Kas notiek Latgalē

Kilka, tieši tā!
kurš maliķis pateiks, ka maliķo aiz neko darīt utt!
visi paliek kā jēriņi, kad viņus pieķer un sākas ikdienišķā sen nodrāztās pasakas, man liela ģimene, ģimenei nav ko ēst utt..........
24.novembris 2010, 21:10 | links
 
Brusi, par gateriem es runāju no pieredzes savā mazajā pilsētiņā....te apkārtnē ir kādi 5-6 gateri..... bet cilvēki neiet uz viniem strādāt.... labāk pasēdēt uz pabalstiem, padzert, pakaukt ka nav darba utt..... tā nu manā pilsētiņā ir :(((
ne jau tie cilvēciņi, kas aizbrauc strādāt prom un vismaz kaut kā palīdzēt savām ģimenēm ir tie maliķi.....
tie kas ir maliķi, tie gnīdas arī maliķo....-priekš kam viņiem braukt uz ārzemēm, ja arī maliķojot var grādīgajam nopelnīt.....
skarbi bet tā nu tas ir.....
labi, viss! :)))
24.novembris 2010, 21:08 | links
 
Brusi -
1.Cik Tev, puisīt, gadu, ka vēl upmalas maliķu pasakām tici? ;)
2.Cik mēnešiem, nē - nedēļām LV ūdenstilpnēs pietiks zivju, ja visi bezdarbnieki tīklu vai 30 ūdas ieliks?? ;))
24.novembris 2010, 21:06 | links
 
Ashukaini,pirmkārt ne visur ir gateri,ir reģioni kur palikuši tikai celmi.Otrkārt,cilvēki ir dažādi,piekrītu,daļai uzskats-priekš kam strādāt,ja var nestrādāt.[krievu laikos par nestrādāšanu lika cietumā]Treškārt,drīz Latgalē varbūt būs zivis,iedzīvotāju skaits samazinās. Bet,te mēs nonākam pie Mirtina teiktā par saimniekiem.Ja ezerā ir lielas zivis un visas krastmalas mājas tukšas,pirmie noteikti ieradīsies nemakšķernieki.
24.novembris 2010, 20:58 | links
 
Nē, nu tā ir, tā ir :)
24.novembris 2010, 20:57 | links
 
Martin, tak viss par Latgali :)))))))))))))))))))))))
24.novembris 2010, 20:53 | links
 
Fluderasti :)
O, ku labi sanāca ;P
24.novembris 2010, 20:51 | links
 
čau Brusi, vēl pastāsti pasaciņas:)
24.novembris 2010, 20:34 | links
 
BRusi-ja tā realitātē arī ir, tad jau pofig par tām dažām zivīm, bet ja simtiem kilogramu sāk vilkt uz tirgu, tad kaukā man vienalga........zini kāda ir Latgalē realitāte-gateros neviens NEGRIB strādāt! protams labāk aizbraukt izkāst kādu ezeru, upi un bez piepūles viss notiekās........ir tādas divejādas sajūtas par tādiem gadījumiem-it kā jau jā cilvēkiem nav naudas bērniem utt-čābīgi, bet no otras- ir daudz variantu kā nopelnīt to naudiņu neizkāšot publiskos ūdeņus!
24.novembris 2010, 20:32 | links
 
Nu redz,labi ka neko riebīgu neteici,mērķis jau mums ir viens.Nedaudz atšķiras uzskati. Par to attieksmi,gan piekritīšu.Ja aizbrauc pie ūdeņiem,pied..un apmierināts aizbrauc.Mja.Šaubos gan,ka saimnieks līdzētu.Viņš ir viens,un nekāda policija palīgā nebrauks.Es bišk pa citu tēmu.Izstāstīšu divas sarunas.1-vieta pie Aiviekstes.Vīrs ielicis upē tīklu.Maliķis.Aprunājāmies.Esot trīs bērni.Vienīgais traktors salūza,banka kredītu nedod,darba nav.Iztiek no tā ko izaudzē piemājas dārzā un govs.Pieder 30 hektāru.Ir ar mieru zemi kaut vai uzdāvināt,lai dabūtu darbu par kalpu.Nevienam nevajag.Man mēle necēlās viņu saukt par maliķi.2-ezers Latgalē.Piebraucot,konstatējām kādas 30 ūdas.Maliķis.Parādījās īpašnieks,aprunājāmies.Esot 4 bērni,tā saucamā Latvijas nākotne.Vieta-ap 100 km no Rēzeknes.Darba nevienam nav.Ir govs,divas cūkas un ko izaudzē.Priekš traktora banka bezdarbniekiem kredītu nedod,līdz ar to izaudzē maz.Vasaru ģimene pavada mežā-sēnes,ogas,ozolzīles u.t.t.Paēduši ir, bet lai apmaksātu bērniem skolas izdevumus,ķer līdakas un ved uz Rēzeknes tirgu.Man arī necēlās mēle saukt viņu par maliķi.
24.novembris 2010, 20:25 | links
 
Mirtin, Tev pilnīga taisnība!
Brusi, es uzskatu ka Latgales mazas upites un ne tikai ir izčakarējuši HESi...... piemērs reāls no dzīves- "Krievu" laikos man no majas 200 m no majam upite cilveki aigzzja un vareja nokert smukas zivis! un daudz.......BĒĒĒT viens "gudrinieks"uzcēla HESu...... un upei uzreiz vareja pateikt visi ČAU....... tagad te upītē ūdens līmeni Hes regulē kā grib, vasarās vispār gad slūžas nav paceltas-upe ir sausa!un tagad te pie mājas upītē var noķert tikai grunduļus un garpihas, nezinu kā viņas LV sauc.....
reāls piemērs iz dzīves!
Brusi par tiem laikiem piekrītu arī Tev -tad cilvēkiem bija nodrošināts darbs, atšķirībā no šībrīža situācijas LV.....Mudaki bija arī tajos laikos, kad visiem bija darbs un varēja izdzīvot-tad makšķernieki tādus Mudakus pārmācija, un tie Mudaki vairāk neko tamlīdzīgu nedarīja, ne tiklus vairs lika ne ar elektrību sita..... kaimiņs viens, lai vieglas smiltis Viņam stāstīja kā bijis tajos laikos, ieraudzījuši copmaņi , ka viens nāpslis ar elektrību zivis sit-šie ilgi nedomājot šo atdauzīja un iemeta vēlā rudenī aukstā ūdenī! tas kā peld krastā-šie no krasta ar baļķēnu brakaru stumj atpakaļ ledainajā ūdenī -pēc tādas terapijas brakari tajos laikos, vairāk nevēlējās brakonjeroot! tad cilveki vismaz saprata, ka tā nedrīkst darīt, bet tagad -noķer tiklinieku -uzliek sodu-tak vins nākamajā dienā jau atkal darbojas.....bet vēl ne jau tapēc, tad bija zivju vairāk......tad neviens tās zivis tā neuzmanīja utt....Zivju audzētavās, tad regulāri rudeņos pamuka lērums zivju, bet tas bija normāli, neviens par to neuztraucās-par to viss bija samaksāts, tāpēc zivjaudzētavas par to neuztraucās......a tagad, kas notiek? nedod Dievs kāda zivs pamuks kopējos visiem pieejamos ūdeņos -jo neviens to zivju audzēšanu neapmaksā tagad.....un ja pamūk kāda zivtele, tad tie jau ir zivjaudzeetavas izdevumi......
gari jo gari varētu rakstīt, bet nav vēlmes....
24.novembris 2010, 20:14 | links
 
Mirtins
TU prihvatizatoros esi ierakstijies???
:)))
24.novembris 2010, 20:02 | links
 
Nu Nu Mirtin, nesāc raudāt, pasauli nesalāpīsi.

Tie pirmie ko minēji lielāko ties ir bez darba it sevišķi latgalē, un kāš tās zivis tikai tāpēc lai pārdotu,labākā gadījumā apēstu. ķīnietis nemaksā praktiski neko, toties pārdodot zivis var polšus nopirkt un pāris dienas nedomāt par dzīvi.
Arī ezeru saimnieki bieži vien ir vienas dienas ekonomikas piekritēji. No otras puses grēks būtu dzīvojot pie ezera ķeseli neilikt, ja vajag zivi.:-)
un tajā Šķaunē tās zivis ir izreklamētas...smukas bildes. Aizbrauc gadā rezi vai divas un noķer tāāās lielās....apkakāsies.Rezultāts tieši tāds pats būs kā aizbraucot uz jebkuru svešu ezeru.Ķerv tur tie kas regulāri brauc uz to ezeru. Ja Tu vēl zinātu visu patiesību par to Šķauni, diez vai tā mūldētu.
24.novembris 2010, 19:59 | links
 
Brusis - gribēju jau kaut ko riebīgu pateikt, bet laikam jau neteikšu. Kā tev šķiet, vai tie cilvēki, kas spēj nopirkt tīklus un tos pa pālim atstāt ezerā ir bez darba? Vai tev šķiet, ka tie cilvēki, kas var atļauties nopirkt makšķeres, spiningus, visādus xrapus, izumus un vēl daudz citu pribambasu ir bez darba? Vai cilvēki, kas var ieliet automašīnā benzīnu lai aizbrauku 100 km uz copi ir bez darba? Vai tie, kas braucot uz copi paņem līdzi veselu bateriju alkohola, zaceni un visus iepakojumus izmet upmalā ir bez darba? Tie, kas dzīvo pie ūdeņiem lielākoties nav briesmīgākie maliķi. Ja arī ieliek gardīnīti, tad tiešām tikai paši savām vajadzībām. Savukārt tie, kas smeļ laukā visur kur var pasmelt, nārstojošas zivis, zemmērus, un neskatās acs vai galva, .... tie to nedara dēļ bezdarba - tā ir attieksme.... ATTIEKSME!!!!!!! Un par saimniekiem es domāju, ne jau tie, kam mājas pie ūdeņiem, bet tie, kas tur rūpi par ezeru vai upi, kas pieskata, lai netraucē nārstu, kas neļauj maliķiem veikt savus briesmu darbus, kas rūpējas par to, lai tiktu atjaunoti zivju krājumi... u.t.t. tie ir ūdeņu saimnieki. Diemžēl plaša mana zeme dzimtā - ir reāli sakropļojusi cilvēku attieksmi - es šodien piedirsīšu šeit, izkāsīšu tur un parīt braukšu citur, jo pēc manis te vairs nebūs ko darīt.
24.novembris 2010, 19:42 | links
 
Nu nu Mirtin,pastaigā gar Baltezera u.t.t. krasta robežām augstu paceltu galvu.Saimnieku tik daudz,ka makšķernieks vairs pie ūdens netiek.Nedomāju,ka visa vaina saimniekos.Kāpēc krievu laikos Latgales ezeros zivis bija,arī bez saimniekiem un dižajiem sodiem? Atbilde-Cilvēkiem bija darbs
24.novembris 2010, 19:17 | links
 
Mirtin, viss jau atdurās tajā brīdī, ka nav jau tik daudz liekas naudas, lai varētu paņemt kādu ezeriņu un apsaimniekot...... :((( un naudas līdzekļus sākumā vajag diezgan daudz.......
kā sakās, protams, ka obidno paliek redzot, kas notiek, mūspusē un daudz kur citur LV, bet ko ta tādiem LOHIEM- tiešā vārda nozīmē, padarīsi.......
it kā soda naudas jau saliktas diezgan augstas, tos brakonjerus paņem priekšā, a viņiem mācības nav..... turpina iesākto rūpalu :((( ceru ka ātri aizsals ūdeņi!-ja nu kāds idiots izdomās likt tīklu, lai pamokās un izdauza biezo ledu! :D:D:D
24.novembris 2010, 18:54 | links
 
ashukainis - es jau tieši par to saku - tas kas nevienam nepieder, to drīkst izlaupīt un piedirst... Ja visam būtu saimnieki, tad visur būtu zivis. Diemžēl plaša mana zeme dzimtā, eju pār robežām paceltu galvu, kas bija nekas, tas tagad ir viss un tā tālāk.... rezultāts, saimnieku nav un zivju arī :(
24.novembris 2010, 15:54 | links
 
ja zivju resursus neviens nepapildina, un udenstilpi nepieskata, tad kaa var zivju pilns paradities visos Latgales ūdeņjos???????
Šķaunē-ir saimnieks, regulāri ūdenstilpi papildina ar zivim utt......... tāpēc arī zivis tur ir daudz un lielas!
24.novembris 2010, 14:31 | links
 
Nu platgalves un akmeņgrauži nekur neiznīks, ja vien ezers netiks nākotnē pietirsts :)...
24.novembris 2010, 13:34 | links
 
Eduks
Esmu gan vienu gan otru. Tāpēc jau minēju repsi kā izņēmumu(par sīgu aizmirsu). Runa iet par platgalvjiem un akmeņgraužiem.:-)
24.novembris 2010, 13:20 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager