Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
 
Lenteņi jūs :D Kas Ninā notiek? Asaris ir vel , vai rauda pārņēmusi visu?

Deeg, 3.marts 2014, 14:39

Ganjau izsalkusī rauda visus asarus apēdusi, jo lentenis jābaro :D
3.marts 2014, 17:18 | links
 
aptiekā pārdevēja riktīgi smaidīja, ka divi tādi sabijušies atnāk un stāsta, ka nu gandrīz gals jau klāt. Tabletes māgā (principā tas jau nepieciešams vismaz 1x gadā izdzert pretparazitu indi), viss kārtībā, uzreiz ap sirdi palika daudz vieglāk.
Štelle nepatīkama, nu nekas, tagad visi sarosījās un būs zinošāki :)

CopesLietas.lv - super, gaidu ziņu! :)
3.marts 2014, 17:17 | links
 
Savā dzīvē redzēju tik 3 un galvenā pazīme, ka raudā ir lentenis, ir nedabiski uzpūsts vēders! Par tām raudām jau runā ka veselās raudas dzenot slimās tuvāk krastam, laikam būs taisnība!
3.marts 2014, 17:10 | links
 
Man no 25 kg tikai divas Ninā
3.marts 2014, 17:07 | links
 
Piemeram 6dien no 14kg NEVIENA ar parazitu!!!Laksāre,apm 5-6km pa labi
3.marts 2014, 16:59 | links
 
Nezinu,kas tur taja Ņinā vai kur citur ķerās,bet man pa divi gadi labi ja kadas max 10 gb bijusas ar parazitu.Copēju pārsvarā Merpalu un Laksārē.eju iekšā vienmēr vismaz 3km un vairāk.Es tiešam nesaprotu,padalaties citi ar pieredzi!Vai tik Cipilka nav uzrāvusies uz kadu slimo baru.Vēl es izvelkot uzreiz žvidzinu atpakal ar melnajiem punktiem,tad vel tadas ar izaugumiem un kas aidomigi uzpūtušās.Nu veči padalaties ar savu pieredzi.
3.marts 2014, 16:57 | links
 
Lentenis ir bīstams. Googles tante nedaudz palīdzēja, diemžēl ne latviski http://www.bylkov.ru/publ/19-1-0-34
Tas tā iesākumam.
3.marts 2014, 16:17 | links
 
Līdaku ikros jau arī mīt tas pats zivju lentenis (minēju zivs gaļu, bet piemirsu par ikriem), kā arī citi parazīti. Līdaka tos noķer - apēdod inficētu zivi :)
3.marts 2014, 16:16 | links
 
Manuprāt balto zivju lentenis nav bīstams cilvēkam, bīstami ir citi parazīti kas ir plēsīgajās zivīs (te jau minētie līdaku ikri utt.)

Lai admins sagaida atbildi no speciālistiem, a to mēs te visi baigie parazitologi :)
3.marts 2014, 16:13 | links
 
Bīstams, ja laicīgi nepamana un neārstē, jo nozog vitamīnus, galvenokārt b12, tas izraisa eirotrocītu un hemoglobīna trūkumu organismā, kas noved pie t.s. mazasinības, imunitātes vājināšanās, nespēka un tā tālāk. Bet vispār - inficēties var tikai ēdot zivs gaļu (tur ieperinās kāpura otrā fāze, pēc tam, kad zivs apēd citas zivs vai cilvēka fekālijās bijušās oliņas), nevis ar oliņām, kuras izdalās ar zivju fekālijām (pirmā lenteņu kāpuru attīstības fāze, kura cilvēku vēl neķer) - tā kā - neskrien pēc hlora, un neēd jēlas raudas, viss būs labi.

Tā kā - nevajag domāt, ka ēdot kaltētas zivis, neēdot vēdera saturu - pašu lenteni - nevar tikt pie parazītiem :D

Priekā, labu apetīti.
3.marts 2014, 16:01 | links
 
tikko zvanīju uz Peipi, viss notiek !!!

Rīt laižam!!!
3.marts 2014, 16:00 | links
 
IR !!!
3.marts 2014, 14:47 | links
 
Lenteņi jūs :D Kas Ninā notiek? Asaris ir vel , vai rauda pārņēmusi visu?
3.marts 2014, 14:39 | links
 
Zivju lentenis ir biistams cilveekam !!! :)) Pats esu uz sevis 80desmito gadu viduu izjutis !! Bet to stelli noraavaam no liidakas ikriem kas tika pavasarii vienkarshi uzbriedinaati un uzturaa lietoti kaaa lashu ikri . Labu apetiiti !!! ::))
3.marts 2014, 14:39 | links
 
Tieši tā-visgaršīgākā zivs ir gaļa! :))
3.marts 2014, 14:15 | links
 
Kāds piesārņojums? :D Vides speciālist, tas ir parazīts! Un arī vairojas kā parazīts - kontaktu ceļā (anāli-orālā, kur nu vēl precīzāk).

Zivju lentenis var ieperināties cilvēkos, bet parādība reta, negrauz jēlas zivis, termiski apstrādā un liec uz šķīvja, gaļa paliek gaļa :D
3.marts 2014, 14:14 | links
 
Nosūtīju jautājumu par lenteņiem zivīs un vai tie bīstami cilvēkiem profesionālim zivju slimībās. Atbildi, kad saņemšu, publicēšu un nosūtīšu arī personīgi Cipilkai.
3.marts 2014, 14:13 | links
 
cipilka
Vari būt mierīga,cilvēkam viņi absolūti nav bīstami.Bīstami ir vienīgi ēst jēlas peipusa sīgas.

gogo, 3.marts 2014, 13:59


es te salasījos tik daudz, ir daudz gadījumu, ka zivju lentenis dzīvo cilvēkos!

Es uz aptieku pēc zālēm, raudai pieskāros, a uz ezera rokas nedizenficēju
3.marts 2014, 14:04 | links
 
cipilka
Vari būt mierīga,cilvēkam viņi absolūti nav bīstami.Bīstami ir vienīgi ēst jēlas peipusa sīgas.
3.marts 2014, 13:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager