Makšķerēšana jūrā

Ar metra mēru mērīt 130 metrus, lai kādam kaut ko pierādītu? :)) Tos metienus izpildu tikai tad, ja reāli ir sajūta, ka citu izeju nav, ar brišanu jūrā nenodarbojos, jo uz jūru braucu vairāk atpūsties ar bonusu pēc garda kūpiņa, nevis smagi strādāt. Loģiski, ka brēču vai pat lobītu garneli tik tālu nenogādāt, bet nelobīta garnele, trakna raudas miesa caurdurta ādai, nēģis gan iztur tīri labi. Arī tie tālie metieni nesagādā nekādu baigo baudu tos izpildīt. Es tos daru ar trīssoļu ieskrējienu, bet darot to tā lai tas ieskrējiens jau sagādā maksimālu un pareizu inerci, un pie tā IR jāpiešaujas, bet ne pirkstam, ne mugurai tie baigo prieku nedara. Protams, kā visi citi mēģinu ķert tur kur ķerās un arī tur ēsmu nogādāt, bet...ja ir aizbraukts tāds gabals, un galīgi tukšais, tad aiziet smagā artilērija. Ar fīderi gan nezinu vai tik tālu izdotos aizpidžināt, jo tas šķiet pārāk mīksts un daļa jaudas paliek kātā.
19.oktobris 2016, 15:48 | links
 
Ar pliku auklu, tik svins galā, 100 m aizmest nav problēma. Līdz ko pieliek sistēmu un ēsmu, attālums samazinās par 1/3. Man ir nomērīts attālums pļavā un esmu eksperimentējis neskaitāmas reizes.Uzlabot metiena attālumu var neizmantojot pirktās sistēmas, bet gan sienot pašam un visādu plastmasas un metāla pretsavērpēju vietā uzpīt vienkāršu pīnīti no auklas. Lielākā problēma ir panākt, lai ēsma turas uz āķa. Tikko iedomājos,vajadzētu paeksperimentēt, ēsmu uzsaldēt uz āķa ar visu pavadiņu un pie jūras tik aši nomainīt. Vienīgā problēma, pus spaini āķu vajag. :D
19.oktobris 2016, 15:47 | links
 
Jau aptuveni 10 gadus nopietni nodarbojos ar moderno karpu makšķerēšanu ar tam specializētu inventāru (kāti/spoles utt), kas vairāk vai mazāk ir paredzēt makšķerēšanai arī tālās distancēs, jo karpu makšķerēšanā nereti nākas tiešām mest tālu, turklāt, darīt to ļoti ļoti precīzi. No pieredzes varu pateikt, ka līdz 100m vēl var aizmest ar daudzām makšķerēm un spolēm, tālāk jau sākas inventāra un paša metēja tehnikas jautājums.
Piemērs: pirms dažiem gadiem ar savu inventāru piedalījos OZO golfa laukumā speciālā tālmešanas turnīrā. Uz 10000izmēra šimano spoles man bija uztīta 0,25mm pamataukla (perfekti pietīta pilna spole līdz vajadzīgajai atzīmei) un 8metri pītais šoklīderis. Metiens tika izdarīts ar šādas formas 125gr distances svinu (http://www.acecarp.com/products/leads/ace-distance-lead), bez nekādām ēsmām un pavadām. Savā labākajā metienā sasniedzu 136m attālumu, kurš tika mērīts ļoti precīzi ar augstas klases tālmēru. Ak jā, un metiens tika izdarīts ar 13ft jeb 3,90m un 3,5lb testa karpu kātu. Un šis nebūt nav uzskatāms par augstvērtīgu rezultātu.
Ko ar to visu gribēju pateikt - visiem tiem, kuri te bārstās ar nez kādām distancēm 100 un vairāk metru robežās, nekļūstiet smieklīgi un nelidinieties mākoņos. Aprakstiet sīki un smalki savu inventāru - sākot no makšķeres garuma, viegluma, testa, akcijas, tālāk spoles izmērs, auklas biezums, auklas veids, auklas daudzums uz spoles, šoklīderis ir vai nav, tālāk sistēmas, svina formas, utt... Nemaz nerunājot par to, ka pie tik nopietniem metieniem arī ēsmai uz āķa ir jāpaliek. Turklāt, bušu copē tāda lieta kā distances svini faktiski vispār neeksistē, jo svinu funkcija ir noturēt sistēmu uz vietas vilnī vai straumē. Attiecīgi, jūras copē izmantotajiem sviniem (apaļajiem ar tukšo vidu, piramīdām, un vēl sazin kādiem) nav vispār nekādas aerodinamiskās īpašības un pretestība metot ir milzīga. Nemaz nerunājot par pašu sistēmu, tās garumu un vēl sakarinātajām ēsmām. Ja kāds ar putām uz lūpām grib apgalvot pretējo, lūdzu uzfilmējiet savus grandiozos tālmetienus, bet pirms metiena veikšanas atklipsējiet uz spoles 130m distanci izmantojot šajā saitē redzamo tehniku (https://www.youtube.com/watch?v=_c4OVFJlvQw). Nolieciet 2 mietiņis 5m attālumā vienu no otra un uztaisiet ap tiem 26 aiklas aptinienus, kas būs vienādi ar 130m distanci. Un tad pamēģiniet visu to sistēmu kopā ar ēsmām aizmest līdz atklipsētajai auklai aiz spoles mēlītes. Lai veicas treniņos!!!
P.S. Neapgalvoju, ka to nevar izdarīt neviens, bet tas, kā pie mums te forumos visi lielās ar ahujennajām distancēm, točna ir ļoti ļoti smieklīgi.
19.oktobris 2016, 15:43 | links
 
Auklas garums nu gan nav problēma. Auklas tirgo ari pa 150m un pat pa km.Tin uz spoles cik gribi.
19.oktobris 2016, 15:24 | links
 
Mēs te forumā pirms gada vai 2 plēsāmies par iemetiena attālumu, ta vai tiešām ir tik grūti kādā necopes brīdī vienreiz pa krasta līniju iemetienu izdarīt?
Nostaigā tad ar metramēru un zināsi attālumu.
130 Metrus kāds met... tak raudāt gribas.
Latvijā noteikti ir kāds, kas to var izdarīt bet nu tad tam ir jābūt augstākā līmeņa ekipējumam.

40-60 metri ir vidējais iemetiena attālums.
pieplusojam to ko iebrienam iekšā utt.
reti kurš jūras malā gāž iekšā iegriezdamies un v.c. uber tehniski.
visi vairāk vai mazāk cenšas uztaisīt " mīkstu metienu" lai ēsma paliek.

p.s.
un nevar arī būt tā ka tu iemet 130 metrus, ja Tev uzs spoles ir tikai 100M. auklas.
19.oktobris 2016, 14:50 | links
 
Es pats sliecos uz to, ka apaļos vai pilienveida svinus var aizmest tālāk nekā tāda paša svaru piramīdu

Domaataajs, 19.oktobris 2016, 13:40

Nu es gan laikam nepiekristu - gaisa pretestība kudiš lielāka, jo nav kas šķeļ gaisu. Piramīda nav tā, kas lidotu vistālāk, bet viņa lido labi un arī labi turās gruntī, tādēļ to arī visbiežāk izmantoju.

arvis_an, 19.oktobris 2016, 13:44


Te jautājums vietā aerodinamikas speciālistiem + vēl smaguma centra novietojums piramīdai ir aizmugurē, savukārt apaļām ir t.s aptekoša forma. Piramīda viennozīmīgi tur labāk par apaļajiem un plakanajiem sviniem.
Par laiviņu lidojumu nezinu, bet tas, ka mazliet slīd pa straumi tas ir labi, jo ēsmu pienes zivij klāt.
Starp citu - ļoti labi tur barotava svina vietā, tikai tik ļoti tālu aizmest ir grūtāk.
19.oktobris 2016, 14:08 | links
 
Vislabāk lido laiviņas. Toties tās straumi netur.
19.oktobris 2016, 13:45 | links
 
Es pats sliecos uz to, ka apaļos vai pilienveida svinus var aizmest tālāk nekā tāda paša svaru piramīdu

Domaataajs, 19.oktobris 2016, 13:40


Nu es gan laikam nepiekristu - gaisa pretestība kudiš lielāka, jo nav kas šķeļ gaisu. Piramīda nav tā, kas lidotu vistālāk, bet viņa lido labi un arī labi turās gruntī, tādēļ to arī visbiežāk izmantoju.
19.oktobris 2016, 13:44 | links
 
Negribās ticēt, ka aukla varētu būt īsāka (šķiet 2reiz esmu mainījis), bet joka pēc būs jāpaskaita soļi nākamreiz, bet lai arī te labi lomi šad tad uzpeld, es laikam pagaidām paķeršu zandartu un pagaidīšu lai jūra atnāk atpakaļ.
19.oktobris 2016, 13:40 | links
 
No lētiem jūras kātiem atteicos jau sen, jo parasti vai nu viņi lūzt, kad velc ārā jūras kāpostus, vai otrs lūzt spice iemetienā, un protams riņķi, tie no pītās auklas beidzas nost pie pirmajām lielām slodzēm, tagat esmu pārgājis uz Salmo DIAMOND FEEDER 210 ar garumu 3,90 un pagaidām pa divām sezonām apejoties pie Jūras diezgan skarbi nav noticis pilnīgi nekas, un lietojot pīto 0,16 + šoklīders 0,40mm mono un 5 izmēra piramīdu var iemest 130-135m, ja ļoti paveicas ar vēja virzienu no muguras tad arī visus 150m. Un pavasarī šie smagie feederi lieliski kalpo uz vimbu.

pdda, 19.oktobris 2016, 10:08


Es pats sliecos uz to, ka apaļos vai pilienveida svinus var aizmest tālāk nekā tāda paša svaru piramīdu
19.oktobris 2016, 13:40 | links
 
Man ir viens kkāds sens kāts ar kuru tik tiešām (ja auklu ražotāji nemelo, un veikalā nav notīti vairāki desmiti auklas :)) varu izmest visu pīto auklu un vēl bekings aiziet (135m), bet ja jālidina ir tik daudz, tad uz pirksta lieku virsū kkādu ādas brīnumu (Salmo kkad tirgoja) kurš uzmaucas uz pirksta un nostiprinas pie locītavas, savādāk pirksts no pītās iemetiena brīdī ātri aiziet lupatās. Un cik zinu tad karpiniekiem attālums 150+ nav nekas baigi dižs.

arvis_an, 19.oktobris 2016, 12:49


nomēri uz pļavas vai liedagā :)
19.oktobris 2016, 13:35 | links
 
Man ir viens kkāds sens kāts ar kuru tik tiešām (ja auklu ražotāji nemelo, un veikalā nav notīti vairāki desmiti auklas :)) varu izmest visu pīto auklu un vēl bekings aiziet (135m), bet ja jālidina ir tik daudz, tad uz pirksta lieku virsū kkādu ādas brīnumu (Salmo kkad tirgoja) kurš uzmaucas uz pirksta un nostiprinas pie locītavas, savādāk pirksts no pītās iemetiena brīdī ātri aiziet lupatās. Un cik zinu tad karpiniekiem attālums 150+ nav nekas baigi dižs.
19.oktobris 2016, 12:49 | links
 
Sistēma ar diviem āķiem. Pa taisno pie pamatauklas un nekādi šoklīderi. Smalkāks diegs no lielās kasetes iet nost ka čaukst-metiens ap 70-80m. Mēģināju tikai ar piramīdu-pie labvēlīgiem apstākļiem 100-tu var aizplivināt.
19.oktobris 2016, 12:20 | links
 
man nav saprotama attiecība 0.16 pītene ar 0,4 šoklideri, a kapēc vajag ?

usis, 19.oktobris 2016, 12:09

Lai metienā nešķirtos no sistēmas, jo sākuma inerce ir iespaidīga, tā kā pat reizēm 0.2mm pītā plīst.
19.oktobris 2016, 12:18 | links
 
man nav saprotama attiecība 0.16 pītene ar 0,4 šoklideri, a kapēc vajag ?

usis, 19.oktobris 2016, 12:09

Uzrāvienam!
19.oktobris 2016, 12:13 | links
 
man nav saprotama attiecība 0.16 pītene ar 0,4 šoklideri, a kapēc vajag ?
19.oktobris 2016, 12:09 | links
 
...5 izmēra piramīdu var iemest 130-135m, ja ļoti paveicas ar vēja virzienu no muguras tad arī visus 150m...

pdda, ēsma uz āķiem paliek?

juliuss, 19.oktobris 2016, 11:22


Ēsma paliek uz āķa, bet tik tāliem metieniem parasti lieku sistēmu ar diviem āķiem un virsū zivi ar ādu, jo diemžēl lai kā gribētos pat svaigu nevarītu garneli sagrieztu ripiņas ir maza iespēja nogādāt, kaut gan ir mēģināts visādi tai skatā ar karpinieku ātri šķīstošiem maisiņiem piesiet.
19.oktobris 2016, 12:07 | links
 
lielie mešanas attālumi, tāpat kā lielās zivis, parasti nodilst apmēram par trešdaļu, līdz ko sāk mērīt ar instrumentiem, nevis acumēru :DDDD
19.oktobris 2016, 12:04 | links
 
 
Čaļi laikam nopietni trenējas ja var tādus metrus iemest :) tā teikt acumērs nav s**a mērs :)
19.oktobris 2016, 12:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager