Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
Orests.
Pie Arvīda nē.
Sākām 79.g. Braucām ar savu auto,gan ar autobusiem uz viendiennieku.Pirmo gadu pirināju ķikuru,tik nākošajā pārgāju uz dzelzi.Tika mēģinātas Burtnieka bļitkas,bez rezultāta. Atstrādāju savu modeli,pēc sņetoka izmēra+apvienojot vienas medīgas Burtnieka bļitkas formu. Tad tā lieta aizgāja.Bija reizes,ka vietējie vai rāpus metās lūdzoties lai pārdod.
Tad jau aizgāja pa nopietnam.Rannā uzstellējām dzīvošanai pārbūvētu piekabi.Apvienojāmies divas ZET kompānijas.(Nelaiķis Leons Stepanovs,viens no latviešu pirmajiem celmlaužņiem Peipī.Labi sapazinies ar tā laika galveno Peipa špektu Mališevu)Sīgu šeines utt.,kā arī attiecīgi dzelži.Pirmie karakati un Buran.
Bet.Vasarā braucām ezerā no Varņas lidotāju bāzes.Seklāks un ķērās ekselenta izmēra asari.Viela pārdomām.Pārbaudijām ziemā.Baigā drēbe.Kādas sīgas!!!Pluss šaurais gals,retāk atrauj ledu.Tā ap 86.-87.g. atradām dzīvošanu Kazepē.Pensionēta Peipa kuģa kapteiņa namā.
Nobāzējāmies nopietni.Pat savu garāžu uzslējām. Ar laiku izveidojās kolosāli cilvēcīgas savstarpējās attiecības,gan ar saimniekiem,gan tuvāko apkārtnes sādžu zvejniekiem un makšķerniekiem.Lomi izcili.Pirmā gada vakaros nāca vietējo delegācijas pētīt pariktes.
Tā tā skaistā jaunība pagāja.Skrienot pa sporta laukumiem un ar pīcku!
5.februāris 2018, 18:03 | links
 
Viatore [05.02.18]: Bijām Ninā 3jatā piektdien un sestdien. Ceturtdien bija uzsnidzis un piektdienas rītā ezerā nebija nevienas pēdas -kā pamestā stāvlaukumā.
Bija dzirdēts, ka sogad zivs ir vairāk pie malas, tāpēc tālu nekur negājām. Pretī baznīcai 1,7km no krasta, dziļums nepilni 6 m. Pirmajā ālinģī 3 skaisti asari pēc kārtas un galvā doma, ka nu tik atvilkšos. Tomēr sekoja tikai dažas raudas un tad sākās jau visur iepriekš pieminētie sīkie asarīši.
Nākamajā ālinģī sāka pieteikties smukā rauda un tur tad arī līdz 15:00 nosēdēju. Kopā 9,5kg. Skaista diena vējš 0m/s grādi arī 0 -pilnīgs kaifs priekš februāra.
Sestdien atkal tajā paša vietā. Pirmā cope pamatīgi iedeva pa nagiem. Diezgan ilgi stīvēju, bet līdz augšai zivi tā arī nedabūju -norāvās. Vēlāk pa visu dienu viens asaris ~200 g, parējā atkal smukā rauda. Kopā 12,3kg.
Ņēma gan uz motili, gan tikai uz gaļenieku. paeksperimentēju ar aprīkojumu. Aukla no 0,12-0,16 pilnīgi nekāda atšķirība. Tas pats arī par mormišku -nēma jebkādu, vienīgi, kad uzsēju pašu lielāko , kas bija, tad ņēma retāk, bet nu rauda arī tad bija treknāka. Iebarot gan ik pa laikam vajadzēja. Mājās sekcija parādīja, ka rauda bija iebarojamo barību labi paēdusies.
Abiem pārējiem čomiem rezultāti līdzīgi, vienīgi vienam asaris 540g bonusā.
Tiem , kas šeit brīnās, kur var likt 20kg un vairāk raudu varu teikt, ka man ir tādi čomi ar 200 EUR un mazākām pensijām, kas jau iepriekš zvana un prasa , kad es braukšu uz Peipusu. Viņi to pašu tikai ar tīkliem ķerto Peipusa zivi ar ko ir pilns Centrāltirgus nevar vienkārši atļauties.
Vai vari aptuveni pateikt kurà rajonà ir tà baznīca. Paldies
5.februāris 2018, 18:00 | links
 
Bijām Ninā 3jatā piektdien un sestdien. Ceturtdien bija uzsnidzis un piektdienas rītā ezerā nebija nevienas pēdas -kā pamestā stāvlaukumā.
Bija dzirdēts, ka sogad zivs ir vairāk pie malas, tāpēc tālu nekur negājām. Pretī baznīcai 1,7km no krasta, dziļums nepilni 6 m. Pirmajā ālinģī 3 skaisti asari pēc kārtas un galvā doma, ka nu tik atvilkšos. Tomēr sekoja tikai dažas raudas un tad sākās jau visur iepriekš pieminētie sīkie asarīši.
Nākamajā ālinģī sāka pieteikties smukā rauda un tur tad arī līdz 15:00 nosēdēju. Kopā 9,5kg. Skaista diena vējš 0m/s grādi arī 0 -pilnīgs kaifs priekš februāra.
Sestdien atkal tajā paša vietā. Pirmā cope pamatīgi iedeva pa nagiem. Diezgan ilgi stīvēju, bet līdz augšai zivi tā arī nedabūju -norāvās. Vēlāk pa visu dienu viens asaris ~200 g, parējā atkal smukā rauda. Kopā 12,3kg.
Ņēma gan uz motili, gan tikai uz gaļenieku. paeksperimentēju ar aprīkojumu. Aukla no 0,12-0,16 pilnīgi nekāda atšķirība. Tas pats arī par mormišku -nēma jebkādu, vienīgi, kad uzsēju pašu lielāko , kas bija, tad ņēma retāk, bet nu rauda arī tad bija treknāka. Iebarot gan ik pa laikam vajadzēja. Mājās sekcija parādīja, ka rauda bija iebarojamo barību labi paēdusies.
Abiem pārējiem čomiem rezultāti līdzīgi, vienīgi vienam asaris 540g bonusā.
Tiem , kas šeit brīnās, kur var likt 20kg un vairāk raudu varu teikt, ka man ir tādi čomi ar 200 EUR un mazākām pensijām, kas jau iepriekš zvana un prasa , kad es braukšu uz Peipusu. Viņi to pašu tikai ar tīkliem ķerto Peipusa zivi ar ko ir pilns Centrāltirgus nevar vienkārši atļauties.
5.februāris 2018, 17:05 | links
 
Ari gribu uz Peipusu, bet ķert raudas man būtu aizvainojoši :D Reali tur ari var bez asara palikt?
5.februāris 2018, 16:37 | links
 
BrunoL,,,,,Vaj jūs gadijumā nebraucāt Omedū pie Arvīda!Tādā atālumā no krasta bija arī sīgas.Man aizdoma ka esam kur saskrējušies.Parasti ar gājām 1.st.20min.,līdz 2stungām.Uh bija lomi,pie grunts uz bļitku parasti vairāk asari,no pusūdens uz augšu sīgas.Arvis parasti mūsu sīgas izveda uz lielo ceļu,jo gadijās kad bija Omedū ceļgalā kontrole.Bet tas bija jaunībā,smags sporta veids!Un nekādas murmiškas,tikai dzelži.Pats taisiju sev un draugiem.
5.februāris 2018, 16:24 | links
 
Parunājam par zivju meklēšanas taktikām Peipusā, jo visi runā -zivis ir, vajag tik meklēt... :)

kādu taktiku piekopjat jūs? :)
daddy_j, 5.februāris 2018, 10:38


Palasot, te jāsecina ka visi ir vareni Spartieši! Ar ieskrējienu ezerā un taisni! :D :D
Es mēģinu izvēlēties A - vedējus, bet adekvātus, ne lielos tramvajus. Kaut vai tā iemesla, ka braukt to gaisa galbalu un beigās vismaz 3 stundas copes laika pavadīt slājot pa tukšo, da nu. Neviens tāpat uz zivīm nenoliek, bet vismaz esi iekšā un var sākt meklēt no turienes.

No krasta ejam ja ir zināms konkrēts verņaks.

Protams, vislabāk ar savu tehniku un točkām/dziluma karti.
5.februāris 2018, 16:04 | links
 
Nedaudz mājās saspringums, gribu noņemt spriedzi un aizlaist, teiksim uz Peipi pacopēt. Var jau arī kur tuvāk, bet nezinu kur. Tā kā uz to EE lielezeru katru gadu ar „spečukiem“ kopā aizbraucu, tad var jau arī pāris naktis un dienas tur atslābt. Es te palasīju bišķi ko guru un citi raksta, bet tā īsti nesapratu kas tur notiek. Par zivs esamību vai ne, man pa lielam po barabanu, gan jau kaķim ko noķeršu. Man tikai tāds kautrīgs jautājums, uz kurieni labāk braukt (parasti bijām laikam tā saucās Ranna). Vai obligāti jāzvana par naktsmītnēm, varbūt tikai braukt un uz vietas? Tās licences tāpat var nopirkt internetā, tad jau to var izdarīt kaut uz ledus sēžot. Cik bizs tas ledus, vai motilis vai kas cits, lai galīgi neaizbraucu pa tukšo. Tikai, ja kāds ko grib ieteikt, nevajaga pseidogudrības, normālā valodā, ja tas ir iespējams. Paldies!
5.februāris 2018, 14:52 | links
 
daddy_j [05.02.18]: Es arī, ja vecajās vietās, tad B, C, D, ja meklēju ko jaunu, tad kartē izpētu interesantas vietas (sēkļus, kantes) ar kājām sasniedzamā attālumā un mēģinu tās izpētīt... bet veiksmīgi ir katrs trešais :)

Pagājšgad jau stipri martā, aizbraucu uz ziemeļu galu Kauksi-Kuru. Tur liela stāvvieta gandrīz ezera krastā, tikai igauņu numuri... tur tādi 2 izteikti sēkļi ~1km no malas un trešais tālāk ~2.5km... kamēr izstaigājām pirmo un otro, jau pus diena pagājusi, bet nekā īpaša ...aizgājām uz trešo sēkli, tur seklumā (4.5m) nekas, bet dziļuma kantē (7m) kaut ko no asariem ielasīt varēja...bet nu, ar kājām tos 6-7km nostaigāt nav joka lieta...
Arī vienu reizi Pērnavā aizgājām līdz 7 kilometram. No rīta iet forši , sniegs ciets. Pa dienu saule, uz ledus žļurga. Savilkām labi, aizsēdējāmies. Līdz krastam ātrā tempā, līdzi velkot ragavas kuras pilnas ar zivīm. Pa žļurgu iešana ļoti grūta, gandrīz ar sirdi aizgāju. Kopš tās reizes nopirku moci:)
5.februāris 2018, 14:32 | links
 
Es arī, ja vecajās vietās, tad B, C, D, ja meklēju ko jaunu, tad kartē izpētu interesantas vietas (sēkļus, kantes) ar kājām sasniedzamā attālumā un mēģinu tās izpētīt... bet veiksmīgi ir katrs trešais :)

Pagājšgad jau stipri martā, aizbraucu uz ziemeļu galu Kauksi-Kuru. Tur liela stāvvieta gandrīz ezera krastā, tikai igauņu numuri... tur tādi 2 izteikti sēkļi ~1km no malas un trešais tālāk ~2.5km... kamēr izstaigājām pirmo un otro, jau pus diena pagājusi, bet nekā īpaša ...aizgājām uz trešo sēkli, tur seklumā (4.5m) nekas, bet dziļuma kantē (7m) kaut ko no asariem ielasīt varēja...bet nu, ar kājām tos 6-7km nostaigāt nav joka lieta...
5.februāris 2018, 13:17 | links
 
Tad,kad biju kājniekos,parasti,braucām uz Omedu un gājām 1h40min.Tad sākām meklēt C variantā.
Tas gan astoņdesmito sākumā.
Ar techniku un GPS bisku savādāk.Eholoti neizmantoju.Jo zivi parādīs,bet ne to zivi,kura tai brīdī būs rijienā.Copes rajons ezerā,gandrīz,no Rannas līdz Pirisārei.Bāze Kassepē.Starp Varnju un Kolku.
1.Sēris.Sākas pret Kolku 7.km līdz šķērso robežu,apm,pret Varnju.Notaustu potenciālās vietas un (.)
2.Ja treknie (.)klusē,brauc gar “mietiem”,kamēr uzurbj.
Ja ledus pliks,līdz ņemam finkas.Viens uz moča un pārējie izklīst meklējumos.(cetru vīru komanda)
Iz dzīves. Pirmā tūre. Izmalts krustu šķērsu-Petrovičs.Vakars.Braucam krastā.Ap 8.km tādi arumi(torosi)2-3km platumā,ka tikai pa zvejnieku izcirstu ceļ pāri tiek. Meklējot pāreju,redzam,ka dziļi torosos džeki vicinās.Izrādās,lauzumu vidū lieli laukumi ar gludu melno ledu.Atrodam brivu placi un kā gaļas masā!
5.februāris 2018, 13:05 | links
 
Mēs parasti maucam b) c) d) varianta apvienojumā. Tā pat nekad netrāpās viens vai otrs variants vienā gadā. Brauc vai iet iekšā un skatās, kas kur notiek.
Paurbj pie veču bariem, ja ne kas īpašs, tad mauc tālāk pa ceļam skatoties vecās vietas un uzurbjoties klajumos, tad jau parasti otrajā stundā jau sāc sēdēt vairāk vai mazāk pastāvīgi vienā rajonā.
5.februāris 2018, 13:00 | links
 
Savas tehnikas nav, variants A un tad C, ļoti reti kad vedējs tevi atved apsēdies un copē, atved piem. uz 10km(labi ja) torosiņi visās pusēs ir(labi ja) un tur ar var nostaigāties km 3 zigzagā meklējot, visvairāk jau sūdzās kas tiešām tiek ievesti tad 100m max nojiet no atvešanas un sēž tur visu dienu varbūt pāris reizes uz 50 metriem pāriet.
5.februāris 2018, 12:21 | links
 
Pers.mana taktika ir prom no krasta,kur nau kaajnieku. Parasti tuvaak par 10 km nestaajos vieniigi lai atpuutinaatu moci un pataustiitu ledus kvalitaati. Pie torosiem plaisaam tuvaak tas gan. Visas sezonas ir bijushas ok jo asarus esam uzgaajushi praktiski vienmeer. Shogad bijis veel neesu bet braukshu noteikti!!! Visiem neAsakas un riikojamies sapraatiigi lai izklaide nepaarveershas nu pashi lieli ::)) Civ!!! Un tie kas brauc iemet iemet kaadu rinndu ir interesanti palasiit !!!
5.februāris 2018, 11:19 | links
 
Pārsvarā piekopu (99,99%) C. Ar piebildīti - braukt darbadienās. Tad mazāk apurbēju. :)
5.februāris 2018, 10:48 | links
 
Parunājam par zivju meklēšanas taktikām Peipusā, jo visi runā -zivis ir, vajag tik meklēt... :)

a)ļauties, lai vedējs aizved pie zivs - diezgan droši, jo vedēji parasti zin, kur "vakar" ir ķēries un uz to rajonu ved... personīgi man nepatīk, ka atved un pasaka - ķer te... jūtos kā tāds lohs, man svarīgi meklēt un atrast... esmu mēģinājis izprast tās vietas - nekas tāds īpašs...

b)iet uz iepriekšējo gadu labajiem punktiem - reizēm strādā, reizēm ne...

c)"maukt taisni" prom no krasta un ik pēc 100m (bet īpaši pie torosiem un plaisām) urbt un mēģināt - ja kārtīgs ledus, tad pēc pāris kilometriem "baterijas" tukšas...

d)skatīties, kur veči sēž un vai nu līst bariņā, vai vismaz kaut kur rajonā mēģināt...

kādu taktiku piekopjat jūs? :)

daddy_j, 5.februāris 2018, 10:38

pārsvarā variants c
5.februāris 2018, 10:43 | links
 
Parunājam par zivju meklēšanas taktikām Peipusā, jo visi runā -zivis ir, vajag tik meklēt... :)

a)ļauties, lai vedējs aizved pie zivs - diezgan droši, jo vedēji parasti zin, kur "vakar" ir ķēries un uz to rajonu ved... personīgi man nepatīk, ka atved un pasaka - ķer te... jūtos kā tāds lohs, man svarīgi meklēt un atrast... esmu mēģinājis izprast tās vietas - nekas tāds īpašs...

b)iet uz iepriekšējo gadu labajiem punktiem - reizēm strādā, reizēm ne...

c)"maukt taisni" prom no krasta un ik pēc 100m (bet īpaši pie torosiem un plaisām) urbt un mēģināt - ja kārtīgs ledus, tad pēc pāris kilometriem "baterijas" tukšas...

d)skatīties, kur veči sēž un vai nu līst bariņā, vai vismaz kaut kur rajonā mēģināt...

kādu taktiku piekopjat jūs? :)
5.februāris 2018, 10:38 | links
 
Vēl precīzāk ir zīmēt pašam iekš LiveChart. :)
5.februāris 2018, 10:23 | links
 
Manuprāt precizitāte tai ir tāda pati, vienkārši ir daudz vairāk derīgas informācijas - reljefa līnijas u.c. Pieminētie "akmeņi" jau tajās pašās koordinātēs vien atrodas.
5.februāris 2018, 10:18 | links
 
Juri. Tieši tā.
Izgāju cauri feree kartēi telefonā, tad maksas kartei telefonā. Iegādājoties Navionics SonarChart esmu nācis pie secinājuma-pēdējā ir vis precīzākā. :)
5.februāris 2018, 10:13 | links
 
Boris, Tu runā par SonarChart?

Jā, man ar tās liekas daudz labākas. Navionics webappā (https://webapp.navionics.com) var redzēt vienas un otras.
5.februāris 2018, 10:06 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager