Makšķerēšana jūrā

Beidzam fantazēt un braucam uz jūru!!
Jūras krastā vislabāk var pārliecināties kādas sistēmas strādā :))
Šovakar braucu!
6.septembris 2019, 12:00 | links
 
Es taisu tik garas pavadas, lai nesaķertos savā starpā un netiktu līdz pamatauklai. Viss atkarīgs no distancera garuma.
Protams, ka var lietot arī garas pavadas ja kāds uzskata, ka tā ķeras labāk, bet zinot kā mēdz uzvesties ūdens pie grunts, es labāk izvēlos īsākus variantus.
Protams, ka var arī fīderēt, barotavu pielikt, kur garneļu galvas u.c pārpalikumus sabāzt. Strādā.

Domaataajs, 5.septembris 2019, 21:55

Gadās, ka barotava ir vienīgā iespēja un par to, tāpat kā Tu esmu pārliecinājies dzīvē. Pēc maniem novērojumiem vissliktāk strādā pirmais āķis sistēmas augšdaļā, tādēļ garo pavadu ir jāliek augšā, lai ēsma būtu tuvāk gruntij un tā būtu zivij pieejamāka, tīkamāka. Trūkums, ka garā pavada rada problēmas, tādēļ jāizvēlās aukla ar minimālu atmiņu un pavadu vajag maksimāli noslogot, lai tā netinās. Ir arī citi varianti kā tehniski izpildīt, lai garā pavada copes laikā mazāk traucētu un nebūtu bieži jānomaina. Pavadas garumu lieku līdz 50 cm.
6.septembris 2019, 10:47 | links
 
Domaataajs [Vakar]: Es taisu tik garas pavadas, lai nesaķertos savā starpā un netiktu līdz pamatauklai. Viss atkarīgs no distancera garuma.
Protams, ka var lietot arī garas pavadas ja kāds uzskata, ka tā ķeras labāk, bet zinot kā mēdz uzvesties ūdens pie grunts, es labāk izvēlos īsākus variantus.
Protams, ka var arī fīderēt, barotavu pielikt, kur garneļu galvas u.c pārpalikumus sabāzt. Strādā.Es tieši tā pat uzskatu, ūdens mutuļo un ēsma plivinās, manas domas, ka bute labāk barojas no grunts, nevis pusūdeni, praktiski katru reizi mēģinu paralēli arī uz MJ un atvadā uz galīgi mazām ēdamajām gumijām, kuras imitē dažādus vēzišus un pārējos sūdiņus... Neesmu vēl buti noķeris, tātad secinājums, ka butei vajag nekustīgu ēsmu , tāpēc īsa pavada būtu labākais variants! Vismaz man ta liekas!

keners, 5.septembris 2019, 22:31


Nomaini metodi . smagāku ausaini pieliec pie vēžveidīgā, nimfas vai jebkuras citas ēdam gumijas , ja varēsi aizmest tik kurā notiek aktivitāte. Užavā bija sanācis pagājušajā sezonā patrenkāt ar spini + bullits ar trāpījas.(tieši kad pāri tiltam pārgājām turp pat arī copējām). Protams ja uz kātiem ir praktiski pa 0 tad arī izredzes ir tik pat mazas.
6.septembris 2019, 09:35 | links
 
Pēc nostāstiem, butes mēdz pieķerties arī uz vējenēm domātām garnelēm. Tā kā pusūdens nav noteicošais, vienīgi jautājums par to, cik ātri kustas ēsma. Galu galā tās ēd gan stintes, gan brētliņas u.c.
Pamatā gan tās laikam tomēr lasa no grunts, vai ierakušās smiltīs gaida, kad kāds kumoss piepeldēs klāt.
6.septembris 2019, 09:25 | links
 
Domaataajs [05.09.19]: Es taisu tik garas pavadas, lai nesaķertos savā starpā un netiktu līdz pamatauklai. Viss atkarīgs no distancera garuma.
Protams, ka var lietot arī garas pavadas ja kāds uzskata, ka tā ķeras labāk, bet zinot kā mēdz uzvesties ūdens pie grunts, es labāk izvēlos īsākus variantus.
Protams, ka var arī fīderēt, barotavu pielikt, kur garneļu galvas u.c pārpalikumus sabāzt. Strādā.
Es tieši tā pat uzskatu, ūdens mutuļo un ēsma plivinās, manas domas, ka bute labāk barojas no grunts, nevis pusūdeni, praktiski katru reizi mēģinu paralēli arī uz MJ un atvadā uz galīgi mazām ēdamajām gumijām, kuras imitē dažādus vēzišus un pārējos sūdiņus... Neesmu vēl buti noķeris, tātad secinājums, ka butei vajag nekustīgu ēsmu , tāpēc īsa pavada būtu labākais variants! Vismaz man ta liekas!
5.septembris 2019, 22:31 | links
 
Es taisu tik garas pavadas, lai nesaķertos savā starpā un netiktu līdz pamatauklai. Viss atkarīgs no distancera garuma.
Protams, ka var lietot arī garas pavadas ja kāds uzskata, ka tā ķeras labāk, bet zinot kā mēdz uzvesties ūdens pie grunts, es labāk izvēlos īsākus variantus.
Protams, ka var arī fīderēt, barotavu pielikt, kur garneļu galvas u.c pārpalikumus sabāzt. Strādā.
5.septembris 2019, 21:55 | links
 
leonids [05.09.19]: Kener,neslinko salasi tās ,būs labi.Uz šo brīdi bute grib mazu kumosiņu.Lielās nordžu garneles sadali mazākos gabaliņos.Kolkā vietējo garneli ir grūti dabūt,ja ir ,spēj tik strādāt.Par pavadiņu garumu teikšu tā,ka laikam gaumes lieta.Manējo sistēmu pavadiņas ir ne garākas par 10cm.Dāņi taisa sistēmas ar pavadām līdz6cm.Ko viņi uz tām ķer-nezinu.
Līdz oktobra beigām neko nevaru salasīt... Nez cik ilgi tas krevetes ir pie krasta?
Par Dāņiem, gan jau, ka skumbrijaintas sistēmas.
5.septembris 2019, 21:14 | links
 
Kener,neslinko salasi tās ,būs labi.Uz šo brīdi bute grib mazu kumosiņu.Lielās nordžu garneles sadali mazākos gabaliņos.Kolkā vietējo garneli ir grūti dabūt,ja ir ,spēj tik strādāt.Par pavadiņu garumu teikšu tā,ka laikam gaumes lieta.Manējo sistēmu pavadiņas ir ne garākas par 10cm.Dāņi taisa sistēmas ar pavadām līdz6cm.Ko viņi uz tām ķer-nezinu.
5.septembris 2019, 21:11 | links
 
Es atvedu garneles no Norvēģijas, tās ir uz puso lielākas un teknakas! Bet vēl nav izmēģinātas! Vai ir kāds mēģinājis uz vietējām krevetēm ķert butes? Mesragā un Engurē, tās var salasīt pa pilno, ar uztverami tīkliņu, jūrā gar akmeņiem! Labākā esma asarim!

keners, 5.septembris 2019, 11:51


Vajadzētu rullēt pa kruto, gan svaigai gan sasaldētai.
5.septembris 2019, 16:36 | links
 
Ar "jūras fīderi", garums 4,50, tests 150 gr. ( 3 spicītes ) lapiņām, plaukstiņām un pannai, ja sekosi redzēsi katru copīti, nu protams, ja nebūs vētra. :).
5.septembris 2019, 16:34 | links
 
Kad nav pārinieka, ar ko var " mēli patrīt", un ,ja laika apstākļi atļauj, tad izmantoju garo spini ar labu testu un meklēju zivi (strādāju līdzīgi kā tradicionāli, intervāli un ātrums cits). Te var variēt gan ar āķu skaitu (attiecīga sistēma), gan pavadu garumu. Tur kur divi āķi, tur pavadiņa 2x garāka nekā tradicionālajā bušu sistēmā.
5.septembris 2019, 16:26 | links
 
tehnadzor [8m]: tehnadzor [26m]: Pēdējos divus gadus esmu iekritis tādā laikā, ka vārītā garnele ir devusi rezultātu tikai no 3 - 8 % gadījumos no visa pārējā piedāvātā. Visu lielo devumu sniegusi ir brēča un tīģerene un pa brīdim nostrādājusi reņģe. Pārējā visa "uzkoda" sastādīja pavisam nenozīmīgu lomu copē. Šogad ēsmu, bez "barības piedevas" ķiploka un dillēm, uzfrišināšu ar Traper Dip Sprauy (SHRIMP KREWETKA). Pagājušajā gadā vienreiz ekselenti nostrādāja barotavas.

Pravietis, 5.septembris 2019, 13:01

tehnadzor, 5.septembris 2019, 15:47
Sor, bet pagājušo gadu es butēs biju 2x -rezultāts 143 butes, ēsma - tikai vārītā krevete... Nekad nezini, kas būs copē, bet es atkārtojos, ka garās pavadas rullē...Cik apmeram ir tas pavadas garums?

kralis, 5.septembris 2019, 16:14
Aptuveni 40cmSk. Pameginasu kadu pats sistemu sasiet! Bet tad viens vai divi aki?

kralis, 5.septembris 2019, 16:18

Es izmantoju 3 - veikalā arī var nopirkt garās sistēmas, bet ir viens bet - tālu nevar aizmest (it sevišķi, ja sistēma ir 1,2m garumā).
5.septembris 2019, 16:25 | links
 
Manā skatījumā garnele ir top ēsma daudziem aiz vienkārša iemesla -bute viņu ēd un lielākā daļa rakstītāju dzīvo lielajās pilsētās ,arī tālu no jūras, var dabūt vienkārši lielveikalos, pamēģini atrast laiku dabūt reņģi vai brētliņu tirgos.bet saldēta nav tas.
5.septembris 2019, 16:19 | links
 
tehnadzor [05.09.19]: tehnadzor [26m]: Pēdējos divus gadus esmu iekritis tādā laikā, ka vārītā garnele ir devusi rezultātu tikai no 3 - 8 % gadījumos no visa pārējā piedāvātā. Visu lielo devumu sniegusi ir brēča un tīģerene un pa brīdim nostrādājusi reņģe. Pārējā visa "uzkoda" sastādīja pavisam nenozīmīgu lomu copē. Šogad ēsmu, bez "barības piedevas" ķiploka un dillēm, uzfrišināšu ar Traper Dip Sprauy (SHRIMP KREWETKA). Pagājušajā gadā vienreiz ekselenti nostrādāja barotavas.

Pravietis, 5.septembris 2019, 13:01

tehnadzor, 5.septembris 2019, 15:47
Sor, bet pagājušo gadu es butēs biju 2x -rezultāts 143 butes, ēsma - tikai vārītā krevete... Nekad nezini, kas būs copē, bet es atkārtojos, ka garās pavadas rullē...Cik apmeram ir tas pavadas garums?

kralis, 5.septembris 2019, 16:14
Aptuveni 40cm
Sk. Pameginasu kadu pats sistemu sasiet! Bet tad viens vai divi aki?
5.septembris 2019, 16:18 | links
 
tehnadzor [26m]: Pēdējos divus gadus esmu iekritis tādā laikā, ka vārītā garnele ir devusi rezultātu tikai no 3 - 8 % gadījumos no visa pārējā piedāvātā. Visu lielo devumu sniegusi ir brēča un tīģerene un pa brīdim nostrādājusi reņģe. Pārējā visa "uzkoda" sastādīja pavisam nenozīmīgu lomu copē. Šogad ēsmu, bez "barības piedevas" ķiploka un dillēm, uzfrišināšu ar Traper Dip Sprauy (SHRIMP KREWETKA). Pagājušajā gadā vienreiz ekselenti nostrādāja barotavas.

Pravietis, 5.septembris 2019, 13:01

tehnadzor, 5.septembris 2019, 15:47
Sor, bet pagājušo gadu es butēs biju 2x -rezultāts 143 butes, ēsma - tikai vārītā krevete... Nekad nezini, kas būs copē, bet es atkārtojos, ka garās pavadas rullē...Cik apmeram ir tas pavadas garums?

kralis, 5.septembris 2019, 16:14

Aptuveni 40cm
5.septembris 2019, 16:15 | links
 
tehnadzor [05.09.19]: Pēdējos divus gadus esmu iekritis tādā laikā, ka vārītā garnele ir devusi rezultātu tikai no 3 - 8 % gadījumos no visa pārējā piedāvātā. Visu lielo devumu sniegusi ir brēča un tīģerene un pa brīdim nostrādājusi reņģe. Pārējā visa "uzkoda" sastādīja pavisam nenozīmīgu lomu copē. Šogad ēsmu, bez "barības piedevas" ķiploka un dillēm, uzfrišināšu ar Traper Dip Sprauy (SHRIMP KREWETKA). Pagājušajā gadā vienreiz ekselenti nostrādāja barotavas.

Pravietis, 5.septembris 2019, 13:01

tehnadzor, 5.septembris 2019, 15:47
Sor, bet pagājušo gadu es butēs biju 2x -rezultāts 143 butes, ēsma - tikai vārītā krevete... Nekad nezini, kas būs copē, bet es atkārtojos, ka garās pavadas rullē...
Cik apmeram ir tas pavadas garums?
5.septembris 2019, 16:14 | links
 
Vēl viens padoms, kas man strādā - ja grib kaut ko noķert, strādā, nevis sēdi un gaidi, kad spicīti paraustīs (90%, ka copīti neredzēsi)....
5.septembris 2019, 16:10 | links
 
Tā kā seedoo teica ,jāķer kur ir ,unja bute ir pie krasta un daudz ,tad tur 90% gadījumu pilnīgi vienalga garnele vai reņģe,brētliņa,ja maz tad kādreiz ēsma palīdz salasīt nedaudz vairāk, kaut vietas maiņa dod vairāk.
5.septembris 2019, 15:59 | links
 
Garās pavadas ir pārbaudīta vērtība.....
5.septembris 2019, 15:59 | links
 
Zinu, ka daži ķert buti ar vistu svaigām (nesaldētām) sirsniņām. Neko īpaši atzinīgu par šo ēsmu copējot buti neesmu dzirdējis, neesmu arī pats mēģinājis. Zinu, ka daudzi ir pamēģinājuši un atteikušies no šī "prieka". Tā vietā labāk izvēlēties dažādu salūdens zivju filejās. Esmu pārliecināts veiksies labāk. Šāda un cita netradicionālā ēsmas izvēle katra privātlieta. Labāk izvēlēties copei pareizu (atbilstošu) meteo laiku un vietu krasta joslā, un strādāt ar tradicionālām ēsmām, kas sevi ir attaisnojušas. Izvēlēties piemērotāko pērlīšu krāsu un sistēmu(āķus, murmiškas). Par žāvētu vistu nezinu, bet par brēču spec. sālījumā, vai sasmakušu reņģi ir dzirdēts, nemaz nerunājot par eļļotāju, rūsas noņēmēju.:).
5.septembris 2019, 15:56 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager