Kas notiek Latgalē

Alex [08.05.21]: Rēzeknes dīķos ļoti labi ķeras karpas un karūsas. Redzēju bildes Facebookā.
Ja vienu bildi redz kaut kur ar vienu karpu, tas jau nenozimē ka baigais kļovs, ja pats būtu noķeris spaini zivis, tad jau varētu teikt kā ir jēga braukt.
8.maijs 2021, 20:41 | links
 
Rēzeknes dīķos ļoti labi ķeras karpas un karūsas. Redzēju bildes Facebookā.
8.maijs 2021, 17:22 | links
 
To Gincchs
Man bērnības draugs ar pūsli bez motora brauc tik uz nelieliem ezeriem, 5 mēra līdaksi regulāri lomā. Vienīgais - pie viņa ezeriem jādodas caur pļavu/krūmiem - nav tā ka piebrauc ezera krastā. Reiz ar šo biju liecinieks rudens copē kā paņem 5 gb kopsvarā 20 kg, man tik 2 un 6 kg. tai copē vēl 2 bij neceļamas. Vo tā ar tiem mazajiem ezeriem. Protams slepeni, kaut arī daži saredzami no asfalta ceļiem :). Vēl neesu atkodis Cirīša ūdenskrātuvi, 3x štanga bij, bet neesu bijis sezonas sākumā. Užiņu ir kaprīzs, rudenī tur līdaks vienā galā salien, un paceļamas tik velcē. Toties tur man 25 cm pavada bij par īsu...

spiningists, 8.maijs 2021, 09:51


A par to cirīša ūdenskrātuvi man saprašanas nav, ne reizi tur neesmu bijis, bet ir cilvēki, kas brauc un ķer, es tur pat nezinu, kur var piebraukt, bet baigās intereses tur ložņāt nez kapēc man arī nav..
8.maijs 2021, 10:49 | links
 
To Gincchs
Man bērnības draugs ar pūsli bez motora brauc tik uz nelieliem ezeriem, 5 mēra līdaksi regulāri lomā. Vienīgais - pie viņa ezeriem jādodas caur pļavu/krūmiem - nav tā ka piebrauc ezera krastā. Reiz ar šo biju liecinieks rudens copē kā paņem 5 gb kopsvarā 20 kg, man tik 2 un 6 kg. tai copē vēl 2 bij neceļamas. Vo tā ar tiem mazajiem ezeriem. Protams slepeni, kaut arī daži saredzami no asfalta ceļiem :). Vēl neesu atkodis Cirīša ūdenskrātuvi, 3x štanga bij, bet neesu bijis sezonas sākumā. Užiņu ir kaprīzs, rudenī tur līdaks vienā galā salien, un paceļamas tik velcē. Toties tur man 25 cm pavada bij par īsu...

spiningists, 8.maijs 2021, 09:51


Užuņos mazliet jāpagaida līdz uzsils, iespējams nākamajās brīvdienās tur izlīdīšu. Šodien paliku mājās, rīt šturmēšu Sīveru laikam.
8.maijs 2021, 10:21 | links
 
To Gincchs
Man bērnības draugs ar pūsli bez motora brauc tik uz nelieliem ezeriem, 5 mēra līdaksi regulāri lomā. Vienīgais - pie viņa ezeriem jādodas caur pļavu/krūmiem - nav tā ka piebrauc ezera krastā. Reiz ar šo biju liecinieks rudens copē kā paņem 5 gb kopsvarā 20 kg, man tik 2 un 6 kg. tai copē vēl 2 bij neceļamas. Vo tā ar tiem mazajiem ezeriem. Protams slepeni, kaut arī daži saredzami no asfalta ceļiem :). Vēl neesu atkodis Cirīša ūdenskrātuvi, 3x štanga bij, bet neesu bijis sezonas sākumā. Užiņu ir kaprīzs, rudenī tur līdaks vienā galā salien, un paceļamas tik velcē. Toties tur man 25 cm pavada bij par īsu...
8.maijs 2021, 09:51 | links
 
Šodien izvēlējos Užuņus, nesadūšojos pēc vēja prognozēm braukt uz Sīveru. Uz ezera biju ap 8, pirms manis jau bija 2 laivas, kas diezgan ātri nomuku projām. Izložņāju visus savus sēkļus, kantes, šiškas un vēl visu ko varēja līdz 13.00 un tad padevos, rezultātā 1 siļķēns atkratījās pie laivas un viena cope. Rīt arī taisos kautkur, protams gribas uz Sīveru... bet tās vēja prognozes....
7.maijs 2021, 17:11 | links
 
To Gincchs.
Es tur sāku pirms 20 gadiem copēt. Neskatoties uz tīklu bardaku, kriminālais izmērs bij kā tagad Feimanjos. Skaitliski. Un tagad?
Sīvers iet līdzi Dridzim. Paliek tīrāks/dzidrāks ūdens, līdz ar to gaisma tiek dziļāk un zāle aug ar dziļāk. Apaugums seklākās vietās pa šiem gadiem ir uz 30% vismaz klāt. Zandartiem it kā saules stari neder, vajag duļķi.
Ja kas Užiņi ir Rāznas dabas parkā.... Citādi interesants ezers ar mazu presi no coperiem.
6.maijs 2021, 13:01 | links
 
spiningists [06.05.21]: To Gincchs
Lielos sēkļus jau iztīrīja gan spiningisti gan zemūdens šāvēji. Jau no 1mā licences gadā sēkļi pie dienvidu kempinga maija pirmajos datumos no pusnakts tiek intensīvi atbrīvoti no visa daudz maz šaujama. Stāsti par zušiem ir stāsti. Zuši ir vēsture un reta laime šiem šat tad. Labi ka dziļumi pietiekami, lai zivs joprojām ir atrodama arī coperiem. Līdakas kā suga stipri sarukusi.
To spiningists
Par šāvējiem ir dzirdēts, bet nevaru apgalvot par līdaku sarukumu. Paziņas un paziņu cilvēki līdakas ķer tur labi. Vvisbēdīgākais Sīverā ir tas, ka tur ir ļoti maz(vai pat nav?) zandartu. Esmu paložņājis pa internetu un lasîjis, ka padomju laikos Sîvers bij ar zandartiem bagāts, bet tagad laikam nav no viņa tur smakas?
P.S Šodien biju Višķos ieskrējis uz 2.5h, uz vienas šiškas viens shods un tas arī viss, sēkļi klusēja. Rīt beidzot ar jauno laivu braukšu uz visu dienu uz copi. Mērķēju uz Sīveru vai Užuņu ezeru.
6.maijs 2021, 11:13 | links
 
To Gincchs
Lielos sēkļus jau iztīrīja gan spiningisti gan zemūdens šāvēji. Jau no 1mā licences gadā sēkļi pie dienvidu kempinga maija pirmajos datumos no pusnakts tiek intensīvi atbrīvoti no visa daudz maz šaujama. Stāsti par zušiem ir stāsti. Zuši ir vēsture un reta laime šiem šat tad. Labi ka dziļumi pietiekami, lai zivs joprojām ir atrodama arī coperiem. Līdakas kā suga stipri sarukusi.
6.maijs 2021, 08:35 | links
 
Agnams [05.05.21]: Biju ezerā ar fīderi uz kādām 2h. Dažas copītes pie krasta, dziļumā tik 1 cope un maziņš breksītis. Kā citiem ar ezeriem iet? Un kad ezeros vispār karūsas ceļas ņammāt?
Nu pie tādiem siltumiem vēl būs jāpagaidā, pie tam tas jau atkārīgs no pašas ūdenskrātuves, tās platības, atrašanas vietas utt. Kad ūdens nedaudz iesils un paradisies visādi mošķi, vārdes kori un zāle sāks līst ārā tad jau var mēĝināt.
5.maijs 2021, 19:22 | links
 
Biju ezerā ar fīderi uz kādām 2h. Dažas copītes pie krasta, dziļumā tik 1 cope un maziņš breksītis. Kā citiem ar ezeriem iet? Un kad ezeros vispār karūsas ceļas ņammāt?
5.maijs 2021, 18:38 | links
 
To Gincchs
Man kastē ir kādas 2 spicītes līdz, kā arī superlīme. Uzsildot ar šķiltavām var arī veco novilkt, ja ir kur aizķerties, ja nē, tad tik radiomatieru urbītis un sildīšana - izurbināt. Ja spicīte pa gabalu nost - vajag lielāku diametru, tur tad noder rezerves budžeta varianti. Un dārgajam galam krutie cietsakausējuma riņķi gadās plīst, ja nejauši ierauj vairākkārt sakabi. Viss tas remontējams svaigā gaisā un diena nepazūd.

spiningists, 5.maijs 2021, 08:52


pats personiski laikam esmu salauzis tikai vienu spici, vakar un parasti kāds palīdz :D
5.maijs 2021, 17:59 | links
 
Šodien biju Siverā no 11.00 līdz 15:30. Neskatoties uz ne visai patīkamiem copes apstākļiem(vējelis pūta diezgan spēcīgi, viļņi ar baltām putām un lietus brīžiem), ar copi paliku apmierināts. Paņēmu uz mājām 2 līdakas( attiecīgi 2.5kg un 1.6kg) , viena siļķe pusceļā atkratījās un kautko vēl labu paturēju dažas sekundes un arī atkratījās. Visas copes uz mazām 'šiškām', uz lielākiem sēkļiem nevienas copes tā arī nesagaidīju. Līdaksi albūmā :)
5.maijs 2021, 17:58 | links
 
To Gincchs
Man kastē ir kādas 2 spicītes līdz, kā arī superlīme. Uzsildot ar šķiltavām var arī veco novilkt, ja ir kur aizķerties, ja nē, tad tik radiomatieru urbītis un sildīšana - izurbināt. Ja spicīte pa gabalu nost - vajag lielāku diametru, tur tad noder rezerves budžeta varianti. Un dārgajam galam krutie cietsakausējuma riņķi gadās plīst, ja nejauši ierauj vairākkārt sakabi. Viss tas remontējams svaigā gaisā un diena nepazūd.
5.maijs 2021, 08:52 | links
 
Pēc astes gala it kā līnis.
5.maijs 2021, 06:50 | links
 
Sēżu mierīgi ,ķeru raudas, skatos monitorā, un parādās ,,monstrs,, uz visu ekrānu:)) nevaru sapras kas tas bija,karpa vai līnis? https://youtu.be/0uTjNF2GULE
4.maijs 2021, 23:07 | links
 
Beidzot tiku pie velces sezonas atklāšanas Daugavā. Tā burtiski uz pārs stundām izlūkbraucienā, jo (pārāk liels ūdens, samērā zema ūdens temperatūra). Jāgaida, kad ūdens nokritīs uz kādiem 1,5 metriem, ta būs aršana. Vietām vēl kau kā ok, bet pārsvarā jādod gāze, lai laiva ietu uz priekšu. Līdz ar ko vobleru spēle un ātrums .... ... Dimžēl iespējams (ja baltkrievi nesamaitās ūdens līmeni)palaidīšu garām to labo copi, jo pailgi būs jābūt prom citā pilsētā. :-((
4.maijs 2021, 21:06 | links
 
Šodien kreņķis copē.Bijām aiz Demenes puses mazā ezeriņā pie Baltkrievu robežas. Zivju nebija. Otrajā metienā salauzta spininga spicīte jaunajam spinim un n-tajā točkā saprotu, ka pēc ziemas stāvēšanas motors sācis tecēt . Ideālāk cope sākties nevarēja :)) Izrādījās benzīna filtriņam bija piiii..... Rīt kā atveras veikals jānopērk jauns, un skatīšos pēc laikapstākļiem, kur braukt. Ideāli protams būtu Sīvers pa sēkļiem, bet tas vējšss...
4.maijs 2021, 20:57 | links
 
Laivu jūra, viena daļa ķemmē niedru joslu, cita velcē ezera seklākos galos.
spiningists, 4.maijs 2021, 11:58

Sīverā arī sēkļu, neteiktu bez mēra, bet pietiekoši daudz. jā, vēl ir pietiekami vēss ūdens, bet maija otrā pusē tur tomērlabāk pa sēkļiem padauzīt. Nu tas tā, jaunības atmiņas.Tagad reti tur gados.
4.maijs 2021, 20:51 | links
 
1.maijs Plusuns, uz 2 viena ņemama. Iekāroja bleķi šauru un garu, uz tā ar vēl viena vārga cope.
2.maijs Sīvers. Laivu jūra, viena daļa ķemmē niedru joslu, cita velcē ezera seklākos galos. Piemeklējot pareizo voblerīti mētāšanā uz sēkļiem 2 gb mērā pieteicās. Velcītē ne tuk tuk.
Būs jāatkārto ap 20 datumiem.
4.maijs 2021, 11:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager