Makšķerēšana jūrā

Nav iznīcis.Lomi ir vīru pašpatēriņa tīklos.Kaut kā pavasarī liedagā vairāk salst nekā rudenī.
19.marts 2019, 17:31 | links
 
Pietiekoši nozīmē uz 15 tīkliem,katrā pa 3-4gab,tas stipri aptuveni.Parasti spožie ēd ,kad iepriekš noķertais jau nāk pa otru galu ārā.Tas gadījums ar iepriekšējās dienas brēčām varēja būt izņēmums.Apmēram tai pašā laikā ar mūsu cukura rūpniecības likvidāciju,pacēlās dioksīna bubulis.Reņģei,brētliņai tas tāpat ir,kā nomudžināja,īsti neatceros,bija doma tās pasludināt ārpus likuma,dāņi zvejotu līcī,lieljūrā bez kvotām.Igauņi un mūsējie nosargāja.Toties baltijas lasis tika atstāts vietējam tirgum.Tas iet kā piezveja,tādos rūpnieciskos apmēros kā pirms iestāšanās Eiropas savienībā,vairs-nē.Tīri nesmuki savienība nolobēja lašveidīgo audzētājus.Ja spožajiem uznāks trakums,ņammās mūsu piedāvāto ēsmu.Katru gadu tā nenotiek.Ļoti gribās katru copes reizi stiept vienu mājās.

leonids, 19.marts 2019, 16:35


Klau Leonīd,

Bet tā taču ir ļoti, loti pozitīva ziņa par šiem lomiem. Un tie jau ir , ja pateizi sapratu noķerti parastajos tīklos uz buti un nav murdi. Tātad lasis tomēr ir. Par to dioksīnu mēs visi atceramies. Bet tas šķiet nav pie vainas populācijai, bet gan ierobežojošais faktors mūsu neapmierinānai sāta izjūtai. Nu veiksmi tev ceturtajā gadā, reiz taču jabūt. Pats saki divas nedēļas palikušas.
19.marts 2019, 17:00 | links
 
Pietiekoši nozīmē uz 15 tīkliem,katrā pa 3-4gab,tas stipri aptuveni.Parasti spožie ēd ,kad iepriekš noķertais jau nāk pa otru galu ārā.Tas gadījums ar iepriekšējās dienas brēčām varēja būt izņēmums.Apmēram tai pašā laikā ar mūsu cukura rūpniecības likvidāciju,pacēlās dioksīna bubulis.Reņģei,brētliņai tas tāpat ir,kā nomudžināja,īsti neatceros,bija doma tās pasludināt ārpus likuma,dāņi zvejotu līcī,lieljūrā bez kvotām.Igauņi un mūsējie nosargāja.Toties baltijas lasis tika atstāts vietējam tirgum.Tas iet kā piezveja,tādos rūpnieciskos apmēros kā pirms iestāšanās Eiropas savienībā,vairs-nē.Tīri nesmuki savienība nolobēja lašveidīgo audzētājus.Ja spožajiem uznāks trakums,ņammās mūsu piedāvāto ēsmu.Katru gadu tā nenotiek.Ļoti gribās katru copes reizi stiept vienu mājās.
19.marts 2019, 16:35 | links
 
Pirms gadiem pieciem radinieks cītīgi uz lieliem brēču kumosiem centās kādu spožo piekrāpt.Šķendējās,ka sīkās butes kabina nost ēsmas.Nākošā dienā tai pašā vietā es noķēru 2gab,abiem iekšā lielie brēču kumosi.

leonids, 19.marts 2019, 12:09


Leonīd,
Par to es domāju, kapēc agrāk spožie ņēma brēču gabaliņus, bet šodien pilnīgs boikots. Spožie tak lielās plakanās nerij, un to jau arī vairāk nav palicis. Vai esi atradis kādam spožajam butīti "kambaros"....Saki, cik tas varētu būt ( + - ) pietiekoši tīklos. Līdz tirgum Rīgā tāpat neatnāk, laikam paši, draugi apēd visu.
19.marts 2019, 12:17 | links
 
Pirms gadiem pieciem radinieks cītīgi uz lieliem brēču kumosiem centās kādu spožo piekrāpt.Šķendējās,ka sīkās butes kabina nost ēsmas.Nākošā dienā tai pašā vietā es noķēru 2gab,abiem iekšā lielie brēču kumosi.
19.marts 2019, 12:09 | links
 
Uz šo brīdi tīklos ir pietiekoši.Ja neesmu izvilcis un ja nav ūdenī nokabinājies,tas neskaitās.Tukšās copes,kas ir diezgan niknas arī neskaitās.Lai tauta domā un runā ko grib,ka tik nemusina uz vardarbību.
19.marts 2019, 12:01 | links
 
Uz Kolku copēt var braukt ,manu piekrišanu neprasot.Būs patīkami satikt.Spožie ganīsies copenes sniedzamības attālumā labi ja vēl pāris nedēļas.Tas katru gadu apmēram vienā laikā.Tik spītīgi tie negrib mūsu piedāvāto ēsmu.Vai arī laikapstākļi neļauj copēt.Man neviens spožais nav pieteicies 3 sezonas.

leonids, 18.marts 2019, 22:09

Šausmas, ko par tevi kā vietējo pastāvīgo copmani padomās tauta.....:),:). Skaties ienāca tāds supereksperts, ko te nobanoja un kurš iespējams nemaz pie jūras nebija, kad mēs šo atmaskojām. Aizbrauc uz Ventspili rudenī un uzreiz divus spidīgos aizkabina. :), :). Ja nopietni, tad ar tiem spīdīgajiem ir baigi nesaprotami palicis. Tu saki , ka zvejnieki pa retam kādu sīko izņem no tīkliem. Tajā pašā laikā tīkli taču arī tagad ir mūsu tālmetiena attālumā, kā es saprotu, bet mums nav.....
18.marts 2019, 22:20 | links
 
Uz Kolku copēt var braukt ,manu piekrišanu neprasot.Būs patīkami satikt.Spožie ganīsies copenes sniedzamības attālumā labi ja vēl pāris nedēļas.Tas katru gadu apmēram vienā laikā.Tik spītīgi tie negrib mūsu piedāvāto ēsmu.Vai arī laikapstākļi neļauj copēt.Man neviens spožais nav pieteicies 3 sezonas.
18.marts 2019, 22:09 | links
 
Jūlijā un augustā ir jābrauc baudīt proces! Kad ārā ir silts un var šortos copēt un sauļoties :)
Tā ir pavisam savādāka cope nekā vēlā rudenī, kad laikapstākļiem ir liela nozīme.
Ir vienkārši jābrauc nevis jāpēta prognoze! :)
Vasaras mēnešos viss notiek spontāni - kad gribās tad jābrauc ja vien cilvēks māk baudīt copi bez spaiņa ar zivīm!
Tā vismaz ir man - katrs pats spriež par sevi :))

edzuss2, 18.marts 2019, 21:40


Piedod, esmu bijis septembra sākumā, viss tā kā tu runā. Sēžu un ar acīm bakstos, lasu mikroskopiskos dzintara gabaliņus, vai pa dienu ejam lasīt sēnes, bet adrenalīns mīnusā. Brauc mājās, noguris, tā kā vagonu būtu izkrāvis, nav pacēluma no makšķerēšanas procesa. Nav iespējas paspriest ne par copes niansēm, ne fiškām. Tāds savāds tukšums. Vienīgi smadzenes atlašējas labi un varbūt labi. Pa retam protams. Saules vannas es varu noķert arī savā darzā guļot baseinā un dzerot aukstu aliņu, bet tad arī galva stradā.
18.marts 2019, 21:52 | links
 
Jūlijā un augustā ir jābrauc baudīt proces! Kad ārā ir silts un var šortos copēt un sauļoties :)
Tā ir pavisam savādāka cope nekā vēlā rudenī, kad laikapstākļiem ir liela nozīme.
Ir vienkārši jābrauc nevis jāpēta prognoze! :)
Vasaras mēnešos viss notiek spontāni - kad gribās tad jābrauc ja vien cilvēks māk baudīt copi bez spaiņa ar zivīm!
Tā vismaz ir man - katrs pats spriež par sevi :))
18.marts 2019, 21:40 | links
 
Lasis neplunčāsies un negaidīs nevienu. :)

Domaataajs, 18.marts 2019, 20:55


Jā, jā.... lasis tikai terorizē un gāž mums kātus. Ja nemaldos CL šogad no mūsu dalībniekiem tā arī neviens spožais nav pieteicies, izņemot superspeciālistu ekspertu, kuram Vetspilī viens krastā, otrs aizgāja. Par ko šo administratori diez nobanoja. Varbūt esmu kaut ko palaidis garām. Lieguma laikā moška kāds kaut ko, bet inspektori kopā citiem dienestiem sargājuši esot it kā labi.....
18.marts 2019, 21:15 | links
 
Lasis neplunčāsies un negaidīs nevienu. :)
18.marts 2019, 20:55 | links
 
austrumnieks tiek uzskatīts par bada vēju. Izvēle ir pa vidu ZA, bet tas arī čābīgs....

Pravietis, 18.marts 2019, 19:54

Man patīk austrumu vējš pie jūras. Protams, vējš uz krastu, kad ūdens ceļas ir cerīgāks, vismaz teorētiski. Bet konkrētas receptes vienalga nav.
18.marts 2019, 20:55 | links
 
Atļaušos iebilst par austrumnieku,tas ir plēsīgo zivju vējš.Bute ir plēsoņa tikai plakana.Upē pie austrumnieka ir noķerti vislielākie asari un līdakas.Citreiz,pēc mūsu saprašanas,ir maigs dienvidnieks,vai rietums,apmācies,copei jābūt-nekā vai žēlīgi.Neptūna uzvedība nav prognozējama.Tā kā copējam kad varam,rezultāti neizpaliks.

leonids, 18.marts 2019, 20:40


Norunāts Leonīd, braukšu pie tevis ciemos uz Kolku tikai tad, ja aicināsi un būs lielais "lasis".....
18.marts 2019, 20:51 | links
 
Atļaušos iebilst par austrumnieku,tas ir plēsīgo zivju vējš.Bute ir plēsoņa tikai plakana.Upē pie austrumnieka ir noķerti vislielākie asari un līdakas.Citreiz,pēc mūsu saprašanas,ir maigs dienvidnieks,vai rietums,apmācies,copei jābūt-nekā vai žēlīgi.Neptūna uzvedība nav prognozējama.Tā kā copējam kad varam,rezultāti neizpaliks.
18.marts 2019, 20:40 | links
 
Nu tad brauks kad Austrumu vējš pūtīs.
Pēc maniem vērojumiem bieži tāds ir augustā vienu - divas nedēļas.

Domaataajs, 18.marts 2019, 19:40


Tavi noverojumi droši vien ir pareizi, tikai bēda cita, austrumnieks tiek uzskatīts par bada vēju. Izvēle ir pa vidu ZA, bet tas arī čābīgs....
18.marts 2019, 19:54 | links
 
Nu tad brauks kad Austrumu vējš pūtīs.
Pēc maniem vērojumiem bieži tāds ir augustā vienu - divas nedēļas.
18.marts 2019, 19:40 | links
 
Ar tām straumēm ir visādi - itkā vējš laivu pūš uz vienu pusi, bet peldošais enkurs nostājas šķērsām. Esmu redzējis jūrā boju aiz kuras ūdens mutuļo kā aiz akmens krācē.
Mani pieraksti rāda, ka pagājušās vasaras vidū (22.07.18.) velcējot pretī Liepājai ūdens temperatūra bija +18, bet 15 metru dziļumā - tikai +4 grādi.

skiperis, 18.marts 2019, 18:31


Ar tām ūdens temperatūru svārstībām padsmit grādu amplitūdā , tas Lieljūrā ir normāli. Bet kā noķert un prognozēt šīs straumes ierašanos. Internets laikam mums arī nepalīdzēs, tā kā atliek laikam vien cerēt uz veiksmi un sagadīšanos. Es jūlijā, augustā nekad pleksti neesmu copējis, var būt vienreiz un tad lasīju sēnes, tādēļ izdaru secinājumu, ja braukšu vasarā copēt tad izvēlēšos pēc iespējas vēsāku dienu un, lai nebūtu siltais vējš......
18.marts 2019, 18:54 | links
 
Ar tām straumēm ir visādi - itkā vējš laivu pūš uz vienu pusi, bet peldošais enkurs nostājas šķērsām. Esmu redzējis jūrā boju aiz kuras ūdens mutuļo kā aiz akmens krācē.
Mani pieraksti rāda, ka pagājušās vasaras vidū (22.07.18.) velcējot pretī Liepājai ūdens temperatūra bija +18, bet 15 metru dziļumā - tikai +4 grādi.
18.marts 2019, 18:31 | links
 
Jūras līcī ir likums, ja vējš no krasta, peldēties iet nevar, kājas stingst. Saprotams, ka Lieljūrā ir straumes. Interesanti kā noķert to straumes brīdi, kas atnes auksto ūdeni. Vai varētu būt kaut kādas likumsakarības saistībā ar vēja virzienu. Protams, ja būs stindzinošais ziemeļu vējš, tad ūdens arī būs auksts bet vai tik auksts, lai zivs nāktu pie krasta.
18.marts 2019, 17:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager