Kas notiek Latgalē

Kas notiek Ušurezerā?
16.janvāris 2019, 07:52 | links
 
paskatījos prognozes ceturtdienai, nu ibio, vienīgā ziemas copes diena nedēļā, un tieši tajā bezgalīgs lietus un vējs visos caurumos... Bet jāiet, kad tad vēl tikt...
16.janvāris 2019, 00:12 | links
 
Rušonas ezerā ir kāda kustība vai klusums?
Paldies
15.janvāris 2019, 22:28 | links
 
kas butu, ja ap ezeru nebutu saceltas majas. viss aizaudzis un netiksi pat ezeram klat. sliktaka gadijuma pat cela nav un aizmirsti par kaut kadu piebrauksanu ar piekabi. par laivas ielaisanu udeni vispar aizmirsti.

cits stasts, ja pirms tam bija piekluve un kads uzblieza maju, bet procentuali, cik tadu gadijumu ir pret majas uzcelsanas nekuriene un apkartnes sakopsanu (pec tam brauc un ka4a pravas, ka ir liegta piekluve ezeram, lai gan pirms majas, tapat tas piekluves nebija)

mailite, 14.janvāris 2019, 16:16

Tad kad notika zems reforma un īpašumu atgūšana, pašvaldības nepadomāja par tādiem cilvēkiem, kas brīvo laiku grib pavadīt pei dabas un ūdeņiem, tāpēc likumā netika iestrādāta norma, ka katram īašumam kas atrodas pie upēm vai ezeriem, jābūt servitūta joslai, pa kuru nodrošināt brīvu piekļuvi pie ūdens jebkuram iedzīivotājam.
Droši vien tad likumdevēji domāja ka cilvēki atpūšas tikai barčikā.

MV-F, 14.janvāris 2019, 16:42


Tad kad rakstīja likumu, uzskatīja, ka privātīpašums ir absolūtā vērtība un svēts un jebkurš skrandainis pie tā tiek uzskatīts par apdraudējumu. :).
15.janvāris 2019, 14:50 | links
 
vecajos noteikumos nebija ierobežojumu, tagad ir.
15.janvāris 2019, 09:41 | links
 
16.6. asarus, kas noķerti:

16.6.1. iekšējos ūdeņos, – piecus kilogramus;

16.6.2. Baltijas jūras vai Rīgas jūras līča ūdeņos, – 10 kilogramus;
15.janvāris 2019, 08:22 | links
 
Man tāds jautājums. Vai ir svara ierobežojums asariem iekšējos ūdeņos. Noteikumos ir rakstīts ka 5kg. Citi saka ka nav ierobežojuma.
15.janvāris 2019, 08:12 | links
 
Laiks šodien perfekts, neliels vējš, silti. Eholots kā parasti rāda zivis i pa 1 kg, neņemu vērā to, bet tas ka pa vidu rādīja zivis, tā gan bija taisnība, pašā apakšā 0 zivju. Pušā dienā un naktī tikai mazas raudas ķērās: mazākā 6.3 g, tik mazas pirmo reizi redzu, un 1-2 m no gultnes ķērās. Dziļums 6 m.

Rāznā zivis stipri lielākas, 9 kg.





Alex, 13.janvāris 2019, 21:13
no kuras puses keri Razna?

andris1415, 14.janvāris 2019, 20:03

No Mākoņkalna puses.
14.janvāris 2019, 21:26 | links
 
Vai Feimaņu ezerā arī tagad ir ieviestas licenses?
14.janvāris 2019, 21:09 | links
 
Ups taisnība!!!! ja spied uz i, tieši uz 20 eiro cenu, tad tur sarakstā nav Rušona.
14.janvāris 2019, 21:01 | links
 
Riks [14.01.19]: bubanis [12.jan]: Cik īsti maksā Rušonas ezera gada licenze? Epakalpojumi.lv ir pieejama Rušonas ezera licenze par 30 eiro, bet Jašas, Bicānu un Rušonas ezera par 20eiro. Kāda ir atšķirība?Ļoti interesanti. Pērkot licenzi uz Rušonu var ķert tikai Rušonu ezerā, bet pērkot uz Bicānu kur licenze maksā 20 euro ietilpst vairāki ezeri un Rušonu tai skaitā:). Protams pirkšu pa 20 :).

Jonius, 12.janvāris 2019, 23:07
Ja atver simboliņu "i", tad redzam, ka par 20eiro Rušona sarakstā nav. Licence 30 eiro tikai Rušonā. Vai nav par TRAKU?
Ir sarakstā Rušons!!! Tiko atvēru vēlreiz pārbaudīju. Sarakstā 11 ezeri!
14.janvāris 2019, 20:59 | links
 
Laiks šodien perfekts, neliels vējš, silti. Eholots kā parasti rāda zivis i pa 1 kg, neņemu vērā to, bet tas ka pa vidu rādīja zivis, tā gan bija taisnība, pašā apakšā 0 zivju. Pušā dienā un naktī tikai mazas raudas ķērās: mazākā 6.3 g, tik mazas pirmo reizi redzu, un 1-2 m no gultnes ķērās. Dziļums 6 m.

Rāznā zivis stipri lielākas, 9 kg.





Alex, 13.janvāris 2019, 21:13

no kuras puses keri Razna?
14.janvāris 2019, 20:03 | links
 
Ko Jūs te cepaties, es domāju tā , tie kas prata, kas varēja atļauties, kas jo projā spēj uzturēt šo infrakstruktūru, viņiem po koļenu jūsu makšķerēšana, stumiet velciet, kačājiet tās visādās laivas, Tiem 10-15 eur pie viņu ezeriem nav Nauda:)
14.janvāris 2019, 17:37 | links
 
visas problēmas rodas no tā ka kāds sadirsas ar vietējiem. piecūko apkārtni, kaut ko nozog vai salauž, līdz ar to vietējie ne visai mil copetājus, bet ja cilvēcīgi parunā un pat samaksā, tad problēmu nav. pat pie cirīsa zinu vienu saimnieku kur pa 1 euro diena pie majas var atstāt auto.

swordfish216, 14.janvāris 2019, 15:43

Tur jau tā lieta, ka starp makšķerniekiem ir tādi kas aiz sevis atstāj visu kas pagadās, un salauž visu kas ir krastā, bet tos es neuzskatu par makšķerniekim, bet gan par atpūtniekiem-iemetejiem.
Tādu "atpūtnieku" dēļ man bijušas problēmas pie Lielupes (Jelgavas novads) sarunāt ar kādu vietējo nolikt mašīnu, sarunāt ka vasarā atbaukšu pāris reizes pacopēt (tikai es, viens pats), piedāvāju pat maksāt sotaku, divus!!! par va-sa-ru!!!, bļāviens pat tādi varianti neiet cauri. Atbild vinkārši - vai tad nav citur vietas??? Vieta jau būtu, bet kad tu copē vairākas reizes, it kā sevis izvēlētā brīvā vietā, tad drīz vien kādā reizā tur priekšā būs jautra kompānija, un vēl pēc laika copes vieta pārvēršas par miskasti. Tur jau tā problēma.
Bet krastā dzīvojošam nevar izlūgties pat par maksu.
Šovasar vispār man plāns pat runāt ar kādu saimnieku par krasta zonas izīrēšanu. Bļāviens, citas izejas vairs nav, ja gribi copēt sevis izvēlētā vietā, prom no citu acīm.

MV-F, 14.janvāris 2019, 16:39


Kā es tevi saprotu :) Ir mēģināts vairākas reizes sarunāt šādi, bet cilvēki diemžēl nevēlas nevienu savā privātā teritorijā. (loģika jau ir ) .

Pēc pieredzes ir sanācis tik ar diviem saimniekiem sarunāt drošu piekļuvi pie ūdens no privātas teritorijas.
Vienam saimniekam atstāt pie palodzes 3 aliņus un vienai omitei saskaldīt malku ik pa laikam ( to vispār nav žēl - cope, malkas skaldīšana un pat pirtiņā atļauj ieiet ... kas var būt labāks? )

Nu jau tagad gāzes baloniņu ņemu līdz , jo viens dūlais palaida savu aitas suni uz mani... labi ka sunim bija "fiška" galvā , ka nelīda ūdenī...
14.janvāris 2019, 17:29 | links
 
kas butu, ja ap ezeru nebutu saceltas majas. viss aizaudzis un netiksi pat ezeram klat. sliktaka gadijuma pat cela nav un aizmirsti par kaut kadu piebrauksanu ar piekabi. par laivas ielaisanu udeni vispar aizmirsti.

cits stasts, ja pirms tam bija piekluve un kads uzblieza maju, bet procentuali, cik tadu gadijumu ir pret majas uzcelsanas nekuriene un apkartnes sakopsanu (pec tam brauc un ka4a pravas, ka ir liegta piekluve ezeram, lai gan pirms majas, tapat tas piekluves nebija)

mailite, 14.janvāris 2019, 16:16


Tad kad notika zems reforma un īpašumu atgūšana, pašvaldības nepadomāja par tādiem cilvēkiem, kas brīvo laiku grib pavadīt pei dabas un ūdeņiem, tāpēc likumā netika iestrādāta norma, ka katram īašumam kas atrodas pie upēm vai ezeriem, jābūt servitūta joslai, pa kuru nodrošināt brīvu piekļuvi pie ūdens jebkuram iedzīivotājam.
Droši vien tad likumdevēji domāja ka cilvēki atpūšas tikai barčikā.
14.janvāris 2019, 16:42 | links
 
visas problēmas rodas no tā ka kāds sadirsas ar vietējiem. piecūko apkārtni, kaut ko nozog vai salauž, līdz ar to vietējie ne visai mil copetājus, bet ja cilvēcīgi parunā un pat samaksā, tad problēmu nav. pat pie cirīsa zinu vienu saimnieku kur pa 1 euro diena pie majas var atstāt auto.

swordfish216, 14.janvāris 2019, 15:43


Tur jau tā lieta, ka starp makšķerniekiem ir tādi kas aiz sevis atstāj visu kas pagadās, un salauž visu kas ir krastā, bet tos es neuzskatu par makšķerniekim, bet gan par atpūtniekiem-iemetejiem.
Tādu "atpūtnieku" dēļ man bijušas problēmas pie Lielupes (Jelgavas novads) sarunāt ar kādu vietējo nolikt mašīnu, sarunāt ka vasarā atbaukšu pāris reizes pacopēt (tikai es, viens pats), piedāvāju pat maksāt sotaku, divus!!! par va-sa-ru!!!, bļāviens pat tādi varianti neiet cauri. Atbild vinkārši - vai tad nav citur vietas??? Vieta jau būtu, bet kad tu copē vairākas reizes, it kā sevis izvēlētā brīvā vietā, tad drīz vien kādā reizā tur priekšā būs jautra kompānija, un vēl pēc laika copes vieta pārvēršas par miskasti. Tur jau tā problēma.
Bet krastā dzīvojošam nevar izlūgties pat par maksu.
Šovasar vispār man plāns pat runāt ar kādu saimnieku par krasta zonas izīrēšanu. Bļāviens, citas izejas vairs nav, ja gribi copēt sevis izvēlētā vietā, prom no citu acīm.
14.janvāris 2019, 16:39 | links
 
kas butu, ja ap ezeru nebutu saceltas majas. viss aizaudzis un netiksi pat ezeram klat. sliktaka gadijuma pat cela nav un aizmirsti par kaut kadu piebrauksanu ar piekabi. par laivas ielaisanu udeni vispar aizmirsti.

cits stasts, ja pirms tam bija piekluve un kads uzblieza maju, bet procentuali, cik tadu gadijumu ir pret majas uzcelsanas nekuriene un apkartnes sakopsanu (pec tam brauc un ka4a pravas, ka ir liegta piekluve ezeram, lai gan pirms majas, tapat tas piekluves nebija)
14.janvāris 2019, 16:16 | links
 
Vajadzētu vākt parakstus manabalss.lv lai pašvaldība vai valsts piespiedu kārtā izpērk vienu 3 m platu ceļu uz ezeru. Nahuja pirkt makšķerēšanas karti, ja nevar piebraukt pie ezera ar laivu un normāli makšķerēt?? Ķīniešu laivu bez motora nav problēma aiznest uz ezeru. Ja 200 m jānes nopietna laiva ar motoru, tad gan sūdi lieli. Pārsvarā visur privātīpašums, tāpēc krasti aizauguši ar niedrēm, ar grunteni grūti iemest.
14.janvāris 2019, 16:08 | links
 
Pirmkārt daudziem vietējiem nemaz nav infrastruktūras, lai pieklājīgi ielaistu savu laivu(domāju lielās laivas, nevis gumijas laivas). tādas vietas ir daudzmaz nodrošinātas kempingiem, atpūtas bāzēm utt.
Uz doto brīdi sanāka, ka tev būtu jābrauc vietējam pa pagalmu, lai pieklūtu pie paša ezera malas, kur varētu ielaist piekabi ar laivu.
Personīgi es negribētu, lai izbraukā manu pagalmu.
Iedomājies, kas par bardaku būtu un kāds izskatītos pagalms, ja pie opīša caur pagalmu braukātu 5+ auto katru dienu.


Otrkārt, tiklīdz sāksi reklamēt, ka pie tevis var ielaist laivu pa attiecīgu summu VID būs klāt un prasīs, kas par uzņēmumu, kur čeki utt.

Pareizāk būtu izpētīt karti un izbraukāt ezera apārtni un iebraukt pie saimnieka, iepriekš visu sarunāt. Pirmajā reizē bonusā iedod polšu un būsi gaidīts vienmēr.
14.janvāris 2019, 16:00 | links
 
Licenšu bizness Latgalē (ne tikai) vairāk pakārtos uz peļņu, bet nav sakārtota piekļuve ezeriem.
Tā kā Latgalē ir lielakais skaits ezeru, tad šī piekļuves problēma arī attiecas uz šo reģionu.
Par brīvu piekļuvi es uzskatu, ka makšķernieks ezera ūdeņiem var piekļūt 60-65% no krasta līnijas, ar iespēju vismaz 4 vietās noparkoties ar auto. Šādas piekļuves iespējas būtu jau iekļautas licenses cenā.
Latgales ezeru krasti ir pamatīgi aizauguši un nepieejami. Ne visi makšķerē no livām.
Šādas problēmas būtu jārisina licenšu ieviesējiem.

MV-F, 14.janvāris 2019, 15:28


Par 20.11.2018. Riebiņu novada domes lēmuma Nr. 2 (prot. Nr. 16) “Par
līdzfinansējuma piešķiršanu projektam “Laivu piestātņu un tai piegulošo teritoriju
infrastruktūras izveide Riebiņu novada Rušonas pagastā”” atcelšanu.
14.janvāris 2019, 15:49 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager