Salaca

Dalieties pieredzē par Salacu.
Gandrīz tikpat alkatīgi kā zvejnieki.
11.februāris 2019, 22:56 | links
 
nekas jau īpaši papildus netiek tērēts,a skaits ko paņem no upes ir ūū ..liels.nekāda dižā māksla tajā copē nav,ja vēl staigājama ledus mala,tad vietu ātri nokāš,pie tāda ūdens kāds šogad,un pie tāda presinga īsā laikā,labi ka nosogojās,vismas atelpa,a tā, katru dienu viena blice pēc otras,pretīgi skatīties,tākā badā būtu,
11.februāris 2019, 22:55 | links
 
Saprotiet, es runāju par ierobežoto kontroles resursu šķērdēšanu ziemā, tai pat laikā, kad visu jaudu būtu jāatvēl rudenim.

raihs, 11.februāris 2019, 22:43


Es uzskatu ka lašupes jāsargā cauru gadu, pastiprināti rudenī saprotams. Varat man nepiekrist, bet domāju Gaujā piemēram viens no iemesliem kāpēc tik kritiski krities lašu un taimiņu vidējais izmērs, ir kā reiz ļoti populārā ziemas/pavasara cope, ar katru gadu lielāks presings. Nu neļauj tiem izaugt lielākiem, atgriezties vēl.
11.februāris 2019, 22:53 | links
 
ezers [11.02.19]: fishing.lv bij raksti, atkārtoti nārstojot sīki procenti.

usis, 11.februāris 2019, 22:39
par % var runāt tikai tad ja,viss tiek marķēts, uzskaitīts,pārskaitīts un vēlreiz pārskaitīts vizmaz piecu gadu garumā,tad ir dati pēc kuriem var nekļūdīgi pateikt,a ja tā nav tad atliek tik pieņemt kautko un pasniekt par vienīgo pareizo
pēc zvīņām nosakot dr.biol ,tāpat no pirksta droši vien ne.
11.februāris 2019, 22:50 | links
 
P. S. Un jēgu zivju uzvedībā meklēt ir lieki- neviens līdz šim nevar paskaidrot, kāda iksa pēc spožie pavasarī nāk iekšā
11.februāris 2019, 22:48 | links
 
Es saprotu ka raudiņniekiem un citas baltās šņagas ķērājiem visa šī lielā uzmanība lašveidīgajām, valsts līdzekļi, sargāšana tracina ne pa jokam, tāpēc visādi marģerīši te sprauslā žulti slaidā lokā. Bet nu esiet taču reāli domājoši, raudiņas, asarīši, līdakas ir katrā peļķē, dīķī, ezeriņā, upē, miljardiem! Bet laši katrā upē ienāk pardesmit tūkstoši, mazajās piekrastes upelēs daži desmiti vai simti taimiņu. Un kamēr vēl daļa sabiedrības sastāv no negausīgiem postpadomju ierāvējiem, nesanāks nekādi visiem ļaut tos brīvi copēt bez kvotām. Un bļaušana ka tīklinieki vairāk izķer nepalīdzēs, tad vēl jo mazāk atliek copmaņiem ;) Vai tad ir vēlme izķert dažos gados atlikušo mazumiņu?
11.februāris 2019, 22:46 | links
 
fishing.lv bij raksti, atkārtoti nārstojot sīki procenti.

usis, 11.februāris 2019, 22:39

par % var runāt tikai tad ja,viss tiek marķēts, uzskaitīts,pārskaitīts un vēlreiz pārskaitīts vizmaz piecu gadu garumā,tad ir dati pēc kuriem var nekļūdīgi pateikt,a ja tā nav tad atliek tik pieņemt kautko un pasniekt par vienīgo pareizo
11.februāris 2019, 22:45 | links
 
raihs [11.02.19]: Rīt pameklēšu.
Pat ja procents ir padsmitos- padomājiet! Paturēt drīkst 1 zivi. Ne katrs katru dienu noķer zivi. Pieņemsim, ka 20 copmaņi 1 dienā mājas aizved 10 zivis(manuprāt, reāls vērtējums sezonas ietvaros). No desmit zivīm viena varbūt būtu atgriezusies... Liels kaitējums, salīdzinot ar pirmsnārstā nozūmētu zivi? Manuprāt, nē. Saprotiet, es runāju par ierobežoto kontroles resursu šķērdēšanu ziemā, tai pat laikā, kad visu jaudu būtu jāatvēl rudenim.
11.februāris 2019, 22:43 | links
 
Jau tas vien ka tā zivs vēl dažus mēnešus pēc narsta ir dzīva un tusē upē kaut ko nozīmē. Dabā nekas nav nelietderīgs, ja viņu misija būtu nobeigties, tad nobeigtos uzreiz un ar saviem ķermeņiem barotu vēžveidīgos un citas sīkbūtnes, kuras pavasarī savukārt ēstu pašu bērni. Bet ja novelk līdz vēlam pavasarim, tātad tam ir kāda jēga.

Karlis_K, 11.februāris 2019, 22:31

precīzi, atliek tik pavērot un izdarītu loģiskus secinājumus,dabā nekas nebūs pretrunā,
11.februāris 2019, 22:40 | links
 
fishing.lv bij raksti, atkārtoti nārstojot sīki procenti.
11.februāris 2019, 22:39 | links
 
Jau tas vien ka tā zivs vēl dažus mēnešus pēc narsta ir dzīva un tusē upē kaut ko nozīmē. Dabā nekas nav nelietderīgs, ja viņu misija būtu nobeigties, tad nobeigtos uzreiz un ar saviem ķermeņiem barotu vēžveidīgos un citas sīkbūtnes, kuras pavasarī savukārt ēstu pašu bērni. Bet ja novelk līdz vēlam pavasarim, tātad tam ir kāda jēga.

Karlis_K, 11.februāris 2019, 22:31

+++++
11.februāris 2019, 22:37 | links
 
Jau tas vien ka tā zivs vēl dažus mēnešus pēc narsta ir dzīva un tusē upē kaut ko nozīmē. Dabā nekas nav nelietderīgs, ja viņu misija būtu nobeigties, tad nobeigtos uzreiz un ar saviem ķermeņiem barotu vēžveidīgos un citas sīkbūtnes, kuras pavasarī savukārt ēstu pašu bērni. Bet ja novelk līdz vēlam pavasarim, tātad tam ir kāda jēga.
11.februāris 2019, 22:31 | links
 
Man kaut kur galvā griežas infa, ka tas procents gāja padsmitos
perpendikuls, 11.februāris 2019, 22:14


Tā arī ir, Atlantijas laši nav Klusā okeāna laši, kuri visi nobeidzas pēc nārsta. Taimiņiem izdzīvošanas % vēl augstāks. Tā ka nekādā ziņā ziemas/pavasara raibos pie mums nevar norakstīt kā atkritumus un skaldīt bez kādām kvotām.
11.februāris 2019, 22:28 | links
 
Rīt pameklēšu.
11.februāris 2019, 22:19 | links
 
ezers
Kas par murgiem!? Es uzskatu, ka ir jēga sargāt zivi, kura vēl tikai dos pēctecību, nevis to, kura to jau ir devusi. Pēc zinatnieku(jā, ezer, pēc zinātnieku, nevis taviem) atzinumiem, otrreiz atgriežas nārstot 1-2% lašu un max 6-7 % taimiņu. Tos ķeltus varētu kaut ledus kastēs mājās vest, ja kādam dikti vajag! Kur ir kļūda manos spriedumos, a?

raihs, 11.februāris 2019, 20:22

Raih- iemetīsi linku uz to zinātnisko darbu (ja negribi reklamēt, tad varbūt PM)? Nekur nebiju dzirdējis, ka kaut kas tiktu publicēts pēdējā laikā, da i šaubos, ka BIORs ir pietiekami uzņēmīgs, lai veiktu plašu izpēti.
Man bij tas prieks iegūt zinātnisko darbu, ko mūsu bāliņi bij rakstījušu kaut kāda Eiropas projekta ietvaros, tad tas bij visaptverošs, ar visām nārsta vietām un aptuveno nārsta blīvumu, bet tur nekur nebija rakstīts, ka atgriežoties 1 %. Lai to izpētītu, kādiem 100-1000 lašiem vajadzētu uzlikt radio bojas un tad čekot, cik atnāk atpakaļ. Neesmu dzirdējis, ka tādu lietu praktizē, un ja praktizētu, tad būtu bijis kāds čekpoints, kuru copmaņi jau būtu nofiksējuši.
P.S. Man kaut kur galvā griežas infa, ka tas procents gāja padsmitos, Varbūt atcerēšos, šīs diskusijas sakarā.
11.februāris 2019, 22:14 | links
 
5% varētu būt griesti,lai nosargātu nekas nav jāiegulda,mums taču ir armija,uztaisīt apmācības pāris mēnešus gadā gar upmalām un netikai,pietam atšķirība nekāda,sēž kazarmās vai kur citur,arī sodiem jābūt drakoniskiem,tā lai maz neliekas,un bez kādām tur pārspriešanām, blad ...ka tavu māti :)

ezers, 11.februāris 2019, 21:05
Par armijas piesaisti, jautājumu pacēlu, kādus gadus piecus atpakaļ.
Paši armijnieki toreiz bija starā, jo ZB viņiem tie poligoni un mistiskās/nevajadzīgās mācību leģendas.
Bija pat cilvēki(tajā skaitā arī es), kuri bija gatavi, bez jebkādas maksas, uz savas zemes ierīkot "vadības centru", teltis utt.
Bet tad sākās...
Neatceros kuram tieši Ministram(laikam vides), bija jāgriežās pie aizsardzības ministra utt.
Protams, ka velti piebilst, neviena ministrija tādā līmenī, to risināt negribēja/netaisījās.

dakterp, 11.februāris 2019, 21:22

Kāda armija?Nezinu,kā tagad,bet vēl nesen Latvija savas lašu kvotas mainīja pret reņģēm.Kur vēl skaidrāk var pateikt,ka visa lašu audzēšana un sargāšana ir fufelis
11.februāris 2019, 22:07 | links
 
Risinājumu variantu ir daudz- kaut vai likums, ka nedrīkst "peldēties" Gaujā u.c. Znārsta upēs no 1.09 līdz 31.10. Sods 1000€, ne mazāk. Pretējā gadījumā visi šāvēji tak tikai sagribējuši papeldēties naktī. Tas ļoti atvieglotu insoektoru darbu

raihs, 11.februāris 2019, 21:13

naudiskie diezko labi neiet,a citus demokrātija neļauj,tākā nekur tālu no tās sasistās siles netiekam,atliek vienīgi nelaimes gadījumi,:) arī likumdošana samocīta,visur atduras pret kautko ,
11.februāris 2019, 21:51 | links
 
Kopā ar inspektoriem ķēram elektriķus. Tos nodevām mentiem bet žeberkliti kas piepelnījās pie pensijas atlaidām ar visu zivi
11.februāris 2019, 21:29 | links
 
raihs [11.02.19]: Jurasasaris [6m]: raihs [10m]: Risinājumu variantu ir daudz- kaut vai likums, ka nedrīkst "peldēties" Gaujā u.c. Znārsta upēs no 1.09 līdz 31.10. Sods 1000€, ne mazāk. Pretējā gadījumā visi šāvēji tak tikai sagribējuši papeldēties naktī. Tas ļoti atvieglotu insoektoru darbuMošk dēļ tiem su ...zivīm man kniebties nakti gaujmala aizliegsiSipies cik gribi. Vari pat krānu upē nomazgāt. Bet peldēt nelien.
Agrāk kad strādāju virsdienesta plānoju mācības ap mazām lashu upēm ..zoļi perimetru njema ofiņi pa upi ar žeberkļiem
11.februāris 2019, 21:27 | links
 
Jurasasaris [11.02.19]: raihs [10m]: Risinājumu variantu ir daudz- kaut vai likums, ka nedrīkst "peldēties" Gaujā u.c. Znārsta upēs no 1.09 līdz 31.10. Sods 1000€, ne mazāk. Pretējā gadījumā visi šāvēji tak tikai sagribējuši papeldēties naktī. Tas ļoti atvieglotu insoektoru darbuMošk dēļ tiem su ...zivīm man kniebties nakti gaujmala aizliegsi
Sipies cik gribi. Vari pat krānu upē nomazgāt. Bet peldēt nelien.
11.februāris 2019, 21:25 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager