Makšķerēšana jūrā

pēdējo reizi speciāli kempinga saimniecei paprasījām (a ja nu pēkšņi Slīteres parkā citi noteikumi) - smilšu joslā drīkst kurināt, kāpās nē.

daddy_j, 20.oktobris 2015, 18:07
20.oktobris 2015, 18:09 | links
 
pēdējo reizi speciāli kempinga saimniecei paprasījām (a ja nu pēkšņi Slīteres parkā citi noteikumi) - smilšu joslā drīkst kurināt, kāpās nē.
20.oktobris 2015, 18:07 | links
 
Pāris reizes esmu novērojis, ka mēdz kurināt ugunskuru pie jūras. Tā kā pats neesmu pētījis, tad jautāšu zinātājiem - ir atļauts vai tomēr nē? Uz ziemas pusi šad tad prasās siltums :)
20.oktobris 2015, 18:05 | links
 
Dārgie patreizējie datorcopmaņi! Esmu pie jūras. Cope jau sākas, nav diži, bet ir!
20.oktobris 2015, 17:06 | links
 
sveiki vai kāds nau bijis uz jūru makšķerēt pie akmensraga bākas?????
20.oktobris 2015, 16:01 | links
 
Kādēļ gan lai nebūtu lietojams? Ja plānā ir ilga cope pie jūras, tad kko siltu apēst ir lieliski. Un ja ķera nav nonstopā, tad paņemt pīppauzi, iekurt kurtuvīti, salikt bušakus un pēcāk nobaudīt galīgi nav nekāda vaina... nav jau tai uzpariktei 30 min jāstāv nepārtraukti klāt...
20.oktobris 2015, 15:26 | links
 
Izklausaas peec tiesi taa kas vajadzigs, paldies.
20.oktobris 2015, 14:51 | links
 
Kaads ir meginajis turpat juras krastaa kupinaat buti portatiivajaa kuupinjaa?

andix1982, 20.oktobris 2015, 14:37


Esam darījuši. Tas ir tusiņš makšķerniekiem un nemakškerniekiem. Makšķernieki ķer zivis, nemakšķernieki tās kūpina vai grillē, sievietes lasa sēnes, bērni brien jūrā un piesmeļ gumčus... nu ņemšanās ne pa jokam :)

Ja ir tikai makšķernieki, tad reizē makšķerēt, kūpināt un ēst ir izmisums pilnīgākais, jo tā īsti nevar noķert kaifu ne no vienas nodarbes...
20.oktobris 2015, 14:45 | links
 
Un gala rezultats ir lietojams?
20.oktobris 2015, 14:43 | links
 
Ir...un neatšķiras no tā, ja to buti portatīvajā kūpinātavā kūpina pie mājas :))))
20.oktobris 2015, 14:38 | links
 
Kaads ir meginajis turpat juras krastaa kupinaat buti portatiivajaa kuupinjaa?
20.oktobris 2015, 14:37 | links
 
Es nezinu kur var likt 10kg butes. Ar tām pietiktu noēsties paprāvai ģimenei un vēl ciemiņiem. Bute kā jebkura cita zivs pēc atsaldēšanas nav ēdama. Tas ir mans subjektīvais viedoklis.

urmaas, 19.oktobris 2015, 22:12


Viss atkarīgs no tā kā iztīra. Tu taču arī ar visu galvu nemet uz pannas? :)

Vienreiz biju saguris pēc copes un sieviņa ņēmās tīrīt. No 10 kg skaitu bušu sanāca labi, ja 3 kg muguriņu, jo ikri pieņi pie mums nav cieņā... :) ēst gan bija dikti ērti :)
20.oktobris 2015, 13:48 | links
 
Leonīds. Apsveiciens Vārdiņsvētkos. ;)
20.oktobris 2015, 12:54 | links
 
Tātad vakar mājās pārrados ar 20kg+ butes, vilku ārā tikai tripletus un dupletus, ap 1 tināmies prom, kad spainis un kule jau bija pilna, perfekti ņēma uz garneli un slieku, blakus copmaņiem padsmit butes, tas vis Ovīšos.

Llama, 18.oktobris 2015, 14:46
Tikai nesaki, ka tu arī esi viens no tiem uz kuru noteikumi neattiecas. Es domāju, par to ko tu domāji par tiem 20 + kg.

Domaataajs, 19.oktobris 2015, 06:18
Attiecas, kāpēc man būtu jāievēro maks kg jūrā, kur tas nekādu skādi nenodara, un nenodarītu, ja katrs copmanis to darītu, jo peļķē ir tik daudz zivis, ka ar 3 kātiem lielu skādi nenodarīs. Bet tomēr iekšējos ūdeņos zivi vispar neņemu, ir izņēmuma gadījumi, bet praktiski neņemu.

Llama, 19.oktobris 2015, 09:43

Ibio rio zivju krājumu speciālist,kurā vietā tu esi to izrāvis, kad nenodara nekādu skādi? Pārkāpj noteikumus un vēl lielās. Pēc būtības esi atzinies pārkāpumā vajadzētu, lai tev tos 100 eirikus sodu uzliek.

gramanitis, 19.oktobris 2015, 13:26
Ak, Dies', cienītie...
Atkārtošos vēlreiz: jūrjā butes ir kā dubļi.
Jo (jautājums/atbilde):
1. Vai karstajiem šīs sugas resursu aizstāvjiem ir zināms, cik vienā dienā ar gruntenieku paceļ "Baltika" tipa zvejas kuģis?
Pareizā atbilde: Apmēram 10 tonnas.
2. Vai karstie šīs sugas resursu aizstāvji maz zina, cik "Baltika" tipa kuģi katru dienu tiek nodarbināti bušu zvejā?
Pareizā atbilde: LR zonā vismaz 10 katru dienu.
3. Sarežģīts uzdevums karstajiem resursu aizstāvjiem: 10x10=???
Pareizā atbilde: pajautājiet saviem Sīčiem.
4. Un pēdējais jautājiens: kādā veidā tiek izmantoti šie nozvejotie resursi?
Pareizā atbilde: Tiek nodoti max. pa 20 centiem kilogramā pārstrādei zvēru barībai.

Nevienā valstī nepastāv iegūtā loma ierobežojums bušu makšķerēšanā no krasta...

mini_Me, 19.oktobris 2015, 21:43


Nu tava matemātika galīgi garām, Latvijā butes 2014.gadā ir nozvejotas 1768 tonnas, no kurām 189 tonnas piekrastes zvejā.
20.oktobris 2015, 12:29 | links
 
Visu cieņu,seedoo,ļoti pareizi esi visu sapratis,kaut nu vismaz vienai daļai no copmaņu būtu minimālā sajēga no Tava teiktā.Runāju par uzvešanās kultūru.Normu esmu saķēris tikai 2reizes,tas ir 10 kg,makšķerēju jūrā no 2004.gada.Sestdien gadījās būt Mazirbē,1.joms dziļš,ar tērpu knapi varēja tikt pāri,bet vienalga kādiem vajadzēja tikt pāri.Es savējās salasīju drusku pabrienot,metot zem sēkļa.
20.oktobris 2015, 12:27 | links
 
No savas 5 gadu jūras pieredzes. Uz jūru braucu ķert zivis.
Nu tad ar ko varu piebilst diskusijām, par un ap. Varbūt kādam jauniesācējam kas noder.
*Pieskaroties tēmai par kātu turētājiem, celtniecības veikalos ir nopērkamas alumīnija caurules dažāda diametra, un no tām var meistarot ko tik vēlies, pluss visam svars.
*Sistēmas sienu pats, kā jau minēja kolēģi , katra sava fiška gan par distanceriem , gan par pērlītēm utt… Personīgi patīk divi āķi ar klasisko fīdera caurulīti, nekas nepinās un labi lido. Ja ne gribās neko meistarot der veikala pirktās sistēmas.
*runājot par ēsmu , tad neko nemudrīju , tirgū svaiga reņģe plus kāda garnele. Ja tās zivs pie krasta nav tad spraud kaut….
*Izvēloties laika apstākļus tad noteicošais jūrā ir vējš un dienas gaišums. Labākie vēji runājot par posmu no Ovīšiem līdz Kolkai(kaut augstāk par Mazirbi nēsmu bijis) ir DR, R , Z, virzienu, kaut arī pie krasta vēja arī labi ķerās, tikai ir viena lieta ZA A, parasti aizdzen ūdeni , bet pie DA ir pat labi vilkts.
*Vietas izvēlē skatos kur krastā ir sanesumi gliemezīši uttt.. Iemetienu pa tumšiem pleķiem, respektīvi sēdinu zem nākošā redzamā sēkļa, ar attālumiem ir jāvarijē, gadās ka ņem 5 metrus no kājām, it īpaši tumšā. Ak jā un visiem nepatīkamajā jūras zālē, dzīvo sānpeldes un citas bušu iecienītas radībiņas, ja redzi kur tā beidz plīvot tajā līnijā ar bute stāv.
*Par brišanu, ir vietas kur tas nav nepieciešams, konkrēti neminēšu, bet ir vietas kur dziļums krupim līdz nabai tur nāksies pabrist. Jebkurā gadījumā patīkamāk ir zvejot no smiltīm. Parasti kur ķer no krasta tur arī copmaņu presings lielāks.
*Par piebraukšanu pie jūras, ievērojiet dabas lieguma zīmes un vietējos iedzīvotājus , negasējiet gar viņu mājām, jo tur skraida gan viņu suņuki un kaķuki. Nedod dievs kādu nobrauksiet , domāju ka bez riepām noteikti paliksiet!!!
*Ievērojiet makšķernieku noteikumos atļautās normas un nespļajuiet bļodā no kuras dzerat. Diezgan jau liela miskaste paliek!!! Ja varat pudeles atnest, tad arī protieties tās savākt, atstāt varat zivju/garneļu ķidas, tās putni noēdīs gardu muti.
*Par izdevumiem, tas kā kuram kabatiņa.
*Un labākais novērojums, brauciet , skatieties testējiet un atradīsit katrs savu recepti. Nekā tur sarežģīta nav. Neizmirstiet pateikt paldies. Ne asakas.

P.S. Vakar Lūžņu rajonā ļoti labi bute ķērās, nelaida mājās. ATM/Spiediens normā, laiks bija apmācies un mazu rulli jūra arī uzmeta, plīvoja maķenīt zāle un laiks bija silts(nebija salnas). Protams tādas dienas ir ķeramas, parasti jau sanāk aizbraukt kad sanāk, tad ar liek lietā visu kas augstāk rakstīts))) Līmens joprojām zems.
20.oktobris 2015, 09:27 | links
 
Tas gan taa interesanti sanaak,jo ir dazjas svetas zivis(butes ieskaitot).Pie kam sveetums tiek kg meeriits,nevis gabalos.Bet man po,jo pietiek ar trim poda vaakiem,tas par busju izmeeru.
20.oktobris 2015, 02:06 | links
 
Sori par burtiem. No telefona klibrreju.
20.oktobris 2015, 00:22 | links
 
Es te jūs nedaudz pārtraukšu. Sēžam ļūžņā ,no 19:00. Man kādas 20 kolēģim kādas 30 tas ir iesaitot atlaistās, izmērs visāds bet vairāk jau ņemamās, bute tuvu krastam, ēsma garnele un brētliņa. Tā lūk...

turbo, 19.oktobris 2015, 22:05

Tomer atplesi. Nu redz nav velti. Es jau drvinjos lasijos prom.butt norms plus. Plud ir katram savs. laiks ideals . Es maucu no talajiem. Esma ta psti kas turbo. Butes resnas pirijusas. Ne asakas, ar labu nakti.
20.oktobris 2015, 00:21 | links
 
Paars gadus atpakalj,butes tikai 5kg varej patureet.Divus kaatus arii tikai vareeja izmantot.PLDS viss ir mainijies,ja ir cope tagad,tad pietiek ar diviem kaatiem,un mazaas ir jasviezj atpakalj.arii ja ir akjis pakaljaa.
19.oktobris 2015, 23:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager