Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
Iipashi uz pavasara pusi,diena paliek garaaka.Zivs eedeliigaaka un tieshaam 20kg nav nekas iipashs
19.februāris 2017, 19:44 | links
 
Kuha
Tie kas brauca peļņā, nesēdēja kolchozos. Paši braucām uz nedēļu no pirmdienas līdz piektdienai. Parasti pirmdiena aizgāja meklējumos. Tad kad asars bij atrasts, tad tā lunka "baroja" visu nedēļu. Sestdien-svētdien dzīvojamies pa mājām, lai avtobusņiki noskrien. Kā jau te tika minēts-vietās kur ķērās līdz 300gr asaris ilgi neuzkavējāmies. Tie n-tie kg ari nebij katru dienu. Bij raženākas nedēļas un bij ari ne tik raženas.
19.februāris 2017, 19:43 | links
 
Kuha
Nepietiek ar to vien ka māki ķert. Vajag mācēt to zivi atrast. Tad jau tie kg ātri salasās.
19.februāris 2017, 19:40 | links
 
Visas pasakas sākas ar reiz bija! :)
Biku nopūt Čalīt sveces, līdz Skolai ir 150 km, neticu ka jūs uz 150 km/h pa tumsu arī caur apdzīvotām vietām lidojāt! :)
Es lēnu gāzīti līdz tuvajam galam parasti ap 2, 2.5 h braucu , ziema, tumsa, nav kur lēkt.
Un par lomiem, arī ne pag gadsimtā tikai, bet arī šoziem ir vilkuši pa 90 kg asaru dienā (uz diviem). Tā ka vajag tikai urbt!

andzus69, 19.februāris 2017, 19:22

135! Pēc navigācijas! Līdz Laksārei jau piķis! Nepiesienies vārdiem! :) Stunda- tas ir "obrazna"! Tu jau djedu vedi! Tev uzmanīgi jakulcina! :)
19.februāris 2017, 19:40 | links
 
Urmaas.
Nē.Parasti 2naži. "Kurbuļa" satvēriena galā beka kā senajiem koka "driļļiem" Arī comrāds tādu iegādāja. Nourbu līdz parādījās pirmie Mora expert 150 .Pazuda sīga,ledus biezāks un rupmaize vairs ne tā,pārgāju uz smalkāku- expert 130. Urbjoties pa sanesumiem,dažu dien 2-3 nažu kpl.nācās nourbt. Tā dēļ man Moras ne visai.
19.februāris 2017, 19:39 | links
 
Starp mums meitenēm runājot , raudām kaimiņzemē ir ierobežojums 40 gab.

P.S. Arī kaimiņos sūdīgi inspektori strādā :)
19.februāris 2017, 19:38 | links
 
Uzskatu, ka protu zivi noķert, par ko liecina man piederošs oficiālais Latvijas rekords (neteikšu, kāda suga). Un tie n-tie citi, ar kuriem kādreiz braucu kopā, arī prata ķert.
Atkārtoju- neviens nestiepa krastā maisus, salīcis zem smagās nastas un mēli izkāris!
19.februāris 2017, 19:37 | links
 
Kuha, nezinu kur ko esi ķēris un cik cepuma līdzi ņēmis, bet 20 kg priekš Peipja nav nekāds dižais loms :)
19.februāris 2017, 19:27 | links
 
Esmu bijis Peipusā desmitiem reižu, arī senajos laikos. Braucu gan ar autobusu, gan savu auto Toreiz gan iekšā ar transportu neveda, bija jāiet kājām. Tāpēc cope nenotika tālāk par 5 km no krasta Un NEKAD neesmu redzējis dienas lomu, lielāku par kādiem20 kg, un tas arī bija tikai vienu reizi, kad džekam paveicās ar brekšiem. Labs loms skaitījās un, manuprāt, joprojām skaitās, ja izdodas pieķert pilnu kasti- līdz 10 kg. Un arī tas ne tuvu nav katru reizi.
Neesmu redzējis nevienu stiepjam vai vedam cukura maisu, kur nu vēl divus! Beidziet muldēt un lielīties!
19.februāris 2017, 19:25 | links
 
Bruno
Tas bij ar "apaļo" galvu kur trīs naži, tādā kā gredzenā, stellējās?
19.februāris 2017, 19:23 | links
 
Visas pasakas sākas ar reiz bija! :)
Biku nopūt Čalīt sveces, līdz Skolai ir 150 km, neticu ka jūs uz 150 km/h pa tumsu arī caur apdzīvotām vietām lidojāt! :)
Es lēnu gāzīti līdz tuvajam galam parasti ap 2, 2.5 h braucu , ziema, tumsa, nav kur lēkt.
Un par lomiem, arī ne pag gadsimtā tikai, bet arī šoziem ir vilkuši pa 90 kg asaru dienā (uz diviem). Tā ka vajag tikai urbt!
19.februāris 2017, 19:22 | links
 
Es no septiņdesmito vidus urbu ar 150 Atnācu no zaldātiem un tēvs man tādu uzdāvināja. Zorti neatceros. Vai pat bija? Tāds melns ar "beku" galā.Urba labi,tik baigi cimferlīgs.Nažiem jābūt kā žiletēm. Ļeņingradietis urba labāk,bet lielākiem sivēniem par tievu,lai gan comrādam sīgojot 130niekā uzsēdās 12.5kg līdaka,ar gafu burtiski izstīvējām cauri?
19.februāris 2017, 19:20 | links
 
Vakar biju Mustvee,drīzāk 5,0 kg:)
19.februāris 2017, 19:20 | links
 
Ja runājam par n-tajiem kg, tad ar murmuli līdz cukurniekam, ar bleķi pat divi cukurnieki dienā nebij nekas īpaš. Bet tas ir no pērnā gadsimta "reiz bija". Par vēdzelēm neizteikšos.
19.februāris 2017, 19:16 | links
 
Nu gan panesās! 50 kg! Kurš sola vairāk? :)
19.februāris 2017, 19:14 | links
 
Man tādi kupraiņi nav gadījušies,kuri nelīstu āliņģī. Tiesa,boris 150mm. Vienīgi,Pleskavietī bisku bij jāpiepalīdz!Ņēma zem paša ledus.Tāda tā ezera īpatnība. Pie grunts smalce vai vispār nekā. Tai reizē uzrāvos uz baigiem kumeļiem. Lielākais 1,6kg(mājās sverot) un viss loms virskilogramnieki. Pienāca vietējais: Jop... maķ! Tī cto zdes,krokodilov loviš? Sāka urbt un ar to pašu balle beidzās. Mazie,līdz 200-250gr vērtē,turpināja ņemt aktīvi. Piesteidzās mani copes comrādi,i ohu..ļi. Dod paraustīt bļitku!Uh,uh!Sit! Irrrr! No tās reizes kļuva par zvērinātiem bļitkotājiem un viens no viņiem,pat par izcilu bļitku meistaru.Tik abi spējam atšķirt,kura manis vai viņa roku darbs un dažas,pat neatšķirt.

BrunoL, 19.februāris 2017, 18:22
150niekā lien iekšā viss! :) Toreiz jau skraidījām ar "ļeņingradniekiem"! Man 130niekā 1,55 ar ielīda bez palīdzības!

Chalitis, 19.februāris 2017, 19:03

Kungi. Nedzeniet jauno laiku peipusniekus stresā. Visas pasakas sākās ar "reiz bija". Es ari tādas zinu. :) Tāpēc jau uz Peipusu kautkā tā īpaši vairs nevelk. :)
19.februāris 2017, 19:14 | links
 
Kuha tici man pat 50 kg pa dienu pievilkt nav problēmu, tikai tad sākas nevis cope, bet jau -darbs, bet kad tu toreiz pelnīji dienā vidēji 70-80 Lati, tad protams varēja arī pastrādāt pāris nedēļās. Gan arī copēt atvilkt dūšu. Tikai viens mīnuss tādai masveida ķeršanai ir tas ka pēc tādas copes mūsu ezeros ir pat neomulīgi copēt un nav nekāda kaifa. Man piemēram tagad ja es par reizi atvestu kādus 100 kg raudu man visam gadam pietiktu vītinātās raudas. Bet zinot cik mūsu gimene apēda par pagājušo gadu vītinātās zivis tad sanāk ka dzīvsvarā tika notiesāts tuvu 200 kg zivtiņu. Pats Peipusā jau gadus 8 nēēsmu bijis, redzēs var būt šogad sanāks aizmaukt. Bet parunājot ar copmaņiem pēdejo dienu cope var teikt nekāda. Labi ka par divām dienām 10 kg sanāk. Tiem kam stunda braukt tas nekā traka nav, bet testies vairāk kā 500 km 10 kg dēļ, tad labāk es uz Ludzu aizmaukšu tur plaudākus voblai saķerušu :)
19.februāris 2017, 19:06 | links
 
Man tādi kupraiņi nav gadījušies,kuri nelīstu āliņģī. Tiesa,boris 150mm. Vienīgi,Pleskavietī bisku bij jāpiepalīdz!Ņēma zem paša ledus.Tāda tā ezera īpatnība. Pie grunts smalce vai vispār nekā. Tai reizē uzrāvos uz baigiem kumeļiem. Lielākais 1,6kg(mājās sverot) un viss loms virskilogramnieki. Pienāca vietējais: Jop... maķ! Tī cto zdes,krokodilov loviš? Sāka urbt un ar to pašu balle beidzās. Mazie,līdz 200-250gr vērtē,turpināja ņemt aktīvi. Piesteidzās mani copes comrādi,i ohu..ļi. Dod paraustīt bļitku!Uh,uh!Sit! Irrrr! No tās reizes kļuva par zvērinātiem bļitkotājiem un viens no viņiem,pat par izcilu bļitku meistaru.Tik abi spējam atšķirt,kura manis vai viņa roku darbs un dažas,pat neatšķirt.

BrunoL, 19.februāris 2017, 18:22

150niekā lien iekšā viss! :) Toreiz jau skraidījām ar "ļeņingradniekiem"! Man 130niekā 1,55 ar ielīda bez palīdzības!
19.februāris 2017, 19:03 | links
 
Čalīti!
It kā smalks čalis, forelists, bet slāni kilogramus. Tu tāds prātīgs un sakarīgs liecies, bet izrādās, ka duāls. :)

Kuha, 19.februāris 2017, 18:04

Nesaskatu neko nosodāmu! Makšķerēšanas noteikumus ievēroju. Arī tajā valstī kur atrodos! Visas zivis ķeru pašpatēriņam, apēšanai. Arī uz ledus neko neatstāju. Visi ķīši ir atlaisti. Mans vadmotīvs: nenogalinu priekam! Nekad neesmu atstājis asarīšus, ķīšus uz ledus. Foreļupju krūmos nemetu līdaciņās. Zivis, kuras jāsaudzē atlaižu. Tās kuras pietiek, paņemu! Protams, cik atļauj limits.
19.februāris 2017, 19:00 | links
 
Svens
Peipusā šogad izmērs esot labāks. Tas tiesa.
19.februāris 2017, 18:49 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager