Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
kuri netic cik kurš noķer nevaig viņus ņemt galvā noteikti žēl ka pašiem neveicas. tādēļ es un mani kolēģi a nelieku atskaites cik daudz noķer un cik tālu mūžīgi kāds ar kko ir neapmierināts...

bba, 20.februāris 2017, 11:37
Tiešām tāda sajūta ka te daudz novākušies tādi, kuri auklas ar bīdmēriem veikalos pārmēra un zivs svaru uz aci no fotogrāfijas var noteikt. Ir,protams, arī copmaņi ar kuriem patīkami diskutēt. Ar mudakiem nav par ko runāt...

svens76, 20.februāris 2017, 11:44


svens76, nezinu, vai es arī pie tiem mudakiem pieskaitāms, bet auklas tiešam ar mikrometru mēru :) Protams ir izveidojies auklu saraksts, kuras pērku un zinu kādi ir patiesie diametri, bet pērkot jaunu auklu (brendu), par kuru neko neziu, tad tā notiekti tiek pārmērīta. Bet tas ir sportam un ne par Peipusa tēmu... sorry..
20.februāris 2017, 12:21 | links
 
Palika viena brīva vieta uz Rapinu 22.02.-23.02.
20.februāris 2017, 12:16 | links
 
kuri netic cik kurš noķer nevaig viņus ņemt galvā noteikti žēl ka pašiem neveicas. tādēļ es un mani kolēģi a nelieku atskaites cik daudz noķer un cik tālu mūžīgi kāds ar kko ir neapmierināts...

bba, 20.februāris 2017, 11:37

Tiešām tāda sajūta ka te daudz novākušies tādi, kuri auklas ar bīdmēriem veikalos pārmēra un zivs svaru uz aci no fotogrāfijas var noteikt. Ir,protams, arī copmaņi ar kuriem patīkami diskutēt. Ar mudakiem nav par ko runāt...
20.februāris 2017, 11:44 | links
 
kuri netic cik kurš noķer nevaig viņus ņemt galvā noteikti žēl ka pašiem neveicas. tādēļ es un mani kolēģi a nelieku atskaites cik daudz noķer un cik tālu mūžīgi kāds ar kko ir neapmierināts...
20.februāris 2017, 11:37 | links
 
Nu veči jūs pie tiem grammiem piesejaties, nu dodied taču cilvēkam papriecāties. Es arī ieliku foto ,tad man viens raksta, ka es samelojies. Tāpēc i dažreiz negribas rakstīt. Es arī skolā gāju, un ar matemātiku bija viss ok. Papriecājaties taču kopā.
20.februāris 2017, 11:17 | links
 
Ok, pēc "daļliteratūras" pārlasīšanas, iemetīšu arī es savu necilo atskaiti par sestdienas copi :)

Ar čomiem bijām Vjarņā - es tur pirmo reiz (kur veda, tur braucu). Ieveda mūs apmērām 11km no krasta pie pagaras plaisas. Sākumā kādas 2h meklējām jel kāda normāla izmēra zivi, jo ķērās tikai sērkoiņu kastītes izmēra asarīši un kīši :) Tad izdevās uziet vienu vietu, kur vismaz kaut kādas copes bija... Pamatā asaris + pa kādai raudai. Izmērs galīgi nebija tāds kā cerēts, bet tā kā uz abām pusēm skatoties redzamības zonā cilvēki ar teniku piebrauca, paraustīja un bruaca prom, nolēmu nekur tālāk neiet, jo vismaz kaut kas ķērās... Rezultātā pielasīju 12kg, 2/3 asaris pārējais rauda (nebija mērķa zivs, bet paņemu voblai). Kādi 11 asari bija daudz maz pieklājīga izmēra - 280- 400g. Pērējie pasīki 150 - 200g.

Beigās izrādījās, ka salīdzinot ar pārējiem 20-30 cilvēkiem, ko tajā dienā vedējs ieveda ezerā, mums loms bija vēl pieklājīgs. Daudziem asari vispār nebija, vai pa kādam... Zivju jau pietika, bet godīgi sakot, copes kaifu šoreiz neizjutu - laikam padaudz bijām sacerējušies uz smukajiem šī gada asariem :) Jāmēģina braut vēl, bet šoreiz uz citu vietu gan...
20.februāris 2017, 11:08 | links
 
Un Veel plaisas tikai krasta zoonaa. Taalaak viss daudz maz pa skaisto!! Bet kaa te rakstiits zemaak par ABS jaapadomaa ledus stipri glumsh kaajniekiem.
20.februāris 2017, 11:06 | links
 
Aizmirsu ierakstiit .Vieta Ranna pie Hilarii
20.februāris 2017, 11:04 | links
 
Daddy_j
Ziemā izsalst, vasarā izkalst. :)
20.februāris 2017, 10:39 | links
 
Labriit !!! 6dien 7dien Peipuss. 6dien atradaam asarus ap 12.00 8.3 km. Asarim snetoks mutiitee viss notiek. Copiite diezgan cimperliiga bet izmeeers skaists. Cope uzlabojaas ap 15.00 un copeejaam liidz 16.00 Vakar uz ledus ap 7.00. Luuram pieci viiri kreeslinjaa netaalu no krasta jau rosaas. Divi no vinjiem jau bija ieproveejusi taurinstilu plaisaa netaalu no krasta. Viens pamatiigi otrs liidz ciekuriem. Braucam uz medus urbumiem kur seedeejaam 6dien. Ierodamies ap 8.00 Viss notiek bet peec stundinjas sadirsaas viss. Asars palika kuutrs. Bet kompanjoons ar bletku atlicilsja ap 30 asari no vienas lunkas pusuudenii un kulllite pilna. Nosleedzaam ap 14.00. Asarim izmeers tieshaam skaists . Kautkaa taa !!! Za ribalku !!
20.februāris 2017, 10:36 | links
 
Garins, man nepatīk matemātika. :)

otinjsh, 20.februāris 2017, 10:12


Ja nepatīk, tad ko piesējies cilvēkam??! :)) Garu, foršu, un galvenais, patiesu (!!) atskaiti cilvēks ielika! :) Kas Tevi, tie 6 gab "300-400" gr asari aizķēra? :)

Man sestdien bija īsā diena, tāpēc es tepat pa ķīsi - 3.2kg. Galvu skaitu viltīgi nesaukšu. :)

Lielākie bija gandrīz "kā cimdi". Uz ledus izskatījās 200-300gr...mājās uzmetot uz svariem, neviens gan smagāks par 98gr nesanāca, bet tā ziemā parasta lieta, ka lielajiem svars nodilst... :)
20.februāris 2017, 10:34 | links
 
Es bi labprāt aizbrauktu uz Rjapinu, bet jāsēž mājās ar sīci, slimo :( Uz dārziņu nelaiž, uz copi nelaiž, ko darīt mājās jātum :(
Vēlāk dot ziņu ka tur bija. Jo laiku sola pagaidām ne to labāko, cerams ka līdz tam datumam labosies .laiks.
20.februāris 2017, 10:13 | links
 
Garins, man nepatīk matemātika. :)

Ja ņem vērā, ka saskaitīji pareizu galvu skaitu un svari ar rādīja labi, tad pieņemot, ka 2x asari bija 200gr, 6x asari 300gr-400gr (vidēji atļāvos 350gr), tad, veicot dažās vienkāršas darbības pārējo asaru vidējais svars tāds gaužām incans sanāk - 146.81gr. Vispābā izklausās neticami un pārāk pieticīgi. Ja palasa kā bija agrāk, kur vīriem 250kg asaru pa dienu esot bijusi norma, tad ieteiktu - drošāk, drošāk! :)
o.
20.februāris 2017, 10:12 | links
 
22.-23.02. braucu uz Rapinu! Ir divas brīvas vietas! Ceļš -12 eiro,nakšņošana -15 eiro! Izbraucu 22.02 pl.03:00 no Rēzeknes! Tel:29416886
20.februāris 2017, 08:49 | links
 
Labrīt!
Novēlota atskaite par 17.02.17.
Ranna, 2 copmaņi, murmuļnieki,aukla 0,1,lietoju svarovski un gaišu luminiscētu pili-bumbiņu,nedaudz izdaiļotu ar actiņām sānos . Galā esam 6-45, līst ,no autiņa negribas kāpt laukā. Hillarijs brīdina,lai tumsā neiet,krasta plaisai izbūvēts tilts. Iepriekšējā dienā viens nedaudz saslapinājis jostas vietu.
Kad parādās gaismiņa ,sākam ģērbties, lietus pierimis. Kolēģim uzrodas paziņa ar 4 līdzbraucējiem,kas zin īsto vietu ,kaut kur aiz 2km. Būšot jāvelk līdzi. Man pirmais brauciens uz pakaļas pa ezera krasta oļiem, slidens. Sākumā domāju, ka kāja beigta,nevar piecelties, pirmā doma- johaidī ,jāpaliek uz krasta copi, bet pēc pārdesmit metriem saprotu,vilkšu citiem līdzi. Tā smukā tempā pa salijušo ledu(peļķēm) dodamies dziļāk. Otrais nomauciens, ar nelielu dzirksteli gar acīm, ap 1,5km. Palieku rāmāks, zinātājs velk tik labā tempā uz priekšu.Tikai tad pamanu ka viņam kājas apautas ar dzelkšņiem. (Vīri,tos nu gan vajag pirkt, vienmēr kastē glabāt). Tā mīkstiem pietupieniem dodamies pakaļ zinātājam. Kad esam īstajā vietā ,paeju pāris simts metrus nost, ne jau nu urbšos viņu bikšturos iekšā. Sākums bezcerīgs,ķīši,mazie asarēni,spēj tikt kabināt un laist atpakaļ. Līdz 11-oo nekā, ar kompanjonu sākam jau domāt par iešanu uz 1,5km,kad zinātājs zvana, lai prom neejot,parādījies lielāks asars. Man arī 2gb. ap 200gr. no vecajām lunkām, kolēģis aiziet pie paziņām .Tālāk man tukšums. Es pievienojos bariņam pēc 20 minūtēm, ar 3 caurumiem pieurbjos 30m no bariņa un man arī parādās. Smuki asari, sņetoks birst no mutes pēc izvilķšanas, Vienu šnetoku 12cm garumā urbjot caurumu saurbju zem ledus, tātad tas ir tepat . Paostu svaigu guŗķu smaržu un aiziet ar jauniem spēkiem. Tā ar nelieliem pārtraukumiem,3 stundas. Citi no kompānijas meklē,meklē,dažviet atrod. Kolēģim šodien neķeras, saprotu,ka kompānija ir svēta lieta un 14-30 dodamies krastā. Zinātāja kompānija palika uz vakara copi. pa ceļam vēl uztaisīju vienu pirueti 10m garumā,bet paliku uz kājām. Mājās biju 18-00. Līdzi aizbrauca 25 asari/4,2kg. Vidējais ~160gr.,t.sk. 6 gb 300-400g mērā.Plus 8 raudas. Kopsvars 5,4kg. Rezumē:Lietains bija 7 līdz 11, copes īsti nebija, pēc tam sākās cope, ar pārtraukumiem, dažādos līmeņos. No 3 šī gada reizēm(4kg,3,5kg, 5,4kg) bija zivīgākā. Man Peipusā patīk.
20.februāris 2017, 08:33 | links
 
kolhozā es nemīlu ķert izņemot ja sāk ņemt brekši un raudas, jo tie kolhozu tik traki nebaidās tieši pavasarī. Bet tā lai tiešām būtu tie lielie lomi no kolhoziem ir jāturās tālāk. Pēdejo reizi kad biju peipsī tieši ķēru vairāk kad biju patalāk no kolhoziem, tie kas ķēra kolhozos nekāda dižā loma nebija. Pagājušajā gadā pirmo reizi biju pavasarī uz upes ar vasareni. Tā nesteidzoties, ieraujot labu viskiju, un atpūšoties 28 kg raudu. Kā saka viss lielākoties aizgāja vītināšanai. Šogad ceru ar tikt uz copi upēs peipsī. Un pareizi teikts ka tie rekordi nav katru dienu. Bet kad dzīvojos divas nedēļās tad izkožot vietas 20 kg tas ir min dienā. Tikai jāstrāda un jāturās tālāk no kolhoziem. Vakar kolēģi abrauca no peipusa var teikt ko noķēra sestdien to arī noķera, svētdien pie lielā vēja pilnīgā nulle var teikt. 5 vakarā jau mājās bija. Tā kā jāgaida labāks laiks ar mazāku vēju.
20.februāris 2017, 07:01 | links
 
Beidzat čakarēt tēmu ar savām atmiņām, te nevienam neinteresē kā agrāk vilkāt, bet gan kā tagad ķeras. Un visiem pie vienas vietas, kāpēc Tu vairs nebrauc uz ezeru, jo zivis vot mazākas. Negribi un nebrauc, paliec mājā un pird savā vecajā dīvānā.

Ronijs, 19.februāris 2017, 21:55

Kopš kura laika tu esi experts, kas kuru intresē?! Tu, tas nav visi! Gudrs copmanis arī atmiņu stāstā starp rindām izlobīs patiesības graudu!
Man piemēram nepatīk mūžīgā dinģēšana šeit: eu kā ķerās Peipusā? Eu, iesakiet vietu? Eu uz ko labāk? Tak pieceļaties no saviem jaunajiem dīvāniem un paši aizbrauciet pameklēt zivi!!!Uz visu gatavu naski! Tu droši ka esi no tiem, kas pēc atskaišu lasīšanas, izskaitļo vidējo aritmētisko un brauc uz vietu, kur veči it kā labāk vilkuši! Tad atbraucot, sēsties astē, lai tiktu zivīgā rajonā!
20.februāris 2017, 06:36 | links
 
[quote=478834]Kad onkuļi runā,sievietes un bērni klusē!



Beidzot onkuļi dabūja izkratīt sirsniņas.... eh.... kas tie par laikiem bija....zāle zaļāka, debesis zilākas, un grants.... vai tad tagad tā ir grants??? zivis.... da visur zivis bija.... jo nebija tāds copmaņu daudzums, kāds tas ir tagad.... un tās atmiņas var rakstīt par katru no šeit pieejamajām ūdenstilpnēm....
Onkuļi, nomierinaties, paņemat pa šļukai un ļaujat jaunatnei izpausties :)))
19.februāris 2017, 23:51 | links
 
Copes kultūru ari ar tiem laikiem salīdzināt vairs nevar. Ja kādreiz varēji droši sēdēt un vilkt asarus, tuvāk par pārsimts metriem neviens aplam nelīda. Tad tagad piebrauc ar sniega moci, ar motorurbi saurb dažas lunkas un brīnās kāpēc necopē-brauc tālāk. Īsāk runājot-sasip copi citiem, jo paši par slinku savu zivi meklēt. Ari šajā portālā lielākā daļa gaida koordinātes kur kāds atvilcies. Pa lielam man po. Manu zivi nenoķersiet. :)
19.februāris 2017, 23:37 | links
 
Man gan ir interesanti ko uzzināt par vēsturi.
19.februāris 2017, 23:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager