Spininga kāti

Ir doma turēt mašīnā (ģimenes auto, brīvas vietas ļoti maz))vienu spini visādam gadījumam- kāda ir pieredze ar daudzdaļīgajiem vai teleskopiskajiem spiņiem? Vienā veikalā jautāju, man atbildēja, ka teleskopiskie esot švakāki par "klasiskajiem", tiek biežāk laboti utt. Nekad neesmu lietojis teleskopisku špini, nezinu, tā ir?
Doma ir par 2.10~2.40, 5-25/8-30g., kaut ko nesarežģītu, agresor utml līmeņa

badapiicka, 4.oktobris 2020, 19:58


Heh, tieši sestdien drusku šo tēmu ar čomu pacēlām - man deviņdesmito gadu beigās bija viens abu vai D.A.M. tas turēja ilgi pat 6kg žani, kamēr nenozaga, čomam no tiem laikiem pat ir vesels, tik cik nodilis tā ka posms velkas ārā (ražotāju nezinu), par cik ka man pēdējos ~8 gadus sanāk diezgan daudz ceļot uz Skandināviju, biju iepircis vidēja budžeta teleskopu spiningam - ja atmiņa neviļ 7-25gr, 230cm, salikās 58cm kas bija 3cm virs airbaltic rokas bagāzas izmēra, bet nepiesējās nekad, viss jau bija labi līdz pie ~4-5kg līdakas tas ir sadalījās 3x daļās, jaunu neesmu iepircis , bet ja pirktu laikam pirktu nevis teleskopu, bet kas saliekas pa posmiem.

Kas attiecas uz mašīnu vairāk skatītos uz kādu, kas ieliekas bagāžnieka platumā, jā nebūs garš krasta distancei, bet toties ir lielākas opcijas no kā izvēlēties.
4.oktobris 2020, 21:00 | links
 
badapiicka [04.10.20]: Ir doma turēt mašīnā (ģimenes auto, brīvas vietas ļoti maz))vienu spini visādam gadījumam- kāda ir pieredze ar daudzdaļīgajiem vai teleskopiskajiem spiņiem? Vienā veikalā jautāju, man atbildēja, ka teleskopiskie esot švakāki par "klasiskajiem", tiek biežāk laboti utt. Nekad neesmu lietojis teleskopisku špini, nezinu, tā ir?
Doma ir par 2.10~2.40, 5-25/8-30g., kaut ko nesarežģītu, agresor utml līmeņa
Normāls četru posmu saspraužamais ir laba štelle, man jau vairākus gadus tā mašīnā stāv dežūrkomplekts. Sakarīgu teleskopu gan diez vai par pieņemamu cenu atradīsi.
Tavos testos budžetniekus gan neesmu kratījis, līdz ar to precīzu modeli ieteikt pagrūti, man dežūrvarianti ar mazākiem testiem. Bez jau minētā Ryobi var paskatīties vai nav jau kaut kur Favorite X1 travel versijas parādījušās, parasto X1 slavēja pat tie, kas viņu netirgo.
4.oktobris 2020, 20:36 | links
 
Ir doma turēt mašīnā (ģimenes auto, brīvas vietas ļoti maz))vienu spini visādam gadījumam- kāda ir pieredze ar daudzdaļīgajiem vai teleskopiskajiem spiņiem? Vienā veikalā jautāju, man atbildēja, ka teleskopiskie esot švakāki par "klasiskajiem", tiek biežāk laboti utt. Nekad neesmu lietojis teleskopisku špini, nezinu, tā ir?
Doma ir par 2.10~2.40, 5-25/8-30g., kaut ko nesarežģītu, agresor utml līmeņa

badapiicka, 4.oktobris 2020, 19:58


Tikko atcerējos, ka manīju kaut kur arī Akara Teuri saspraužamu Travel versiju - dažādās variācijās un nedārgi. Pats laikam uz nākamo sezonu paņemšu paspēlēties 1-12 g/2,28 m versiju, lai var velo izbraucienus apvienot ar asaru patrenkāšanu.
4.oktobris 2020, 20:31 | links
 
Ir doma turēt mašīnā (ģimenes auto, brīvas vietas ļoti maz))vienu spini visādam gadījumam- kāda ir pieredze ar daudzdaļīgajiem vai teleskopiskajiem spiņiem? Vienā veikalā jautāju, man atbildēja, ka teleskopiskie esot švakāki par "klasiskajiem", tiek biežāk laboti utt. Nekad neesmu lietojis teleskopisku špini, nezinu, tā ir?
Doma ir par 2.10~2.40, 5-25/8-30g., kaut ko nesarežģītu, agresor utml līmeņa

badapiicka, 4.oktobris 2020, 19:58


Man šādiem nolūkiem ir gan Shimano Catana teleskopiskais 2,4 m, gan Fladen Warbird daudzposmu saspraužamais 2,4 m (laikam 5 posmi) + vēl ķīniešu saspraužamais no jebaja, 2,7 m (4 posmi). Neesmu īpaši daudz ar tiem copējis, bet pašam šķiet, ka optimāls variants ir 3 vai 4 posmu saspraužamais, ja mērķis nav glabāt spini bardačokā. Man šķiet, ka jig.lv ir 4 posmu Ryobi spinings par visai pieejamu ciparu.
4.oktobris 2020, 20:24 | links
 
Ir doma turēt mašīnā (ģimenes auto, brīvas vietas ļoti maz))vienu spini visādam gadījumam- kāda ir pieredze ar daudzdaļīgajiem vai teleskopiskajiem spiņiem? Vienā veikalā jautāju, man atbildēja, ka teleskopiskie esot švakāki par "klasiskajiem", tiek biežāk laboti utt. Nekad neesmu lietojis teleskopisku špini, nezinu, tā ir?
Doma ir par 2.10~2.40, 5-25/8-30g., kaut ko nesarežģītu, agresor utml līmeņa
4.oktobris 2020, 19:58 | links
 
Te pat nav runa par budžetu. Man ir 2 asaru kātiņi - Crazy fish aspen stake 3-15g un Favorite Skyline 3-14. Cena atšķiras vismaz 2x, bet man tas Crazy fish kāts liekas daudz foršāks. Garuma dēļ gan pārsvarā copēju ar Skyline, jo patīk tālāk iemest.
24.septembris 2020, 11:30 | links
 
Mēs, viņa augstība - Ķīnas tautas republikas ražoto lēto spoļu karalis, budžetkātu ekselence, Alibabas vēstnieks un nevīžīgasattieksmespretinventāru kustības garīgais līderis, tur no augšas jums uz leju ziņoju:
Sen vajadzēja (lasi gribējās) nomainīt -10gr diapazonu pret ko citu. Džigitiem parādījās mana topbrenda modeļi, bet tieši tad bij jāpērk kaķi, meitām flomasterus un jāsamaksā rēķins par steidzīgo braukšanu uz copi.
Tad nu sakasījis dālderīšus ierados apņēmības pilns savā plauktā Blaze 1,2-9 nomainīt pret kādu Rijobi. Pakratīju 0,5-7 (neatminu nosaukumu) - nu likās tuvs ts small game (sūdīgāka ručka (laikam jau visa furnitūra), bet 2x (pat vairāk) zemāka cena). Pakratīju un pagalmā pavilku pa zemi SLAM. Ir baisi foršs priekš manas sajēgas. Garums 2,29, info nododās forši, bet manā rokā galīgi negulēja.
Ja tik cītīgi muguriņa locīta pelnot un krājot - negribēju padoties un sāku andeli. Andeles rezultātā jig.lv, lai ātrāk mani dabūtu pa durvīm ārā, padevās un uztaisīja bezprecedenta pretīmnākšanu, iepakoja man Inspire 1,5-10, apsolīja, ka spices varēs dabūt ja spices varēs dabūt un, rīvējot zobus, novēlēja labu ķīšu lomu.

Vakar ietestēju. svaros 3-8gr dziļumos 2-8m. Met ļoti labi visā testētajā. Grunti un zāli jūt un spicē redz ļoti labi. Vilkt sprīdīšus ļoti garlaicīgi (vot nu galīgi ne tam - tamā bleizs vienā setā izkabina), bet kad gāja 25-30cm asarīši - tad kāts sevi parādīja kā bomba. Āķis norūsējis un bez atskabargas, asars ņēma ļoti kūtri ar knapu pieskārienu. Kāts piedeva ne tikai to, bet arī manas līkās rokas pie 'izvadīšanas'. Visatļautības sajūta ceļot viņus laivā bez sačoka un pat reizēm ne aiz auklas (tādu vaļējību ar blaze un smallgame nevarēju). Pretošanos jūt forši, bet (nezinu kā noraksturo) - bleizam piemēram tas ir tenors, šitam tas ir bass. Visu jūti tikpat stipri, bet zemākā tonalitātē. Uz tumsas iestāšanos defoltā esošā baltā spice - bonuss - dzīve bez baltajiem flomasteriem. Dabuju vienu megatičoku un mazliet arī pavilku. Tur kāts nepaņēma uz sevi ne līkrocību ne trulo āķi. Točna varu pateikt ka tā bija lielākā šogad dabūtā žaņa pretestība, redzēju tikai zvīņu uz āķa (varbūt bārdā, varbūt cemmers - neminēšu) Tičoks kātā izjutās tā, ka pēc 5 sekunžu cīniņa bija 10 minūšu pīppauze.

Rezumē - ja kāds ir meklējumos testam -10gr un ierobežota budžeta apstākļos - CrazyFish noteikti ir izskatīšanas cienīga tēma. Viennozīmīgi ir jāčamda un jāskatās kā tas draudzējas ar roku (personīgi ir pieredze ar kātiem, kas uzberž tulznas un neesmu gluži baltrocītis).
24.septembris 2020, 10:09 | links
 
Kads var lūdzu nokementēt par kreizī fiš viegla gala (līdz 10 kātiem) Kada tiem stāja un kā ir ar jutību apakšējā testa galā? Vilina ļoti pieejama cena.

Jurik, 21.septembris 2020, 17:01


Nu tādā testā tur ir vairākas, būtiski atšķirīgas, modeļu sērijas, jautājums kādai tehnikai vajag, arī garuma prasības un budžeta rāmji. Ir universāļi Aspen Stake 2-10g (tubular spice), ir INSPIRE 1.5g-10 jau specializāki uz klasiskās mikruhas pusi ar ielīmēto solid spici, un uz augstā gala pusi taču jau ar tubular spici, bet asāki ir Perfect Jig 2-10g. Savu testa apakšu normāli var iemest jebkurš no minētajiem (pa lielam jau to arī norāda tests - ko var IEMEST nevis ko var sajust uz grunts, tur jau čuika katram stipri individuāla), bet, protams, atšķirības ir.

Ja vajag klasiskajam mikrodžigam gan ar vizuālo kontroli, gan labu taktilo, tad vienozīmīgi INSPIRE būs optimālā izvēle, līmēta spice noteikti labāk "rādīs" arī mazo svaru diapazonā.
Ja gribas maksimālu jūtību uz roku, tad Perfect Jig, tur visskanīgākais grafīts, Toray 40T.Bet nu cipars sanāks x2, gan dēļ blankas grafīta, gan dēļ Fuji riņķiem/ručkas.
A ja vajag kātu ar ko gan mikruhu uzmētāt, gan šupiņu/rotiņu, mikro-dropšotu, voblerīti utt., gan asari medīt, gan pa krūmiem uz foreli līst
tad salīdzinoši īsais universālis Aspen Stake būs vietā. Pēc čuikas testa apakšā nedaudz zaudēs abiem minētajiem iepriekš, kāts ir "rupjāks", bet nu plašāks pielietojums un saudzīgāks maciņam.
21.septembris 2020, 20:53 | links
 
Jurik [21.09.20]: Kads var lūdzu nokementēt par kreizī fiš viegla gala (līdz 10 kātiem) Kada tiem stāja un kā ir ar jutību apakšējā testa galā? Vilina ļoti pieejama cena.
*līdz 10 gramiem (cīsiņpirksti pie stūres)
21.septembris 2020, 17:04 | links
 
Kads var lūdzu nokementēt par kreizī fiš viegla gala (līdz 10 kātiem) Kada tiem stāja un kā ir ar jutību apakšējā testa galā? Vilina ļoti pieejama cena.
21.septembris 2020, 17:01 | links
 
Kas vēl bez pieminētā Avida lašiem/ taimiņiem 300 EUR robežās ir apskatāms? Par Avida resno ručku neesmu sajūsmā.
A_V, 7.septembris 2020, 14:18


Elite 90Mf2/MHf2 (tiesa gan virs 300);
Pontoon21 Resonada RSS102MHF;
Kaut ko no Lamiglass, Shimano un Tailwalk var atrast šajā cenu kategorijā.
7.septembris 2020, 20:02 | links
 
A_V [07.09.20]: Kas vēl bez pieminētā Avida lašiem/ taimiņiem 300 EUR robežās ir apskatāms? Par Avida resno ručku neesmu sajūsmā.
https://savage-gear.com/products/rods/salmonoid-rod-series
7.septembris 2020, 19:40 | links
 
Kas vēl bez pieminētā Avida lašiem/ taimiņiem 300 EUR robežās ir apskatāms? Par Avida resno ručku neesmu sajūsmā.
7.septembris 2020, 14:18 | links
 
lietotu avidu labā stāvoklĪ var dabūt ap 150 eur. un tam nebūs ne vainas:)

svens76, 1.septembris 2020, 22:20


Jā croix ir ko laikam var ņemt lietotu - pēc paša pieredzes ļoti izturīgs. Blanka jau ir katra personiskais jautājums - citam japānis , citam jeņķi .... utml.
1.septembris 2020, 22:44 | links
 
apskaties varbūt st.croix avidu, tas budžeta gals, bet neslikti kāti

svens76, 1.septembris 2020, 21:29

Man ir 2.7m casting avids līdz 28gr pēc fakta drusku vairāk - galīgi nav vairs budžeta kāts :D

Davis-Di, 1.septembris 2020, 21:51

lietotu avidu labā stāvoklĪ var dabūt ap 150 eur. un tam nebūs ne vainas:)

svens76, 1.septembris 2020, 22:20


https://www.ss.com/msg/lv/entertainment/hunting-fishing/fishing-tackles-and-tackles/fishing-rods/bpdkfm.html

re kur piemēram
1.septembris 2020, 22:20 | links
 
apskaties varbūt st.croix avidu, tas budžeta gals, bet neslikti kāti

svens76, 1.septembris 2020, 21:29

Man ir 2.7m casting avids līdz 28gr pēc fakta drusku vairāk - galīgi nav vairs budžeta kāts :D

Davis-Di, 1.septembris 2020, 21:51


lietotu avidu labā stāvoklĪ var dabūt ap 150 eur. un tam nebūs ne vainas:)
1.septembris 2020, 22:20 | links
 
apskaties varbūt st.croix avidu, tas budžeta gals, bet neslikti kāti

svens76, 1.septembris 2020, 21:29


Man ir 2.7m casting avids līdz 28gr pēc fakta drusku vairāk - galīgi nav vairs budžeta kāts :D
1.septembris 2020, 21:51 | links
 
apskaties varbūt st.croix avidu, tas budžeta gals, bet neslikti kāti

svens76, 1.septembris 2020, 21:29


"neslikti" pilnīgi noteikti, bet vot par "budžeta galu" gan kātus cenā trešājā simtā nosaukt pagrūti vidējam letiņam:) AVIDS otrā sērija no biezā gala, augstāk tikai Tournamenti. Tas,kas kroksim reāli ir budžeta gals Triumph,Eycon, Premier utt. pie mums reti sastopami. A kapēc? A tāpēc, ka budžets ir budžets, rupji un paprasti... Tāpēc jau St.Croix arī skaitās tāds UHH, ka pie mums plaši zināmi tikai viņu augstā gala sērijas... A augstajā galā tādās naudās sliktu kātu nevar būt principā :)
1.septembris 2020, 21:47 | links
 
Freezeetaajs [01.09.20]: Sveiki visiem!

Pamazām meklēju kātu lašiem, izdomāju uzjautāt te, kāds tad jūsuprāt ir labs lašu kāts?

Pats apmēram esmu sapratis to, ka garumā tam vajadzētu būt ap 2.7m, testā kādi 20-40g, liekas, ka riņķiem nevajadzētu būt pārāk maziem, lai pie mīnusiem nesalst ciet (domāju izmantot kādu 0.22 pīto). mētāt pārsvarā šūpiņus, tātad pašam kātam vajadzētu būt ne pārak cietam? viss pareizi? :D
apskaties varbūt st.croix avidu, tas budžeta gals, bet neslikti kāti
1.septembris 2020, 21:29 | links
 
Freezeetaajs [01.09.20]: Sveiki visiem!

Pamazām meklēju kātu lašiem, izdomāju uzjautāt te, kāds tad jūsuprāt ir labs lašu kāts?

Pats apmēram esmu sapratis to, ka garumā tam vajadzētu būt ap 2.7m, testā kādi 20-40g, liekas, ka riņķiem nevajadzētu būt pārāk maziem, lai pie mīnusiem nesalst ciet (domāju izmantot kādu 0.22 pīto). mētāt pārsvarā šūpiņus, tātad pašam kātam vajadzētu būt ne pārak cietam? viss pareizi? :D
Tailwalk rullē
1.septembris 2020, 21:07 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager