Spininga kāti

Zivij ir pilnīgi PO ar cik dārgu inventāru jūs viņu ķerat. Inventārs ie tikai paša makšķernieka ērtībai!
24.jūlijs 2018, 12:38 | links
 
JermaX- cik tev ir kātu pa 200Eur? jo rodas iespaids, ka runā par lietām no kurām neko nesaproti ;) tas ir tas pats kas zapiņu ar mersi salīdzināt un pateikt, abas ir mašīnas, galvenais lai brauc :)
Būtiska atšķirība būs jūtībā, kāta svarā un furnitūrā. Tad kad cilvēks ar stiklšķiedras kātu, pimoreizi izvelk 1kg līdaku, vai uz kvalitatīva jūtīga kāta izvelk štrunta 100g asari, tici, man sajūtas otrajā gadījumā būs daudz labākas ;) ne jau gaļas ieguvē ir fiška ;)
Mani spiningošana paķēra, tad kad biju paturējis rokā normālu spiningu, Kamē mocījos ar pusstrādājošu spoli un kātu ar kura visas zivis bija vnk smagums, tikmēr šis process īpaši neuzrunāja...

Meisters, 24.jūlijs 2018, 12:30

Man bija līdzīgi, kad savu pirmo Mjig kātu samainīju pret tagadējo. Diena pret nakti. Pieļauju ka pusi copju ar pirmo nemaz nejutu:)))
24.jūlijs 2018, 12:33 | links
 
JermaX- cik tev ir kātu pa 200Eur? jo rodas iespaids, ka runā par lietām no kurām neko nesaproti ;) tas ir tas pats kas zapiņu ar mersi salīdzināt un pateikt, abas ir mašīnas, galvenais lai brauc :)
Būtiska atšķirība būs jūtībā, kāta svarā un furnitūrā. Tad kad cilvēks ar stiklšķiedras kātu, pimoreizi izvelk 1kg līdaku, vai uz kvalitatīva jūtīga kāta izvelk štrunta 100g asari, tici, man sajūtas otrajā gadījumā būs daudz labākas ;) ne jau gaļas ieguvē ir fiška ;)
Mani spiningošana paķēra, tad kad biju paturējis rokā normālu spiningu, Kamē mocījos ar pusstrādājošu spoli un kātu ar kura visas zivis bija vnk smagums, tikmēr šis process īpaši neuzrunāja...
24.jūlijs 2018, 12:30 | links
 
jusis [24.07.18]: Sorry JermaX, bet grūti tev piekrist. Iesācējam iespraužot rokās ''lētu bomi'' diezvai iestāstīsi, ka copēt ir forša bauda arī reizēs, kad neko nenoķer. Nesaku, ka uzreiz jāpērk 200 eur kāts un Stella, bet nu var jau kko sakarīgu iegādāties līdz 100 eur, tā lai tas iesācējs jau no paša sākuma protās rūpīgi apieties pret inventāru, jo saprot tā vērtību. Tas tā- manā skatījumā
Tieši otrādāk - citiem iesācējiem ir uzskats , būs dārga manta , būs zivs . Un nemākulis sēž laivā vai krastā ar tiem 100eur un nesaprot kapēc nav zivs "es tak pa tādu naudu nopirku ekipējumu , kā var nebūt" . Un šaubos , ka ir nenormālākā bauda neko nenoķert ar kātu kas maksā tos 100eur - baudu sagādā PROCESS , nevis kāts . Ja tikai , tas , ka pamētāt , noķert zivi vai priecāties par savu pirkumu ... Es braucu relaksēties un izbudīt dabu un man ir pilnīgi vienalga noķeru kautko vai nē . Es tāpat izbaudu to laiku , kaut man arī nav tas kāts pa 100eur . P.S. - iesācējs parasti dodas uz ūdeņiem ar vienu domu - noķert zivi .un nekas cits viņam neinteresē .
24.jūlijs 2018, 12:03 | links
 
Sorry JermaX, bet grūti tev piekrist. Iesācējam iespraužot rokās ''lētu bomi'' diezvai iestāstīsi, ka copēt ir forša bauda arī reizēs, kad neko nenoķer. Nesaku, ka uzreiz jāpērk 200 eur kāts un Stella, bet nu var jau kko sakarīgu iegādāties līdz 100 eur, tā lai tas iesācējs jau no paša sākuma protās rūpīgi apieties pret inventāru, jo saprot tā vērtību. Tas tā- manā skatījumā
24.jūlijs 2018, 11:39 | links
 
shaiba [24.07.18]: Protams, ka katram ir savs viedoklis, bet par to- padoma prasīšanu un veikalnieka ieteikšanu gan nepiekritīšu. No katra padoma un ieteikuma var izvilkt savu +
Protams , kautko var izvilkt , tapēc esmu aktīvs portāla lasītājs , bet univerāls kāts , kas ir paredzēts visam vēl nav uzražots .
24.jūlijs 2018, 11:28 | links
 
stiiv_lee [24.07.18]: Jermax ja tu nesaskati atšķirību kātos (20eur vai 200eur), tad tavs padoms, diezin vai kādam var palīdzēt:
Nosauc kaut vienu atšķirību kātam pa 20eur un 200eur , kas varētu interesēt iesācējam .
24.jūlijs 2018, 11:27 | links
 
Protams, ka katram ir savs viedoklis, bet par to- padoma prasīšanu un veikalnieka ieteikšanu gan nepiekritīšu. No katra padoma un ieteikuma var izvilkt savu +
24.jūlijs 2018, 11:24 | links
 
Jermax ja tu nesaskati atšķirību kātos (20eur vai 200eur), tad tavs padoms, diezin vai kādam var palīdzēt:D
24.jūlijs 2018, 11:18 | links
 
randomcope [14.07.18]: Sveiki! Iesakiet lūdzu kaut ko lētu līdz 50euro iesācējam(vēlams vel lētāk). Kaut ko universālu, lai var rotiņu pamest un arī ar jigu paspēlēties. Vobleri un tādas lietas pagaidām neinteresē.
Nu es kā iesācējs neieteiktu pirkt kātu pat pa tiem 50eur ... Pagaidām nesaskatu tajos kātos nekādu atšķirību (20eur vai 200eur) . Pats spiningot sāku šogad . Uzreiz nopirku 2 kātus vienu mīkstāku (kautkāds lētais DEPO - 20eur) , otru cietāku (SHIMANO -35eur) . Iesaku pirkt MF cietības (moderate fast) , būs vieglāk saprast , kad ķeras zālēs , kad ir cope . Parasti veikalnieku stāstos neklausos (vienmēr ieteiks dārgāko mantu) . Un šaubos , ka tādās lietās vispār jāprasa padoms . Jo katrs nopietns makšķernieks vairāk vai mazāk nodarbojas ar vienu konkrētu spiningošanas veidu . Labāk ieiet veikalā un pašam pataustīt kātu dzīvē , ja šķiet OK - tad tik jāķer ciet . Bet nu , tas ir tikai mans viedoklis .
24.jūlijs 2018, 11:07 | links
 
Vai Excia 3-18 g versija būtu piemērota arī vieglajam džigam? (Atradu vienu video atsauksmi youtube, kur tika slavēta šī kāta jutība, tiesa gan, spiningojot lašveidīgos)

dim, 23.jūlijs 2018, 23:15


Var džigot, kāpēc ne, tikai , protams, ne tik eleganti kā ar specuializētu džiga kātu, šis tomēr ir universālis.
Nu ar jūtību rokā kātam viss kārtībā, blanka it no savai klasei nepierasti laba un skanīga japāņu Toray IM9 grafīta un tubulāris, vēl palīdz atvērtā tipa nano ručka, kas ļauj turēt pirkstu uz blankas. Pieņemu, ka vizuāli droši vien sāks labi redzami atstrādāt kaut kur testa diapazona vidū, dabā konkrēti 18g mēģinājis neesmu, bet nu tā domāju no pieredzes.
24.jūlijs 2018, 08:16 | links
 
Jā, būtu labi, ja kāds Ryobi Excia vai Zauber kāta lietotājs varētu sniegt atsauksmi, kā tie uzvedas praksē utt. Excia ar testu 5-25, tīri apskatot un pakratot, likās ļoti OK par tādu ciparu.

dim, 22.jūlijs 2018, 15:39

Esmu ieinteresēta persona, taču būdams arī pilnīgi konkrēts kāta lietotājs praktiskajā copē, varu pateikt, ka ļoti labi, tam kātam normāli pēc izpildījuma klases būtu jāmaksā vismaz 90-100. Es paņēmu 2.40m 10-30g sev līdakām maija Burtniekam kāts "izstiepis" pie simta līdaku eksemplāru, nevienu sliktu vārdu nevaru pateikt. Bilžu pierādījumi Facebookā :) Tagad esmu nolicis malā, jo strādāju ar smalkākiem rīkiem, bet līdzko panesīsies lielās straumes, tā plānoju likt smagā gala dropshotam.

JIG.LV, 23.jūlijs 2018, 21:36


Vai Excia 3-18 g versija būtu piemērota arī vieglajam džigam? (Atradu vienu video atsauksmi youtube, kur tika slavēta šī kāta jutība, tiesa gan, spiningojot lašveidīgos)
23.jūlijs 2018, 23:15 | links
 
Jā, būtu labi, ja kāds Ryobi Excia vai Zauber kāta lietotājs varētu sniegt atsauksmi, kā tie uzvedas praksē utt. Excia ar testu 5-25, tīri apskatot un pakratot, likās ļoti OK par tādu ciparu.

dim, 22.jūlijs 2018, 15:39


Esmu ieinteresēta persona, taču būdams arī pilnīgi konkrēts kāta lietotājs praktiskajā copē, varu pateikt, ka ļoti labi, tam kātam normāli pēc izpildījuma klases būtu jāmaksā vismaz 90-100. Es paņēmu 2.40m 10-30g sev līdakām maija Burtniekam kāts "izstiepis" pie simta līdaku eksemplāru, nevienu sliktu vārdu nevaru pateikt. Bilžu pierādījumi Facebookā :) Tagad esmu nolicis malā, jo strādāju ar smalkākiem rīkiem, bet līdzko panesīsies lielās straumes, tā plānoju likt smagā gala dropshotam.
23.jūlijs 2018, 21:36 | links
 
Jā, būtu labi, ja kāds Ryobi Excia vai Zauber kāta lietotājs varētu sniegt atsauksmi, kā tie uzvedas praksē utt. Excia ar testu 5-25, tīri apskatot un pakratot, likās ļoti OK par tādu ciparu.
22.jūlijs 2018, 15:39 | links
 
randomcope [14.07.18]: Sveiki! Iesakiet lūdzu kaut ko lētu līdz 50euro iesācējam(vēlams vel lētāk). Kaut ko universālu, lai var rotiņu pamest un arī ar jigu paspēlēties. Vobleri un tādas lietas pagaidām neinteresē.
Būtu interesanti Jebotu ieteikto Favorit salīdzināt ar Jigitu Ryobi. Mani ar drīzumā tāda izvēle gaida un joprojām svārstos.
22.jūlijs 2018, 14:49 | links
 
Sveiki! Iesakiet lūdzu kaut ko lētu līdz 50euro iesācējam(vēlams vel lētāk). Kaut ko universālu, lai var rotiņu pamest un arī ar jigu paspēlēties. Vobleri un tādas lietas pagaidām neinteresē.

randomcope, 14.jūlijs 2018, 23:08


DEPO Salmo agresor...ap 30 € 2,4m 5-25gr... pārbaudīju Pērtniekos uz forelēm 3gr džigi, rotiņi mazie šūpiņi ideāli
4,6kg foreli ar izturēja... pirku saviem bērniem, ideāli tur
22.jūlijs 2018, 14:07 | links
 
Favorit Laguna vai Favorit Variant.
20.jūlijs 2018, 19:48 | links
 
Sveiki! Iesakiet lūdzu kaut ko lētu līdz 50euro iesācējam(vēlams vel lētāk). Kaut ko universālu, lai var rotiņu pamest un arī ar jigu paspēlēties. Vobleri un tādas lietas pagaidām neinteresē.
14.jūlijs 2018, 23:08 | links
 
Par tviča specu točno sevi nosaukt nevaru, bet nu par akcijām te būtu ko piebilst. Cilvēki stipri jauc jēdzienus akcija (action) un jauda (power). Neieslīgšu definīcijās, kuras ir daudz un dažādas (ierakstiet Google), bet saviem vārdiem. Extra fast akcija nebūt nenozīmē ka kāts vispār neliecas zem slodzes, tad jau lomiks būtu super-extra fast :) Var būt estra fast ar testu 3g un lokās kā makarons ( a kā viņš nelocīsies, ja tik tievs?) vai 500g jūras slow, ko ar zirgu nevar saliekt :) Akcija tikai norāda blankas daļu, kas pirmā izteikti "izstrādā" pie nominālas slodzes, attiecīgi ta galvenokārt tā norāda uz iemetiena īpatnībām, iespēju asi un "smalki" izstrādāt vai lēni un līgani izšūpot mānekļus, piecirtiena "garumu/asumu", uzvedību un amortizācijas iespējas jau pie zivs izvadīšanas. Pa lielam viss... Manuprāt, extra fast/fast vienkārši ir universālāks iemetienā un dod plašākas iespējas sīkai mānekļa animācijai testa augšgalā, testa apakšgalā stipri perpendikulāri :) Džigot, drop-shot utt. nu vai tvičot (da jebkur kur raustīt vajag) nav obligāti ar fastu, vienkārši, ja gribas sīko animāciju tad jārēķinās ar jaudīgāku blanku ar augstāku testu un power (un, loģiski, zemāku taktilo jūtību). Ir tviča kāti stipri uz regular pusi (pirmais piemērs, ko uzreiz, atceros varētu būt Norstream Rebel), kas , paņemot rokās šķiet reāli armatūras stieņi, pavicinot "sausajā" i nenolocās, bet uzpiežotstiprāk slodzi jau redz ka tas locās jau gandrīz pie vidus.

P.S. Fļura izmantošana tvičam? Da var jau, ko tik nevar? tikai priekš kam? Basam ar multu jā, varu izdomāt jēgu. A asarim vai līdakai ar mūsu platuma grādos nospiedoši populārākajām bezinercenēm, kas optimizētas pītenei? Argumenti, plusi?

JIG.LV, 14.jūlijs 2018, 20:46

Es padodos, ar Igoru vienojāmies telefona sarunā, pie jums esmu gatavs piebraukt jaunnedēļ lai padiskutētu klātienē ( vienalga Avotu vai Mūkusaklas ielā). Starp citu, varbūt kāds vēl grib pievienoties? Citādi šeit par daudz sīku burtu...
14.jūlijs 2018, 21:14 | links
 
Par tviča specu točno sevi nosaukt nevaru, bet nu par akcijām te būtu ko piebilst. Cilvēki stipri jauc jēdzienus akcija (action) un jauda (power). Neieslīgšu definīcijās, kuras ir daudz un dažādas (ierakstiet Google), bet saviem vārdiem. Extra fast akcija nebūt nenozīmē ka kāts vispār neliecas zem slodzes, tad jau lomiks būtu super-extra fast :) Var būt estra fast ar testu 3g un lokās kā makarons ( a kā viņš nelocīsies, ja tik tievs?) vai 500g jūras slow, ko ar zirgu nevar saliekt :) Akcija tikai norāda blankas daļu, kas pirmā izteikti "izstrādā" pie nominālas slodzes, attiecīgi ta galvenokārt tā norāda uz iemetiena īpatnībām, iespēju asi un "smalki" izstrādāt vai lēni un līgani izšūpot mānekļus, piecirtiena "garumu/asumu", uzvedību un amortizācijas iespējas jau pie zivs izvadīšanas. Pa lielam viss... Manuprāt, extra fast/fast vienkārši ir universālāks iemetienā un dod plašākas iespējas sīkai mānekļa animācijai testa augšgalā, testa apakšgalā stipri perpendikulāri :) Džigot, drop-shot utt. nu vai tvičot (da jebkur kur raustīt vajag) nav obligāti ar fastu, vienkārši, ja gribas sīko animāciju tad jārēķinās ar jaudīgāku blanku ar augstāku testu un power (un, loģiski, zemāku taktilo jūtību). Ir tviča kāti stipri uz regular pusi (pirmais piemērs, ko uzreiz, atceros varētu būt Norstream Rebel), kas , paņemot rokās šķiet reāli armatūras stieņi, pavicinot "sausajā" i nenolocās, bet uzpiežotstiprāk slodzi jau redz ka tas locās jau gandrīz pie vidus.

P.S. Fļura izmantošana tvičam? Da var jau, ko tik nevar? tikai priekš kam? Basam ar multu jā, varu izdomāt jēgu. A asarim vai līdakai ar mūsu platuma grādos nospiedoši populārākajām bezinercenēm, kas optimizētas pītenei? Argumenti, plusi?
14.jūlijs 2018, 20:46 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager