Makšķerēšana jūrā

Par info paldies!
Ja ir aizdomas par to, ka varētu tikt barotas zivis, tad ir ripiņas priekš tā savlaicīgi jāierauj.
Nu gadās, ka neķeras vai zivju tajā vietā nav, kaut gan pieņemu, ka šiem eholoti ir.
Baumo, ka ir leiši kuri ved uz vrakiem, kur var apraut sistēmas, un tad par lielāku naudiņu iznomājot savas.
Un pats galvenais - Nekad nesaki NEKAD!
Ne asakas :)
18.decembris 2016, 10:35 | links
 
Sveiciens visiem jūras copes cienītājiem!
Vakar-17.12. ar brālēnu bijām kaimiņzemē mencās. Kuģītis no Klaipēdas aizveda 20 km dziļi jūriņā. Nu ko-vietējiem vietas bija zināmas-padzmit kuģīšu(ieskaitot pāris manjaku kompāniju uz gumijas laivām) pārvietojās no vienas vietas uz otru. Menca tika noķerta viena! Tas tapa zināms pēc kapteiņu savstarpējas komunikācijas. Uz mūsu kuģīša es biju vienīgais kas aizbagarēja mega reņģi. Un tas arī ir viss. 2 nedēļas atpakaļ gan esot bijusi nereāla cope(kā jau vienmēr-reāla cope ir vakar, rīt un pāris km tālāk)...
Tā kā jūrā uz mazizmēra kuģa biju pirmo reizi, mans organisms konstatēja ka jūras cope nav mana nodarbošanās-vēmu no 8:30, kad apstājamies jūrā līdz 15:00 kad veiksmīgi sasniedzām krastu. Tādu mocību nebiju izjutis kopš atmetu dzeršanu tālajā 1999. gadā...Vairāk jūrā-NEKAD!
Ak jā-info par kuģi("Bentis") dabujām uz fikso internetā-tur piedāvājums ir garš un plašš. Cenas-vidēji 300 eiro par kuģi. Mēs bijām 9 cilvēki-samaksājām katrs 30 eiro. Papildus tika piedāvāta iespēja īrēt makšķeres ar visiem pribambasiem-8 eiro gabalā. Un, protams, degviela auto.
Lai jums veicās!
18.decembris 2016, 10:17 | links
 
>>grus
Par to biezpienu bija kas jauns!
Tā principā tas pats, man gan maijā pietiek ar vienu/diviem braucieniem uz Ziemeļu molu.
Jā, es tos murmuļus "filēju" kotletēm, ķēpīgs darbs, bet dēls savukārt atlikušās galvas ar asakām vāra buljonam, kā "uha" četrkāršo, tad tīru izkāstu galertu maisiņos un saldētavā, gatavo kaut pēc Jāņiem!
17.decembris 2016, 21:06 | links
 
Ja jau par kulināriju, tad mēģināšu padalīties ar savu pieredzi par grunduļu izmantošanu vēderpriekam. Mēs uz šo radījumu sezonas laikā, no Latvijas vidienes, braucam reizes 4-5 un parasti divatā sakāšam ap kg 50. Pārsvarā kūpinam. Daru tā. ķerot viņus lieku ledus kastē, kad atbraucam mājās, lielā kastē beru kārtām grunduli un sāli un pagrabā iekšā. No rīta tīram un pāris ūdeņos skalojam, līdz glumums daudz maz pazudis, tad veru caur acīm uz iesmiem un kūpinātavā iekšā. Gatavi, kad ačteles paliek tādas balti spīdīgas un paši skaisti brūni. Jāuzmanās, lai nepārkūpina, tad paliek sausi. Kad pirms gadiem pieciem, pirmo reizi aizvedu darba kolēģiem visi bija sajūsmā, ar ko tik vien nesalīdzināja. Citam atgādināja kūpinātu lucīti, citam asari, citam pat mencu :D Tā nu tagad, jau kuro gadu, visi gaida kad pienāks maijs, lai varētu mieloties ar kūpinātu grunduli.
Vēl tīri labi sanāk kotletes. Bičoku iztīra, notīra, izņem vidus asaku un divas reizes izlaiž caur gaļasmašīnu. tad veido masu, kā jau kotletēm, garšvielas pēc izjūtām, tikai pievienoju vēl apmēram uz kg gaļas ap 150 g biezpienu, garšo labi.
Tā kā manās acīs, šis nemaz tik peļams nav, gan no kulinārā, gan ekoloģiskā viedokļa, jo doršai a viš garšo, vismaz tām kuras tiek noķertas, ļoti bieži tie mošķīši vēderā. Ejot uz mencu esam pat sprauduši šo uz džiga - strādā. vienīgi butei gan šie laikam vareni barības konkurenti.
Daudzi slavē vējenes. Man atkal vējene liekas ne savišķi garda, ja nu vienīgi, līdzīgi kā priekš vitināšanas sasāla, tad izmērcē un nedaudz apvītina pēc tam auksti kūpina. karsti kūpināta nu galīgi man netīk, toties tvarstīt gan šo kaifīgi, īsta cīnītāja.
Tāda nu īsumā mana kulinārā pieredze ar šo migrantu no Melnās jūras.
17.decembris 2016, 20:00 | links
 
grunduļiem gļotas var notirīt tā aukstā ūdenī pielej etiķi diezgan skābu .saber zivi ar koku riktīgi izmaisi tad noskalo.

arno111, 17.decembris 2016, 16:39


Pie reizes iemarinējas. Ar sāli savukārt apsālās. :)
17.decembris 2016, 16:45 | links
 
grunduļiem gļotas var notirīt tā aukstā ūdenī pielej etiķi diezgan skābu .saber zivi ar koku riktīgi izmaisi tad noskalo.
17.decembris 2016, 16:39 | links
 
Kūpinātiem gan nav ne vainas, tik shamie gan jau pacjakarēs ekosistēmu!
16.decembris 2016, 21:33 | links
 
Puņķains tas vells ir. Tāpēc es esmu par tīrīšanu. Un pārmazgāšanu pirms pagatavošanas.
16.decembris 2016, 21:28 | links
 
mjaa,es vienreiz lasiju to recepti par grundulu kotletem.ar visam asakam un adu.un drosi vien ar visiem punkiem.esot jablendere ar blenderi un daudz salda krejuma jaliek klat.tikai recepti vien lasot sermuli gaja par muguru.nez kas butu ja es to daba redzetu.....
16.decembris 2016, 21:21 | links
 
Grundulis ir ēdams arī kūpināts. Es visas zivis cenšos kūpināt, izņemot lasi, foreli, jo tā ir izvirtība, bet sajūsmas par grunduli nav. Visgāršīgākā jau ir plekstīte, reņģīte arī palaikam garda kūpināta.

Pravietis, 16.decembris 2016, 20:57


A salakas nepiemirsi !?:)

snipiens, 16.decembris 2016, 20:59

Us salakām neesmu safari rīkojis, tadēļ varu spriest tikai par pirktajām centrāltirgū.

Pravietis, 16.decembris 2016, 21:02


Uzrīko gan to safārī...nenožēlosi !Tikko ceptas,paša ķertas salakas...kas var būt gardāks par šo...ja nu vienīgi daudz ,tikko ceptu,pašķertu salaku !:)Man aš siekaliņa notecēja !:)
16.decembris 2016, 21:08 | links
 
puņķus ar sāli var labi dabūt nost.

Domaataajs, 16.decembris 2016, 20:57


Skaidris ka var ar sāli,var ar granti,kā kādreiz tika zuši tīrīti no gļotām,bet tie pastāvējušies grunduļi ir pē,pē un vēlreiz pē !:)
16.decembris 2016, 21:02 | links
 
Grundulis ir ēdams arī kūpināts. Es visas zivis cenšos kūpināt, izņemot lasi, foreli, jo tā ir izvirtība, bet sajūsmas par grunduli nav. Visgāršīgākā jau ir plekstīte, reņģīte arī palaikam garda kūpināta.

Pravietis, 16.decembris 2016, 20:57


A salakas nepiemirsi !?:)

snipiens, 16.decembris 2016, 20:59


Us salakām neesmu safari rīkojis, tadēļ varu spriest tikai par pirktajām centrāltirgū.
16.decembris 2016, 21:02 | links
 
Grundulis ir ēdams arī kūpināts. Es visas zivis cenšos kūpināt, izņemot lasi, foreli, jo tā ir izvirtība, bet sajūsmas par grunduli nav. Visgāršīgākā jau ir plekstīte, reņģīte arī palaikam garda kūpināta.

Pravietis, 16.decembris 2016, 20:57



A salakas nepiemirsi !?:)
16.decembris 2016, 20:59 | links
 
Grundulis ir ēdams arī kūpināts. Es visas zivis cenšos kūpināt, izņemot lasi, foreli, jo tā ir izvirtība, bet sajūsmas par grunduli nav. Visgāršīgākā jau ir plekstīte, reņģīte arī palaikam garda kūpināta.
16.decembris 2016, 20:57 | links
 
puņķus ar sāli var labi dabūt nost.
16.decembris 2016, 20:57 | links
 
Par tiem grunduļiem.
Ja atmiņa neviļ,tad vēl šāgada pavasarī, galvaspilsētas centrāltirgū ,par viņiem prasīja trīs eironaudas kilogramā !Pāris gadus atpakaļ,vēl piebraukājām uz Liepājas Z molu ,,bullēnus" ķerstot.Nekādas super,puper,ūber kulināriskās īpašības ,manas garšas kārpiņas viņos nesagaršoja.Pēc vella asakaini.Reiz sanāca pailgāk braukt mājup no Liepājas,laiks ar bij silts.Aukstumkaste nebija paņēmusies.Galarezultātā sipos vairākas stundas ar puņķainu blāķi,pē,pē,pē,griežot ārā filejas.Pēc tās reizes speciāli uz viņiem vairs nebraucu.Vanckāt jau viņus prikolīgi,bet tīri tikai lai ,,nosistu " asumu pēc ziemas copes...ja ir bijusi ziema !:)VVunea !!!
16.decembris 2016, 20:26 | links
 
Vakar (ceturtdien) ieklīdām populārākajā mencu tusiņa vietā pēc pēdējās šī gada doršas. Laikam šobrīd viņām ir gavēņa laiks. Zivju apakšā bija ļoti daudz,bet visām mutes ciet. Varbūt pilkeris šīm likās par smagu, gumijas zivs par garu vai, varbūt, garnelei no svešzemju jūras nebija īstās smaržas. Kaut kā izdevās piemānīt tikai divas mencas ap kg. Toties varējām baudīt brīvdabas cirka izrādi - visas dienas garumā mūs pavadīja draiski roņi. Laikam kāds no viņiem iztraucēja lašu bērniņu un tas nejauši uzķērās uz mencai izliktās ēsmas. Tagad varam utilizēt salauztu Shimano makšķeri un baudīt svaigi sālītu laša puisīti, kurš bija 8,6 kg dzīvsvarā.

kompass, 16.decembris 2016, 19:38

Neesmu vēl baigais jūras vilks bet tikai iesācējs doršās, neatteiktos uzzināt kur it tā mencu vieta. Bet iespējams jau baigais noslēpums...:) bet varbūt ir tik tālu ka vajag 200 zirgus, lai aizjātu un padalīties nav žēl...:))
16.decembris 2016, 20:18 | links
 
Pa cmuko! Tas ''puika'' atsver visu...
16.decembris 2016, 20:00 | links
 
Vakar (ceturtdien) ieklīdām populārākajā mencu tusiņa vietā pēc pēdējās šī gada doršas. Laikam šobrīd viņām ir gavēņa laiks. Zivju apakšā bija ļoti daudz,bet visām mutes ciet. Varbūt pilkeris šīm likās par smagu, gumijas zivs par garu vai, varbūt, garnelei no svešzemju jūras nebija īstās smaržas. Kaut kā izdevās piemānīt tikai divas mencas ap kg. Toties varējām baudīt brīvdabas cirka izrādi - visas dienas garumā mūs pavadīja draiski roņi. Laikam kāds no viņiem iztraucēja lašu bērniņu un tas nejauši uzķērās uz mencai izliktās ēsmas. Tagad varam utilizēt salauztu Shimano makšķeri un baudīt svaigi sālītu laša puisīti, kurš bija 8,6 kg dzīvsvarā.
16.decembris 2016, 19:38 | links
 
Kā būtu ja nokūpinātu un autoklāvā iekšā? Ar eļļu vai to pašu tomātu mērci?
16.decembris 2016, 19:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager