Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
Tonim laikam skauž, ka gaļenieki nebrauc uz Zviedriju bet Peipusu.
23.janvāris 2017, 08:44 | links
 
BrunoL bij intresanti palasiit.Klau,siiga jau ir siiga arii Zviedrijaa un uz bljitkas taapat buutu labi kjerama?Man intresee kaadas vinjaam bija taas bljitkas un kaada speele?
23.janvāris 2017, 08:34 | links
 
Aņdžum tātad djedz bij gaļenieks,brakaņjers,nodarbojās ar neatļautu tirdzniecību,nodokļus nemaksāja-vārdu sakot pilna buķete lai vecumdienas pavadītu labākajās Igaunijas stingrās aprūpes iestādēs...
Kur djedz tagadiņ dzīvo,adresīti lūdzu...

Tonis, 22.janvāris 2017, 23:39



Toni , Tu par daudz iekodi , vai ķīselī sagāji ?
23.janvāris 2017, 08:33 | links
 
Jā,Igor,tās ir neaprakstāmas izjūtas.Cik darba,izdomas,pacietības un iemaņu tas neprasīja,lai legāli to fišiņ varētu ķert un,vispār,lai noķertu. Atceros,kā visu dienu nogulēju "lūrot" āliņģī un skatoties kā ķinītī torpēdas zem ledus met apļus ap bļitku,tā arī neko nenoķerot. Par ūdens dzidrību. Pēdējos pāris desmit gado,tā stipri mainījusies. Skatoties āliņģī,bļitku redzēja 4-5 m dziļumā.
Kad jau bija sapratne,pareizie rīki un vajadzīgā "šeine" ,lieta gāja no rokas.Pavasara pēdējais ledus.Atrasts paliels baltais "pleķis". Mērcu,pat pakustināt nepaspēju,pusūdenī belziens un sākas jampadracis. Visaktīvāk sīga cīnās pie paša āliņģa.Un cīnās nežēlīgi. Riņķo un mēģina atsist galvu pret ledus kanti.Ja tas izdodas un pieļauj - nost.Sars džinkst kā ģitāras stīga,ķeroties aiz ledus kristāliem. Tā piecpadsmit zivis no vietas.Nonstopā 2-3kg vērtē,zeltīti dzelteniem sāniem. Mazās "siļķītes" spoži baltas.
Dziļā izklupienā atvainojos par tēmas piesārņošanu.
23.janvāris 2017, 08:18 | links
 
Nu vēl jau exelentas šķērsenes un svina vertikālās bļitkas ražoja Ēriks! Pavasarī tieši uz svina bļitkām bija labākie lomi!
Brunis laikam domā Randuku. Tam jau Peipis otrās mājas! :) Bruni! Ja tagad sīgas ņemtu kā toreiz, diez vai Tu ķertu savus pašmāju dīķa zandartus?! :) Sīgas mauciens pusūdenī ir ko vērts!
23.janvāris 2017, 06:33 | links
 
Aņdžum tātad djedz bij gaļenieks,brakaņjers,nodarbojās ar neatļautu tirdzniecību,nodokļus nemaksāja-vārdu sakot pilna buķete lai vecumdienas pavadītu labākajās Igaunijas stingrās aprūpes iestādēs...
Kur djedz tagadiņ dzīvo,adresīti lūdzu...
22.janvāris 2017, 23:39 | links
 
Domāju, ka jā.
Pie mana Ģeda Igauņi līdz 4triem rītā rindā stāvēja un kāvās pēc bļitkām...Viņš ir baigais meistars.
Pārsvarā viņi gulēja Rajā..
22.janvāris 2017, 23:01 | links
 
Manas rokas arī viens sildīja,līdz pie aizmugurējā spalvu pušķa nolūza āķis. Man gan labāk patīk paša veidotās vertikālās. Ar līdzīgiem kloniem pilnas bodes,bet tikai un vienīgi vizuāli.
Domāju,ka ar Tavu ģedu esam tikušies un runājuši. Nopietnāks kontakts izveidojās ar Janku,kurš jūsējos veda iekšā ar radžotu Ņivu+kamanas un kad sasniga ar Buran.Tas gan nedaudz vēlāk,jau brīvvalsts laikā.
22.janvāris 2017, 22:56 | links
 
Aņdžum djedz bij gaļenieks...
22.janvāris 2017, 22:44 | links
 
BrunoL, tos balansierus taisīja mans Ģeds:)
Viņam vismaz 45 gadu Peipja pieredze, ehh, kādus tik stāstus neesmu atklausījies :)) Kādreiz viņi no 300 gr asariem bēga prom, ķēra tikai tādus virs puskilo, un, protams, sīgas, uz paštaisītām bļitkām, pa vannītēm :)
Viņi Peipī dzīvoja, kā uzsala tā aizbrauca un pāris reizes pa ziemu uz māju atbrauca, pa visam atbrauca tikai tad, kad ledus nokusa, citreiz pat līdz aprīļa beigām asarus ķēra,ehh :))
Reizēm nožēloju, ka piedzimu pa vēlu :))
22.janvāris 2017, 22:33 | links
 
Peipī un ne tikai,zivi var noķert tikai tur,kur tā ir. 10kg nav loms,arī pirinot ķikuru. Zivtiņa jāmeklē. Ja esi atradis,tad nav ne raudu,ne ķīšu.Tīrs asaris.
To dīķi esmu izmalis,gandrīz,40gadu garumā,gan ziemā,gan vasarā un sāku ar ķikuru,līdz atradu savu modeli dzelžiem. Varat ticēt vai ne,bet skaldīt asari ar blitku,par sīgām nerunājot,cits kaifs. Un arī pavasarī kad punči ikru pilni,asaris ņem bļitku pilnām mutēm,bet vairs ne spožu. Strādā cinks.Ja pat tas par spožu,tad glābj svins.Starp citu,ļoti labus pavasara lomus guva alūksnieši uz savu meistaru darinātiem svina krāsas balansieriem.
Par "murmuļiem". Savulaik tika būvēti sudraba,vara un misiņa. Vismedīgākie,tomēr,izrādījās svina. Sākumā parastā skrots līdz parādījās "kristāls".Tiesa,tajos gados volfrāmu nepazinām.
Pēdējos gadus trīs,vairs nebraucu.Sniega kumelšs ar kamanām stallī un interesantāks šķiet pašmājas dīķa zandarts.
Za ribalku!
22.janvāris 2017, 22:15 | links
 
6dien Ranna.Atskaite pa lielam albūmā:)Trāpijām arī uz brekšiem!
22.janvāris 2017, 21:34 | links
 
Sesdien Rannā kopējais svars 10,6 kg, no kuriem 3,4 kg(23 gb) asaru, pārējais raudas. Lielākie asari 480 gr. un 420 gr. Asari galīgi negribīgi ņēma.......un ķīšu jūra
22.janvāris 2017, 21:30 | links
 
Gadījumā priekš asaru copes Peipusā,nebij kautkāda speciāla viņu bļitka?
Kautkādas interesantas formas un tml.

Saldsabols, 22.janvāris 2017, 14:03


Bumam uzjautā.
22.janvāris 2017, 16:10 | links
 
Man līdz vienmēr ir vertikālās un horizontālās bļitkas un tiek liktas lietā bet bezmatilkām viņas nestāv līdz un ašuki lielāki ir taisni uz bezmatilku noķerti un nekādi ķīši un zirgazobi nemaz nesēžās virsu kā uz motili tāpēc runa par murmuli nav, nebūs sevišķi pareizi salīdzināt metālus savā starpā bet gan ar vai bez tārpiem. :)

kutis, 22.janvāris 2017, 15:03


Piekriitu,jo iipashi tagad kad lielajaam asaru mammaam saaks ikri kunjgjus spiest.
22.janvāris 2017, 15:18 | links
 
Man līdz vienmēr ir vertikālās un horizontālās bļitkas un tiek liktas lietā bet bezmatilkām viņas nestāv līdz un ašuki lielāki ir taisni uz bezmatilku noķerti un nekādi ķīši un zirgazobi nemaz nesēžās virsu kā uz motili tāpēc runa par murmuli nav, nebūs sevišķi pareizi salīdzināt metālus savā starpā bet gan ar vai bez tārpiem. :)
22.janvāris 2017, 15:03 | links
 
Sakarā ar komandas izjukšanu,meklēju līdzbraucējus uz Peipusu.Naktsmājas sarunātas Rannā pie Hilarija,15 eiras no cilvēka par nakti.Izbraucu rīt(pirmdienas vakarā) no Smārdes uz divām naktīm-ceturtdien vakarā atpakaļ.Varu aizskriet pakaļ uz Tukumu.Ceļš 20 eiras no deguna. Braucu ar VW transportieri.Pieejamas 6 vietas.Pārmērīgus alko lietotājus,lūdzu,netraucēt. Mans tel.29414256
22.janvāris 2017, 14:49 | links
 
Es nepaarmetu ja cilveeks sakjer sev,vai savai gjimenei cik var apeest,bet kad tas kljuust par biznesu...

Ruu, 22.janvāris 2017, 09:19

Cilvēks grib sapelnīt benzīnam. :D

Alex, 22.janvāris 2017, 09:38


Piemaajas ezeraa ar var nokjert kaadu zivi un nebuus jaapelna benziinam

Ruu, 22.janvāris 2017, 09:45

Mazas var, gribas lielas, nav obligāti daudz. :))

Alex, 22.janvāris 2017, 14:25



:D un cik lielas naak Peipusaa?
22.janvāris 2017, 14:31 | links
 
Es nepaarmetu ja cilveeks sakjer sev,vai savai gjimenei cik var apeest,bet kad tas kljuust par biznesu...

Ruu, 22.janvāris 2017, 09:19

Cilvēks grib sapelnīt benzīnam. :D

Alex, 22.janvāris 2017, 09:38


Piemaajas ezeraa ar var nokjert kaadu zivi un nebuus jaapelna benziinam

Ruu, 22.janvāris 2017, 09:45


Mazas var, gribas lielas, nav obligāti daudz. :))
22.janvāris 2017, 14:25 | links
 
Gadījumā priekš asaru copes Peipusā,nebij kautkāda speciāla viņu bļitka?
Kautkādas interesantas formas un tml.
22.janvāris 2017, 14:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager