Spininga kāti

Nav tads labāks vai sliktāks ir jaizvēlas pec personigas vajadzības (Tubular) ar cietāku spices galu ir domats sist jigus pa grunti, mazus crankus pavilk, un mazus rotiņus. arī labāk jutīsi uz kaata kas apakšā notiek.
(Solid) izmanto zivīm kas mānekli spļauj laukā momentā kad sajūt pretestību no kāta. tas notiek sekundes simtdaļā.saka ka uz solid ņēmieni ir jūtami agresīvāki. jigojot ar mazākiem svariem solid labāk pietur auklu nospriegotu.
23.oktobris 2020, 06:58 | links
 
Badapīcka, man nav nekādu pretenziju pret salmo (drīzāk gan daudz labu vārdu), taču neviens ksut cik pieredzējis spiningotājs normālā variantā nekad nepirks salmo spiningu. Lēts? Nē, jo salmuča cenu kategorijās var piemeklēt arī ko labāku. Izvēle ir gana plaša (ir arī leišu internetveikali, piemēram), var dabūt daudz labākus spiņus par salmo piedāvājumu. Tā pati trakā zivs (crazy fish) pie jig.lv noteikti būs daudz ontlīgāka. Vēl ir fishingshop.lv ar ukraiņu favorite kātiem un daudzi citi.
Solid ir ielīmētā spice, ar tādu var copēt, blenžot tikai uz spici (nu aptuveni kā fīderī), maigais mikruhas variants (tāpēc nesaprotu salmo, jg 27 ar solid spici? Viņi samu kātiem ar sāks spices līmēt iekšā? kaut kāds ku kū).
Tubulārais ir cietais variants, copi drīzāk jutīsi rokā, var cīnīties ar dūšīgāku zivi. Gaumes jautājums tikai un vienīgi. Stingrā straumē noteikti tubulārais labāks.
23.oktobris 2020, 06:46 | links
 
Skaties uz tubular spici viennozīmīgi, man spiningam ir tubular.
23.oktobris 2020, 06:27 | links
 
Svētdien gadījās pirmo reizi normāli padropot nelielā straumē- vispār forša padarīšana) Ar man iedāvināto salmo macrotech jig 12 patirināju asarīšus- pat 100gramu strīpaino ar tādu niedrīti izķeksēt ir diezgan lustīgi, nemaz nerunājot par lielākiem)) Sapratu, ka dēpilī Daugavā vajadzēs niknāku kātu un var gadīties džigs kādā plašākā ezerā- no vienkāršiem kātiem šobrīd skatos uz LJ Progress jig 27 v2 2.3m, sāku lasīt netā un saskāros ar "tubulārs" vs "solid"(ielīmēta spice), par ko biju te forumā redzējis jautājumus, bet neko nezināju- nu un netieku īsti gudrs, kurš kuram- kur jūtība, kur mānekļa vadāmība, kas ir kas ar tām spicēm... Progresam spice ielīmētā. Var kāds man jēdzīgi šo štelli paskaidrot?
To progress jigu man iedeva patestēt, aizvakar biju upē, bet nekas nepieteicās, līdz ar to jūtību tikai vadīšanā jutu, ko tas kāts dara ar zivs ņēmienu un izvadīšanu- nezinu. Skatījos video/atsauksmes- tur stāsta, ka lielākais pluss par tādam nelielām naudiņām tam kātam esot labā jūtība, vieglums, bet pārējais, nu tā, "so-so", esot plāns, nedaudz vārīgs lietošanā. Pamatā vajag džigam, bet būtu neslikti, ja kādu nr3 rotiņu arī varētu iemest, ja nu gadījumā tikai viens kāts līdzi paņēmies. Kāds lieto LJ progress jig 27?
23.oktobris 2020, 00:58 | links
 
Pirmo nopirku Salmo Elite Jig&Twich 3-15g, nu kaut kas nav līdz galam, prasās čuiku lielāku un Gaujā prasās arī lielākus svarus likt.

MartinsFR, 9.oktobris 2020, 10:44[/quote]

Pirms gadiņiem pieciem septiņiem vairāki no LV sportistiem lielajos mačos (kā vienu no) lietoja Salmo Elite Jig 18. Un slavēja to kā labu asaru (utd) kātu.
9.oktobris 2020, 11:17 | links
 
Apskatījos Salmo lapā, tur šobrīd ļoti saldas cenas.
Negribās atkal uzkāpt uz tā paša grābekļa, no Salmo piedāvātajiem ir kāds kāts, kurš būtu līdzvērtīgs Excia vai Aspen?
9.oktobris 2020, 11:05 | links
 
Te var apskatīties, ko ar Excia kātu izdarīja viens no mūsu LV vecmeistariem:
https://www.youtube.com/watch?v=y8siS9K94FA
9.oktobris 2020, 10:59 | links
 
Būs jāpatausta, bet otro džiga kātu gribas nopirkt +/- labu, lai var pēc tam aizmirst. Lai nav pēč sezonas atkal jādomā par arsenāla papildinājumiem :)

Pirmo nopirku Salmo Elite Jig&Twich 3-15g, nu kaut kas nav līdz galam, prasās čuiku lielāku un Gaujā prasās arī lielākus svarus likt.
9.oktobris 2020, 10:44 | links
 
MartinsFR [09.10.20]: Sveiki, vīri!

Kādas atsauksmes par CRAZY FISH Aspen Stake AS722MLT 7'2"(2.20m), 5-21g ?

Meklēju kātu 90% priekš džiga, paredzēts galvenokārt Gaujai.

Vai arī budžetā līdz 100€ ir vērts pievērst uzmanību vēl kādam kātam?

Daiwas kāti mani īsti neuzrunāja...
Tai pat veikalā ir vērts pievērst uzmanību Excia kātam. Protams nebūs tik krūts, bet savai cenu kategorijai neadekvāti labs.
9.oktobris 2020, 10:30 | links
 
Sveiki, vīri!

Kādas atsauksmes par CRAZY FISH Aspen Stake AS722MLT 7'2"(2.20m), 5-21g ?

Meklēju kātu 90% priekš džiga, paredzēts galvenokārt Gaujai.

Vai arī budžetā līdz 100€ ir vērts pievērst uzmanību vēl kādam kātam?

Daiwas kāti mani īsti neuzrunāja...
9.oktobris 2020, 09:47 | links
 
Paldies! Pasūtiju!
9.oktobris 2020, 08:08 | links
 
Jautājums Jig.lv. čamdīt un taustīt nevēlos ))). Bet man ir jautājums, kad būs pieejams kāts perfekt jig 3-15 gr testā. Esmu noskatijis un saprotu ka tā ir štelle!!!

ginca71, 8.oktobris 2020, 10:19


1 gab.Perfect Jig 3-15g pašlaik ir uz vietas veikalā, jauns pievedums būs aptuveni aiznākošajā nedēļā.
8.oktobris 2020, 21:41 | links
 
Jautājums Jig.lv. čamdīt un taustīt nevēlos ))). Bet man ir jautājums, kad būs pieejams kāts perfekt jig 3-15 gr testā. Esmu noskatijis un saprotu ka tā ir štelle!!!
8.oktobris 2020, 10:19 | links
 
. Riskanti ņemt kaut ko nezināmu, ja rokā nav turēts/gulējis))

badapiicka, 5.oktobris 2020, 19:57


nu tur varu tikai piekrist, vienmēr saku, ka, ja ir kaut mazākā iespēja, tad kāti jātausta pašam, neviens eksperts un atsauksme nepalīdzēs saprast kā jūtas savās rokās... visi mēs esam unikāli , katram savs satvēriens, balanss, leņkis, utt. Bet taustīšanas un pakratīšana, tas ir kā kurpes vai bikses pirkt bez mērīšanas, var, protams, bet nu vienmēr labāk saprast kā uz paša kājas un pakaļas uzliekas...
5.oktobris 2020, 20:05 | links
 
Ir doma turēt mašīnā (ģimenes auto, brīvas vietas ļoti maz))vienu spini visādam gadījumam- kāda ir pieredze ar daudzdaļīgajiem vai teleskopiskajiem spiņiem? Vienā veikalā jautāju, man atbildēja, ka teleskopiskie esot švakāki par "klasiskajiem", tiek biežāk laboti utt. Nekad neesmu lietojis teleskopisku špini, nezinu, tā ir?
Doma ir par 2.10~2.40, 5-25/8-30g., kaut ko nesarežģītu, agresor utml līmeņa

badapiicka, 4.oktobris 2020, 19:58

nu atnāc patausti četrdaļīgo Ryobi Space Saver, tas gan salikā stāvoklī pagarš 2.60 un nīgrs tests līdz 12-60g. Bet nu savā cenā 49,99 (ņemot vērā, ka komplektā ir īsais cietais pārvietošanas tubuss!) tas ir ļoti konkurētspējīgs variants. Saliekot kopā daudzi īsti nespēj atšķirt ka tas nav parasts spinis :) Loģiski, ka tas nav priekš vieglajām lietām, un par šausmīgu jūtību runa neiet, bet nu māneķlus no gramiem 10 saprātīgi iemest var.

JIG.LV, 5.oktobris 2020, 18:45

tālu būs jānāk...)))))))) Jā, tests diezgan nikns, šodien veikalā čamdīju kātus, biju jau piemirsis, cik dažādi sajūtu/rakstura ziņā var būt bletējamie, pat ar vienādu testu un norādīto "akciju". Riskanti ņemt kaut ko nezināmu, ja rokā nav turēts/gulējis))
5.oktobris 2020, 19:57 | links
 
Ir doma turēt mašīnā (ģimenes auto, brīvas vietas ļoti maz))vienu spini visādam gadījumam- kāda ir pieredze ar daudzdaļīgajiem vai teleskopiskajiem spiņiem? Vienā veikalā jautāju, man atbildēja, ka teleskopiskie esot švakāki par "klasiskajiem", tiek biežāk laboti utt. Nekad neesmu lietojis teleskopisku špini, nezinu, tā ir?
Doma ir par 2.10~2.40, 5-25/8-30g., kaut ko nesarežģītu, agresor utml līmeņa

badapiicka, 4.oktobris 2020, 19:58


nu atnāc patausti četrdaļīgo Ryobi Space Saver, tas gan salikā stāvoklī pagarš 2.60 un nīgrs tests līdz 12-60g. Bet nu savā cenā 49,99 (ņemot vērā, ka komplektā ir īsais cietais pārvietošanas tubuss!) tas ir ļoti konkurētspējīgs variants. Saliekot kopā daudzi īsti nespēj atšķirt ka tas nav parasts spinis :) Loģiski, ka tas nav priekš vieglajām lietām, un par šausmīgu jūtību runa neiet, bet nu māneķlus no gramiem 10 saprātīgi iemest var.
5.oktobris 2020, 18:45 | links
 
Man autiņā stāv Shimano Catana teleskopiskais 2,7 m. Pirku ar domu, ka gan spinis, gan gruntene, gan pludiņam, gan aizstāvēties no bandītiem. Dažreiz liekās, ka varbūt vajadzēja mazāku.

Mani ir daudzreiz izglābis no garlaīcīgiem izbraucieniem, kur neplānoti attopies pie ūdeņiem.

Droši vien lokanībā tas līdzinās lazdai vai bambusam, taču nav tik traki dažas reizes gadā atcerēties bērnību. Ja Agressor liekās ok, tad šo arī varēs pieciest. :)
5.oktobris 2020, 16:20 | links
 
Paldies visiem par ieteikumiem!)
Uzmetu aci tam Gamakatsu, palasījos, jā interesants, bet naudiņās neietilpstu((
5.oktobris 2020, 15:25 | links
 
badapiicka [04.10.20]: Ir doma turēt mašīnā (ģimenes auto, brīvas vietas ļoti maz))vienu spini visādam gadījumam- kāda ir pieredze ar daudzdaļīgajiem vai teleskopiskajiem spiņiem? Vienā veikalā jautāju, man atbildēja, ka teleskopiskie esot švakāki par "klasiskajiem", tiek biežāk laboti utt. Nekad neesmu lietojis teleskopisku špini, nezinu, tā ir?
Doma ir par 2.10~2.40, 5-25/8-30g., kaut ko nesarežģītu, agresor utml līmeņa
Tieši tādām vajadzībām lietoju 5-daļīgu Gamakatsu Akilas Mobile. Ļoti kompakts, skanīgs un jaudīgs instruments. Der gan džigam, gan tvičam, gan rotiņiem un bleķiem. Ļoooti apmierināts. Tas gan ir biku smalkāks instruments par Aggressor.
5.oktobris 2020, 08:10 | links
 
Ir doma turēt mašīnā (ģimenes auto, brīvas vietas ļoti maz))vienu spini visādam gadījumam- kāda ir pieredze ar daudzdaļīgajiem vai teleskopiskajiem spiņiem? Vienā veikalā jautāju, man atbildēja, ka teleskopiskie esot švakāki par "klasiskajiem", tiek biežāk laboti utt. Nekad neesmu lietojis teleskopisku špini, nezinu, tā ir?
Doma ir par 2.10~2.40, 5-25/8-30g., kaut ko nesarežģītu, agresor utml līmeņa

badapiicka, 4.oktobris 2020, 19:58



Man divi DAM spinningi bija 7-28 tests laikam, vienam noluza spicītes gals , vienkārši uz viņu paskatoties, otram trešais posms nokrakšķēja un sabira skaidās, es vairs izvelkamos nepirkšu......... jā saliktā veidā viņi ļoti mazi , somā var ielikt.
4.oktobris 2020, 22:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager