Salmo Vantage un to nenožēloju.

Par Solid/tubular - ja ir kaut nedaudz vēlme pēc universāla pielietojuma, tad priekšroku es personīgi dotu tubular - tomēr iespējas plašākas animācijā.

Minētajā cenu kategorijā vari apskatīties vēl Ryobi Excia vai Zauber. Pats lietojis neesmu, līdz ar to "dīvāna viedoklis", bet tepat atpakaļ var palasīties lietotāju atsauksmes, cilvēki gana apmierināti.
23.oktobris 2020, 11:51 | links
 
Otrādi, īsais tubular un garais solid :D

Jūk man vēl šie termini.
23.oktobris 2020, 11:34 | links
 
Pa brikšņiem - jā, bet visādi citādi ar tik īsu kātu vidējā vai lielā upē neviens necopē. Parasti krasta kāts sākās ar 2,3 m, bet labāk - 2,7.
Lašveidīgajiem ir pat 3,05, lai ērtāk zivi pāri ledus malai pārdabūt.

andreiko, 23.oktobris 2020, 11:27



Tāpēc saku, ka būs man interesanti nākošajā sezonā pēc īsā solid kāta pamēģināt garo tubular kātu. Ispējams, ka īso vairs rokās neņemšu. Vai arī gribēšu garo arī tubular. Tā teikt, tikai mācos un vēroju savas sajūtas, kas patīk/nepatīk, kas ir ērti un kas nav ērti.
23.oktobris 2020, 11:33 | links
 
Pa brikšņiem - jā, bet visādi citādi ar tik īsu kātu vidējā vai lielā upē neviens necopē. Parasti krasta kāts sākās ar 2,3 m, bet labāk - 2,7.
Lašveidīgajiem ir pat 3,05, lai ērtāk zivi pāri ledus malai pārdabūt.
23.oktobris 2020, 11:27 | links
 
No krasta ar 1,83 cm ?????
Šāds garums der tikai un vienīgi foreļupēm, visādi citādi tas ir par īsu pat copei no laivas.

andreiko, 23.oktobris 2020, 10:44



Atļaušos nepiekrist šim mītam, ka no krasta tikai garie kāti, šo sezonu (savu pirmo džiga sezonu) no agra pavasara līdz šai dienai esmu nodžigojis ar šo kātu. Gauja un L Jugla. Lielākie eksemplāri Līdaka 2 kg un Sapals 1.5 kg. Mešanas attālums, Gaujā mierīgi līdz upes vidum varu aizlidināt neiespringstot, L Juglā tur ir jāpiedomā, lai nepārmestu pāri upei :)

Lielais plus ir tas, ka man patīk vietas, kur divkājainie nestaigā, mani sabiedrotie ir bebri un bebru takas, krūmi un vīteņaugi gar krastiem. Staigāju es daudz un ar šo mazo kātu ir ļoti ērti izlavierēt cauri jebkurai biežņai.

Kā mazā kāta lielo mīnusu, man šodien norādīja JIG.LV atbilde, ka ar garo kātu izvadot mānekli no krasta, to vieglāk ir novadīt gar krasta zālēm, jo kāta spice sniedzas ārā no krasta zālēm. Šo aspektu pārbaudīšu nākošajā sezonā Gaujā. Šajā sezonā tikai L Jugla un īsais kāts :)
23.oktobris 2020, 11:01 | links
 
No krasta ar 1,83 cm ?????
Šāds garums der tikai un vienīgi foreļupēm, visādi citādi tas ir par īsu pat copei no laivas.
23.oktobris 2020, 10:44 | links
 
Paldies par atbildēm, aptuvenā bilde skaidra un esmu atkal iemācījies ko jaunu.
Redzēs kā būs praksē, tagad ir tubular ar 1,83m un solid 2,32m :)

Skatīsies, kurš tips no krasta man labāk patiks un kurā virzienā turpmāk doties.
23.oktobris 2020, 10:32 | links
 
Jūtīgumu nosaka kāta grafīta kvalitāte, procents un vijums.

andreiko, 23.oktobris 2020, 10:06


Tieši tā! To jau rakstīju dažus postus zemāk "Jā, ja stāv 2 pilnīgi identiskas pamata blankas, tikai vienai ielīmēts gals, tad tā būs, taču salīdzinot divus dažādus kātus tas vairs tā nestrādā - pašas pamata blankas jūtībai un spējai novadīt vibrāciju ir daudz lielāka nozīme. "
23.oktobris 2020, 10:19 | links
 
Pirmās mašīnas arī uzreiz nepērkam jaunus mersedesus :D :)

MartinsFR, 23.oktobris 2020, 09:13


Te drīzāk analoģija nevis ar mersi un zapiņu, bet ar to, ka pērkot mašīnu diezgan precīzi tomēr saprotam ko ar to darīsim, to arī izvēlamies un nesagaidam, ka tā labi spēs kaut ko citu...
Iedomājies situāciju - atnāk uz autoplaci cilvēks un grib pirkt mašīnu. "Nu man tādu universālu - i ērti pa pilsētas korķiem pabraukt un šaurās vietās parkoties, i pa šoseju 150 uzgāzēt, ik pa brīdim kādas piecas tonnas ar cementu pavadāt, sestdienās ātrumrallijā piedalīties, a svētdienās man pa purva dubļiem patīk izgāzt, a ideālā vēl lai arklu varētu pielikt kartupeļu lauciņa aparšanai" Ko varētu ieteikt? :DDD
23.oktobris 2020, 10:16 | links
 
Kāta jūtību ietekmē dažādi faktori. Protams, ka (teorētiski) īsāks būs jūtīgāks. Bet tas tikai līdz brīdim, kad salīdzināsi visgarāko jamagu ar kaut ko no īsās lētās salmo produkcijas. Jūtīgumu nosaka kāta grafīta kvalitāte, procents un vijums. Piemēram manai mīļajai jamagai (https://www.bait.lt/meskeres/spiningai/yamaga-blanks/blue-current-tz/yamaga-blanks-blue-current-91-tz-long-cast.html) tas ir 99,7% un tāpēc kātiņš ar 277 cm garumu sver astoņdesmit četrus gramus, kosmoss.
Un piedevām - viendaļīgs vienmēr būs jūtīgāks (taktilāks) par divdaļīgo. Vienkārši viendaļīgo ļoti grūti ievietot parastā automašīnā, tāpēc piedāvājums un pieprasījums ir zemi.
23.oktobris 2020, 10:06 | links
 
Vēl jautājums zinošajiem, kāta garums pie vienādiem testiem ietekmē kāta jūtību uz piemēram solid vai tubular spices? Kāts 1,80; 2,10 vai 2,30

Vai arī tas atsaucas tikai uz iemetiena attālumu un pārvietošanās ērtumu gar krastu?

Nevaru īsti līdz galam izprast šo jautājumu.

MartinsFR, 23.oktobris 2020, 09:25


Nu atkal nav tik vienkārši, nevar to visu cieta algoritma rāmjos iedzīt... Ja tīri pēc fizikas, tad jā - garāks kāts- tālāks iemetiens, taču "nejūtīgāks" - loģiski, jo vibrācijai no spices gala jānoiet garāks attālums. Bet tā ir teorija, praksē bieži svarīgāki citi faktori, akcija, iemetiena tehnika un galu galā, nemaz tik liela atšķirība iemetiena attālumos un jūtībā nav, būtiskās atšķirības ir citas. Mānekļa animācijā ar īsāku kātu var izdarīt to ko fiziski nevar ar garāku un otrādi - kad vajag piešķirt daudz sīku kustību nianšu, tad rullē īskais, kad vajag lielus soļus un augstu pacēlumus, tad, loģiski, garākais (runa par džigu!) Attiecīgi jāsaprot sava tehnika. Garākam kātam ir liela priekšrocība copē no krasta, pie tam pat ne tik daudz, ka tālāk met, bet tas, ka pie izvadīšanas to vieglāk pērcelt pāri krasta kantēm/zālēm utt. Bet atkal, ierobežotas vietas apstākļos, kur traucē, piemēram krūmi vtml. ar garu kātu vienas vienīgas mocības sanāks... Utt., te var grāmatu uzrakstīt... Nav labāk vai sliktāk - katrai konkrētai specifikai, vajdzībai, tehnikai piemeklējas optimālais risinājums, kas parasti tāpat ir kompromiss strap kaut ko un kaut ko, izvēloties savu individuālo prioritāti, liela nozīme ir arī elementāram paša pieradumam, ļoti grūti un nav jēgas sevi lauzt, ja esi jau pieradis pie kaut kāda konkrēta garuma diapazona, viens no pamatiem veiksmīgai copei ir paša komforts un harmonija ar savu aprīkojumu :D
23.oktobris 2020, 10:04 | links
 

Pirmās mašīnas arī uzreiz nepērkam jaunus mersedesus :D :)

MartinsFR, 23.oktobris 2020, 09:13[/quote]

Tie jau galīgi nav merši, ko tev nosaucu. Es taču tev nesaku - pērc daiko, evergrīnu, jamagu, grafītlīderi, kroikša esktrīmu, tenriju!
23.oktobris 2020, 10:00 | links
 
Vēl jautājums zinošajiem, kāta garums pie vienādiem testiem ietekmē kāta jūtību uz piemēram solid vai tubular spices? Kāts 1,80; 2,10 vai 2,30

Vai arī tas atsaucas tikai uz iemetiena attālumu un pārvietošanās ērtumu gar krastu?

Nevaru īsti līdz galam izprast šo jautājumu.
23.oktobris 2020, 09:25 | links
 
Vēl nelietoju LJ progress jig 27, bet kad Salmo bija tās 30% atlaižu dienas, aizbraucu uz Skandu ielu un izderbināju visus džiga kātus. No budžeta kātiem šis man kaut kā vairāk gāja pie sirds un gribēju pamēģināt tieši ar Solid spici. Pārdevējs arī rekomendēja, kā labu kātu.

ir Elite Jig&Twitch 15 ar tubular spici, bet prasās kaut ko mīkstāku, tad nu redzēs kā būs.

Katrā ziņā par tām naudām nebūs arī žēl, ja kaut kas ne tā.

Pirmās mašīnas arī uzreiz nepērkam jaunus mersedesus :D :)
23.oktobris 2020, 09:13 | links
 
sāku lasīt netā un saskāros ar "tubulārs" vs "solid"(ielīmēta spice), par ko biju te forumā redzējis jautājumus, bet neko nezināju- nu un netieku īsti gudrs, kurš kuram- kur jūtība, kur mānekļa vadāmība, kas ir kas ar tām spicēm...
badapiicka, 23.oktobris 2020, 00:58


Mazliet teorijas par solid un tubular. No sākuma atbildēsim sev uz jautājumu kāda vella pēc vispār jāmocās un jau gatavā blankā , kas ir ir konusveida satīta grafīta preprega stienis ar cauru vidu, vēl jāčakarējas un jālīmē iekšā monolīta grafīta spicīte? Atbilde banāla - tehniski tas ir pats vienkāršākais veids, lai pdarītu spices daļu būtiski atšķirīgu pēc īpašibām no pārējās blankas. Lielākā daļā gadījumu ar solid panāk ka spice mīkstāka (un attiecīgi vizuāli labāk rāda ), taču tas nav 100%, gadās arī uz otru pusi loģika, kad ielīmē cietāku, lai padarītu kātu asāku un ātrāku pēc akcijas, short hard solid ir paši paši extra, tubulāri tādu uztaisīt praktiski neiespējami. Pēc fizikas pilnīgi loģiski, ka pie vienādiem apstāķliem solid ir "nejūtīgāks" uz vibrāciju nodošanu taktilajām sajūtām - pa dobtu vienlaidus trubu vibrācija nododas labāk nekā ja "truba" salikta no 2 daļām ar dāžadām īpašibām. Tā tas ir, fiziku nepamānīsi, taču arī nevajag ielikt sevi rāmjos predefinēti uzskatot, ka solid vienmēr ir "nejūtīgāks". Jā, ja stāv 2 pilnīgi identiskas pamata blankas, tikai vienai ielīmēts gals, tad tā būs, taču salīdzinot divus dažādus kātus tas vairs tā nestrādā - pašas pamata blankas jūtībai un spējai novadīt vibrāciju ir daudz lielāka nozīme. Kas labāks? Nu NAV TĀDA JĒDZIENA! Nevar nodefinēt universālu algoritmu kāta novertēšanai, jo pārāk daudz mainīgo, gan objektīvu, gan subjektīvu, kātus var novērtēt salīdzinājumā modeli pret modeli un atbilstībai katram konkrētam izmantošanas mērķim, tehnikai, individuālam stilam.
23.oktobris 2020, 09:06 | links
 
Vēl arī Favorite Cobalt vai Favorite Creed (eboat.lv) - tas viss Daugavai.
23.oktobris 2020, 07:29 | links
 
solid labāk sasien zivi, ir comaks kas tur dod virsū jigaa ar to ļunkano solid spici, diezgan parliecināti jigo tieši ar to..nesen izvilka asari 1350g:)
23.oktobris 2020, 07:02 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager