Makšķerēšana jūrā

Suudi ir tad ja ir paaraak liels vejsh 45 grados gar krastu virzienaa no juras...

Suudi izpauzhas ka svinu atri vien piestumj pie krasta..

tas gan nenoziimee ka cope suudiiga un butes nav...
cope tad suudiiga jo vnk aiznes prom no butem svinu ar esmu un taapeec necope...

Faz, 16.septembris 2015, 20:34


Vai arī pienes viņām klāt un tad cope ir laba.
17.septembris 2015, 12:35 | links
 
KARPU MAKŠĶERE SALMO TAIFUN TELE CARP 3.0 (3128-300) vai 3.4 vai 3.6 - proti tas ir garums un jūrā jo garāks jo labāk. (bet obligāti teleskopu).

Par garumu vēl var diskutēt, jo garāks kāts, jo labāk aukla ķer vēju un ātrāk visu uzparikti nes krastā.
Bet 4-5 m kāts manuprāt ir OK.
Ir manīti arī tādi kas met ar 2m spiningu un dabū kāroto.

Domaataajs, 15.septembris 2015, 22:18
Man 3 kāts jūrā ir taifun spinings 2,7 ar nolauztu pēdējo galu, teikšu tā, iemetiens ir tālāks nekā ar maniem 4,5m kātiem, bet ir slikti tad, ja zāle ir, tad ātrāk saķeras žilkā, ir bijis tā, ka uz garās zāles nedaudz, a mazo kā iemet tā krastā uzreiz.

Llama, 16.septembris 2015, 10:05


Man arī vienu brīdi bija makšķere ap 3m ar nolauztu spici, un mest ar viņu varēja ļoti labi. Tīri dēļ cietās spices, nevis garuma. Ir jau vēl arī tā, ka garākam kātam jāpieliek lielāks spēks startā, lai to visu iekustinātu. It kā jau pirmajā momentā domā - a kas tur 4 vai 5 metri, bet nu kaut kāda šķirba tur ir gan.
17.septembris 2015, 12:34 | links
 
Suudi ir tad ja ir paaraak liels vejsh 45 grados gar krastu virzienaa no juras...

Suudi izpauzhas ka svinu atri vien piestumj pie krasta..

tas gan nenoziimee ka cope suudiiga un butes nav...
cope tad suudiiga jo vnk aiznes prom no butem svinu ar esmu un taapeec necope...
16.septembris 2015, 20:34 | links
 
Vakar bijām Lielirbē. Vējš bija no krasta. Man 26gb., kolēğim 15gb. Izmērs visai vidējs. Varēja būt lielākas. Bet piriekš pirmās reizes šogad bija ok.
16.septembris 2015, 20:28 | links
 
daddy_j
Pilnīgas muļķības arī krasta vējā mēdz būt izcila cope. Vislabākās copes tā, ka ar 2 kātiem netiek galā man ir bijis tieši krasta vējā. Un ne vienu reizi vien. Bet izcilas copes var būt pie dažādiem vējiem.

Janisardiviems, 16.septembris 2015, 17:59[/quote]

Piekrītu par 100%

Krasta vējš,jūra kā spogulis un no trim makšķerēm spēj apkalpot tikai divas,tās pašas ar mokām...Un nebūt ne tā,ka reizēm.
Recepte vienkārša,gaidi krasta vēju un paskaties,lai nākošas dienas vakarā vējš pieņemas spēkā.
Līdz šim cope bijusi garantēta!

P.s.
Varbūt nevajadzēja,jo tad parasti esmu viens...
16.septembris 2015, 20:08 | links
 
Katram sava pieredze,vienotas formulas nav,tādēļ jau tā cope ir neprognozējma un interesanta...
16.septembris 2015, 19:12 | links
 
daddy_j
Pilnīgas muļķības arī krasta vējā mēdz būt izcila cope. Vislabākās copes tā, ka ar 2 kātiem netiek galā man ir bijis tieši krasta vējā. Un ne vienu reizi vien. Bet izcilas copes var būt pie dažādiem vējiem.
16.septembris 2015, 17:59 | links
 
Sveiki kungi,atgriezoties pie katu turetajiem,vai santeh.caurules nogriezni varetu stiprinat pie alumin.slepju nujam,jeb pasakums lemts neveiksmei?

jurisons, 16.septembris 2015, 13:45


Vienai vai pāris reizēm.
16.septembris 2015, 14:34 | links
 
Sveiki kungi,atgriezoties pie katu turetajiem,vai santeh.caurules nogriezni varetu stiprinat pie alumin.slepju nujam,jeb pasakums lemts neveiksmei?
16.septembris 2015, 13:45 | links
 
KARPU MAKŠĶERE SALMO TAIFUN TELE CARP 3.0 (3128-300) vai 3.4 vai 3.6 - proti tas ir garums un jūrā jo garāks jo labāk. (bet obligāti teleskopu).

Par garumu vēl var diskutēt, jo garāks kāts, jo labāk aukla ķer vēju un ātrāk visu uzparikti nes krastā.
Bet 4-5 m kāts manuprāt ir OK.
Ir manīti arī tādi kas met ar 2m spiningu un dabū kāroto.

Domaataajs, 15.septembris 2015, 22:18

Man 3 kāts jūrā ir taifun spinings 2,7 ar nolauztu pēdējo galu, teikšu tā, iemetiens ir tālāks nekā ar maniem 4,5m kātiem, bet ir slikti tad, ja zāle ir, tad ātrāk saķeras žilkā, ir bijis tā, ka uz garās zāles nedaudz, a mazo kā iemet tā krastā uzreiz.
16.septembris 2015, 10:05 | links
 
Nekādu lielo gudrību jau nepateikšu, kā es saprotu jūru, bet tomēr varbūt kādam noder :)

Manuprāt viszivīgākais ir neliels vējš tieši no jūras, kas rada pieklājīgus, bet ne pārāk stiprus viļņus. Viļņi maļ ūdeni uz/ap sēkļiem un butes tur tusē un ēd. Slikta, ka stiprāki viļņi var nest krastā svinus, kā arī atnest zāles, kas ķerās uz auklām. un sēdēt nav pārāk patīkami, jo vējš sejā...bet parasti neko diži sēdēt nesanāk.

Krasta vējš nav tik labs, jo jūra ir mierīga, parasti līmenis nokrītās un bute ir tālu no krasta un kūtra uz ēšanu. Toties sēdēt patīkami un omulīgi :)

Sānvējš ir slikts, jo parasti rada straumi, kura nes zāles.

Konkrēti labie/sliktie vēja virzieni jāskatās konkrētai vietai. Bieži ir tā, ka vienā vietā sānvējš, otrā jūras vai krasta vējš.

Ne asakas!
16.septembris 2015, 09:52 | links
 
Cope jūra ir forša!

16.septembris 2015, 09:31 | links
 
Ikdienas Bušu copē ar smalkiem rīkiem nav ko iespringt. Teleskops ir pateicīgākais kāts, gan transportēšanā, gan cenas ziņā. Copi ari uzrādā, ja tāda ir. Tirgū komplektu, spoli ar kātu, var nopirkt pa ļoti sakarīgām cenām. Garumu gan neskatītos mazāku par 3,6m.
16.septembris 2015, 09:30 | links
 
NG savulaik copes lietu sižetā teica, - lētie karpu kāti jūrai labi, jo karpu kāti " by deafult" paredzēti lielāku smagumu mētāšanai un tālāku iemetienu izdarīšanai. (cits jautājums, kas no tā saglabājas aiz sava lētuma, bet jūrā ir ok).
16.septembris 2015, 08:59 | links
 
Man gan reti sanāk, bet pēdējās reizes ķēru ar saviem kaujas zirgiem Taifun feeder, kam galā spicītes aplauztās (to nolauzto galu līdz pirmam riņķītim nozāģē un aizlako. Protams, ka nebūs tas kas smalkie rīki, bet toties unificēta konstrukcija

Jurik, 15.septembris 2015, 22:30


Kāds sakotnēji tests ir tam feederim un cik lielus svinus tu met ar tādu?
16.septembris 2015, 08:18 | links
 
Sveiki viri! Varbut kads var pateikt vai Labraga nav tiklu juras gar krastu saliktas? Doma ir aizlaist,bet negribas aplausties:)
P.s. sory par garumzimem.
Paldies.
16.septembris 2015, 07:47 | links
 
[quote=416712] jūrā jo garāks jo labāk. (bet obligāti teleskopu).

Ja no krasta. Noteikti no laivas/kuģiša nē.
16.septembris 2015, 00:17 | links
 
Man gan reti sanāk, bet pēdējās reizes ķēru ar saviem kaujas zirgiem Taifun feeder, kam galā spicītes aplauztās (to nolauzto galu līdz pirmam riņķītim nozāģē un aizlako. Protams, ka nebūs tas kas smalkie rīki, bet toties unificēta konstrukcija
15.septembris 2015, 22:30 | links
 
KARPU MAKŠĶERE SALMO TAIFUN TELE CARP 3.0 (3128-300) vai 3.4 vai 3.6 - proti tas ir garums un jūrā jo garāks jo labāk. (bet obligāti teleskopu).

Par garumu vēl var diskutēt, jo garāks kāts, jo labāk aukla ķer vēju un ātrāk visu uzparikti nes krastā.
Bet 4-5 m kāts manuprāt ir OK.
Ir manīti arī tādi kas met ar 2m spiningu un dabū kāroto.
15.septembris 2015, 22:18 | links
 
Kāds var pakomentēt, kāda ir situācija jurā pie Miķeļtorņa pie DR - RDR vējiem ap 13m/s. Tur sanāk aizvējš, vai tomēr nē. RDR laikam tur sanāk paralēli krastam???

KU-KU, 15.septembris 2015, 12:38


Aizvējš būs Jūrkalnē pie D-DR, kas gan nepasargā no varbūtības iegrābties zālēs.
15.septembris 2015, 22:14 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager