Kas notiek Latgalē

To Gincchs
Lielos sēkļus jau iztīrīja gan spiningisti gan zemūdens šāvēji. Jau no 1mā licences gadā sēkļi pie dienvidu kempinga maija pirmajos datumos no pusnakts tiek intensīvi atbrīvoti no visa daudz maz šaujama. Stāsti par zušiem ir stāsti. Zuši ir vēsture un reta laime šiem šat tad. Labi ka dziļumi pietiekami, lai zivs joprojām ir atrodama arī coperiem. Līdakas kā suga stipri sarukusi.
6.maijs 2021, 08:35 | links
 
spiningists [06.05.21]: To Gincchs
Lielos sēkļus jau iztīrīja gan spiningisti gan zemūdens šāvēji. Jau no 1mā licences gadā sēkļi pie dienvidu kempinga maija pirmajos datumos no pusnakts tiek intensīvi atbrīvoti no visa daudz maz šaujama. Stāsti par zušiem ir stāsti. Zuši ir vēsture un reta laime šiem šat tad. Labi ka dziļumi pietiekami, lai zivs joprojām ir atrodama arī coperiem. Līdakas kā suga stipri sarukusi.
To spiningists
Par šāvējiem ir dzirdēts, bet nevaru apgalvot par līdaku sarukumu. Paziņas un paziņu cilvēki līdakas ķer tur labi. Vvisbēdīgākais Sīverā ir tas, ka tur ir ļoti maz(vai pat nav?) zandartu. Esmu paložņājis pa internetu un lasîjis, ka padomju laikos Sîvers bij ar zandartiem bagāts, bet tagad laikam nav no viņa tur smakas?
P.S Šodien biju Višķos ieskrējis uz 2.5h, uz vienas šiškas viens shods un tas arī viss, sēkļi klusēja. Rīt beidzot ar jauno laivu braukšu uz visu dienu uz copi. Mērķēju uz Sīveru vai Užuņu ezeru.
6.maijs 2021, 11:13 | links
 
To Gincchs.
Es tur sāku pirms 20 gadiem copēt. Neskatoties uz tīklu bardaku, kriminālais izmērs bij kā tagad Feimanjos. Skaitliski. Un tagad?
Sīvers iet līdzi Dridzim. Paliek tīrāks/dzidrāks ūdens, līdz ar to gaisma tiek dziļāk un zāle aug ar dziļāk. Apaugums seklākās vietās pa šiem gadiem ir uz 30% vismaz klāt. Zandartiem it kā saules stari neder, vajag duļķi.
Ja kas Užiņi ir Rāznas dabas parkā.... Citādi interesants ezers ar mazu presi no coperiem.
6.maijs 2021, 13:01 | links
 
Šodien izvēlējos Užuņus, nesadūšojos pēc vēja prognozēm braukt uz Sīveru. Uz ezera biju ap 8, pirms manis jau bija 2 laivas, kas diezgan ātri nomuku projām. Izložņāju visus savus sēkļus, kantes, šiškas un vēl visu ko varēja līdz 13.00 un tad padevos, rezultātā 1 siļķēns atkratījās pie laivas un viena cope. Rīt arī taisos kautkur, protams gribas uz Sīveru... bet tās vēja prognozes....
7.maijs 2021, 17:11 | links
 
To Gincchs
Man bērnības draugs ar pūsli bez motora brauc tik uz nelieliem ezeriem, 5 mēra līdaksi regulāri lomā. Vienīgais - pie viņa ezeriem jādodas caur pļavu/krūmiem - nav tā ka piebrauc ezera krastā. Reiz ar šo biju liecinieks rudens copē kā paņem 5 gb kopsvarā 20 kg, man tik 2 un 6 kg. tai copē vēl 2 bij neceļamas. Vo tā ar tiem mazajiem ezeriem. Protams slepeni, kaut arī daži saredzami no asfalta ceļiem :). Vēl neesu atkodis Cirīša ūdenskrātuvi, 3x štanga bij, bet neesu bijis sezonas sākumā. Užiņu ir kaprīzs, rudenī tur līdaks vienā galā salien, un paceļamas tik velcē. Toties tur man 25 cm pavada bij par īsu...
8.maijs 2021, 09:51 | links
 
To Gincchs
Man bērnības draugs ar pūsli bez motora brauc tik uz nelieliem ezeriem, 5 mēra līdaksi regulāri lomā. Vienīgais - pie viņa ezeriem jādodas caur pļavu/krūmiem - nav tā ka piebrauc ezera krastā. Reiz ar šo biju liecinieks rudens copē kā paņem 5 gb kopsvarā 20 kg, man tik 2 un 6 kg. tai copē vēl 2 bij neceļamas. Vo tā ar tiem mazajiem ezeriem. Protams slepeni, kaut arī daži saredzami no asfalta ceļiem :). Vēl neesu atkodis Cirīša ūdenskrātuvi, 3x štanga bij, bet neesu bijis sezonas sākumā. Užiņu ir kaprīzs, rudenī tur līdaks vienā galā salien, un paceļamas tik velcē. Toties tur man 25 cm pavada bij par īsu...

spiningists, 8.maijs 2021, 09:51


Užuņos mazliet jāpagaida līdz uzsils, iespējams nākamajās brīvdienās tur izlīdīšu. Šodien paliku mājās, rīt šturmēšu Sīveru laikam.
8.maijs 2021, 10:21 | links
 
To Gincchs
Man bērnības draugs ar pūsli bez motora brauc tik uz nelieliem ezeriem, 5 mēra līdaksi regulāri lomā. Vienīgais - pie viņa ezeriem jādodas caur pļavu/krūmiem - nav tā ka piebrauc ezera krastā. Reiz ar šo biju liecinieks rudens copē kā paņem 5 gb kopsvarā 20 kg, man tik 2 un 6 kg. tai copē vēl 2 bij neceļamas. Vo tā ar tiem mazajiem ezeriem. Protams slepeni, kaut arī daži saredzami no asfalta ceļiem :). Vēl neesu atkodis Cirīša ūdenskrātuvi, 3x štanga bij, bet neesu bijis sezonas sākumā. Užiņu ir kaprīzs, rudenī tur līdaks vienā galā salien, un paceļamas tik velcē. Toties tur man 25 cm pavada bij par īsu...

spiningists, 8.maijs 2021, 09:51


A par to cirīša ūdenskrātuvi man saprašanas nav, ne reizi tur neesmu bijis, bet ir cilvēki, kas brauc un ķer, es tur pat nezinu, kur var piebraukt, bet baigās intereses tur ložņāt nez kapēc man arī nav..
8.maijs 2021, 10:49 | links
 
Rēzeknes dīķos ļoti labi ķeras karpas un karūsas. Redzēju bildes Facebookā.
8.maijs 2021, 17:22 | links
 
Alex [08.05.21]: Rēzeknes dīķos ļoti labi ķeras karpas un karūsas. Redzēju bildes Facebookā.
Ja vienu bildi redz kaut kur ar vienu karpu, tas jau nenozimē ka baigais kļovs, ja pats būtu noķeris spaini zivis, tad jau varētu teikt kā ir jēga braukt.
8.maijs 2021, 20:41 | links
 
opis12 [08.05.21]: Alex [17:22]: Rēzeknes dīķos ļoti labi ķeras karpas un karūsas. Redzēju bildes Facebookā.Ja vienu bildi redz kaut kur ar vienu karpu, tas jau nenozimē ka baigais kļovs, ja pats būtu noķeris spaini zivis, tad jau varētu teikt kā ir jēga braukt.
Daudz zivju redzēju. Ja pašam nav naudas aizbraukt uz dīķi, tas nenozīmē ka citi ir neveiksminieki. Es braukšu, mājās sēdēšana apnika.
8.maijs 2021, 21:04 | links
 
Alex [08.05.21]: opis12 [25m]: Alex [17:22]: Rēzeknes dīķos ļoti labi ķeras karpas un karūsas. Redzēju bildes Facebookā.Ja vienu bildi redz kaut kur ar vienu karpu, tas jau nenozimē ka baigais kļovs, ja pats būtu noķeris spaini zivis, tad jau varētu teikt kā ir jēga braukt.Daudz zivju redzēju. Ja pašam nav naudas aizbraukt uz dīķi, tas nenozīmē ka citi ir neveiksminieki. Es braukšu, mājās sēdēšana apnika.
Cope maksas dīķī jau vispār ir nenormāli spēcīgs arguments par tēmu - laba cope....

Bet vēl stulbāk ir pamatoti vai nepamatoti kādam braukt virsū par tēmu - finanses..
8.maijs 2021, 21:08 | links
 
Abavnieks [08.05.21]: Alex [Vakar]: opis12 [25m]: Alex [17:22]: Rēzeknes dīķos ļoti labi ķeras karpas un karūsas. Redzēju bildes Facebookā.Ja vienu bildi redz kaut kur ar vienu karpu, tas jau nenozimē ka baigais kļovs, ja pats būtu noķeris spaini zivis, tad jau varētu teikt kā ir jēga braukt.Daudz zivju redzēju. Ja pašam nav naudas aizbraukt uz dīķi, tas nenozīmē ka citi ir neveiksminieki. Es braukšu, mājās sēdēšana apnika.Cope maksas dīķī jau vispār ir nenormāli spēcīgs arguments par tēmu - laba cope....

Bet vēl stulbāk ir pamatoti vai nepamatoti kādam braukt virsū par tēmu - finanses..
Ja uz manis brauc, tad es parādā nepalieku.
9.maijs 2021, 10:33 | links
 
Šodien biju Sīverā. Nu, te daudzko nav teikt, sen nebiju uz tādu žoru ticis :)). Noformēju komplektu(meitene mazliet piepalīdzēja) nepilnās 4 stundās. Visas no 1.5kg līdz 2kg. Kā parasti tikai jig only. Bildes un līdaksi albūmā :)) , dažas mēra amnestētes, jo vairāk noteikti mums nevajadzēja, un daži shodi gan pusceļā, gan pie laivas. Kautkā tā :))
9.maijs 2021, 14:40 | links
 
Es šodien pirmo reizi ar biju Sīverā, bet mums tik spīdoši negāja. Uz diviem 5 mēra līdakas līdz 2 kg, viena nokoda pavadu, paspēju paturēt 5 sekundes pēc sajūtām bija laba:).
9.maijs 2021, 19:10 | links
 
Šodien biju Sīverā. Nu, te daudzko nav teikt, sen nebiju uz tādu žoru ticis :)).
gincchs, 9.maijs 2021, 14:40

Pēc bildes spriežot biji no Skaistas puses, kur metri 100 uz priekšu ietek upīte? Kur strādāji pa sēkļiem vai gar niedrēm?
9.maijs 2021, 23:09 | links
 
Šodien biju Sīverā. Nu, te daudzko nav teikt, sen nebiju uz tādu žoru ticis :)).
gincchs, 9.maijs 2021, 14:40
Pēc bildes spriežot biji no Skaistas puses, kur metri 100 uz priekšu ietek upīte? Kur strādāji pa sēkļiem vai gar niedrēm?

WILKS, 9.maijs 2021, 23:09


Tieši tā, es braucu tikai no Skaistas puses Sīverā, kādu reizi gribās iebraukt arī no Vanagiem, jo tur punkti arī man ir, bet tur nezinu kur piebraukt, kādu reizu būs ar laivu jāpavizinās, vai arī kāds var padalīties ar laivas nolaišanas punktu pie Vanagiem.
Ķēru uz sēkļiem un pumpukiem, bet visas zivis no pumpukiem, uz sēkļiem atkal bija pa nullēm.
10.maijs 2021, 06:42 | links
 
Paguglēju google mapsu, atradu iebrauktuvi no Vanagiem, būs jānotestē kādu reizi
10.maijs 2021, 06:59 | links
 
Vakar pusceļā uz Sīveru sapratu ka dokumenti palika mājās, nācās atgriezties, un izvēlējos vietu tuvāk Koša ezers, rezultātā viena 1.9 kg aiz pašas lūpas. Draugiem Riebiņu novada ezeros veicās daudz labāk.
10.maijs 2021, 10:11 | links
 

Atnācu 12:00, uzreiz sāka raustīt, pirmā karūsa pēc 20 min. Pēc stundas atbrauc cits makšķernieks, uzreiz noķeru karpu 1 kg, viņš palīdz izvilkt. Krasts 1 m stāvs. Ja karpa lielāka par 1 kg, bez uztveramā tīkliņa labāk nevilkt ārā, jo pārplīst lūpa. Pēc 13 jau sliktāk raustīja, no 15 līdz 17 super labi raustīja. Pēc 19 izvilku karpu 1.5 kg. Kopā virs 6 kg zivju, 2 līņi, kurus atlaidu, 3 karpas. Kolēģis ķēra uz pluda, arī grunteni iemeta vēlāk, viņa ticība neļauj izmantot barotavu. Pirmā zivs viņam pēc 3 h, mini karūsa. Tad noķēra lielu karūsu un 2 karpas 3 kg. Pluds viņam peldēja pie manis, kur arī sēdēja karpas. Dārgas makšķeres sapērk, bet zivis neprot ķert. Man aizbēga barotava, kolēģis braucot mājās izvilka manu sistēmu, kur līnis un karūsa sēdēja. Aukla plīsa pēc 5 m, ķīniešu sūds. Labāk tad poļu pirkt.
10.maijs 2021, 21:36 | links
 
Bieži vien zivs pavelk makšķeri, bet zivs uz āķa nesēž. Ļoti spēcīgi pūta, ar pludiņu grūti. Zivis ķeras, bet tikai 4 cilvēki par dienu.
10.maijs 2021, 21:38 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager