Makšķerēšana jūrā

Veselu mēnesi gaidīju pareizo dienu - 18. - 19.datumu. Ap 17.00 bija 2 gab, Pēc tam, no 22.00 - 02.00 pārējās. Pavisam 15 gab, uz 4 kg. Tāda lūk neraža bija Liepenē. Jūra vienos sēkļos, ūdens atkāpies līdz 100 metriem, bute ņēma tradicionālo ēsmu, ar lēto barību gandrīz nekas nebija. Tie kas atbrauca 19. datumā no rīta palika sūkājot. Man līdz 10.00 tikai viena ceļmallapa. Tagad jāpēta novembra kalendārs, ko labu ieteiksiet asaku sūkātāji.......
20.oktobris 2016, 13:29 | links
 
20.oktobris 2016, 11:25 | links
 
Beidzot lielie pūtieni ir cauri, laiks normalizējies - nav variantu, lai gan darba diena, jādodas uz jūru. Tad nu skatamies nelielu video atskaiti par mūsu panākumiem. 14.10.2016 @ Miķeļtornis.

20.oktobris 2016, 11:24 | links
 
nenocietos .......
tiem kam interesē tiešām tāls meties varu padalīties pieredzē bet tikai klātienē , atrodos Rīgā , sīkāka informācija rakstīt privāti.
Atbrauksiet izstāstīšu,parādīšu ,varēsiet paši pārliecināties
ne asakas !!!!
20.oktobris 2016, 10:48 | links
 
Lūžņā laiciņš super. Straume nav zāles nav. Zivis pa kādai ir. Izmērs ne visai.
20.oktobris 2016, 10:47 | links
 
Ir kāds pie jūras ventspils - kolkas apkārtnē? Vējš ciešams, straume un zāle ir?

janchuks, 20.oktobris 2016, 10:02
Vel braucam. Kada straumazale. Viss bus kluss un mierigs. Ieliksu no klatienas info!

Ne asakas :)

seedoo, 20.oktobris 2016, 10:37
20.oktobris 2016, 10:40 | links
 
Ir kāds pie jūras ventspils - kolkas apkārtnē? Vējš ciešams, straume un zāle ir?

janchuks, 20.oktobris 2016, 10:02

Vel braucam. Kada straumazale. Viss bus kluss un mierigs. Ieliksu no klatienas info!
20.oktobris 2016, 10:37 | links
 
Paldies visiem,kas mani atcerējās!Nav ar ko lielīties,atvaļinājums vēl 9dienas ,neesmu ne pusi padarījis no iecerētā.Par tālmetieniem:cik spēka metot,tikai svinu,vairāk par 80m neesmu dabūjis.Neuzskatu sevi par galīgu nejēgu,jo jaunībā esmu piedalījies makšķerēšanas sporta disciplīnā kastingā.Tas daudz ko dod arī tagad.Sestdien tiekamies Kolkas mačos,būs ekstrēms pasākums.Ne asakas!
20.oktobris 2016, 10:33 | links
 
Paklausīju Leonīdu un piesēju vienai makšķerei pavadas pie pamatauklas. Lido tālāk.
20.oktobris 2016, 10:19 | links
 
Par tālmetieniem.... Visu nosaka vējš, ja purnā, tad 100 metri nespīd, ja padsmit metri mugurā, tad pāri 100 velku. Piramida šķeļ gaisu, plakanie izvēlas savu trajektoriju, reizēm velk augšup, reizēm dur viļņos (pretvējā). Un āķi man ne vairāk par 2 uz kātu.

kunkels, 20.oktobris 2016, 08:46


Vējam nenoliedzami tālmetienos ir milzīga nozīme, bet, ne mazāka nozīme ir arī precīzi piemeklētam inventāram tieši strādāšanai tālās/maksimālās distancēs. Šeit jau katra nianse ir izšķiroša, kas attālumu vai nu palielina vai samazina. Un to nianšu ir daudz. Tiem, kurus tas patiešām interesē, gan jau paši daudz ko ir atkoduši un sapratuši. Šī ir ļoti plaša tēma par ko var veselus rakstus rakstīt, bet tas nu tā. Galvenais, nepārvērst copi par mocībām un zivi ķert tur kur tā ir.
20.oktobris 2016, 10:17 | links
 
Šodien 14:00 startēju uz lūžņu no Rīgas (pārdaugavas),copējam līdz kādiem 24:00 un dodamies atpakaļ uz Rīgu jo piektdien jābūt darbā!
Ja kādam ir interese dotes līdz,dodiet ziņu PM

Givi727, 20.oktobris 2016, 07:13



Gaidiishu ar nepacietiibu copes atskaiti ;)
Es riit braukshu uz peecpusdienu !
20.oktobris 2016, 10:14 | links
 
Ir kāds pie jūras ventspils - kolkas apkārtnē? Vējš ciešams, straume un zāle ir?
20.oktobris 2016, 10:02 | links
 
Leonīd! Vārdiņdienā Priekā!
Sen nav manīts.
20.oktobris 2016, 09:37 | links
 
Par sviniem - man ir iepatikusies speciālā jūras sistema ar tām atlokamajām drātīm, i tālu lido i turas labi. Ja objektīvi, tad protams es personīgi nezinu cik īsti talu metu. Uz spoles ir 150 m, vairak par pusi iztinas... cik tas reāli ir 70-80..- 100 , bez testēšanas grūti pateikt, un ja godīgi, tad nafig man to vajag zināt . Galvenais ir mest un vilkt buti. Ar garo katu (4,20) un mono auklu lido talāk, ar salmo fīderi un pīto - tuvāk.

Skatos ka ir iestājies saus-īsts, tas nozīme ka vējš ir pārsvarā no muguras. It kā rīt sola brazmās līdz 20 m, nav sanācis tadā vējā uz buti mētāt.
20.oktobris 2016, 09:12 | links
 
Sumināts Leonīd !

Ir katrs taisīts savā dienā
Cits palagos, cits svaigā sienā
Bet katram ir savs vārdiņš dots
Tas jāapsveic lai ir tam gods!
20.oktobris 2016, 09:12 | links
 
Augstulaimunpriek, Leonīd!
20.oktobris 2016, 08:58 | links
 
Par tālmetieniem.... Visu nosaka vējš, ja purnā, tad 100 metri nespīd, ja padsmit metri mugurā, tad pāri 100 velku. Piramida šķeļ gaisu, plakanie izvēlas savu trajektoriju, reizēm velk augšup, reizēm dur viļņos (pretvējā). Un āķi man ne vairāk par 2 uz kātu.
20.oktobris 2016, 08:46 | links
 
Jau aptuveni 10 gadus nopietni nodarbojos ar moderno karpu makšķerēšanu ar tam specializētu inventāru (kāti/spoles utt), kas vairāk vai mazāk ir paredzēt makšķerēšanai arī tālās distancēs, jo karpu makšķerēšanā nereti nākas tiešām mest tālu, turklāt, darīt to ļoti ļoti precīzi. No pieredzes varu pateikt, ka līdz 100m vēl var aizmest ar daudzām makšķerēm un spolēm, tālāk jau sākas inventāra un paša metēja tehnikas jautājums.
Piemērs: pirms dažiem gadiem ar savu inventāru piedalījos OZO golfa laukumā speciālā tālmešanas turnīrā. Uz 10000izmēra šimano spoles man bija uztīta 0,25mm pamataukla (perfekti pietīta pilna spole līdz vajadzīgajai atzīmei) un 8metri pītais šoklīderis. Metiens tika izdarīts ar šādas formas 125gr distances svinu (http://www.acecarp.com/products/leads/ace-distance-lead), bez nekādām ēsmām un pavadām. Savā labākajā metienā sasniedzu 136m attālumu, kurš tika mērīts ļoti precīzi ar augstas klases tālmēru. Ak jā, un metiens tika izdarīts ar 13ft jeb 3,90m un 3,5lb testa karpu kātu. Un šis nebūt nav uzskatāms par augstvērtīgu rezultātu.
Ko ar to visu gribēju pateikt - visiem tiem, kuri te bārstās ar nez kādām distancēm 100 un vairāk metru robežās, nekļūstiet smieklīgi un nelidinieties mākoņos. Aprakstiet sīki un smalki savu inventāru - sākot no makšķeres garuma, viegluma, testa, akcijas, tālāk spoles izmērs, auklas biezums, auklas veids, auklas daudzums uz spoles, šoklīderis ir vai nav, tālāk sistēmas, svina formas, utt... Nemaz nerunājot par to, ka pie tik nopietniem metieniem arī ēsmai uz āķa ir jāpaliek. Turklāt, bušu copē tāda lieta kā distances svini faktiski vispār neeksistē, jo svinu funkcija ir noturēt sistēmu uz vietas vilnī vai straumē. Attiecīgi, jūras copē izmantotajiem sviniem (apaļajiem ar tukšo vidu, piramīdām, un vēl sazin kādiem) nav vispār nekādas aerodinamiskās īpašības un pretestība metot ir milzīga. Nemaz nerunājot par pašu sistēmu, tās garumu un vēl sakarinātajām ēsmām. Ja kāds ar putām uz lūpām grib apgalvot pretējo, lūdzu uzfilmējiet savus grandiozos tālmetienus, bet pirms metiena veikšanas atklipsējiet uz spoles 130m distanci izmantojot šajā saitē redzamo tehniku (https://www.youtube.com/watch?v=_c4OVFJlvQw). Nolieciet 2 mietiņis 5m attālumā vienu no otra un uztaisiet ap tiem 26 aiklas aptinienus, kas būs vienādi ar 130m distanci. Un tad pamēģiniet visu to sistēmu kopā ar ēsmām aizmest līdz atklipsētajai auklai aiz spoles mēlītes. Lai veicas treniņos!!!
P.S. Neapgalvoju, ka to nevar izdarīt neviens, bet tas, kā pie mums te forumos visi lielās ar ahujennajām distancēm, točna ir ļoti ļoti smieklīgi.

Aigars82, 19.oktobris 2016, 15:43
20.oktobris 2016, 08:42 | links
 
Šodien 14:00 startēju uz lūžņu no Rīgas (pārdaugavas),copējam līdz kādiem 24:00 un dodamies atpakaļ uz Rīgu jo piektdien jābūt darbā!
Ja kādam ir interese dotes līdz,dodiet ziņu PM
20.oktobris 2016, 07:13 | links
 
Labrīt. Nav kāds info no Lūžņas? Braucam uz jūru.
20.oktobris 2016, 05:00 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager