Salaca

Dalieties pieredzē par Salacu.
5% varētu būt griesti,lai nosargātu nekas nav jāiegulda,mums taču ir armija,uztaisīt apmācības pāris mēnešus gadā gar upmalām un netikai,pietam atšķirība nekāda,sēž kazarmās vai kur citur,arī sodiem jābūt drakoniskiem,tā lai maz neliekas,un bez kādām tur pārspriešanām, blad ...ka tavu māti :)

ezers, 11.februāris 2019, 21:05

Par armijas piesaisti, jautājumu pacēlu, kādus gadus piecus atpakaļ.
Paši armijnieki toreiz bija starā, jo ZB viņiem tie poligoni un mistiskās/nevajadzīgās mācību leģendas.
Bija pat cilvēki(tajā skaitā arī es), kuri bija gatavi, bez jebkādas maksas, uz savas zemes ierīkot "vadības centru", teltis utt.
Bet tad sākās...
Neatceros kuram tieši Ministram(laikam vides), bija jāgriežās pie aizsardzības ministra utt.
Protams, ka velti piebilst, neviena ministrija tādā līmenī, to risināt negribēja/netaisījās.
11.februāris 2019, 21:22 | links
 
raihs [11.02.19]: Risinājumu variantu ir daudz- kaut vai likums, ka nedrīkst "peldēties" Gaujā u.c. Znārsta upēs no 1.09 līdz 31.10. Sods 1000€, ne mazāk. Pretējā gadījumā visi šāvēji tak tikai sagribējuši papeldēties naktī. Tas ļoti atvieglotu insoektoru darbu
Mošk dēļ tiem su ...zivīm man kniebties nakti gaujmala aizliegsi
11.februāris 2019, 21:20 | links
 
Risinājumu variantu ir daudz- kaut vai likums, ka nedrīkst "peldēties" Gaujā u.c. Znārsta upēs no 1.09 līdz 31.10. Sods 1000€, ne mazāk. Pretējā gadījumā visi šāvēji tak tikai sagribējuši papeldēties naktī. Tas ļoti atvieglotu insoektoru darbu
11.februāris 2019, 21:13 | links
 
Par sodiem piekrītu! Nežēlīgi un skarbi, ktm!
11.februāris 2019, 21:11 | links
 
Kam vajag to svēto zivi ..ja nevar viņu ēst...izdzen citas zivis ...esat Salaca labas līdakas ķerusi un citu kko kā tie sūdi savairojās
11.februāris 2019, 21:10 | links
 
5% varētu būt griesti,lai nosargātu nekas nav jāiegulda,mums taču ir armija,uztaisīt apmācības pāris mēnešus gadā gar upmalām un netikai,pietam atšķirība nekāda,sēž kazarmās vai kur citur,arī sodiem jābūt drakoniskiem,tā lai maz neliekas,un bez kādām tur pārspriešanām, blad ...ka tavu māti :)
11.februāris 2019, 21:05 | links
 
Saprotiet taču- katra pirnsnarstā nosista zivs ir mērāma vismaz ar 10x vai vairāk (nezinu to nārsta efektivitātes procentu). Katra pēcnārstā nosista zivs ir reizināma ar 0.
Ļaunums 0!!!
11.februāris 2019, 20:53 | links
 
Kaut kad taču tai zivij ir jāliek miers! Un jāpadomā arī par makšķernieku drošību! Katru gadu kāds paiet zem ledus, un ne visi uzpeld.

Kuha, 11.februāris 2019, 20:41

šogad slapinājušies ir,bet tākā ka pavisam ar galiem vēl nav bijis,to jau uz dabīgo atlasi varētu norakstīt :)
11.februāris 2019, 20:50 | links
 
Kuha [11.02.19]: Kaut kad taču tai zivij ir jāliek miers! Un jāpadomā arī par makšķernieku drošību! Katru gadu kāds paiet zem ledus, un ne visi uzpeld.
ZIVIJ MIERU IR JĀLIEK NĀRSTA LAIKĀ!!! Vismaz to taču vajadzētu saprast!!! Nirēji/šāvēji ņirgājas par Gauju, postpadomju "inspektoru" varza kāš ar tīkliem Salacu! Īpaši traks bija pagājušais gads, kad dēļ zemā līmeņa tīklus varēja ar veideriem ielikt, un šaut varēja uz nebēdu! Lūk kur resursi jāgulda, nevis zombiju sargāšanā
11.februāris 2019, 20:50 | links
 
abavnieks ,neko :)
11.februāris 2019, 20:47 | links
 
Netici zinātniekiem? Nu netici tad netici, ne ta nu man tevi pārliecināt. Zinātnieki tic. Arī lašu audzētāji tic. Es arī ticu. Un no tā veidoju savu pārliecību. Sargāt ķeltus ir tikpat "efektīgi" , kā sargāt Klusā okeāna lašus, kuri visi pēc nārsta nosprāgst.

raihs, 11.februāris 2019, 20:34

ne tik daudz sargāt kā sakārtot pašu copes pasākumu vajag,pie mums copes kultūra ir drausmīga,ja tev blakus (da jebkur citur )spiedīsies padsmit īgni,nenovīdīgi censoņi šaubos ka tā vairs būs baudāma atpūta(ja copi vispār var saukt par atpūtu) mūsu zinātnieki copes jomā nav sevi nav pierādījuši,lai viņiem ticētu(nejauc iekšā audzētavas)
11.februāris 2019, 20:44 | links
 
Kaut kad taču tai zivij ir jāliek miers! Un jāpadomā arī par makšķernieku drošību! Katru gadu kāds paiet zem ledus, un ne visi uzpeld.
11.februāris 2019, 20:41 | links
 
ezers [11.02.19]: abavnieks,lai apgalvotu ka tīkls visu izkāš ir jāredz kā tas dabā notiek,un ar vienu reizi būs par maz, tai tad jābūt sistēmai,zivs kāpšanas ceļš katrā vietā ir dažāds,starpcitu zveinieku lomi nemaz tādi dižie nav,(neaizstāvu)ja vēlme papļāpāt uzzvani,nozveja jūrā sen vairs nav tāda kā bija agrāk,rūpnieciskā piekrastes zveja sen pazudusi,par kaitējumu tieši Salacā,pavasarī raudu ,vimbu kāpšanas laikā šis zivis makšķernieki kāsa uz nebēdu,rezultāts redzams šobrīd,tākā nav tikai vienpusēji vainīgo
Es nesaprotu, ko Tu gribi no manis, nopietni :D
Es izteicu, savu viedokli, ka tīkli jūrā noslauc uz nārsta ejošās zivis.
Bet Tu vienalga par spīti, ar katru nākamo ziņu, centies pateikt, ka tīkli tam zivju ceļam uz nārsta vietām neko nenodara :D

Un finālā jau paši makšķernieki ir vainīgi, ka izslaukuši raudu un vimbu populāciju... :D
11.februāris 2019, 20:40 | links
 
Kuha [11.02.19]: Riskēju būt nepopulārs, bet mans ieteikums būtu šāds.

Licenzēta lašu un taimiņu cope Salacā, Gaujā, Ventā, Irbē un, varbūt, vēl dažās upēs atļauta no 1. marta līdz 30.aprīlim un no 1.augusta līdz 31. septembrim.

Nārsta laikā un ziemā liksim zivīm mieru, lai atpūšas un, lai paši nekļūstam zivīm par barību, riskējot un paejot zem ledus.
Kādēļ zivīm ziemā jāliek miers? Jo tev tā šķiet? Argumenti?
11.februāris 2019, 20:36 | links
 
raihs [11.02.19]: ezers
Kas par murgiem!? Es uzskatu, ka ir jēga sargāt zivi, kura vēl tikai dos pēctecību, nevis to, kura to jau ir devusi. Pēc zinatnieku(jā, ezer, pēc zinātnieku, nevis taviem) atzinumiem, otrreiz atgriežas nārstot 1-2% lašu un max 6-7 % taimiņu. Tos ķeltus varētu kaut ledus kastēs mājās vest, ja kādam dikti vajag! Kur ir kļūda manos spriedumos, a?
A kur vispār paliek visas tās pārējās zivis? Citur dodas nārstot nākamajā reizē?

Vai arī Baltijas lasis beidz dzīvi, kā nerkas un citas?
11.februāris 2019, 20:36 | links
 
Netici zinātniekiem? Nu netici tad netici, ne ta nu man tevi pārliecināt. Zinātnieki tic. Arī lašu audzētāji tic. Es arī ticu. Un no tā veidoju savu pārliecību. Sargāt ķeltus ir tikpat "efektīgi" , kā sargāt Klusā okeāna lašus, kuri visi pēc nārsta nosprāgst.
11.februāris 2019, 20:34 | links
 
Kuha!
+++++
11.februāris 2019, 20:34 | links
 
Riskēju būt nepopulārs, bet mans ieteikums būtu šāds.

Licenzēta lašu un taimiņu cope Salacā, Gaujā, Ventā, Irbē un, varbūt, vēl dažās upēs atļauta no 1. marta līdz 30.aprīlim un no 1.augusta līdz 31. septembrim.

Nārsta laikā un ziemā liksim zivīm mieru, lai atpūšas un, lai paši nekļūstam zivīm par barību, riskējot un paejot zem ledus.

Kuha, 11.februāris 2019, 20:21

iespējams ka būtu labāk,citādi tas zelta drudzis neciešams palicis
11.februāris 2019, 20:33 | links
 
Zoni,tikai mieru!
Atcerēsimies:Copē,tā pat kā pirtī,visi esam vienādi.Tik,kam krāniņš lielāks,kam mazāks.Tā kā “direktora sindromu” atstāsim darbam.
Ticu,ka pienāks latviešiem tie laiki,kad legāli copēsim pirmsnārsta lasi!
11.februāris 2019, 20:31 | links
 
ezers
Kas par murgiem!? Es uzskatu, ka ir jēga sargāt zivi, kura vēl tikai dos pēctecību, nevis to, kura to jau ir devusi. Pēc zinatnieku(jā, ezer, pēc zinātnieku, nevis taviem) atzinumiem, otrreiz atgriežas nārstot 1-2% lašu un max 6-7 % taimiņu. Tos ķeltus varētu kaut ledus kastēs mājās vest, ja kādam dikti vajag! Kur ir kļūda manos spriedumos, a?

raihs, 11.februāris 2019, 20:22

vot tagad nesapratu, hmm,neko neesmu apgalvojis,tu apgalvoji ka vienreiz,es neticu vot i viss,par mūsu zinātniekiem,(dziļš smīns)esmu redzējis kā viņi darbojas ,gan upē gan Burtniekā,no tās darbības adekvātu slēdzienu nav iespējams noteikt
11.februāris 2019, 20:29 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager